Dziwiszów: Pewna wygrana Karkonoszy w Pucharze Polski

Środa, 13 sierpnia 2008, 21:58
Aktualizacja: Niedziela, 17 sierpnia 2008, 9:05
Autor: Mateusz Banaszak
Bramkarz Piasta – Szymon Skupin – nie doczekał się bramek dla swojej ekipy
Jeleniogórzanie, występujący w IV lidze pewnie rozprawili się z A klasowym Piastem w Dziwiszowie, wygrywając 3:0 w pierwszej rundzie PPi i grają dalej w tej prestiżowej imprezie.

Czwartoligowcy przystąpili do tego spotkania pewni swoich umiejętności i możliwości i długo nie trzeba bylo czekać na potwierdzenie tego na boisku. Już w 18 min. do siatki bramki Piasta, po błędzie bramkarza Szymona Skupina, który niefortunnie piąstkował niezbyt mocny strzał, trafił futbolówką Mateusz Durlak. Karkonosze po zadanym ciosie, jeszcze mocniej przycisnęły i opłacało się.

Tym razem napastników Karkonoszy wyręczył Marek Paul który chcąc zablokować strzał napastnika Karkonoszy , skierował piłkę do... swojej bramki pokonując własnego bramkarza.

Sfrustrowani kibice jak i pikarze długo nie mogli się otrząsnąć po tak szybko straconych bramkach, a na dokładkę Karkonosze nie pozwalały wyjśc gospodarzom z własnej połowy, zadając w 35 min. kolejny cios.Tym razem do bramki Piasta, po składnej akcji z 7. metrów celnie trafił Łukasz Kusiak, podwyższa wynik na 3:0 i jest po meczu.

Gospodarze dochodzą do głosu dopiero w 40 min., ale ich strzały z daleka w żaden sposób nie mogły zaskoczyć powracającego do dobrej formy bramkarza - Michała Dubiela.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:0, choć goście mogli podwyższyć wynik w 45 min., ale Mateusz Durlak bedąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych trafił w słupek.

Druga połowa toczyła się również pod dyktando Karkonoszy, które nadal kontrolowały przebieg spotkania i uż na początku tej części gry „Władcy Sudetów” mogły podwyższyć wynik. Przed taką szansą był Łukasz Kusiak, lecz jego strzał obronił obrońca Piasta Krzysztof Gurazda, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej.

Piast próbował kontratakować, lecz niedokładne podania przechwytywała obrona Karkonoszy, która tego dnia prezentowała się z bardzo dobrej strony.

Najlepszą okazję bramkową Piast wypracował w 82 min. po składnej akcję, ale ani Podobiński, ani Bińczyk nie potrafili zakończyć akcji skutecznym strzałem. Dodatkowo ten drugi z 7. metrów posłał piłkę wysoko ponad bramką.

W odpowiedzi, Karkonosze miały kolejną szansę na podwyższenie wyniku, lecz tym razem Sz. Skupin uratował swój zespół broniąc strzał z woleya Łukasz Kusiaka.

W efekcie Karkonosze pewnie wygrywają ze swoim sąsiadem zza boiskowego płotu i walczą dalej w Pucharze Polski.

Piast Dziwiszów – Karkonosze Jelenia Góra 0:3 (0:3)
Bramki: 18' Durlak, 19' Paul, 35' Kusiak

Piast: Skupin – Gurazda, Seta, Ciemniewski, Pleńkowski ( 80’ Maląg), Paul, Chwedorowicz( 75’ Duzinkiewicz), R.Kogut, B. Kogut (46’ Bińczyk), Grycki, Podobiński.

Karkonosze: Dubiel – Siatrak, Bijan (60’ Smoliński), Wawrzyniak, Kurzelewski, Durlak ( 46’ Krupa), Adamczyk, Wojtas ( 46 ’Walczak), Kusiak, Kowalski (46’ Kotarba), Kogut.

Żółte kartki: 55’ Seta, 68’ Gurazda, 68’ Kusiak