Jelenia Góra: Pewna wygrana Finepharmu

Niedziela, 3 października 2010, 19:20
Aktualizacja: 23:11
Autor: arec
Piłkarki ręczne Finepharmu Jelenia Góra były wyraźnie lepsze od zespołu MKS Zgierz. Podopieczne Mirosława Urama wygrały w pierwszym meczu rozgrywek I ligi 37:26.

Od początku meczu lepszym zespołem były jeleniogórzanki, które po 13 minutach prowadziły już 10:4. Później nastąpił słabszy okres gry w wykonaniu Finepharmu. Nie wychodziły kolejne akcje i rywalki zmniejszyły dystans na 11:7. Na więcej jednak jeleniogórzanki nie pozwoliły i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Mirosława Urama 19:14.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Finepharm przeważał na parkiecie, a w końcowych minutach przyjezdne wyraźnie opadły z sił. Problem, który istniał w poprzednim sezonie, czyli krótka ławka rezerwowych obecnie nie istnieje. Doświadczone zawodniczki, które powróciły do gry po przerwie nie prezentują jeszcze najwyższej formy, ale były wyraźnym wsparciem zespołu. Szczególnie Kinga Ślusarczyk, która grała coraz odważniej i popisała się niezłą skutecznością. Ostatecznie jeleniogórzanki zwyciężyły 37:26.

Finepharm Jelenia Góra – MKS Zgierz 37:26 (19:14)

Finepharm: Baranowska, Demiańczuk, Pałysa – Ślusarczyk 11, Pawliszak 6, Kasprzak 4, Stochaj 4, Wasiucionek 4, Konarzewska 3, Bielecka 2, Skoczyńska 2, Latuszek 1, Kosmala.