MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Patrzymy na ręce posłów” – ratyfikacja konwencji przeciw przemocy

Wiadomości: Polska
Wtorek, 10 lutego 2015, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 26 lutego 2015, 10:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
W kolejnej z nowego cyklu publikacji, przedstawiamy naszym Czytelnikom wyniki głosowań posłów z naszego okręgu wyborczego ws. Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Głosowanie nad kontrowersyjną dla środowisk prawicowych konwencją, odbyło się w miniony piątek (6.02). Głównym zarzutem prawej strony sceny politycznej jest „ukryte promowanie ideologii gender”.

Przemoc, zarówno w stosunku do kobiet, jak i rodzinna rodzi się głównie z braku szacunku do drugiej osoby, a także z poczucia wyższości (fizycznej, psychicznej czy finansowej). Konwencja przede wszystkim ma chronić coraz większe grupy ludności muzułmańskiej zamieszkujące Europę, w której to kulturze przemoc może być usprawiedliwiana względami religijnymi.

W Polsce zapisy o źródłach przemocy wynikających z religii powodują burzę w szklance wody, politycy wszelkiej maści przerzucają się niewybrednymi epitetami, jedni dopatrują się zagrożenia dla polskich tradycji, drudzy przekonują, że Kościół Katolicki nie walczy z przemocą w rodzinie dyskryminując na wielu płaszczyznach rolę kobiet. W tej całej przedwyborczej grze politycznej rzadko przebija się głos rozsądku mówiący o nadrzędności Konstytucji RP nad Konwencją Rady Europy, przez co ewentualne obawy środowisk prawicowych wynikające z możliwej interpretacji art. 12 i 14 konwencji wydają się być formułowane na wyrost.

Bez względu na poglądy warto przed wyborami wiedzieć, jak głosowali nasi posłowie w drażliwych dla społeczeństwa sprawach. W głosowaniu wzięło udział 437 posłów, za ratyfikacją konwencji było 254, w tym: Zofia Czernow, Grzegorz Schetyna, Ewa Drozd, Robert Kropiwnicki, Norbert Wojnarowski (wszyscy PO), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Ryszard Zbrzyzny (oboje SLD) oraz Henryk Kmiecik (PSL). Przeciwnych przyjęciu ustawy było 175 posłów, w tym Adam Lipiński, Marzena Machałek, Elżbieta Witek i Wojciech Zubowski (PiS). Głosów wstrzymujących się było 8, a udziału nie wzięło 22 parlamentarzystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Piechotą przez Stromiec na Okole

Uczniowie piszą listy...

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~sumienie 10-02-2015 8:51
Jeszcze jest potrzebna w sprawie ochrony zwierząt domowych. Co do przemocy to nadal jest aktualne porzekadło ludowe;;"Jak się baby nie bije to ji wontroba gnije, jak się jo wyłosto to i wontroba przyrosto.Tak,tak a tak krytykujecie system islamski .
~ 10-02-2015 9:04
Ach co tam sie wysilac. Przeciez papiez pozwolil bic dzieci. Wiec macie na pismie od watykanu, Polacy-Katolicy!
~@ 10-02-2015 10:02
Takie konwencje niech podpisuje Turcja czy inne kraje muzułmańskie, gdzie jeszcze brat może siostrę ustawiać do pionu, gdy ta się pokaże z chłopakiem lub się maluje, albo, gdzie dziewczynki są obrzezane. My mamy dostatecznie wiele przepisów i mozliwości aby za przemoc karać, wystarczy chcieć. Niemcy dla przykładu konwencji nie podpisały, czy my jesteśmy jakimś krajem dzikusów?
