Sobota, 20 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 20 października 2007, 23:57
Autor: Łukasz Stawski
Koszykarze Sudetów kontynuują serię zwycięstw

Kolejne piąte ligowe zwycięstwo odnieśli koszykarze Sudetów Jelenia Góra gromiąc na własnym parkiecie AZS Poznań 93:66.

Spotkanie od początku toczyło sie pod dyktando Sudetów. Goście prezentowali słabą skuteczność w ataku i po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 28:19. Losy pojedynku rozstrzygnęły sie już pod koniec drugiej kwarty. Zdobywający większość punktów z szybkich kontrataków oraz rzutów trzy punktowych jeleniogórzanie zdominowali wydarzenia na parkiecie i w 18 min. wygrywali już 51:28. Wydaje się że w tym momencie goście stracili nadzieję na korzystny wynik w hali przy ul. Sudeckiej. Co ważne ciężar zdobywania punktów niemal po równo rozłożył sie na graczy wysokich oraz podkoszowych. Efektownymi wsadami i blokami popisywał się Jakub Czech, zaś celne trójki rzucali Krzysztof Samiec i Łukasz Niesobski. Do przerwy wynik brzmiał 56:33.

Po zmianie stron jeleniogórzanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Goście szybko pogodzili sie z porażką i nie byli w stanie zbliżyć się punktowo do jeleniogórzan. Co więcej na początku IV kwarty przewaga Sudetów wynosiła juz 33 oczka - 84:31. W końcówce na parkiecie pojawili sie gracze głębokich rezerw jeleniogórskiej drużyny i tylko temu goście mogą zawdzięczać że nie stracili więcej niż 100 punktów. Mimo to spotkanie zakończyło się pewnym zwyciętwem naszych koszykarzy 93:66.

<b>Sudety Jelenia Góra - AZS Poznań 93:66 (28:19, 28:14, 15:16, 22:17)</b>
<b>Sudety:</b> Samiec 20, Czech 16, Niesobski 16, Matczak 11, Wilusz 9, Skrzypczak 9, Abramowicz 5, Chmieliński 4, Terlikowski 3, Pruszczak, Kozak, Raczek.