MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Pędzlem i słowem, czyli twórczy duet w POK–u

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 7 czerwca 2011, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
W galerii „Cztery Pory Roku” w Piechowickim Ośrodku Kultury odbył się w miniony piątek wernisaż wystawy Kseni Kuligowskiej i jej mamy Mieczysławy Kuligowskiej pod tytułem „Świat, barwy i słowa”, bowiem pani Mieczysława pisze wiersze do obrazów swojej córki. Wystawa czynna do końca czerwca.

- Maluję słowem świat, który moja córka wyczaruje pędzlem lub ołówkiem - powiedziała Mieczysława Kłos-Kuligowska. Każdy z obrazów Kseni Kuligowskiej „ubrany jest” w słowa jej mamy, dziełom malarskim i rysowniczym towarzyszą wiersze, które czasem są uzupełnieniem, czasem komentarzem, a najczęściej słowną ilustracją emocji przelanych przez córkę na papier.

- Ksenia Kuligowska od najmłodszych lat sięga po pędzel i przenosi na papier swoje emocje i spostrzeżenia. W ten sposób może przekazać światu co czuje, co widzi i co jest dla niej najważniejsze. Mama jest jej ustami. Każdą pracę plastyczną córki uzupełnia wierszem i w ten sposób pracuje twórczy duet – podkreśla Anna Kalisz, dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Zaproszeni goście oprócz prac plastycznych mieli okazję wysłuchać recytacji wierszy autorki. Zainteresowani mogli zakupić również tomik poezji „Na progu miłości” z dedykacją Mieczysławy Kuligowskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niezwykły spektakl o Malali

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Tym razem "Malala"  

Nowości w muzycznym poranku

Szklarki mieszkańcom

Zagra Callum Spencer

Koncerty podokienne

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1000
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%