~10,02 re 10-02-2015 10:32
Popieram, konwencja zbędnie dodatkowo konfliktuje społeczeństwo.Klasyczny przykład koniukturalizmu unijnego i klakierstwa polskiego. Nie optujac za PIS, w tej kwestii partię tą popieram
~piszesz bzdety 10:02 10-02-2015 11:14
Konwencję dotychczas podpisały: Albania, Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Włochy, Węgry i Wielka Brytania. Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,17361412,Konwencje_RE_o_zapobieganiu_przemocy_wobec_kobiet.html#ixzz3RKrlLmte
~czytam 10-02-2015 11:46
Pytanie do przeciwników czyli tzw. protestantów: Który z was przeczytał te czterdzieści kilka stron ze zrozumieniem tekstu ? Czy wy wiecie przeciw czemu protestujecie ? Czy może kazał wam "przewodnik stada" pod groźbą nie wpuszczenia do tzw. raju ? Raju z którego nikt pocztówki nie przysłał, mimo że podobno jest tam tak pięknie. Tu wolno poczytać: http://amnesty.org.pl/uploads/media/konwencja_przemoc_wobec_kobiet.pdf
~do glupcow 10-02-2015 12:06
do czytam: nikt nie wie, o co chodzi, ale mozna przeciez zaprotestowac profilaktycznie i powiedziec NIE. Ktos powoluje sie na "cywilizowane kraje" i ze to Turcja czy tam kto ma to podpisywac, a Polska nie musi. Nie musi, bo co? Maltretowane kobiety przez ex.meza-alkoholika musza z nim siedziec w Polsce w jednym mieszkaniu, bo mimo eksmisji gagatek dalej z nia mieszka! malo takich przypadkow? TO WLASNIE POLSKA jako pierwsza powinna to podpisac! Szwajcaria, Finladia, Holandia, Niemcy, Szwecja- czyz to nie kraje, ktore BARDZO dbaja o dobro obywatela i w tym kobiet? Piszecie "sobie a muzom" po to, by tu zaistniec?
~w13 10-02-2015 12:08
i podobne pytanie czy ktos z zwolenników czyli tzw. obrońców" przeczytał...ze zrozumieniem tekstu ?/
~ 10-02-2015 12:09
Do 11.14 tak tam po podpisaniu tej konwencji przemoc wzrosła do 85% w Polsce jest obecnie na poziomie 32%. I po co było to badziejstwo akceptowac.
~ 10-02-2015 12:10
Przyjęcie tej konwencji jest pilne, ważne i potrzebne. Przemoc w polskich rodzinach jest smutnym faktem. Tak jak to, że kobiety i dzieci padają jej ofiarami nieporównywalnie częściej niż mężczyźni. Dalsze zwlekanie z jasnym określeniem naszego stanowiska jest po prostu żałosne. Drodzy rządzący,opłacani z WASZYCH pieniędzy- Nie jesteście w stanie zrozumieć i przyjąć tego dokumentu ! Jeśli tradycyjne relacje w rodzinie to stosowanie zasady „jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije”, oraz „Bóg Ojciec dziateczki rózeczką bić karze”, to powiedzcie to głośno i wyraźnie. Odwołujecie się panowie do tradycyjnych ról – bądźcie facetami i skonfrontujcie siebie z POLSKA rzeczywistością.
~do 12:09 10-02-2015 12:16
„ – Konwencja przewiduje cały pakiet działań edukacyjnych. Ich celem jest m.in. przeciwdziałanie utrwalaniu wzorców mówiących o tradycyjnym podziale ról płciowych. Przykładowo takich, że to mama prowadzi dom." Do 12:09- jestes niesamowicie prostacki w mysleniu. Wynikiem wzrostu przemocy nie jest konwencja! To tak, jakbyc twierdzil, ze wprawdzie zabroniono palenia w knajpach, i przez to wzrosla zachorowalnosc na raka pluc. Jak mozna tak myslec, w Polsce jest wielka przemoc w rodzinach i oprawcy sa bezkarni, bo nie ma bezpiecznego zaplecza dla bitych matek, dzieci, zon. Chrzanisz FARMAZONY!!!
