MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Pechowe rondo

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 12:14
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Unijne wymiary jezdni drażnią prowadzących mniejsze i większe samochody.

Na niebezpieczny wjazd do Jeleniej Góry skarżą się kierowcy nie tylko samochodów ciężarowych, choć ci najbardziej. Chodzi o rondo na rogatkach miasta przy wylocie na Zgorzelec.

Tiry, które nie mieszczą się w jezdni na zakręcie, wywracają się. Ostatnio na kilka godzin ruch zablokowała ciężarówka, która wiozła kilka ton złomu. Na szczęście żelastwo, które spadło na szosę, nie uszkodziło innych pojazdów. Wcześniej doszło do dwóch podobnych zdarzeń.
Kierowcy są przekonani, że winny jest projektant ronda, które wytyczono podczas budowy obwodnicy południowej miasta. - Obiekt powstał zgodnie z regułami sztuki budowlanej - prostuje Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Identycznych wymiarów ronda są w innych miejscach w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej. - To prawda, są węższe, ponieważ ich zadaniem jest spowolnienie ruchu i ograniczenie liczby wypadków. Wcześniej było tu bardzo niebezpieczne skrzyżowanie - usłyszeliśmy od drogowców.
Zdaniem policji to właśnie kierowcy, którzy w rondo wjeżdżają za szybko, powodują kolizje i wypadki. - Zastanawiamy się nad wprowadzeniem dodatkowych znaków przypominających o znacznym ograniczeniu prędkości w tym miejscu. Prowadzący pojazdy zapominają o tym - mówi podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Teraz, kiedy zaczynają się zimowe wakacje w kilku częściach Polski, ruch w Jeleniej Górze będzie jeszcze większy. I większe ryzyko przykrych zdarzeń na tym rondzie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zgon obok lokalu wyborczego

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Politycy komentują wynik wyborów

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
674
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%