MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Patrzymy na ręce posłów” – ratyfikacja konwencji przeciw przemocy

Wiadomości: Polska
Wtorek, 10 lutego 2015, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 26 lutego 2015, 10:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
W kolejnej z nowego cyklu publikacji, przedstawiamy naszym Czytelnikom wyniki głosowań posłów z naszego okręgu wyborczego ws. Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Głosowanie nad kontrowersyjną dla środowisk prawicowych konwencją, odbyło się w miniony piątek (6.02). Głównym zarzutem prawej strony sceny politycznej jest „ukryte promowanie ideologii gender”.

Przemoc, zarówno w stosunku do kobiet, jak i rodzinna rodzi się głównie z braku szacunku do drugiej osoby, a także z poczucia wyższości (fizycznej, psychicznej czy finansowej). Konwencja przede wszystkim ma chronić coraz większe grupy ludności muzułmańskiej zamieszkujące Europę, w której to kulturze przemoc może być usprawiedliwiana względami religijnymi.

W Polsce zapisy o źródłach przemocy wynikających z religii powodują burzę w szklance wody, politycy wszelkiej maści przerzucają się niewybrednymi epitetami, jedni dopatrują się zagrożenia dla polskich tradycji, drudzy przekonują, że Kościół Katolicki nie walczy z przemocą w rodzinie dyskryminując na wielu płaszczyznach rolę kobiet. W tej całej przedwyborczej grze politycznej rzadko przebija się głos rozsądku mówiący o nadrzędności Konstytucji RP nad Konwencją Rady Europy, przez co ewentualne obawy środowisk prawicowych wynikające z możliwej interpretacji art. 12 i 14 konwencji wydają się być formułowane na wyrost.

Bez względu na poglądy warto przed wyborami wiedzieć, jak głosowali nasi posłowie w drażliwych dla społeczeństwa sprawach. W głosowaniu wzięło udział 437 posłów, za ratyfikacją konwencji było 254, w tym: Zofia Czernow, Grzegorz Schetyna, Ewa Drozd, Robert Kropiwnicki, Norbert Wojnarowski (wszyscy PO), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Ryszard Zbrzyzny (oboje SLD) oraz Henryk Kmiecik (PSL). Przeciwnych przyjęciu ustawy było 175 posłów, w tym Adam Lipiński, Marzena Machałek, Elżbieta Witek i Wojciech Zubowski (PiS). Głosów wstrzymujących się było 8, a udziału nie wzięło 22 parlamentarzystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Giną woreczki na psie odchody

Do parku narodowego z psami czy bez?

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~sumienie 10-02-2015 8:51
Jeszcze jest potrzebna w sprawie ochrony zwierząt domowych. Co do przemocy to nadal jest aktualne porzekadło ludowe;;"Jak się baby nie bije to ji wontroba gnije, jak się jo wyłosto to i wontroba przyrosto.Tak,tak a tak krytykujecie system islamski .
~ 10-02-2015 9:04
Ach co tam sie wysilac. Przeciez papiez pozwolil bic dzieci. Wiec macie na pismie od watykanu, Polacy-Katolicy!
~@ 10-02-2015 10:02
Takie konwencje niech podpisuje Turcja czy inne kraje muzułmańskie, gdzie jeszcze brat może siostrę ustawiać do pionu, gdy ta się pokaże z chłopakiem lub się maluje, albo, gdzie dziewczynki są obrzezane. My mamy dostatecznie wiele przepisów i mozliwości aby za przemoc karać, wystarczy chcieć. Niemcy dla przykładu konwencji nie podpisały, czy my jesteśmy jakimś krajem dzikusów?