~@ 10-02-2015 12:21
Podobną konwencję Polska już podpisywała (na początku lat 90-tych?), tylko bez definicji płci społeczno-kulturowej...I CO TO ZMIENIŁO?!!!! Czy teraz jak z rękawa urzędy wyciągną mieszkania dla kobiet, w tym samotnie wychowujących z dziećmi..takich przypadków są setki, i co? I jajco, wyrzuca się ludzi na bruk, co najwyżej maltretowanym zaproponują dom samotnej matki i jakąś niebieską, czy różową linię telefoniczną w nocy. I Ty z 11:14, lepiej się poinformuj....Niemcy nie ratyfikowały konwencji! Do tej pory ratyfikowało ją 14 państw, ani Niemcy ani Holandia!
~ 10-02-2015 12:23
"Mamo nie martw się, przyjdę na twój pogrzeb - powiedział pięcioletni syn Ewy, kiedy ta, wyjąc z bólu, leżała skulona pod drzwiami. Niezdarnie próbował zetrzeć z jej twarzy krew. Wtedy Ewa po raz drugi dojrzała do rozwodu. Nie dlatego, że jej exmąż, prawnik z tytułem doktora, po raz kolejny złamał jej nos. Dlatego, że wreszcie zrozumiała, co widzi jej syn, usłyszała, co do niej mówi, zobaczyła, że znowu zaczął sikać w majtki. Exmąż znęca się nad nią. Bije i krzyczy, wydziela pieniądze, upokarza. Kiedy Ewa leży w malignie, chora na grypę, nie wzywa pogotowia, mówiąc, że poczeka, aż ona zdechnie. Przemoc się nasila. Mąż bije ją po głowie, łamie nos.".
~@ 10-02-2015 12:36
Do 12:23, czy mamy całą naszą tradycję i kulturę stawiać na głowie, bo takie panie "Ewy" mają coś z głową i wolą się dać maltretować niż działać? czy człowiek to takie bezrozumne zwierze, które nie może się obronić przed oprawcą i udać się na policję i do sądu??? To problem psychologiczny i mentalnościowy, a nie problem braku odpowiednich przepisów czy służb. I uwierz mi, niejedna matka leżąca z ciężką grypą w łóżku musiała jakoś sama sobie radzić z domem czy dziećmi. Co to za głupi przykład...
~ 10-02-2015 12:37
W zadnym kraju cywilizowanym Taki scenariusz nie bedzie mial miejsca, bo kobieta po rozwodzie czy nawet po pierwszym ciosie oprawcy nie musi z nim mieszkac! Policja odbiera ja i dzieci i za pare dni ma mieszkanie. W Polsce jest inaczej. I Polacy marudza o tym, ze konwencja u nich niepotrzebna. A gdzie potrzebna? W Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, gdzie oprawca idzie do ciupy, a kobieta dostaje z mety mieszkanie? Jacy w y durnowaci jestescie w tek katolickiej Polsce. No ale teraz mozecie bic nawet dzieci. Papiez wam przyzwolil, prawda?
~ 10-02-2015 12:42
W jaki sposob konwencja koliduje z wasza kultura i tradycja??? Ty nie masz pojecia o traumie, psychologii, o fenomenie uzaleznienia od oprawcy, jesli uwazasz, ze przyklad tej "Ewy" jest glupi. Jest nawet take zjawisko, ze 50% bitych kobiiet wraca do meza, ktory je bije. Ale to dla ciebie zbyt wysokie progi, bo myslisz prymitywnie, po chlopsku. Twoja kultura i tradycja to piwko, kalesony, tv Polsat a zona w kuchni robi kotlety i jeszcze dostanie po gebie, bo przesolone, prawda? To ja sie nie dziwie, ze boisz sie zmian, Polaczku!!!
~jeż 10-02-2015 12:42
Tak zdecydowanej i jednokonoznacznie profilowanej propagandy na rzecz bardziej niż dyskusyjnej konwencji dawno nie widziałem. Dowodem na prymitywną demagogię w tym względzie to mi. list z 12,23, 12,10 czy 12,16. Sądzę, że pokłosie tej konwencji odczujemy niebawem..
