MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pejzaże nostalgii w Galerii JTF

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 września 2010, 8:44
Aktualizacja: Sobota, 11 września 2010, 7:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W kameralnym wnętrzu Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego przy Podwalu 1 a otwarto wczoraj wystawę barwnych fotografii Zygmunta Trylańskiego ze Szklarskiej Poręby.

Fotografik pokazał swoją wrażliwość na pejzaż pogórza Karkonoszy. W kolorowych, krajobrazowych fotografiach zawarł piękno chwil ulotnych i szczególnych momentów dnia, kiedy światło daje niepowtarzalne i za każdym razem inne efekty, a taniec chmur na niebie wpisuje się dynamiką w całość kompozycji.

Autor pochodzący ze Szklarskiej Poręby, jest wieloletnim członkiem JTF z kilkoma wystawami na koncie. Mimo swojego uwielbienia dla technik tradycyjnych poszedł z duchem czasu i zajął się fotografią cyfrową. Jego zdjęcia składają się na wiele galerii internetowych, w tym tę ilustrująca oficjalną stronę miasta pod Szrenicą. Duchem wciąż jednak pozostał tradycjonalistą zakochanym w magii ciemni. – Podczas mojego trzeciego życia obiecuję sobie, że powrócę do tradycyjnej fotografii czarno-białej – żartował wczoraj Zygmunt Trylański.

Tadeusz Biłozor, prezes JTF, skorzystał z okazji, aby przypomnieć o otwartości towarzystwa dla wszystkich pasjonatów fotografii. – Czekamy nie tylko na chętnych, którzy chcą się do nas zapisać, lecz także na osoby, które mają zdjęcia i pragną się nimi pochwalić – mówi T. Biłozor. Mile widziani są młodzi twórcy.

Wprawdzie Galeria JTF jest czynna okresowo, jednak prowadzone są starania, aby otworzyć w niej placówkę działającą codziennie. Dodatkowym atutem będzie sąsiedztwo wieży zamkowej, w której rozpoczął się już remont. Po renowacji i dobudowaniu wejścia na platformę widokową będzie to jeden z najatrakcyjniejszych punktów w śródmieściu Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Grafika "Fragmenty" w Muzeum Karkonoskim

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~james bond 10-09-2010 23:31
autor artykułu o wystawie w galerii JTF niech się zdecyduje czy jego bohater nazywa się Trylański czy Tryliński

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Letnie kino plenerowe jeszcze tylko dzisiaj

Piękne święto plonów

Inauguracja ze Stradivariusem

Przedostatni LKP za nami

Protest pod sądem

Sonda

Klub spóźnił się z wnioskiem o dotację. Czy mimo to Miasto powinno finansowć ten pierwszoligowy zespół?

Oddanych
głosów
239
Tak
51%
Nie
41%
Nie wiem
8%