Karkonosze/Izery: Pętla Karkonosko–Izerska dla Piotra Kieblesza

Poniedziałek, 27 lipca 2009, 11:15
Aktualizacja: Środa, 29 lipca 2009, 17:57
Autor: ahawer
Zwycięzcą drugiej edycji etapowego górskiego wyścigu został Piotr Kieblesz z Warszawy.
W tym roku była to dwudniowa impreza z nowymi trasami – I etap: 141,7 km, kierunek Przedgórze Izerskie – II etap: 86,4 km, kierunek Kotlina Jeleniogórska z kulminacyjnym wjazdem na górę – symbol imprezy – Przełęcz Karkonoska.

Pierwszy dzień Pętli Karkonosko - Izerskiej wygrał Piotr Kieblesz, czwarty był Adam Drahan z Lechii Piechowice.
Drugiego dnia ponownie triumfował Piotr Kieblesz z OLSH Team, drugi był Andrzej Figaj z Moglina, a trzeci Adam Drahan.

Ponieważ wyścig ten ma charakter górski, dlatego też większość etapów rozgrywanych była na podjazdach.
Punktem kulminacyjnym zawodów był podjazd z Podgórzyna na Przełęcz Karkonoską. "Królewski” etap najszybciej pokonał zwycięzca Tour de Pologna z 2003 roku - Cezary Zamana z Łomianki/ Mazovia MTB Team z czasem 00:41:01.

Sobota obfitowała w zmienność trasy. Kolarze wystartowali z rynku w Mirsku, wokół parku krajobrazowego Doliny Bobru.
Decydującym elementem tego dnia był wjazd na Stóg Izerski, a jego dopełnieniem ostatni odcinek specjalny - jazda indywidualna na czas ze Świeradowa do Mirska.
Niedziela rozpoczęła się od startu w parku w Cieplicach przez Przełęcz Kowarską objechano Rudawski Park Krajobrazowy.