~@ 10-02-2015 12:43
Czy jesteś tak naiwny,-na i myślisz, że teraz gmina będzie przyznawać mieszkania takim osobom??? Pewno jakieś przytułki dla samotnych kobiet...gratuluję poczucia humoru:/
~do 12:43 bleeeeee 10-02-2015 12:51
Nikt nie będzie przychodził do konserwatystów i im wyrywał żon z domów, bo żyją w tradycyjnym związku. Chodzi tylko o to, by kobiety miały wybór. Czy chcą wykonywać nieodpłatną pracę na rzecz domu, czy chcą być na rynku pracy, a może łączyć to i to. Poza tym, walka ze stereotypami polega też na tym, żeby mężczyźni mogli wychowywać dzieci bez posądzenia, że są niemęscy, a kobiety mogły robić karierę zawodową. Jestes prymitywny, koserwa myslowa i zwykly Polaczek-pijaczek czekajacy na kotleta przed TY. Brzydze sie i zamykam z mojej strony dyskusje. Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
~ 10-02-2015 13:04
czyli jak? nie ma mieszkan dla bitych kobiet i dzieci= nie podpisujemy, nie zgadzamy sie, bo to i tak nie ma sensu? boimy sie o nasza tradycje (???) i o to, by nikt mi nie wyrwal zony z kuchni i nie wsadzil w lesbijski zwiazek? O matko. Ja wiedzialam, ze Polacy sa prymitywni, mowie o facetach. Ale ze az tak, to nie mialam zielonego pojecia.
~ 10-02-2015 13:53
Panowie, którym konwencja się nie podoba. Którzy dopatrujecie się w niej krzyczącej niesprawiedliwości wobec swojej płci i tradycji (?!). Czy znaleźliście się kiedyś, choć raz, jako przerażone, kilkuletnie dzieci (z zasmarkaną posiniaczoną matką za rękę) o godzinie dwudziestej pierwszej na podwórzu pod blokiem, bez rychłych widoków na to, że do mieszkania, w którym rajzuje zalany pan i władca - będzie można na noc wrócić? Nie? Znacie jakiegoś mężczyznę, ojca, którego regularnie spotykało to samo? Śmiało. Choć jednego. Nie, prawda? No to mordy w kubeł.
~polska chora hipokryzja 10-02-2015 14:19
Polska- konserwatywny, chory kraj klamst i sprzecznosci. Papiez przyzwala oficjalnie na bicie dzieci (ale nie po twarzy, jaki dobroduszny!). Jednoczesnie kosciol odrzuca konwencje i argumentuje tak: "Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch napisał w oświadczeniu, że przemoc stosowana wobec kogokolwiek jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Zdaniem biskupów, Konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy, wiąże natomiast zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi. "
~ 10-02-2015 14:24
Po prostu slabo sie robi. Caly swiat sie z was smieje, Rodacy. Pomijaja was z premedytacja w waznych rozmowach politycznych- do Putina pojechal Hollande i Merkel, a Komorowski, jako glowa panstwa, ktore graniczy z Ukraina, nawet nie zostal ani wspomniany, ani o zdanie nie zapytany. Zyjcie waszymi tradycjami! Macie racje: obawiajcie sie, ze do waszych kuchni wtargnie tabun homoseksualistow i bedzie gwalcil wasze dzieci, a zony zaciagna lesbijki do slubu. I nie bedzie kotletow! a przypierdzielic w ryja juz zonie sie wtedy nie da, bo konwencja zabroni.
~bleeee 10-02-2015 18:11
do @ip-95-*-79-47.hsi16.unitymediagroup.de (95.*.79.47)..Koleżanka to chyba psychopatka, walnięta w główkę "Ewcia" i jak już ktoś powyżej zauważył, to dopiero pierwsze dni po podpisaniu konwencji i już takim bluzgami opluwa się człowieka za to, ze ma inne zdanie i ARGUMENTY przeciw podpisywaniu takich konwencji, bo nie wnoszą nic nowego, nic co już by nie istniało w naszym prawie! I do twojej wiadomości paniusiu puknięta, ja jak i każda kobieta w tym kraju mam wybór, praca, albo siedzenie w domu, i akurat zarówno pracuję zawodowo jaki i prowadzę dom, jak normalna i zdrowa na umyśle kobieta, nie wywodząca się z takiej patologii, jak ty "Ewciu". Robiła tak moja matka i moja babka, nie do wiary, katole (!) a miały wybór:O:O
~ 10-02-2015 18:17
Dobrze wiedzieć na Machałek nie będę głosowała jej poglądami to do garów a nie do sejmu !!!
