MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Pędzą jak szaleni – tracą prawo jazdy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 kwietnia 2016, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: UM
Fot. Archiwum
Nie ma tygodnia, by do Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze nie trafił choćby jeden (najczęściej trafia kilka) wniosek o zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. W ubiegłym roku (od połowy maja) policja w wyniku kontroli zatrzymała niemal 60 takich dokumentów.

– Z tego 56 – poinformowano nas w Wydziale, który przejmuje te dokumenty i wystawia decyzję administracyjną o ich zatrzymaniu utraciło prawo jazdy na 3 miesiące, dodatkowo jednemu przedłużono ten okres do 6. miesięcy, bo wykazał się powtórnie takim wyczynem, a jedna osoba utraciła prawo jazdy w ogóle, bowiem aż trzykrotnie przyłapano ją na jeździe z prędkością ponad 50 km/ha ponad normę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 20-04-2016 8:09
I bardzo dobrze niech piratów likwidują ,jak się jedzie 50 to niektórzy d...le trąbią ,trzymają się ogona albo wyprzedzają na ciągłej ,tylko jak pojedzie nawet tylko do Czech to jedzie jak baranek
~Bil Naden 20-04-2016 8:59
Brawo policja !!!
~kizior 20-04-2016 9:37
Ja jestem jeszcze za tym,żeby odbierać prawo jazdy pipką jeżdżącym 30 km/h,no i jeszcze dorzucił bym do tego jazdę na światłach przeciwmgielnych co by jeleniogórskie wsioki zmusić do "regulaminowego" stosowania świateł.
~Obserwer 20-04-2016 10:52
Straciła prawo jazdy w ogóle, a pijaki jeżdżą są łapani po N razy i nic żadnej kary a co z tymi, co nie mają praw jazdy i nigdy nie mieli ,co z tymi bez OC czy jeżdżącymi kupą złomu dumnie nazywana pojazdem samochodowym . Co z rowerzystami wjeżdżającymi na pasy bez uprzedzenia lub nocą bez jakiego kolwiek oświetlenia , lub pieszymi łażącymi jak święte krowy w Indiach . Co skręcającymi na zielonej strzałce nie ustępującymi pierwszeństwa zjeżającym ze skrzyżowania . I można tak bez końca.
~pff 20-04-2016 11:08
Obserwer-bla bla bla .Zapomniałeś dodać,że ludzie śmieco w lesie ,a dzieci krzyczo pod oknami.Wiecznie niezadowolony . Łamiący przepisy nie mają zagwarantowanej wpadki,a jedynie wpisaną w ryzyko.Tylko tyle i aż tyle.Tak to działa,mam nadzieję,że pomogłem.
~jakitaki 20-04-2016 11:09
prawo jazdy? a po co one komu, można przecież jeździć beeez...
~DYKTAT 20-04-2016 11:38
Zabierać prawko tym d...lom którzy gadają i piszą esy przez telefon podczas kierowania
~ki 20-04-2016 11:45
Wiecie kiedy problem zniknie na drogach, jak ludzie znikną, ale do póki istniejemy, to problem istnieć będzie, a latorośl rośnie i wrażeń szukać będzie, chociażby łamiąc przepisy drogowe....tak to już jest, nie mniej karać trzeba...
~! 20-04-2016 11:59
Zawsze gdy zatrzymano Ci prawo jazdy na 3 miesiące odmawiaj przyjęcia mandatu, by dać sobie szansę na obronę i nie mieć zawieszonych szybko uprawnień. Jeśli nie masz przy sobie prawa jazdy tylko w niektórych okolicznościach może sprawa trafić do Starosty a Starosta Ci kazać je zwrócić. Nigdy nie może nastąpić zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące jeśli nie mieliśmy ich przy sobie. Starosta też nie ma prawa zwrócić się wtedy o ich zwrot, bo w tym przypadku postępowanie może być przez Starostę wszczęte dopiero PO otrzymaniu przez NIEGO od POLICJI zatrzymanego BLANKIETU. Każde wydanie przez Starostę decyzji o zatrzymaniu bez wcześniejszego rozstrzygnięcia winy za wykroczenie w formie orzeczenia sądu lub prawomocnego mandatu jest jawnym bezprawiem.
~pff 20-04-2016 12:11
Mam prostszy sposób -jeździć przepisów .Jest również zdrowszy :)
~zxzxzx 20-04-2016 12:41
