MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Pasowanie w Dwójce

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 października 2019, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W szeregi uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego oficjalnie wstąpili pierwszoklasiści, którzy wczoraj (4 października 2019 r.) wzięli udział w uroczystym pasowaniu. Dziewczynki i chłopcy są już pełnoprawnymi uczniami placówki przy ul. Armii Krajowej w Jeleniej Górze.
Bolesław to był wielki i mądry król, swój przydomek Chrobry zyskał dzięki wielkiej odwadze, dzielności i niezłomności. Był wielkim mężem stanu, władcą sprawiedliwym. Wy, uczniowie Dwójki również starajcie się być tacy "chrobrzy" - dzielni, odważni, odpowiedzialni i roztropni. Bądźcie godni miana ucznia Dwójki - mówiła do najmłodszych członków społeczności SP 2 dyrektor Beata Kozyra.

W trakcie uroczystości dumni rodzice z podziwem patrzyli na swoje pociechy, które po edukacji przedszkolnej, wchodzą w nowy świat zgłębiania wiedzy i nabywania umiejętności.

Podczas wydarzenia zaprezentowała się grupa taneczna Grzegorza Gigiela, były przemówienia dyrektorki, zastępcy prezydenta miasta oraz naczelnika Wydziału Edukacji. W końcu przyszedł czas na ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie. Najpierw młodzi uczniowie musieli jednak zdać tradycyjny "egzamin" Dwójki - odpowiedzieć na kilka pytań starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie każda z czterech klas zaprezentowała, czego nauczyła się przez pierwszy miesiąc.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Obradowali seniorzy

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Trwa "Davos" w Karpaczu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 5-10-2019 7:03
Tak to była piękna uroczystość 😊
użytkownik facebook 5-10-2019 10:20
Potwierdzam. Było bardzo sympatycznie. Brawa dla organizatorów.
użytkownik facebook 5-10-2019 12:35
Potwierdzam 😉😍
~EMI 5-10-2019 15:11
Nie żebym się czepiał, ale w innych szkołach podstawowych w mieście też dużo się dzieje, dużo dobrego, fajnego, a u Was tylko dwójka i dwójka. Śmierdzi znajomościami...
~mm 6-10-2019 11:44
Dekoracja pstrokata aż strach
~ 7-10-2019 7:08
Efekt może i wow. Ale czy ktoś wie w ogóle jak wyglądają próby. Nerwy, płacze, bo ktoś źle ustawiony itd. Wiele dzieci niestety przeżywa wtedy dramat.
~do Emi 7-10-2019 16:01
Żadne znajomości, ani kolesiostwo. Po prostu oprócz tego, że ktoś to organizuje, to jeszcze zadaje sobie trudu, by relację przesłać do mediów. Każda szkoła i instytucja może, tylko nie każdemu się chce. Najlepiej się czepiać, bo to Dwójka. Po prostu ludzie tam pracują i myślą. Promują szkołę i mają czym się chwalić. Inne szkoły także mogą, nikt im nie broni. Niech się pokazują, to wtedy miłe i niemiłe wpisy będą nie tylko pod adresem wydarzeń z SP 2. Bo już taka natura ludzka: marudzić, oceniać, mieszać z błotem, krytykować. Ja pod wydarzeniami, zwłaszcza z udziałem dzieci zawsze wypowiadam się pozytywnie, bo doceniam ich trud, pracę, włożoną energię i poświęcenie, bez względu na to z jakiej są szkoły. Dlaczego takimi wpisami ludzie robicie tym Pierwszakom przykrość? Im, i Ich rodzicom? Przecież ktoś to przegląda, czyta. Lepiej Wam, jak kogoś oplujecie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Nowa rektor, nowe plany  

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

To było bezpieczne?

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
757
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%