~agnetendorfer 10-02-2015 19:45
Czy Jelonka może na tej samej zasadzie podać, którzy radni miejscy głosowali za oddaniem terenów Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu? Jest to EWIDENTNE działanie na szkodę miasta i mieszkańców! Niech mieszkańcy dowiedzą się, którzy radni oddali za darmo cenne tereny, przy co mieszkańcy Sobieszowa i Jagniątkowa wkrótce nie będą mogli nawet wyjść na spacer do lasu. A radni niech nie czują się anonimowi i bezkarni przy wydawaniu złych decyzji!
~ 10-02-2015 20:08
przeciw islamowi ??? to by się przydał przepis zabraniający trwałego okaleczenia religijnego np obrzezania
~durna ? Ewa 10-02-2015 20:48
Szanowne 12.36 myślę,że każdy ,kto bardzo jest przywiązany do tradycji narodowych tj.wsiowych ( bo to z tych kręgów coś o biciu i wątroby gniciu,pochodzi), pomimo podpisania konwencji , na własnym podwórku może nie przyjmować do wiadomości onych przepisów ( o ile wspólmałżonce/kowi to nie wadzi).A w sprawie postępowania za pomocą policji, urzędów i przed sądami w sprawie maltretowania to taki z życia wzięty przykł: W latach 90 ub.wieku obowiązywała Ustawa o przeciwdziałania alkoholizmowi i patologii społecznej.Nadzorował ją w mieście bieda szybów człek wykształcony a prywatnie awanturnik,alkoholik i damski bokser. W Al ANON -organ.samopomocy rodzin osób uzależnionych, 75 proc to żony policjantów, prokuratorów, oficerów wojskowych i sędziów. Z tego co wiem wsiowych bab tam nie bylo cd
~durna ?Ewa 10-02-2015 21:05
cd byly natomiast zony ówczesnej a i obecnej wierchuszki. . Pan dyr, sedzia ,prokurator, doktor, wysoki oficer WP czy policji.Poszkodowane : Panie na stanowiskach , dyrektor szkoly, filii banku, radca prawny (sic!!!) i duzo nauczycielek. A więc na pewno nie proste kobity i na pewno nie analfabetki. I u kogo miały skladać wnioski o ściganie? U alkoholika komendanta policji.? Znajoma złozyła wniosek o ściganie męża i z-ca komendanta policji zaszczuwał ją osobiście. Nie wiem jak się skończyło, bo znajoma zniknęła mi z pola widzenia.Generalnie wygląda to tak,ze owca sklada zażalenie do wilka.Konwencja pozwoli (MOZE) MALTRETOWANYM przynajmniej na SKUTECZNIEJSZE dochodzenie swoich spraw jeśli nie przed zapijaczonymi polskimi sądami to międzynarodowymi trybunałami.
~do 9:04 10-02-2015 21:10
a pozwolił bo widocznie wie że czasem już żadne tłumaczenia / prośby ani groźby nie pomagają tylko odruchy strachu przed pasem na d.... a rodzic stając się rodzicem nie staje się automatycznie doktorem pedagogiki/psychologii itd
~ 10-02-2015 21:16
a w kwestii mieszkań dla samotnych a przedtem maltretowanych kobitek, rozwiązanie tanie,bez ekstra nakładów mieszkaniowych, a wiięc zapijaczoną mordę i agresora, w tym co jest sruuuuu na zbity zapijaczony ryj. Niech zdycha na ulicy... albo coś ze sobą zrobi. Mieszkanie dla maltretowanej żony i dzieci ( czasem ,mężów,ale rzadko).
