MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Pełne wrażeń animacje w Parku Norweskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 sierpnia 2015, 7:51
Aktualizacja: 9:43
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
Czytanie niezwykłej bajki, ogromne bańki mydlane, maszyna do tworzenia dzieł sztuki, a także spektakl „Historie Domowe” wypełniły wczoraj (15.08) czas „Bajkowej Soboty w Parku Norweskim”, którą poprowadził klaun Rufi Rafi.

Kolejne spotkanie z klaunem i asystującymi mu animatorami obfitowało w liczne atrakcje, jednak zawirowania pogodowe, burza i chwilowy opad deszczu pokrzyżowały nieco plany.

Rufi Rafi przygotował jak zwykle bogaty program, dzięki czemu dzieci i ich rodzice mieli okazję pobawić się wspólnie przy wykorzystaniu kolorowej chusty animacyjnej, posłuchać niezwykłej bajki, która nie zawiera ani jednego obrazka, a także poczuć się prawdziwym artystą.

W dwóch rozstawionych po obu stronach sceny namiotach, dzieci mogły rozwinąć swoją kreatywność wykonując piaskowy obrazek lub inne dzieło. Autorzy prac do specjalnej maszyny wlewali różne ilości wybranych przez siebie farb, a kręcące się koło sprawiało, że kolory łączyły się w abstrakcyjnej formie, tworząc unikatowy i niepowtarzalny obrazek. Nie zabrakło też olbrzymich baniek mydlanych, które zawsze wywołują na ustach dzieci uśmiech.

Podczas parkowych animacji drzewo rosnące nieopodal ławki i stojaka na rowery złamało się i zawiesiło na linii energetycznej. Pracownicy firmy ochroniarskiej natychmiast powiadomili odpowiednie służby i zabezpieczyli teren tak, aby nikt się nie zbliżał. Wezwana straż pożarna szybko zabrała się do pracy, usunęła konar i zabezpieczyła teren.

Organizatorem „Bajkowych Sobót w Parku Norweskim” jest Miasto Jelenia Góra i Przystań Twórcza – Zdrojowy Teatr Animacji.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

#Norwidwdomu – poezja

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1912
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%