Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Pewne zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera

Sobota, 5 maja 2018, 12:07
Aktualizacja: 12:09
W ostatnią środę, 2 maja do Parku Paulinum przyjechała drużyna Pagaza Krzeszów. Zawodnicy KKS–u Jelenia Góra od początku byli świadomi tego, że wygrana pozwoli na utrzymanie pozycji lidera. Jeleniogórzanie przystąpili do tego spotkania niezwykle zmotywowani i skoncentrowani.

Widać było to od początku spotkania, podczas którego od razu narzucili szybkie tempo gry i mieli przewagę w posiadaniu piłki. Było dużo sytuacji strzeleckich, jednak nie potrafiliśmy to zamienić na gole. W końcu w 20. minucie spotkania na uderzenie zza linii pola karnego zdecydował się Michał Reczuch. Strzał z pozoru niegroźny i dość lekki okazał się skuteczny. Piłka zaliczyła "kozioł", myląc interweniującego bramkarza. Druga bramka padła po bardzo dobrym podaniu z głębi pola przez tego samego piłkarza do Pawła Chruściela, który posłał piłkę w górny róg bramki. Trzecie trafienie padło już w drugiej połowie spotkania po bardzo dobrze rozegranym rzucie rożnym między Dawidem Gilem i Marcinem Wolińskim. Po krótko rozegranym stałym fragmencie gry Marcin "zabrał" się z piłką wzdłuż linii końcowej boiska, podając do Pawła Chruściela, który dostawiając tylko nogę, z bliskiej odległości dopełnił formalności. Czwarty gol to doskonałe podanie Dawida Gila do Michała Reczucha, który idealnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał bramkarza gości. Piąta i szósta bramka padły po indywidualnych akcjach Pawła Chruściela i Dawida Żołopy. Warto dodać, że przy stanie 3:0 dla gospodarzy sędzia podyktował rzut karny dla Pagaza Krzeszów. Znakomitą interwencją popisał się Dominik Antos, czym uchronił swój zespół przed utratą gola. Wynik meczu w pełni oddaje przebieg spotkania. Gospodarze rozegrali bardzo dobre spotkanie z wymagającym przeciwnikiem. Poza małymi fragmentami gry, zwłaszcza na początku drugiej połowy meczu, prowadziliśmy grę, dominowaliśmy, posiadaliśmy piłkę i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe.

KKS Jelenia Góra – Pagaz Krzeszów 6:0