~10,02 re 10-02-2015 10:32
Popieram, konwencja zbędnie dodatkowo konfliktuje społeczeństwo.Klasyczny przykład koniukturalizmu unijnego i klakierstwa polskiego. Nie optujac za PIS, w tej kwestii partię tą popieram
~piszesz bzdety 10:02 10-02-2015 11:14
Konwencję dotychczas podpisały: Albania, Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Włochy, Węgry i Wielka Brytania. Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,17361412,Konwencje_RE_o_zapobieganiu_przemocy_wobec_kobiet.html#ixzz3RKrlLmte
~czytam 10-02-2015 11:46
Pytanie do przeciwników czyli tzw. protestantów: Który z was przeczytał te czterdzieści kilka stron ze zrozumieniem tekstu ? Czy wy wiecie przeciw czemu protestujecie ? Czy może kazał wam "przewodnik stada" pod groźbą nie wpuszczenia do tzw. raju ? Raju z którego nikt pocztówki nie przysłał, mimo że podobno jest tam tak pięknie. Tu wolno poczytać: http://amnesty.org.pl/uploads/media/konwencja_przemoc_wobec_kobiet.pdf
~do glupcow 10-02-2015 12:06
do czytam: nikt nie wie, o co chodzi, ale mozna przeciez zaprotestowac profilaktycznie i powiedziec NIE. Ktos powoluje sie na "cywilizowane kraje" i ze to Turcja czy tam kto ma to podpisywac, a Polska nie musi. Nie musi, bo co? Maltretowane kobiety przez ex.meza-alkoholika musza z nim siedziec w Polsce w jednym mieszkaniu, bo mimo eksmisji gagatek dalej z nia mieszka! malo takich przypadkow? TO WLASNIE POLSKA jako pierwsza powinna to podpisac! Szwajcaria, Finladia, Holandia, Niemcy, Szwecja- czyz to nie kraje, ktore BARDZO dbaja o dobro obywatela i w tym kobiet? Piszecie "sobie a muzom" po to, by tu zaistniec?
~w13 10-02-2015 12:08
i podobne pytanie czy ktos z zwolenników czyli tzw. obrońców" przeczytał...ze zrozumieniem tekstu ?/
~ 10-02-2015 12:09
Do 11.14 tak tam po podpisaniu tej konwencji przemoc wzrosła do 85% w Polsce jest obecnie na poziomie 32%. I po co było to badziejstwo akceptowac.
~ 10-02-2015 12:10
Przyjęcie tej konwencji jest pilne, ważne i potrzebne. Przemoc w polskich rodzinach jest smutnym faktem. Tak jak to, że kobiety i dzieci padają jej ofiarami nieporównywalnie częściej niż mężczyźni. Dalsze zwlekanie z jasnym określeniem naszego stanowiska jest po prostu żałosne. Drodzy rządzący,opłacani z WASZYCH pieniędzy- Nie jesteście w stanie zrozumieć i przyjąć tego dokumentu ! Jeśli tradycyjne relacje w rodzinie to stosowanie zasady „jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije”, oraz „Bóg Ojciec dziateczki rózeczką bić karze”, to powiedzcie to głośno i wyraźnie. Odwołujecie się panowie do tradycyjnych ról – bądźcie facetami i skonfrontujcie siebie z POLSKA rzeczywistością.
~do 12:09 10-02-2015 12:16
„ – Konwencja przewiduje cały pakiet działań edukacyjnych. Ich celem jest m.in. przeciwdziałanie utrwalaniu wzorców mówiących o tradycyjnym podziale ról płciowych. Przykładowo takich, że to mama prowadzi dom." Do 12:09- jestes niesamowicie prostacki w mysleniu. Wynikiem wzrostu przemocy nie jest konwencja! To tak, jakbyc twierdzil, ze wprawdzie zabroniono palenia w knajpach, i przez to wzrosla zachorowalnosc na raka pluc. Jak mozna tak myslec, w Polsce jest wielka przemoc w rodzinach i oprawcy sa bezkarni, bo nie ma bezpiecznego zaplecza dla bitych matek, dzieci, zon. Chrzanisz FARMAZONY!!!