~buhahahahahahahaha 10-02-2015 22:03
Ale się pasozyty społeczne,insekty rodem z laboratorium niesioła, lachudry wszelkiej maści, typu buhahaha jonasza,zaczynają drobić nózkami jakby im ich nikławe kut...y ogniem przypalał.Wijcie się nic nie warte robale, glisty i płazińce. Czas wasz już się kończy. Drogie kobitki czas tworzyć nową kulturę narodową , aby wszystko było na swoim miejscu . Gócia w kiblu. To są kule u waszych nóg.Czas zrzucić kajdany i zacząc normalnie żyć. Z wartościowymi ludżmi obok siebie. Ktorym będzie obojętne czy konwencja podpisana jest czy nie , bo wartościowi ludzie po prostu wiedzą co jest O K a co nie.A działanie konwencji ma być batem dla chamów , ktorzy mają problemy z określeniem tego co jest OK.I chamy się boją i buhahahahah bronią narodowej buhahahaha "tradycji".
~@ 10-02-2015 22:04
Komentarz @*.walbrzych.vectranet.pl (178.*.49.180) ładnie obrazuje praktykę robienia społeczeństwu wody z mózgu, bo oto okazuje się, że przepisy odpowiednie były i służby odpowiednie były, ale skorumpowane, nieudolne, ba, nawet "zapijaczone". Czy więc nie rozumniejszym rozwiązaniem byłoby wyczyszczenie tej stajni Augiasza, przetrzepanie "wierchuszki" w urzędach, sądach, policji, prokuraturze, aby nie tylko maltretowane kobiety ale i inni, na próżno czekający sprawiedliwości, pokrzywdzeni obywatele skorzystali? Bo to chyba każda ofiara, nie tylko domowej przemocy, chciałaby w ekspresowym tempie dochodzić swoich spraw przed międzynarodowym trybunałem. Tu leży pies pogrzebany a nie w braku wydumanej konwencji walczącej z urojonymi stereotypami i zabobonami.
~siniak 10-02-2015 22:15
Kobiety! Nie pozwolcie , żeby pijak, bandzior was bil. uzbrojcie rece, przywalcie zdrowo - więcej reki nie podniesie, bo mezczyzni to tchórze. Z drugiej strony to jest tak, ze maltretowana zona pojdzie siedzieć, ze mu cos uszkodzila
~ 10-02-2015 22:38
22.04. i 22.15. macie rację, ale z tym sprzątaniem stajni może, ale tylko może, się udać. W Europie i tu V. ma rację nieco mniej się pije, ale za to nieco lepiej się kobitki chroni, teraz już nie w zapijaczonej Rosji prawne decyzje leżą ale w Europie, mniej mimo wszystko, zapijaczonej.Siniak, słuszna uwaga, zabijesz , uszkodzisz ....., ..., a zapłacisz za człowieka.Kobitki ,czas na kursy krav magi, czy mniej drastycznej samoobrony. Zwiniętymi w rulon kolorowymi pismami można lepiej się obronic jak kijem bejsbolowym ...
~ 10-02-2015 22:46
Tylko 22.04. jest jedna rzecz, przepisy które były obowiązujące, w latach 90, nie wiem czy nadal obowiązują, bo nie pracuję kupę lat, i nie śledziłam ich toku, miały zasięg jednak lokalny,państwowy.Konwencja o zasięgu ponad państwowym, daje lepsze ,chocby prawne ,umocowanie. To moze byc bat na policję, służby społeczne itd. itp.
~ 11-02-2015 8:39
Po pierwsze- ja nie zadna "Ewcia". tekst pranej po ryju Polki- Ewy zostal przeze mnie to wy bronicie patologii. To dla was NORMALKA. Zyjecie w niej na co dzien i tego nie dostrzegacie, ze Polki (matki pijakow, zony pijakow) sa prane po ryju i nijakiej pomocy od panstwa nie dostaja.I teraz jeszcze papiez przyzwolil na bicie dzieci. Konwencja wam przeszkadza, bo przyzwyczajeni jestescie do patologii i wszelkie zmiany budza u was niepokoj.
