MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Pasowanie pierwszaczków w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 października 2013, 10:00
Aktualizacja: Wtorek, 22 października 2013, 8:47
Autor: AP
Fot. AP
45. pierwszoklasistów, w tym 5. sześciolatków Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze – Sobieszowie przyjęło uroczyste ślubowanie i wstąpiło w poczet szkolnej społeczności.

W uroczystym pasowaniu udział wzięli: posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, radny Janusz Wojtas, dyrektor Szkoły Zbigniew Stępień, z-ca Małgorzata Kruczkowska, licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz uczniowie szkolnego oddziału przedszkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym, przygotowanym przez Małgorzatę Ochenkowską i Monikę Stradomską, w wykonaniu uczniów klasy IV, którzy pokazali spektakl pełen humoru. Popis swoich umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych zaprezentowała Michalina GembickaPierwszoklasiści również wykazali się umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze.

Po zakończeniu części artystycznej pierwszaki złożyły ślubowanie, a dyrektor szkoły Zbigniew Stępień zaczarowanym ołówkiem pasował na ucznia.

- Dla szkoły nie ma ważniejszego dnia niż pasowanie nowych uczniów, bo to znaczy, że szkoła się rozwija. Chciałabym pogratulować dzieciom oraz rodzicom - powiedziała Zofia Czernow.

Po zakończeniu akademii, w klasach czekał na dzieci słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy.

- Dostaliśmy śliczne birety, dyplomy, piękne upominki i smaczny poczęstunek. Dzziękujemy - radośnie wołały dzieci z klasy I a i I b.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Brawo !!! 21-10-2013 15:51
Wspaniała impreza.Gratuluję dla dzieci i organizatorów .
~idiotyzm 21-10-2013 17:36
Co to jest "pierwszaczek"
~Aj Batyr 21-10-2013 17:56
Fraza przesłana przez pierwszą komentatorkę powinna brzmieć: gratuluję ( komu? czemu? ) dzieciom, organizatorom. Wstrętna podlizajka!!!
~Nauczycielka 21-10-2013 20:58
No rzeczywiście jest czego gratulować ta szkoła nic się nie zmienia zacofana jak kiedyś . Zresztą co to za temat pasowanie pierwszaków w malutkiej szkole ot newss. A gratulacje to chyba dla Pani Poseł bo lubi się w tej szkole ostatnio często pokazywać i też mówiła ,że do pewnej podstawówki chodziła może niech się zdecyduje do której . Kiedyś też jednej szkole obiecywała basen ale to było dawno przed i wyborami ah ci politycy :-)
~Snajper. 21-10-2013 21:10
POPIERAM PANIĄ PEDAGOG.
~Doberman 21-10-2013 22:21
Nauczycielka-Pani chyba nie powinna pisać a jeśli już to chociaż poprawnie.Zastanawiam się tylko czy to żółć zalewa czy wrodzona niechęć do czegoś co sprawia przyjemność wszystkim tylko nie Pani.Tak się składa że jestem jednym z ojców tych pierwszaków i tego "newssa" rozdmucham dalej-bo duma mnie rozpiera.Mam gdzieś co posłanka na Sejm obiecała i komu,Pani widzę lubi wypominać,wytykać i narzekać-ot-przykład Polaka.Zamiast pogratulować tym którzy tam byli,którzy włożyli nieco trudu by dzieciaki były zadowolone-narzekać.Obraża Pani zawód nauczyciela;mam tylko cichą nadzieję że to jednak pseudonim na potrzeby komentarza,żeby zrekompensować sobie braki w wiedzy,składaniu poprawnych zdań i akceptacji tego co dobre.
~K. 21-10-2013 22:56
Nie wiem, dlaczego z ust niektórych osób płyną takie negatywne komentarze. Ta uroczystość była dla pierwszoklasistów, rodziców, nauczycieli i pozostałych zainteresowanych osób. Jeżeli komuś to przeszkadza, to niech się nie angażuje emocjonalnie w sprawy, które go bezpośrednio nie dotyczą. Sama jestem mamą jednego z uczniów klasy pierwszej i wyrażam ogromny podziw dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości, szczególnie dla Pań Nauczycielek i zaangażowanych osób. Dla dzieciaków to była bardzo uroczysta i wzniosła chwila, która pozostanie w ich pamięci na długo.....
~ 22-10-2013 8:16
Pani Czernow dla szkoły są ważne wszystkie dni a najważniejsze są dzieciaczki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce karkonoski

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
253
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%