~@ 10-02-2015 12:21
Podobną konwencję Polska już podpisywała (na początku lat 90-tych?), tylko bez definicji płci społeczno-kulturowej...I CO TO ZMIENIŁO?!!!! Czy teraz jak z rękawa urzędy wyciągną mieszkania dla kobiet, w tym samotnie wychowujących z dziećmi..takich przypadków są setki, i co? I jajco, wyrzuca się ludzi na bruk, co najwyżej maltretowanym zaproponują dom samotnej matki i jakąś niebieską, czy różową linię telefoniczną w nocy. I Ty z 11:14, lepiej się poinformuj....Niemcy nie ratyfikowały konwencji! Do tej pory ratyfikowało ją 14 państw, ani Niemcy ani Holandia!
~ 10-02-2015 12:23
"Mamo nie martw się, przyjdę na twój pogrzeb - powiedział pięcioletni syn Ewy, kiedy ta, wyjąc z bólu, leżała skulona pod drzwiami. Niezdarnie próbował zetrzeć z jej twarzy krew. Wtedy Ewa po raz drugi dojrzała do rozwodu. Nie dlatego, że jej exmąż, prawnik z tytułem doktora, po raz kolejny złamał jej nos. Dlatego, że wreszcie zrozumiała, co widzi jej syn, usłyszała, co do niej mówi, zobaczyła, że znowu zaczął sikać w majtki. Exmąż znęca się nad nią. Bije i krzyczy, wydziela pieniądze, upokarza. Kiedy Ewa leży w malignie, chora na grypę, nie wzywa pogotowia, mówiąc, że poczeka, aż ona zdechnie. Przemoc się nasila. Mąż bije ją po głowie, łamie nos.".
~@ 10-02-2015 12:36
Do 12:23, czy mamy całą naszą tradycję i kulturę stawiać na głowie, bo takie panie "Ewy" mają coś z głową i wolą się dać maltretować niż działać? czy człowiek to takie bezrozumne zwierze, które nie może się obronić przed oprawcą i udać się na policję i do sądu??? To problem psychologiczny i mentalnościowy, a nie problem braku odpowiednich przepisów czy służb. I uwierz mi, niejedna matka leżąca z ciężką grypą w łóżku musiała jakoś sama sobie radzić z domem czy dziećmi. Co to za głupi przykład...
~ 10-02-2015 12:37
W zadnym kraju cywilizowanym Taki scenariusz nie bedzie mial miejsca, bo kobieta po rozwodzie czy nawet po pierwszym ciosie oprawcy nie musi z nim mieszkac! Policja odbiera ja i dzieci i za pare dni ma mieszkanie. W Polsce jest inaczej. I Polacy marudza o tym, ze konwencja u nich niepotrzebna. A gdzie potrzebna? W Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, gdzie oprawca idzie do ciupy, a kobieta dostaje z mety mieszkanie? Jacy w y durnowaci jestescie w tek katolickiej Polsce. No ale teraz mozecie bic nawet dzieci. Papiez wam przyzwolil, prawda?
~ 10-02-2015 12:42
W jaki sposob konwencja koliduje z wasza kultura i tradycja??? Ty nie masz pojecia o traumie, psychologii, o fenomenie uzaleznienia od oprawcy, jesli uwazasz, ze przyklad tej "Ewy" jest glupi. Jest nawet take zjawisko, ze 50% bitych kobiiet wraca do meza, ktory je bije. Ale to dla ciebie zbyt wysokie progi, bo myslisz prymitywnie, po chlopsku. Twoja kultura i tradycja to piwko, kalesony, tv Polsat a zona w kuchni robi kotlety i jeszcze dostanie po gebie, bo przesolone, prawda? To ja sie nie dziwie, ze boisz sie zmian, Polaczku!!!
~jeż 10-02-2015 12:42
Tak zdecydowanej i jednokonoznacznie profilowanej propagandy na rzecz bardziej niż dyskusyjnej konwencji dawno nie widziałem. Dowodem na prymitywną demagogię w tym względzie to mi. list z 12,23, 12,10 czy 12,16. Sądzę, że pokłosie tej konwencji odczujemy niebawem..
