MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Patriotyczne przeboje w JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 16:15
Aktualizacja: 17:27
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Aż osiem zespołów i solistów awansowało do kolejnego etapu III Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Uczestników wyłoniono podczas dzisiejszego koncertu w ramach eliminacji rejonowych.

Co prawda regulamin przewiduje nagrodzenie awansem tylko sześciu wykonawców, jednak poziom dzisiejszego koncertu był tak wysoki, że jurorom trudno było dokonać wyboru. – Wskazano w końcu ośmiu solistów lub zespołów. Nie wiemy jednak, czy we Wrocławiu będzie możliwe przyjęcie aż tylu wykonawców – mówi Barbara Kędra z Młodzieżowego Domu Kultury, organizatorka imprezy. Dlatego nie podano jeszcze oficjalnych wyników, które poznamy jutro.

A dziś było komu bić brawo. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali ciekawe i dopracowane wykonania mało popularnego – wydawałoby się dziś – repertuaru patriotycznego. Były i pieśni wzniosłe, ale też zupełnie lekkie – wręcz o rozrywkowym brzmieniu i charakterze. Zdecydowanie najlepiej wypadła jeleniogórska „Paka Buziaka”, od lat pod wodzą Wiesława Kowalewskiego. Choć to już chyba szósty skład tego zespołu, zawsze prezentuje on świetną formę wokalną, tym razem uzupełnioną o elementy scenografii do piosenki, a zarazem mini-spektaklu „Szli na zachód osadnicy”.

Brawa dla Doroty Marczewskiej z Jeżowa Sudeckiego za „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Wielkie oklaski dla Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze („Białe Róże”). Z bardzo dobrej strony pokazała się reprezentacja ziemi zgorzeleckiej z zespołem wokalnym „Nutki Song” z Pieńska oraz Dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca „Lusatia” z Osieka Łużyckiego. Jak zwykle perfekcyjnie zaśpiewał Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Jeleniej Góry („Idą leśni”). W sumie można by tu wymienić wszystkich dzisiejszych wykonawców, którzy zasłużyli na szóstkę z muzyki i patriotycznej postawy. Szkoda, że zabrakło fenomenalnego Sebastiana Rutkowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 10, któremu nagły wyjazd uniemożliwił dzisiejszy występ. Chłopiec podbił serca publiczności podczas etapu eliminacyjnego, który odbył się w marcu. Warto wspomnieć też o tancerzach z dwóch grup prowadzonych przez Grzegorza Gigiela z MDK. Ich pokazy ubarwiały występy w antraktach.

Zgrzytem koncertu było zachowanie się młodej publiczności z gimnazjów, która zapełniła salę widowiskową JCK w ramach zajęć lekcyjnych. Choć dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Danuta Sitek kilkukrotnie prosiła wychowawców, aby uciszyli swoich uczniów – zachowujących się głośno i niegrzecznie – pozostawało to bez echa.

Nagrody dla uczestników, wraz z Danutą Sitek wręczał Jan Chodor, inspektor oświaty w starostwie jeleniogórskim, które jednocześnie wspomogło finansowo MDK w organizacji koncertu. Ci, którzy dziś wywalczyli awans, wystąpią 15 czerwca w Studio Radiowym Polskiego Radia Wrocław na gali finałowej konkursu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 20-04-2009 21:04
~Spiew jest "mowa",ktora lepiej rozumie serce !.~GRATULACJE dla uczestnikow !.*Powodzenia.piipi.
~Cień 20-04-2009 22:34
Mogliby dorzucić jakąś próbkę dźwiękową.
~ago 21-04-2009 6:37
Też jestem za tym, Cieniu. Tutaj to aż się o to prosi, zamiast tych "gadających głów". Nie wszędzie można być osobiście, a człowiek także chciałby obejrzeć i posłuchać tej naszej utalentowanej jelonkowej i okolicznej młodzieży. Z opisu w artykule wynika, że warto było to zobaczyć.
~MALAMA 21-04-2009 11:43
MAMY NADZIEJĘ , ŻE WSPANIAŁE JURY WYTYPUJE FAWORYTA ŚPIEWAJĄCEJ IMPREZY SEBASTIANA RUTKOWSKIEGO DO GRONA UTALENTOWANYCH ,MIMO JEGO NAGŁEGO WYJAZDU JAK PODAJĄ MEDIA. BĘDZIEMY USATYSFAKCJONOWANI TAKĄ DECYZJĄ, BO ISTOTNIE--- PODBIŁ SERCA NASZE .UWAŻAMY, ŻE TAKI TALENT TRZEBA EKSPONOWAĆ, A PRZY OKAZJI -- BRAWA DLA ORGANIZATORÓW P. DYREKTOR MDK I P. KĘDRY
~angel 21-04-2009 21:10
o ja ale mam pysk na pierwszej focie :P hahahhhaaa tez nie mieli czego dac :D gorzej :P
ago. 7-06-2009 13:00
To powinno być powtórzone na placu Ratuszowym w dniu 3 Maja, zamiast ple, ple, ple w wykonaniu jeleniogórskich vipów i parady różnych "businnesmanów" spod ciemnej gwiazdy. Jak oglądałam zdjęcia z tej parady ludzi składających kwiaty to przecierałam oczy ze zdumienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje w Złotoryi

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
358
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%