Zalogowanych: 16

I-liga koszykarzy: Pewne zwycięstwo Sudetów w Szczecinie!

Sobota, 14 kwietnia 2012, 20:42
Aktualizacja: 20:43
Walczący o utrzymanie się w I–lidze koszykarze Sudetów Jelenia Góra pewnie wygrali w pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Szczecinie. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza pokonali miejscowy Radex 91:69. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest zatem 1:0 dla jeleniogórzan.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się jednak dla gospodarzy, którzy w 5. minucie prowadzili 10:5. W końcówce pierwszej odsłony po dwóch celnych rzutach wolnych Kijanowskiego zbliżyliśmy się do przeciwników na dwa „oczka” (16:14 dla gospodarzy). W drugiej ćwiartce obie ekipy zdobywały punkty seriami, po 20 minutach ostatecznie na tablicy wyników było 32:31 dla Radexu. W drugiej połowie na parkiecie można było zobaczyć już prawdziwą dominację Sudetów. W rundzie zasadniczej tegorocznego sezonu postawa naszych zawodników w drugiej części meczu była bardzo często prawdziwą zmorą. Tym razem było jednak inaczej. Od początku trzeciej kwarty Sudety zaczęły stopniowo budować swoją przewagę prowadząc przed ostatnimi 10 minutami różnicą 8 punktów (58:50). W ostatniej ćwiartce rywale byli tylko tłem dla bardzo dobrze dysponowanych jeleniogórzan, którzy wygrali tą odsłonę 33:19, a cały mecz 91:69.

AZS Radex Szczecin – Sudety Jelenia Góra 69:91 (16:14, 16:17, 18:27, 19:33)

AZS: Raczyński (11), Zarzeczny (10), Mielczarek (9), Pacocha (8), Dudek (6), Koszuta (6), Pytyś (6), Sudowski (6), Majcherek (4), Balcerek (2), Wójcik (1)

Sudety: Niesobski (27), Prostak (21), Wilusz (12), Hajnsz (8), Balcerzak (8), Sterenga (6), Kijanowski (4), Józefowicz (3), Kozak (2), Bukowiecki