MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Paulinum bez medalu

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 23 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 23 września 2007, 22:32
Autor: KED
Fot. Dariusz Gudowski
Zmagania najlepszych krajowych biegaczy na orientacje

Przez trzy dni Kotlina Jeleniogórska gościła najlepszych polskich specjalistów od biegów na orientacje rywalizujących w Mistrzostwach Polski w kategoriach M i K 18, 20, 21 w biegu nocnym, średniodystansowym i sprinterskim. Na starcie imprezy stanęli także weterani czyli zawodnicy w wieku powyżej 35 lat. Udział w imprezie, której organizatorem był Młodzieżowy Klub Sportowy Paulinum Jelenia Góra wzięło udział 190 zawodniczek i zawodników. Wśród nich prym wiedli reprezentanci klubów wojskowych z Gdyni, Poznania, Warszawy i Krakowa.

Gospodarze pobiegli na miarę swoich aktualnych możliwości zajmując miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce. Olbrzymiego pecha miał lider jeleniogórskiej ekipy Michał Nowak. W rozpoczynającym zawody biegu nocnym w Przesiece w kategorii M - 20 zajął on druga lokatę, jednak wyniki rywalizacji w jego kategorii ( oraz M - 21) z powodu złego oznakowania jednego z punktów kontrolnych zostały anulowane. Co gorsze w trakcie biegu nasz zawodnik skręcił nogę co przeszkodziło mu w starcie drugiego dnia mistrzostw w odbywającym się w Jagniątkowie biegu średnidystansowym. W zamykającym zmagania sprincie w jeleniogórskim parku na Wzgórzu Kościuszki biegnący z nie w pełni zaleczonym urazem jeleniogórzanin zajął piąte miejsce, przegrywając brąz o 10 sekund.

Z pozostałych zawodników gospodarzy w biegu nocnym w kat. M - 18 Michał Kalata był ośmy, Jakub Dzioba i Paweł Konieczny ex - aequo dziewiąci, w biegu średniodystansowym M. Kalata ponownie był ósmy, J. Dzioba dwunasty, zaś P. Konieczny trzynasty, w sprincie M. Kalata był siódmy, J. Dzioba jedenasty, zaś P. Konieczny trzynasty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Doczekają się ronda

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ben 26-09-2007 8:00
mape kazdy dostał
~schowac sie! 27-09-2007 15:57
te biegi na orientacje to wogole porarzka wezmy np. takiego rafala M jest mistrzem polski a w przelajach w jeleniej nie liczyl sie nawet w 3 lol rzelosne...;/;/;/
~smiech na sali 28-09-2007 12:42
polowa osob, ktore sie tu wypowiadaja, w ogole nie wiedza co mowia, sam biegalem sporo lat i w zasadzie nadal biegam i akurat zawodnicy o ktorych sie wypowiadacie, reprezentuja bardzo wysoki poziom, ajesli o przelaje chodzi to chodzilem jeszcze rok temu do liceum i wybaczcie ale pare razy udalo misie wygrac ;] a 'schowac sie' zapraszam na stadion, czy gdziekolwiek zechce, to zobaczy jak sie biega ;] pozdrowienia chlopaki a miejsca i tak bardzo wysokie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jeleniogórzanie tuż za podium

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sankami w memoriale Warzyboka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%