MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Pasy przed zebrami dla bezpieczeństwa niewidomych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:47
Aktualizacja: 15:54
Autor: Angela
Fot. TEJO
Od kilku dni przed przejściem dla pieszych przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze nałożono pasy, które mają zapewnić bezpieczeństwo niewidomym i niedowidzącym. Przez najbliższy czas będą one testowane, i jeśli się sprawdzą, pojawią się przed pasami w wielu miejscach w mieście.

Jasne pasy o wyraźnej fakturze zamontowano przed przejściem dla pieszych przy ul. Bankowej. Są one nakładane „na gorąco”. Niewidomi laską wyczują nierówną powierzchnię, a osoby słabo widzące dostrzegają intensywny kolor.

Jak mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, takie pasy mają zostać zamontowane przede wszystkim w miejscach, gdzie zamontowano nowe sygnalizacje świetlne oraz tam, gdzie sygnalizacja dźwiękowa przeszkadza okolicznym mieszkańcom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Przystań w śmieciach

Oddawali krew pamięci Kresowian

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Bartek 22-11-2010 19:40
Te pasy to jakaś kpina generalnie. Pomysł jest dobry, ale wykonanie do d... Po pierwsze, materiał i sposób umocowania nie budzi zaufania, nie można było zrobić jak we Wrocławiu tych pasów w postaci odpowiednio wyprofilowanej płyty chodnikowej? Po drugie: jaskrawy kolor? Żarty sobie urządzacie, droga Jelonko? Jak to jest jaskrawe to świnie lataja po spożyciu RedBull'a.
~............ 22-11-2010 19:50
A skąd niewidomy będzie wiedział, jakie światło jest włączone? Nie zawsze ktoś mu to powie. Sygnał dźwiękowy jest potrzebny po to, aby wiedzieć czy jest zielone i można przechodzić czy czerwone i trzeba poczekać. Zapomniano o niewidomych, a ważny jest spokój okolicznych mieszkańców. Nie przesadzacie z tym spokojem? Te sygnały nie są aż takie głośne.
~odesa 22-11-2010 20:34
muszą pieniądze na koniec roku wydac i duractwa wymyślają mam nadzieję że nowy prezydent pogoni kota co niektórym z mzdimu
~hymek 22-11-2010 22:36
do ~19:50: jak to skąd niewidomy będzie wiedzieć zy ma zielone czy nie? przecież to są inteligentne pasy o zmiennoprzecinkowej powierzchni plyto-warstwowej ;>
ebee 22-11-2010 23:06
Co to znaczy, że sygnały dźwiękowe przeszkadzają mieszkańcom ? To chyba jakieś jaja ? Przecież niewidomy, to przede wszystkim człowiek i ma prawo do bezpiecznego przejścia przez jezdnię. A te pasy, to moim zdaniem strzał w dziesiątkę, tak samo, jak doświetlenie przejść dla pieszych silnymi lampami. Pozdrawiam, EBEE
~Jeloneczka 22-11-2010 23:08
robicie sobie żarty z poważnej sprawy... w "normalnym" świecie krawężnik przed przejściem jest pokryty takimi "guzkami"... i to wystarczy.
~danka1 22-11-2010 23:36
głupota tych w zarządzie dróg jest nie do oszacowania- na osiedlu Głowackiego -krzyżówka Hofmana i Gałczyńskiego- robią chodnik po którym nikt nie będzie chodził a parę metrów w górę droga jak w lesie- ale tam już jest za wysoko i wzrok Pani radnej Ragiel tam nie sięga- niech chołota se jeżdzi po dziurach, nie!!!
Piipi Jelonkowa 23-11-2010 0:23
..do -[ ~Ebee] .. pomyś ! *ciemno wszędzie ..a to oznacza wyłączyli światło i wtedy wspomniana sygnalizacja nie działa ! Pan Biegus .. mysli za juz Ciebie !
Ryba 23-11-2010 6:56
Przeszkadza sygnalizacja dzwiekowa? Niedlugo znajda sie alergicy uczuleni na siersc zebry ;)
~Wasyl 23-11-2010 7:31
Kiedy ludzie mieszkający w mieście zmienią swoją mentalność? Kiedy dotrze do nich fakt iż mieszkanie w centrum miasta to hałas, różne dźwięki, samochody, imprezy i tak dalej? Mieszkania w centrum maja niezłą cenę. Jeśli ktoś narzeka na buczki to niech sprzeda mieszkanie i kupi na wsi. Jeszcze na remont porządny mu starczy.
~madona 23-11-2010 8:39
"nakładane na gorąco" - widziałem majstra który smarował chodnik klejem, rozprowadził pacą i przykleił paseczek. Jak +5 dla redaktora to gorąco, to niech się przeprowadzi do Finlandii, żeby się nie zagotował :-)
~gość25 2-12-2010 14:48
Te pasy to totalny niewypał.Zwłasza teraz gdy jest tyle śniegu.Są zasypane i wcale nic nie czuć pod stopami.Niewidomy,żeby je wyczuć pod butem najpierw musiałby trochę w śniegu pogrzebać.Też misto nie ma na co pieniędzy wydawać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Cieplickie place

Podgórna zarośnięta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
539
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%