~@ 10-02-2015 12:43
Czy jesteś tak naiwny,-na i myślisz, że teraz gmina będzie przyznawać mieszkania takim osobom??? Pewno jakieś przytułki dla samotnych kobiet...gratuluję poczucia humoru:/
~do 12:43 bleeeeee 10-02-2015 12:51
Nikt nie będzie przychodził do konserwatystów i im wyrywał żon z domów, bo żyją w tradycyjnym związku. Chodzi tylko o to, by kobiety miały wybór. Czy chcą wykonywać nieodpłatną pracę na rzecz domu, czy chcą być na rynku pracy, a może łączyć to i to. Poza tym, walka ze stereotypami polega też na tym, żeby mężczyźni mogli wychowywać dzieci bez posądzenia, że są niemęscy, a kobiety mogły robić karierę zawodową. Jestes prymitywny, koserwa myslowa i zwykly Polaczek-pijaczek czekajacy na kotleta przed TY. Brzydze sie i zamykam z mojej strony dyskusje. Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
~ 10-02-2015 13:04
czyli jak? nie ma mieszkan dla bitych kobiet i dzieci= nie podpisujemy, nie zgadzamy sie, bo to i tak nie ma sensu? boimy sie o nasza tradycje (???) i o to, by nikt mi nie wyrwal zony z kuchni i nie wsadzil w lesbijski zwiazek? O matko. Ja wiedzialam, ze Polacy sa prymitywni, mowie o facetach. Ale ze az tak, to nie mialam zielonego pojecia.
~ 10-02-2015 13:53
Panowie, którym konwencja się nie podoba. Którzy dopatrujecie się w niej krzyczącej niesprawiedliwości wobec swojej płci i tradycji (?!). Czy znaleźliście się kiedyś, choć raz, jako przerażone, kilkuletnie dzieci (z zasmarkaną posiniaczoną matką za rękę) o godzinie dwudziestej pierwszej na podwórzu pod blokiem, bez rychłych widoków na to, że do mieszkania, w którym rajzuje zalany pan i władca - będzie można na noc wrócić? Nie? Znacie jakiegoś mężczyznę, ojca, którego regularnie spotykało to samo? Śmiało. Choć jednego. Nie, prawda? No to mordy w kubeł.
~polska chora hipokryzja 10-02-2015 14:19
Polska- konserwatywny, chory kraj klamst i sprzecznosci. Papiez przyzwala oficjalnie na bicie dzieci (ale nie po twarzy, jaki dobroduszny!). Jednoczesnie kosciol odrzuca konwencje i argumentuje tak: "Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch napisał w oświadczeniu, że przemoc stosowana wobec kogokolwiek jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Zdaniem biskupów, Konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy, wiąże natomiast zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi. "
~ 10-02-2015 14:24
Po prostu slabo sie robi. Caly swiat sie z was smieje, Rodacy. Pomijaja was z premedytacja w waznych rozmowach politycznych- do Putina pojechal Hollande i Merkel, a Komorowski, jako glowa panstwa, ktore graniczy z Ukraina, nawet nie zostal ani wspomniany, ani o zdanie nie zapytany. Zyjcie waszymi tradycjami! Macie racje: obawiajcie sie, ze do waszych kuchni wtargnie tabun homoseksualistow i bedzie gwalcil wasze dzieci, a zony zaciagna lesbijki do slubu. I nie bedzie kotletow! a przypierdzielic w ryja juz zonie sie wtedy nie da, bo konwencja zabroni.
~bleeee 10-02-2015 18:11
do @ip-95-*-79-47.hsi16.unitymediagroup.de (95.*.79.47)..Koleżanka to chyba psychopatka, walnięta w główkę "Ewcia" i jak już ktoś powyżej zauważył, to dopiero pierwsze dni po podpisaniu konwencji i już takim bluzgami opluwa się człowieka za to, ze ma inne zdanie i ARGUMENTY przeciw podpisywaniu takich konwencji, bo nie wnoszą nic nowego, nic co już by nie istniało w naszym prawie! I do twojej wiadomości paniusiu puknięta, ja jak i każda kobieta w tym kraju mam wybór, praca, albo siedzenie w domu, i akurat zarówno pracuję zawodowo jaki i prowadzę dom, jak normalna i zdrowa na umyśle kobieta, nie wywodząca się z takiej patologii, jak ty "Ewciu". Robiła tak moja matka i moja babka, nie do wiary, katole (!) a miały wybór:O:O
~ 10-02-2015 18:17
Dobrze wiedzieć na Machałek nie będę głosowała jej poglądami to do garów a nie do sejmu !!!
