MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 2 października
im. Dionizego, Sławomira

Pechowa końcówka wyścigu Majki

Wiadomości: Krasna Lipa (Czechy)/ Bogatynia (Polska)
Poniedziałek, 14 lipca 2008, 21:17
Aktualizacja: Wtorek, 15 lipca 2008, 11:28
Autor: JEN
Dobrze spisywała się pochodząca z Jeleniej Góry – Maja Włoszczowska na dwóch pierwszych próbach w pięcioetapowym wyścigu Tour de Feminin rozgrywanym w Krasnej Lipie (Czechy) w pobliżu granicy z Polską. Niestety, potem poszło gorzej, a na końcu fatalnie.

W pierwszym etapie zajęła ósme miejsce i była najlepszą z Polek, tracąc tylko 20 sek. do liderki po pierwszym etapie - Mary Abbot (USA). W drugim zajęła 19 miejsce i zajmowała 14 lokatę po dwóch próbach w tych zawodach. W drugim etapie, wygranym przez Holenderkę Marianne Vos, straciła do niej 1,45 min. Liderką wyścigu była nadal Mary Abbott USA), do której Majka ma 2 min i 21 sek. straty.

Jednak w sobotnich dwóch etapach wypadła słabiej. W czasówce (21 km) (wygrała M. Vos i została liderką) rozegranej w Bogatyni, zajęła 27 miejsce, a w wyścigu wokół Rymburku (73 km) była dopiero 70. W klasyfikacji ogólnej wyścigu, po czterech etapach M. Włoszczowska zajmowała jednak niezłe 18 miejsce i miała 5 min. i 07 sek. straty do liderki M. Vos.

Jednak piąty etap okazał się pechowy dla sporej części zawodniczek, w tym M. Włoszczowskiej i prawie wszystkich Polek, które goniąc uciekającą czołówkę, składająca się z czterech zawodniczek, przejechały przez tory, choć przejazd kolejowy, był już zamknięty. Zostały zdyskwalifikowane.

Jedyna nasza zawodniczka, która zaliczyła cały wyścig była Aleksandra Dawidowicz (zajęła 31 miejsce). Majka pojedzie z nią na olimpiadę w Pekinie. Zawody wygrała Angela Hennig (Niemcy). Następne miejsca zajęły:
Trixi Worrack (Niemcy), Sarah Duester (Niemcy) i Marianne Vos (Holandia).

Majka na swoim portalu internetowym nie robi problemu z tej dziwnej porażki, komentując to stwierdzeniem, że ma kolejną nauczkę na przyszłość. Uważa jednak, że te zawody pod względem treningowym były dla niej bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającą się olimpiadą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kolarz 18-07-2008 12:09
to już trzeba było pani Majko jecha po torach a nie przez tory powodzenia na olimpiadzie tylko nie metrem prosze jechac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Trwa budowa atrakcji KPN

Siatkarki już z nagrodami

Międzyszkolna lekkoatletyka w reżimie sanitarnym

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
501
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%