MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Pasowanie pierwszaków w „Trójce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 października 2017, 7:01
Aktualizacja: Niedziela, 8 października 2017, 7:18
Autor: WAC
Fot. WAC
Uroczyście, ale i z uśmiechem przebiegało tegoroczne pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze – Cieplicach. W trakcie pasowania pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 stało się 49 pierwszaków z dwóch klas.

Gośćmi uroczystości byli: absolwent: „Trójki” przewodniczący Rady Miasta Konrad Sikora oraz zastępca prezydenta Jerzy Łużniak. Ten ostatni wielkim piórem dokonał ceremonii pasowania.

Dzieciom w tak ważnej dla nich chwili towarzyszyli, równie przejęci jak one ich rodzice, dziadkowie oraz inni członkowie rodzin. Byli oni świadkami przygotowanego przez pierwszaki programu artystycznego, w trakcie którego popisywali się zdolnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz znajomością zasad ruchu drogowego oraz szkolnego savoir vivre.

– Zobaczcie państwo, jak wiele dzieci nauczyły się w ciągu zaledwie miesiąca – mówiła dyrektor szkoły Dorota Binkowska. - Boję się, że są tak zdolne, że zabraknie dla nich programu nauczania - żartowała.

Zarówno dyrektor szkoły jaki i zaproszeni goście składali dzieciom życzenia miłej nauki i aby pobyt w szkole po latach był dla nich powodem do wyłącznie dobrych wspomnień. Pamiątką tego wydarzenia dla nich były okolicznościowe dyplomy i kalendarze podarowane przez samorządowców. Każde dziecko też otrzymało rożek ze słodyczami.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowa rektor w KPSW

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wakacje czas zacząć!

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2134
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%