Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Pewna wygrana Maciejowej

Wtorek, 28 sierpnia 2018, 5:08
Aktualizacja: 5:12
W pierwszej kolejce grupy II B–klasy przekonujące zwycięstwo odniósł KS Maciejowa, który na stadionie przy ul. Lubańskiej podejmował KS Pławna. W pierwszej połowie jeleniogórzanie długo nie mogli zaznaczyć przewagi, ale w końcu dali radę i po zmianie stron postawili kropkę nad "i".

Pierwsza połowa rozpoczęła się z opóźnieniem ze względu na problemy kadrowe gości, ale w końcu udało im się zebrać i mecz inauguracyjny mógł się odbyć. Przez długi czas gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza gości, jednak ta sztuka udała się tuż przed przerwą. W 41. minucie Wojciech Gil otworzył wynik, dzięki czemu kibice miejscowych odetchnęli z ulgą. Po zmianie stron KS Maciejowa nadal sprawiał lepsze wrażenie, co przełożyło się na kolejne sytuacje bramowe. w 54. minucie z rzutu karnego na 2:0 strzelił Alex Miro Figuares, a na kolejne trafienie miejscowi czekali do 65. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Michał Szczotka. Upragniony powrót na boisko Krystiana Orłowskiego, który po dwóch latach przerwy spowodowanej kontuzją, wrócił do zmagań ligowych - były napastnik Pub Gola zwieńczył trafieniem na 4:0 i taki wynikiem mecz się zakończył.

KS Maciejowa – KS Pławna 4:0 (1:0)
KSM: Wieczorkiewicz – Szczotka (75' Młynarczyk), Mróz, Mendelski (46' Banacki), Ziobro, Wrotecki, Figuares, Szymczak, Stanisławski (60' Kostrzewski), Gil (60' Orłowski), Butyński.
KSP: Birkowski – Pawluk (63' Krauz), Grzybowski, Churas, Chorążyczewski, Mrowca, Zdanowicz, Sykała, Miliński, Grochowski (63' Jędrzejewski), Wójtowicz.

W następnej kolejce (2.09) KS Maciejowa zagra w Podgórzynie z miejscowym Mitexem. W pozostałych spotkaniach pierwszej kolejki gr. II Klasy B Woskar II Wojcieszyce pokonał Zryw Ubocze 1:0, WKS Pilchowice zremisował z GLKS Czernica 2:2, a Juvenia Rybnica pokonała Pogoń II Świerzawa 6:1.