MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Patrycja Jaśków ma już protezę

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 22 listopada 2011, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Angela
Były koncerty charytatywne, festyny, zbiórki pieniędzy m.in. z 1 %, aukcje, działania fundacji, szkół i wielu ludzi dobrej woli – wszystko po to by pomóc Patrycji Jaśków, dziewczynce, która nie miała prawej ręki. Teraz Patrycja może cieszyć się nową protezą, którą już chwyta np. kartki papieru. Kosztowała ona ponad 90 tys. zł.

W minionym tygodniu spotkanie z Patrycją Jaśków i jej prawnym opiekunem odbyło się w Europejskiej Fundacji Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc”, gdzie zarząd fundacji z prezesem Markiem Madekszą przekazał uzbierane przez fundację pieniądze – 3,5 tys. zł.

Patrycja Jaśków obecnie przebywa w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci niesprawnych intelektualnie w Szklarskiej Porębie, gdzie trafiła mając pięć lat. Do tej pory dziewczynka miała tylko kosmetyczną protezę ręki, którą nie mogła zbyt wiele zrobić. Służyła jej ona tylko do podpierania się. Poza tym, dziewczynka po prostu z tej protezy wyrosła.

- Życie zmusiło więc nas do starania się o nową protezę, bardziej funkcjonalną. W lutym odnaleźliśmy firmę, która produkuje różne protezy, ale okazało się, że jest to sprzęt bardzo kosztowny. Sama proteza ręki hybrydowej kosztowała ponad 90 tys. zł. Nie mieliśmy takich pieniędzy. Dlatego o pomoc finansową zwróciłam się do Europejskiej Fundacji Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc”, Fundacji Polsat i TVN – mówi – mówi siostra Beata Kubik, opiekun prawny Patrycji Jaśków.

– Dużo pomógł nam również Zespół Szkół Specjalnych w Jeleniej Górze, gdzie Patrycja chodzi do szkoły. Do pomocy włączyły się też inne szkoły. W zbiórkę pieniędzy dla Patrycji zaangażowało się wielu ludzi. Były organizowane koncerty charytatywne, aukcje, zbiórki pieniędzy. W Filharmonii Dolnośląskiej odbył się również występ zespołów muzycznych. Z końcem października odebraliśmy dla Patrycji protezę, i jest ona już spłacona w 90 procentach – dodaje s. Beata Kubik.

Patrycja przyznała, że po otrzymaniu nowej protezy jej życie zmieniło się nie do poznania. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa i dziękuje wszystkim za pomoc i okazane serce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zarząd województwa z absolutorium

Wnioski na wymianę pieców

Spotkania z Beatą Kempą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~koń 22-11-2011 12:13
a gdzie rząd Polski w takich sytuacjach?
~? 22-11-2011 12:16
Do koń> A widziałeś grabie które grabią OD siebie!?
~do ~? 22-11-2011 13:37
Ja wolę takie klasyczne. Wygodniejsze :)))
~be 22-11-2011 21:21
Kto tu kłamie. Proteza dla Patrycji juz była wczesniej , za nim EFLDW przekazała pieniazde z 1 %.Pieniadze z 1% uzbieranego przez EFLDW to i tak tylko 70%, bo reszta jest dla Pana Kutego . Pan Kuty teraz oddaje już 1% wszystkim dla których zbierał , mimo , ze rozliczenie tego podatku było już w lipcu.Panie Prezesie niescisłosci są w Pana wypowiedziach dla Jelonki i Nowin.Prosze przeczytac jaki był pana komentarz w Nowinach. Wasze pieniadze , a własciwie Patrycji zostana przeznaczone na inny cel. Oszołomiony kłamstwami Fundacji.
~ 22-11-2011 21:52
Z tego co wiem na koncercie w Orient Express nazbierali dla Patrycji 10000zl sami uczniowie i własciciele restauracji nawet kelnerzy licytowali choć to tylko studenci .Włodarzy miasta i bogaczy wtedy nie było....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkali się z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Apel do radnych o złożenie mandatów w Podgórzynie  

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1205
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%