~agnetendorfer 10-02-2015 19:45
Czy Jelonka może na tej samej zasadzie podać, którzy radni miejscy głosowali za oddaniem terenów Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu? Jest to EWIDENTNE działanie na szkodę miasta i mieszkańców! Niech mieszkańcy dowiedzą się, którzy radni oddali za darmo cenne tereny, przy co mieszkańcy Sobieszowa i Jagniątkowa wkrótce nie będą mogli nawet wyjść na spacer do lasu. A radni niech nie czują się anonimowi i bezkarni przy wydawaniu złych decyzji!
~ 10-02-2015 20:08
przeciw islamowi ??? to by się przydał przepis zabraniający trwałego okaleczenia religijnego np obrzezania
~durna ? Ewa 10-02-2015 20:48
Szanowne 12.36 myślę,że każdy ,kto bardzo jest przywiązany do tradycji narodowych tj.wsiowych ( bo to z tych kręgów coś o biciu i wątroby gniciu,pochodzi), pomimo podpisania konwencji , na własnym podwórku może nie przyjmować do wiadomości onych przepisów ( o ile wspólmałżonce/kowi to nie wadzi).A w sprawie postępowania za pomocą policji, urzędów i przed sądami w sprawie maltretowania to taki z życia wzięty przykł: W latach 90 ub.wieku obowiązywała Ustawa o przeciwdziałania alkoholizmowi i patologii społecznej.Nadzorował ją w mieście bieda szybów człek wykształcony a prywatnie awanturnik,alkoholik i damski bokser. W Al ANON -organ.samopomocy rodzin osób uzależnionych, 75 proc to żony policjantów, prokuratorów, oficerów wojskowych i sędziów. Z tego co wiem wsiowych bab tam nie bylo cd
~durna ?Ewa 10-02-2015 21:05
cd byly natomiast zony ówczesnej a i obecnej wierchuszki. . Pan dyr, sedzia ,prokurator, doktor, wysoki oficer WP czy policji.Poszkodowane : Panie na stanowiskach , dyrektor szkoly, filii banku, radca prawny (sic!!!) i duzo nauczycielek. A więc na pewno nie proste kobity i na pewno nie analfabetki. I u kogo miały skladać wnioski o ściganie? U alkoholika komendanta policji.? Znajoma złozyła wniosek o ściganie męża i z-ca komendanta policji zaszczuwał ją osobiście. Nie wiem jak się skończyło, bo znajoma zniknęła mi z pola widzenia.Generalnie wygląda to tak,ze owca sklada zażalenie do wilka.Konwencja pozwoli (MOZE) MALTRETOWANYM przynajmniej na SKUTECZNIEJSZE dochodzenie swoich spraw jeśli nie przed zapijaczonymi polskimi sądami to międzynarodowymi trybunałami.
~do 9:04 10-02-2015 21:10
a pozwolił bo widocznie wie że czasem już żadne tłumaczenia / prośby ani groźby nie pomagają tylko odruchy strachu przed pasem na d.... a rodzic stając się rodzicem nie staje się automatycznie doktorem pedagogiki/psychologii itd
~ 10-02-2015 21:16
a w kwestii mieszkań dla samotnych a przedtem maltretowanych kobitek, rozwiązanie tanie,bez ekstra nakładów mieszkaniowych, a wiięc zapijaczoną mordę i agresora, w tym co jest sruuuuu na zbity zapijaczony ryj. Niech zdycha na ulicy... albo coś ze sobą zrobi. Mieszkanie dla maltretowanej żony i dzieci ( czasem ,mężów,ale rzadko).
