MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Patrole obywatelskie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 16:46
Autor: kmp
Z inicjatywy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Resortu Spraw Wewnętrznych Rzeczpospolitej Polskiej w Jeleniej Górze w dniu 24 czerwca br odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podwaliną tego spotkania był informacja prasowa dotycząca realizacji przez Sekcję Prewencji i komisariaty podległe KMP w Jeleniej Górze programu pn. „ Nie daj się uzależnieniom”.

Emeryci i renciści policyjni oświadczyli, iż mają dużo wolnego czasu i chcieliby czynnie włączyć się w realizację przedmiotowego programu.
Zgadzają się z tym, że dzieciom i młodzieży należy właściwie zagospodarować zwłaszcza podczas wakacji czas wolny, a także ją obserwować. Dlatego też wyrażają chęć utworzenia społecznych patroli obywatelskich, które czuwałyby nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na terenie miasta Jeleniej Góry i powiatu, a ukierunkowane byłyby w szczególności na wszelkiego rodzaju imprezy.

Było to pierwsze spotkanie dotyczące tego zagadnienia. Kolejne zaplanowano na 29 czerwca 2005 roku na godzinę 17.00 w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Góry. Podczas tego spotkania omówione zostaną szczegóły funkcjonowania społecznych patroli obywatelskich, w szczególności bezpieczeństwo podczas tego typu działań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Udany Piknik Strzelecki

O rozpadających się górach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~młodzież 30-06-2005 3:12
młodzież nie da sie obserwować, emeryci i rnecisci mswia zapraszamy a imprezyyy :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konieczna przerwa

Świętują Niepodległość

Motocykliści dla Niepodległej

Harcersko i patriotycznie

Patriotycznie przy ognisku

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
829
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%