MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Patrol na nartach

Wiadomości: Region
Wtorek, 10 marca 2020, 13:11
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2020, 11:04
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pełnił w sobotę (7.03) służbę we wspólnym patrolu narciarskim ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego w rejonie między Jakuszycami a Szrenicą.

Sprawdzano, czy nie doszło do naruszeń obszaru objętego szczególną ochroną. Mundurowi rozmawiali z turystami spotkanymi w lesie i informowali ich o zakazie poruszania się po terenie objętym ochroną, sprawdzali też, czy obszar ten jest dobrze oznakowany i widoczny.

W trakcie podobnych działań 8 lutego w tym samym rejonie ten sam patrol zatrzymał mieszkańca Świeradowa, którzy poruszał się skuterem śnieżnym w obszarze ścisłej ochrony ostoi cietrzewia. Mężczyzna ten dobrowolnie poddał się karze, którą uzgodniono na 12 tysięcy złotych. Jest to kara grzywny i nawiązki za poczynione szkody przyrodnicze.

Podczas patrolu 8 marca mundurowi udali się również na Polanę Jakuszycką, gdzie na oznakowanych terenach narciarskich obowiązuje zakaz poruszania się pieszych po trasach biegowych oraz jazdy na sankach. Dyscyplinowali tych turystów, którzy łamali obowiązujące przepisy. W związku ze wzrostem czynów zabronionych na obszarach objętych ścisłą ochroną zainstalowano tam urządzenia rejestrujące.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
5
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie rondo – kierowcy nareszcie odetchną

Busem w drzewo

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ja 10-03-2020 21:36
Lans, lans, lans...
~whitelinee 10-03-2020 21:53
W Jakuszycach nie ma takiego prawa ktore zabrania pieszym czy sankom, to tylko ogolne zasady wiec policja nie ma tu nic do gadania, to teren LP.
~ 11-03-2020 14:47
Nawet w górach turysta nie ma ma spokoju , powinni mieć jeszcze karabiny na plecach jak Niemcy
~Czytelnik_7 24-03-2020 7:11
no no no, 12 tys. zł grzywny to jest coś. Myślał , że na Alasce mieszka i wolno wszystko. uszczupliło budżet w tych ciężkich czasach ...jak się uda w lecie tych na crossach czy quadach złapać i taki mandat wlepić to też będzie wyczyn. miło się czyta takie dokonania

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Alarm bombowy w Tesco

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Śmiechowóz z upominkami

Podpalenie na strzeżonym parkingu

Pijany za kółkiem wiózł dwójkę małych dzieci

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
974
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%