~buhahahahahahahaha 10-02-2015 22:03
Ale się pasozyty społeczne,insekty rodem z laboratorium niesioła, lachudry wszelkiej maści, typu buhahaha jonasza,zaczynają drobić nózkami jakby im ich nikławe kut...y ogniem przypalał.Wijcie się nic nie warte robale, glisty i płazińce. Czas wasz już się kończy. Drogie kobitki czas tworzyć nową kulturę narodową , aby wszystko było na swoim miejscu . Gócia w kiblu. To są kule u waszych nóg.Czas zrzucić kajdany i zacząc normalnie żyć. Z wartościowymi ludżmi obok siebie. Ktorym będzie obojętne czy konwencja podpisana jest czy nie , bo wartościowi ludzie po prostu wiedzą co jest O K a co nie.A działanie konwencji ma być batem dla chamów , ktorzy mają problemy z określeniem tego co jest OK.I chamy się boją i buhahahahah bronią narodowej buhahahaha "tradycji".
~@ 10-02-2015 22:04
Komentarz @*.walbrzych.vectranet.pl (178.*.49.180) ładnie obrazuje praktykę robienia społeczeństwu wody z mózgu, bo oto okazuje się, że przepisy odpowiednie były i służby odpowiednie były, ale skorumpowane, nieudolne, ba, nawet "zapijaczone". Czy więc nie rozumniejszym rozwiązaniem byłoby wyczyszczenie tej stajni Augiasza, przetrzepanie "wierchuszki" w urzędach, sądach, policji, prokuraturze, aby nie tylko maltretowane kobiety ale i inni, na próżno czekający sprawiedliwości, pokrzywdzeni obywatele skorzystali? Bo to chyba każda ofiara, nie tylko domowej przemocy, chciałaby w ekspresowym tempie dochodzić swoich spraw przed międzynarodowym trybunałem. Tu leży pies pogrzebany a nie w braku wydumanej konwencji walczącej z urojonymi stereotypami i zabobonami.
~siniak 10-02-2015 22:15
Kobiety! Nie pozwolcie , żeby pijak, bandzior was bil. uzbrojcie rece, przywalcie zdrowo - więcej reki nie podniesie, bo mezczyzni to tchórze. Z drugiej strony to jest tak, ze maltretowana zona pojdzie siedzieć, ze mu cos uszkodzila
~ 10-02-2015 22:38
22.04. i 22.15. macie rację, ale z tym sprzątaniem stajni może, ale tylko może, się udać. W Europie i tu V. ma rację nieco mniej się pije, ale za to nieco lepiej się kobitki chroni, teraz już nie w zapijaczonej Rosji prawne decyzje leżą ale w Europie, mniej mimo wszystko, zapijaczonej.Siniak, słuszna uwaga, zabijesz , uszkodzisz ....., ..., a zapłacisz za człowieka.Kobitki ,czas na kursy krav magi, czy mniej drastycznej samoobrony. Zwiniętymi w rulon kolorowymi pismami można lepiej się obronic jak kijem bejsbolowym ...
~ 10-02-2015 22:46
Tylko 22.04. jest jedna rzecz, przepisy które były obowiązujące, w latach 90, nie wiem czy nadal obowiązują, bo nie pracuję kupę lat, i nie śledziłam ich toku, miały zasięg jednak lokalny,państwowy.Konwencja o zasięgu ponad państwowym, daje lepsze ,chocby prawne ,umocowanie. To moze byc bat na policję, służby społeczne itd. itp.
~ 11-02-2015 8:39
Po pierwsze- ja nie zadna "Ewcia". tekst pranej po ryju Polki- Ewy zostal przeze mnie to wy bronicie patologii. To dla was NORMALKA. Zyjecie w niej na co dzien i tego nie dostrzegacie, ze Polki (matki pijakow, zony pijakow) sa prane po ryju i nijakiej pomocy od panstwa nie dostaja.I teraz jeszcze papiez przyzwolil na bicie dzieci. Konwencja wam przeszkadza, bo przyzwyczajeni jestescie do patologii i wszelkie zmiany budza u was niepokoj.
