MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Patriotyczne spotkanie w KSON–nie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 listopada 2018, 7:14
Aktualizacja: Środa, 14 listopada 2018, 7:13
Autor: KSON
Fot. Użyczone/KSON
Niepełnosprawni, młodzi uczestnicy projektu „Kierunek Praca” zorganizowali przed dniem Święta Niepodległości patriotyczne spotkanie integracyjne dla członków organizacji zrzeszonych w Karkonoskim Sejmiku Osób niepełnosprawnych.
- Część pieśni patriotycznych rozpoczęliśmy od hymnu narodowego – mówi Ewa Knychas, psycholog projektu.

Potem były wspomnienia seniorów, którzy opowiadali o relacjach swoich rodziców z pierwszych dni w Niepodległej Polsce w roku 1918. Przypominano uczestników Powstania Wielkopolskiego, przy grobach których z inicjatywy Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i sponsorów umieszczono specjalne tablice pamiątkowe z krzyżem.

- Z naszej inicjatywy – opowiada Magda Czosnyka współpracująca z uczestnikami prozatrudnieniowego projektu KSON - powstała wystawa pt. „Moja mała Ojczyzna – 100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości”. - Przez „Moją małą Ojczyznę” - mówi Magda – rozumiemy piękną ziemię jeleniogórską z jej zabytkami, krajobrazem gór, jezior i lasów, architekturą miast i wsi Kotliny Jeleniogórskiej. Świetlica KSON udekorowana została patriotycznymi elementami. Były to to chorągiewki, balony, kotyliony, a stół oprócz pysznych pączków ozdabiał bukiet biało-czerwonych róż.
Wystawę można odwiedzać od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:00 w świetlicy KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47 a w Jeleniej Górze.
- To piękne – mówi psycholog Ewa Knychas – że szóstka młodych ludzi ma w sobie tyle zapału i pasji. W planie jest teatrzyk kukiełkowy, popularyzacja własnych bajek uczestników projektu, radosne spotkania w domach dziecka, domach pomocy społecznej czy na oddziałach dziecięcych szpitali. Młodzi ludzie z KSON planują stworzyć lokalną grupę działania z pasją w nazwie.
- Wszystkich, którzy chcą współdziałać z nami – mówią - serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
38%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

"Weekend z deską" w Bolesławcu

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Kazimierz 13-11-2018 9:34
KSON działa na mnie jak dziad na psy w ciemnej ulicy.
~ 13-11-2018 20:27
do: ~Kazimierz (9:34)
Warto przeswietlac wszystkie organizacje pozarzadowe,stowarzyszenia,zrzeszenia,inne a zwlaszcza pod nazwa niepelnosprawni cos sie robi ale mozna sie domyslic ze duzo mozna brac,itd.itd
~gluś 13-11-2018 21:01
zasadnym jest pytanie po co wydatkowane są publiczne pieniądze na aktywizację osób z niepełnosprawnością, skoro mamy najniższe bezrobocie i niemal puste urzędy pracy, które utrzymujemy z naszych podatków? tymczasem brakuje środków np. na sprzęt rehabilitacyjny i leczenie :( dla mnie osobiście takie inicjatywy to marnotrawienie pieniędzy publicznych i tyle
~ssk 14-11-2018 7:08
gluś wrócił :) Popieram. ps. macie błąd w tytule KSON-ie powinno być ..
~Bezdomny 17-11-2018 13:31
Niskie bezrobocie bo wszyscy wyjechali.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Remont hali sportowej

Przebudowa drogi nr 2273D

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
729
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%