~uzupelnienie 11-02-2015 8:40
sorry...tekst o Ewci zostal przeze mnie wyszukany w internecie i zacytowany.
~polska przemoc rodzinna 11-02-2015 9:53
„Czy przeciwdziałanie przemocy domowej zagraża polskim rodzinom i polskim tradycjom wychowawczym? Pamiętamy, co stało się w 1997 roku po kampanii przeciwko przemocy w rodzinie, kiedy część ludzi w nią zaangażowanych była posądzana o negatywne postawy wobec rodziny. Był okres kiedy próbowano z tego uczynić jakąś krytykę ideologiczną. Mam nadzieję, że to się skończyło.” Caly tekst: http://www.psychologia.edu.pl/dziupla-jurka/teksty/1372-polska-przemoc-domowa.html
~liczby mowia same za siebie 11-02-2015 9:58
http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-w-rodzinie/50863,Przemoc-w-rodzinie.html
~do frustratki 11-02-2015 14:09
Znowu troll z Wałbrzycha (walbrzych.vectranet.pl (178.*.49.180) zaśmiecił cały wątek. Ty naprawdę masz nawalone w tym pustym łbie. Lecz się frustratko, twoje miejsce jest w jakimś zakładzie zamkniętym, a nie na forach internetowych!
~ 11-02-2015 14:55
Do 14:09: tym razem "walbrzych" niezle gada i dlatego ty kolego zamknij paszcze. Zawadza ci konwencja, bo boisz sie, ze zona ci sie zbuntuje i przesoli zupe, a ty jej nawet nie bedziesz mogl dac po ryjku???
~ 11-02-2015 15:17
Wałbrzych to troll. Tak jak ty, niemiecka frustratko. Masz nieudane życie? To udaj się do psychologa, internet jako terapia to jak widać na twoim przykładzie nieskuteczne rozwiązanie. Chyba że Wałbrzych i unitymediagroup.de to ty (raz z oryginalnego IP, a raz przez niemieckie proxy), to widać po takim samym niewyparzonym języku.
~ 11-02-2015 16:00
O curde co za kyrk, a ja myślałam,ze Wałbrzych to miasto. Oooo, Google mnie oszukuje, właśnie tak twierdzi. O mój Boże, jak ja lubię ciągnąć łacha z tych wsiurnych, idiotycznych ksenofobow.I ha,ha, jak się ten zawodowy kieroFca rodem pewnie z Kopańca czy Borowic, piekli. Kolo ,mam 'wspaniałego pomysła', idż najpierw sam do psychologa, ew. psychiatry , obczaj którego, skorzystaj z jego pomocy,jak ci pomoże na ten twój koszmar, chorobę słoikowicę ,też skorzystam , oby , tylko, rozumiesz, był przystojny. Taki jest mój,jedyny ,warunek.I przypominam, forum jelonkowe, to moje forum. Proste ? Jasne, nie ? Nałóż słój na ten idiotyczny łeb.Doznasz iluminacji !!!
~martuchna 11-02-2015 19:44
Dajcie spokój wałbrzyskiej .... Widać że to jakaś samotna furiatka, która nie ma rodziny, znajomych, przyjaciół, to siedzi całymi dniami na forach i rzuca mięsem. To jedyna przyjemność w życiu dla takich jak ona. Niech się cieszy tym co ma bo wkrótce zgarną ją do wariatkowa i tam najwyżej będzie sobie mogła gryźć kaftan bezpieczeństwa z nudów.
~abik 11-02-2015 19:46
oj, dostało się etatowej spamerce z Wałbrzycha z niewyparzonym ryjem. i słusznie. szukasz guza? w końcu go dostałaś. może to cię nauczy kultury skoro rodzice o tym zapomnieli. dośc chamstwa w internecie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Świętowali Złote Gody

Młodzi Demokraci na Dolnym Śląsku mają nowego przewodniczącego

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%