MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Październik z „Młodymi Duchem”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 października 2017, 17:21
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Użyczone
Po wrześniowych wycieczkach na Górę Gapy i do Muzeum Przyrodniczego oraz wykładu na temat orgonitów czas na październikowe spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp wolny na większość imprez.

„Młodzi Duchem” tym razem poznali piękno Góry Gapy. Autorską wycieczkę poprowadziła członkini Klubu Seniora Aleksandra Iwko. Góra Gapy położona jest na terenie Borowego Jaru w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru. Klubowicze zdobyli szczyt zespołu skalnego Czyżynki oraz podziwiali piękno grzybów, które wabiły wzrok swymi barwami.

Podczas kolejnej wycieczki klubowicze obejrzeli stałą prezentację przepięknych malowideł naściennych w Muzeum Przyrodniczym, które przedstawiają fragmenty z żywota św. Bernarda z Clairvaux. O „Barokowych freskach w cieplickiej prepozyturze klasztoru cysterskiego w Krzeszowie fundacji opata Bernarda Rosy z 1689 roku” opowiadał dyrektor Muzeum Stanisław Firszt.

Na spotkaniu w Przystani Twórczej seniorzy dowiedzieli się jak zmienić negatywną energię w tę życiodajną poprzez piękne orgonity. O zdrowotnych połączeniach minerałów, opiłków żelaza i ziołach zatopionych w żywicy oraz o swojej książce „Globalne oślepienie” opowiadał Przemysław Siwacki, pisarz z regionu jeleniogórskiego.

A co na październikowych spotkaniach z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”?

- 04.10.2017 r. o godz. 16.00 - Coaching - „Spotkanie integracyjno/poznawcze z elementami planowania rozwoju Klubu Seniora”, cz.2. WSTĘP WOLNY.
Drugie spotkanie z Marcinem Sobaszkiem, znakomitym coachem (wymowa - kołczem), czyli trenerem personalnym, który zaprezentuje członkom Klubu Seniora „Młodzi Duchem” techniki motywacyjne oraz integracyjne. Siedziba Przystani Twórczej ul. Cieplicka 74 (budynek SP nr 6) nr tel. 75-71-22-892.

- 11.10.2017 r. o godz. 16.00 – Podróż do dziecięcych wspomnień – Muzeum zabawek w Zorce. WSTĘP WOLNY.
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, którzy pracowali w firmie Zorka zaproponowali, by udać się w podróż do lat dziecięcych i przypomnieć sobie drewniane zabawki niegdyś tu produkowane. Obecnie w firmie działa wspaniałe Muzeum zabawek, w którym nie tylko można obejrzeć wzory dawnych klocków, ale również pobawić się nimi. Ciekawymi eksponatami są również stare zdjęcia, na których odnajdzie się niejeden Klubowicz. Prezentowane są także współczesne produkty w postaci, łóżek, stolików kawowych, komód itp. (zbiórka przy PKP w Cieplicach o godz. 15.50).

- 18.10.2017 r. o godz. 13.00 – „Z historią za pan bart”. WSTĘP WOLNY
O interesujących zabytkach architektury regionu jeleniogórskiego, zarówno tych odrestaurowanych, jak i czekających na remont oraz o ciekawostkach z nimi związanych opowie pracownik Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Adrian Domagała. (Zbiórka o godz. 12.25 na przystanku MZK Osiedle Orle - bilet autobusowy we własnym zakresie.

- 27.10.2017 r. (piątek) o godz. 19.00 - spektakl „Mąż i żona” Teatru Norwida. Bilet kosztuje 10 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej)
Najbardziej frywolna z komedii Aleksandra Fredry w reżyserii znanego i lubianego, wrocławskiego aktora – Wiesława Cichego. W role zabawnych bohaterów wcielą się znakomici aktorzy Teatru Norwida: Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka – Mania, Tadeusz Wnuk oraz Jacek Grondowy. (Zbiórka o godz. 18.30 w Kinie Grand przy ul. Krótkiej 3).

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 3-10-2017 9:09
miła atmosfera, spełnianie pasji, aktywni uczestnicy, ciekawe spotkania i wycieczki :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

PSZOK tylko bez zaległości

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%