kizior co ci przeszkadza jak ktoś jedzie powoli prawym pasem? Powody mogą być dwa: 1) Brak ci umiejętności wyprzedzania. 2) Masz za słabe auto do wyprzedzania. W pierwszym przypadku powinieneś się podszkolić. W drugim zmienić auto lub ustawić w szeregu za innymi i nie narzekać.
~DorAnonim 20-04-2016 12:54
,,Gdzie się podziały tamte radary niezapomniane ...^^itd.itd.Nie było źle, policja nie może być wszędzie. Nie mowie o fotoradarach Straży Miejskiej nieudolnie postawionych w krzakach oczywiście. Poza tym dziś przy Sądzie Straż Miejska założyła blokady na trzy auta blokujące chodnik .dobrze.brawo.auto wypasione a gburom szkoda 2 zł na bilet, zaraz obok mają też parking strzeżony. Jestem kierowca,auto na asfalt,piesi na chodnik Czy może odwrotnie ?
~antygłup 20-04-2016 16:22
Ośle z 11.59>> Za niemanie przy sobie prawa jazdy zostajesz ukarany 500 PLN i nie odjedziesz autem z miejsca kontroli, dopóki go nie okażesz. A wtedy pyk i już go nie masz. Możesz mandatu nie przyjąć, ale stoisz jak trup. Potem i tak ci zdejmą ten mandat z konta. Jesteś jak się przedstawiasz takim cwaniaczkiem-..., ale to nie oznacza, że wszyscy policjanci też. I nie ty ... będziesz oceniał, co jest jawnym czy ukrytym bezprawiem. Tłuków takich, łącznie z tobą, należy pozbawiać uprawnień do kierowania jak najszybciej i ostatecznie. Poza wami dość jest jeszcze idiotów na drogach, żebyśmy się musieli zbytnio przejmować kombinatorami twojego pokroju. Jesteś taki mały Kazio, domorosły mądrala prawny - całkiem jak DUDA. Żal, że ci doktoratu jeszcze nie przynieśli pod wycieraczkę.
~anonim1 20-04-2016 17:29
do antygłup...ogólnie to się z tobą zgadzam, ale nie masz racji z tym 500zł mandatem.Za brak prawka czy też innego dokumentu można dostać max po 50zł za każdy dokument i można kontynuować jazdę...to tyle...
~ 20-04-2016 18:04
bezpieczeństwo na drogach bardzo by poprawiły testy psychologiczne przed kursem na prawo B dla mężczyzn, bo to zazwyczaj oni lubią kozaczyć na drogach i bawić się w drogowy gniew
~szuger53 20-04-2016 19:56
Poj...polskie prawo,ale na d...li co te prawo ustalają nie ma kary.Powinno sie z miejsca zabierać prawko,ajak taki d...l będzie jeżdził bez,to do ciupy.
~do antygłup 20-04-2016 21:40
Po pierwsze jak ktoś zwrócił już Tobie uwagę, to za brak prawo jazdy przy sobie dostaję mandat 50 zł i jadę dalej. Po drugie jak przyjmę mandatu to sprawa trafia do sądu, a jeżeli policja używała radaru Iskra-1 lub laser ULTRALYTE LTI 20-20 to mamy duże szanse na wybronienie się z zarzutów. Urządzenia te są kwestionowane przez polskie sądy i na podstawie ich wskazań kierowcy nie można ukarać mandatem karnym. Jeżeli sąd wyda niekorzystny dla nas wyrok, istnieje jeszcze droga odwoławcza. Po jej wyczerpaniu i uprawomocnieniu się wyroku, sprawa trafia do starosty, który dopiero wówczas może wydać decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy – od której formalnie też służy odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego. Cwaniakujesz, obrażasz, a guzik wiesz, doucz się, a potem dyskutuj.
~rysiek nauczyciel 21-04-2016 8:49
@Kizio zapomniałeś o tych..Bardzo wielu zmotoryzowanych włącza kierunkowskazy zbyt późno. Wystarczy popatrzeć na samochody jadące przed nami. Jak wygląda zmiana pasa ruchu? Pojazd zaczyna przejeżdżać na sąsiedni pas i dopiero w tym momencie widzimy włączony kierunkowskaz. Czy to jest sygnalizowanie zamiaru? Nie! To jest nikomu niepotrzebne miganie.
~ 21-04-2016 8:54
rysiek pozdrawia,, znafcuf,,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

A mury runą...

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Maseczki... pamiątką?

Będzie na nowy sprzęt

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
884
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%