MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

PEC odchodzi do lamusa. Po prywatyzacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 30 listopada 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Fot. Angela
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze zmieniło swoją nazwę na ECO Jelenia Góra, a w ostatnich dniach rozpoczęło zmianę dotychczasowego logotypu na nowy. Działania dotyczą prywatyzacji spółki i zmiany dotychczasowego właściciela – Gminy Jelenia Góra na nowego – Energetykę Cieplną Opolszczyzny S.A. z siedzibą w Opolu (ECO S.A.).

PEC zmieniło swojego właściciela pod koniec sierpnia br., kiedy władze miasta podpisały z Energetyką Cieplna Opolszczyzny S.A. z Opola umowę na sprzedaż 21.918 udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze.

Kwota, jaką zapłacił nowy właściciel za 85 procent udziałów przedsiębiorstwa to ponad 42 mln zł. Wówczas nowy nabywca zapewniał, że będzie kontynuował rozpoczęte zadanie inwestycyjne pn. „Likwidacja wysokoemisyjnego źródła ciepła z systemu ciepłowniczego w Jeleniej Górze” o wartości około 20 mln zł, dofinansowanego ze środków unijnych. Zadeklarował również realizację programu inwestycyjnego w wysokości 20 mln zł w okresie do 5 lat.

Mimo obecnej zmiany nazwy i logotypu PEC-u na ECO Jelenia Góra, inne dane, jak NIP, REGON, telefony, adres czy numer konta, pozostają bez zmian. W najbliższym czasie zmianie ulegnie natomiast adres internetowy spółki na www.ecojg.pl. Dotychczasowy adres www.pecjg.pl będzie wykorzystywany jeszcze przez jakiś czas.

– Jednocześnie informujemy wszystkich klientów ECO Jelenia Góra i odbiorców Ciepła Systemowego, że dostawy ciepła na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody realizowane są nadal bez zakłóceń, przy zachowaniu najwyższych standardów. Spółka dalej będzie rozwijała swoją działalność ze względu na duży potencjał rozwojowy w mieście. ECO S.A. jest dużym, znanym i szanowanym w branży ciepłowniczej podmiotem, posiadającym w Polsce osiem spółek zależnych – zapewnia Paweł Szpecht, specjalista ds. Marketingu ECO Jelenia Góra.

Więcej informacji o ECO S.A. i Grupie ECO można znaleźć na stronie www.ecosa.pl, a w razie pytań można dzwonić bezpośrednio do jeleniogórskiego Biura Obsługi Klienta pod numer tel. 75 64 69 115 lub 75 64 69 116.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~diabelek 30-11-2010 8:53
z siedziba w Opolu ... czyli nasze jeleniogórskie pieniążki w formie podatków powedrują do Opola ... szkoda takiej kupy kasy ... ech ...
~stradlin79 30-11-2010 9:27
A wytłumacz mi proszę, w jaki sposób nasze podatki trafią do opola, bo albo ja nie rozumiem albo jesteś po prostu idiotą
~lolo79a 30-11-2010 9:42
PEC to wyjątkowy relikt, chcą dużo i robią pomału. Ciekawych też mają pracowników, tylko ich tzw. fuchy interesują. Przyjazd pogotowia monopolowego energetycznego i wyk. drobnych czynności kosztuje 100,- zł.
~obserwer 30-11-2010 9:56
Ciekawe czy zmiana na ECO bedzie wiazala sie rowniez z podwyzkami ,wiadomo nie od dzis ze wszystko co eco to drogie.
rymcycymcy 30-11-2010 10:10
| ~diabelek | ...oj, mama chyba Ci nie wytłumaczyła jak w PL funkcjonuje system fiskalny, a w szkole uważałeś tylko na lekcjach religii ;)
wupe 30-11-2010 10:56
a samo ECO OPOLE w 48% należy do niemieckiego E.ON
~sir Galahad 30-11-2010 12:55
Dziś dostałem rozliczenie ciepła. I jestem umiarkowanie rozczarowany. Budynek po dociepleniu. Ogrzewaliśmy raczej oszczędnie (w kuchni w ogóle nie włączane), a tylko 350 plnów zwrotu. Niby zima była konkretniejsza. Ale problemem są też nowi lokatorzy w budynku, którzy po wysuszeniu prania w suszarni nie raczą skręcić tam ogrzewania z fulla na zero i czasem pusta suszarnia ma temperaturę w okolicach 30 stopni ciepła:]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Zawyją syreny

Pożegnania w starostwie

Synoptycy: jeszcze popada

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%