MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Paszporty Empatii i Kryształowe Dzwonki wręczone

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 grudnia 2013, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:13
Autor: Mea
Fot. Mea
Jerzy Owsiak, Bartosz Kamuda oraz Kazimierz Klimek zostali wyróżnieni za działalność charytatywną, podczas wczorajszej III Integracyjnej Biesiady Teatralnej „Spotkajmy się mimo wszystko”, zorganizowanej przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Impreza została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Niepełnosprawnych i Wolontariuszy.

- Od 12. lat spotykamy się na początku grudnia. Doświadczenie i poświęcenie naszych współpracowników oraz chęć otwarcia się i podzielenia swoimi problemami osób, które zgłaszają się do nas, sprawiły, że udało nam się przełamać wiele barier uniemożliwiających funkcjonowanie niepełnosprawnym. W tym roku realizowane przez nas projekty sięgają prawie 1 mln zł. Z pomocą docieramy nie tylko do mieszkańców regionu jeleniogórskiego, ale również kamiennogórskiego. Prowadzimy nowatorską metodę świadczenia usług informacyjnych, czemu służą zarówno doradcy, jak i bezpłatna infolinia. Przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu m.in. poprzez aktywizację zawodową – mówił Stanisław Schubert, prezes KSON.

- Również nasza siedziba zmienia się na lepsze. Została otwarta nowoczesna pracownia komputerowa, dzięki której ponad 150 osób nauczyło się poruszania w Internecie. Kończy się budowa podjazdu do naszego budynku - dodał.

KSON współpracuje również ze Stowarzyszeniem Jeleniogórskiej Młodzieży „all-ternatywa”, któremu w ubiegłym roku użyczył miejsca do organizacji sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak zbierał pieniądze na sprzęt dla oddziałów geriatryczny, na których leczy się osoby starsze. Część z zakupionego sprzętu trafiła do szpitala w Jeleniej Górze, dlatego też Paszport Empatii z Tytułem Ambasadora Ludzi Otwartych Serc oraz kryształowy dzwonek KSON został przyznany Jerzemu Owsiakowi. Dzwonek odebrali przedstawiciele „all-ternatywy” i przekażą go wkrótce Jerzemu Owsiakowi.

Kolejny Paszport został przyznany Bartoszowi Kamudzie, bokserowi, który zorganizował niedawno II Turniej o Puchar Prezydenta Miasta „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” w boksie. Dochód z tej charytatywnej imprezy został przeznaczony dla rodziny Witkowskich na przeszczep komórek macierzystych.

- Trzeba wspierać osoby potrzebujące, a jest jeszcze wiele do zrobienia, więc planujemy kolejne turnieje, a mieszkańców Jeleniej Góry prosimy o hojność – zaznaczył Bartosz Kamuda.

Trzeci tytuł Ambasadora Ludzi Otwartych Serc trafił do Kaziemierza Klimka, dzięki któremu zrealizowano wraz z wolontariuszami remont pracowni komputerowej. Obecnie pomaga dostosować pomieszczenia zagrzybione do dobrych warunków oraz remontuje toalety.

Przyznano również dyplomy członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, za prężną współpracę z KSON-em. – Działamy już od 15 lat i mamy ok. 30 członków. Organizujemy spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych, wycieczki w różne ciekawe miejsca, spotkania z psychologiem, czy też warsztaty. Dzielimy się problemami, na które szukamy rozwiązań. Nasi członkowie brali udział m.in. w warsztatach aktywizacji zawodowej w KSON- ie – mówiła Barbara Zagrobelna, prezes SONIiR „Przyjaciele”.

Z programów KSON-u korzystają również seniorzy. – W ubiegłym roku wziąłem udział w warsztatach komputerowych, dzięki którym nauczyłem się pisać na klawiaturze, korzystać z Internetu, co ułatwiło mi życie. Działalność KSON-u oceniam bardzo dobrze – podkreślał Eugeniusz Markiewicz.

Podczas spotkania Maciej Lis, pełnomocnik terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich mówił o ratyfikowanej niedawno konwencji ONZ do spraw osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło występów artystycznych. Zagrał m.in. zespół Fonike fare, wystąpił też Perfectum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~starr 4-12-2013 8:26
...gratulacje dla wyróżnionych-ale minus dla organizatorów,poczet sztandarowy miał nieprawidłowo założone szarfy...
~KSON 4-12-2013 11:20
W czasie naszej Biesiady było parę niedociągnięć, które zauważyliśmy. Za życzliwe krytyczne uwagi dziękujemy. Wpis ~gacka jest jednak nie tylko kłamliwy, ale również obliczony na zaszkodzenie dobremu imieniu naszej organizacji. Jego autor zostanie odszukany przez złożenie zawiadomienia do organów ścigania. Już ustaliliśmy kilku "przyjaciół", którzy z za monitora przekonani o swojej bezkarności plują i obrażają ludzi.
~gacek 4-12-2013 12:07
życzymy powodzenia, jak wy innych szkalujecie innych to jest OK wystarczy poczytać sprawozdanie merytoryczne i bilans KSON zamieszczone na stronach www.kson.pl żeby dowiedzieć się o długach a umowa z miastem też jest do sprawdzenia
~gościnna 4-12-2013 12:39
Ale pan Kazimierz? Przecież to nie jest dobry człowiek! Takie nagrody powinien otrzymywać ktoś kto nie ma się czego wstydzić a pan K. owszem narobił wiele zlego!!!!!
Piipi Jelonkowa 4-12-2013 14:16
..do - [~Autora postu z godz.09:02 ] .. nie zapominaj ! ..o mgr.Stanislawie Szubercie,~pa.*piipi z empatia
~przeprosiny 17-10-2014 21:11
Otrzymałam informację, że moje wpisy na tym forum uraziły KSON, zatem przepraszam jeśli ich forma jest dla kogokolwiek obraźliwa - Urszula Ragucka
~cdn 21:11 15-03-2015 9:54
... wpis dot. zadłużenia kson i warunków wynajmu pomieszczeń na os. robotnicze 47a, którego to formy dotyczyły wyżej zamieszczone przeprosiny, prezes kson 10.02.2015r potwierdził że kson ma ok. 70tys. długu wobec byłego PEC i spłaca to po ugodzie sądowej po 600zł miesięcznie, potwierdził też że kson ma 90% upust w czynszu za najmowane pomieszczenia na os. robotniczym 47a a dodatkowo może je podnajmować z czego czerpie dodatkowe korzyści (za 2014r to ok. 27tys.zł) a zatem w moim wpisie nie podałam nieprawdy i może to redakcja sprawdzi czy wszystkie organizacje pozarządowe są równo w mieście traktowane i czy organizacja pozarządowa jeśli ma długi to powinna otrzymywać wsparcie w ramach np. 1%? Urszula Ragucka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Fundusze dla powiatu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mały Strażak dla jednostek OSP

To teren zapuszczony

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
134
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%