MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pejzaże bliskie i dalekie w galerii ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 kwietnia 2013, 11:25
Aktualizacja: 11:27
Autor: ODK
Fot. ODK
Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze (ul. Trzcińskiego 12) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Głowackiego i Józefa Stachnika "Pejzaże bliskie i dalekie". Odbędzie się on w poniedziałek, 08. kwietnia br., o godz. 17.00 w Galerii "Promocje".

Ekspozycja zaprezentuje pejzaże w akwareli artysty z Krakowa, Józefa Stachnika - autora niezliczonych wystaw, laureata wielu nagród i wyróżnień, członka TPSP w Krakowie, Stowarzyszenia Art-Literackiego w Krakowie, SPN Ziemi Krakowskiej, Twórczego Klubu Plastyków przy WOK w Krakowie. Od wielu już lat umieszcza on na swoich obrazach obiekty sakralne. Ze szczególną pasją i zamiłowaniem maluje drewniane kościoły. Pracuje bez rozgłosu, wierny jedynie sobie oraz swemu artystycznemu powołaniu.
 
Marek Głowacki, artysta jeleniogórski, przedstawi natomiast malarstwo olejne na desce. To oryginalne, a jednocześnie przemyślane malarstwo. - ...Duch i materia - nieodłączne zjawiska w mojej artystycznej pasji, jedno jako wewnętrzne źródło inspiracji, drugie jako efekt widzenia otaczającej mnie rzeczywistości, jakkolwiek odmienne w swej naturze, łączy je jedno - wielka potrzeba zobrazowania tego, co w myślach i co w oczach mych się rodzi - mówi M. Głowacki

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Ćwiczenia nurków – strażaków

Nadal trwa śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż.

Przez Izery po trójkącie

Spotkali się z Beatą Kempą

Poszły konie na Śnieżkę

Mapa ku przestrodze

Nabór wniosków do 300+  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1289
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%