~uzupelnienie 11-02-2015 8:40
sorry...tekst o Ewci zostal przeze mnie wyszukany w internecie i zacytowany.
~polska przemoc rodzinna 11-02-2015 9:53
„Czy przeciwdziałanie przemocy domowej zagraża polskim rodzinom i polskim tradycjom wychowawczym? Pamiętamy, co stało się w 1997 roku po kampanii przeciwko przemocy w rodzinie, kiedy część ludzi w nią zaangażowanych była posądzana o negatywne postawy wobec rodziny. Był okres kiedy próbowano z tego uczynić jakąś krytykę ideologiczną. Mam nadzieję, że to się skończyło.” Caly tekst: http://www.psychologia.edu.pl/dziupla-jurka/teksty/1372-polska-przemoc-domowa.html
~liczby mowia same za siebie 11-02-2015 9:58
http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-w-rodzinie/50863,Przemoc-w-rodzinie.html
~do frustratki 11-02-2015 14:09
Znowu troll z Wałbrzycha (walbrzych.vectranet.pl (178.*.49.180) zaśmiecił cały wątek. Ty naprawdę masz nawalone w tym pustym łbie. Lecz się frustratko, twoje miejsce jest w jakimś zakładzie zamkniętym, a nie na forach internetowych!
~ 11-02-2015 14:55
Do 14:09: tym razem "walbrzych" niezle gada i dlatego ty kolego zamknij paszcze. Zawadza ci konwencja, bo boisz sie, ze zona ci sie zbuntuje i przesoli zupe, a ty jej nawet nie bedziesz mogl dac po ryjku???
~ 11-02-2015 15:17
Wałbrzych to troll. Tak jak ty, niemiecka frustratko. Masz nieudane życie? To udaj się do psychologa, internet jako terapia to jak widać na twoim przykładzie nieskuteczne rozwiązanie. Chyba że Wałbrzych i unitymediagroup.de to ty (raz z oryginalnego IP, a raz przez niemieckie proxy), to widać po takim samym niewyparzonym języku.
~ 11-02-2015 16:00
O curde co za kyrk, a ja myślałam,ze Wałbrzych to miasto. Oooo, Google mnie oszukuje, właśnie tak twierdzi. O mój Boże, jak ja lubię ciągnąć łacha z tych wsiurnych, idiotycznych ksenofobow.I ha,ha, jak się ten zawodowy kieroFca rodem pewnie z Kopańca czy Borowic, piekli. Kolo ,mam 'wspaniałego pomysła', idż najpierw sam do psychologa, ew. psychiatry , obczaj którego, skorzystaj z jego pomocy,jak ci pomoże na ten twój koszmar, chorobę słoikowicę ,też skorzystam , oby , tylko, rozumiesz, był przystojny. Taki jest mój,jedyny ,warunek.I przypominam, forum jelonkowe, to moje forum. Proste ? Jasne, nie ? Nałóż słój na ten idiotyczny łeb.Doznasz iluminacji !!!
~martuchna 11-02-2015 19:44
Dajcie spokój wałbrzyskiej .... Widać że to jakaś samotna furiatka, która nie ma rodziny, znajomych, przyjaciół, to siedzi całymi dniami na forach i rzuca mięsem. To jedyna przyjemność w życiu dla takich jak ona. Niech się cieszy tym co ma bo wkrótce zgarną ją do wariatkowa i tam najwyżej będzie sobie mogła gryźć kaftan bezpieczeństwa z nudów.
~abik 11-02-2015 19:46
oj, dostało się etatowej spamerce z Wałbrzycha z niewyparzonym ryjem. i słusznie. szukasz guza? w końcu go dostałaś. może to cię nauczy kultury skoro rodzice o tym zapomnieli. dośc chamstwa w internecie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O świetlicy mogą pomarzyć?

Bulwar niemal gotowy

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Dużo drożej za śmieci

Co z tym SOR–em?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
921
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%