MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Pasowani na pełnoprawnych uczniów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 września 2011, 7:58
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
Fot. Angela
Trzydziestu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze ślubowało wczoraj m.in. być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Podobne uroczystości miały miejsce lub odbędą się w innych placówkach oświaty w mieście.

W „siódemce” utworzono dwie klasy pierwsze po piętnastu uczniów. Liczebność jest nieco mniejsza niż w latach ubiegłych, ale to tylko z korzyścią dla samych dzieci. – Praca w takich mniejszych klasach daje komfort przede wszystkim dla uczniów. Przy takiej liczebności nauczyciel jest w stanie dotrzeć do każdego dziecka – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

W niełatwy świat wiedzy i obowiązków szkolnych pierwszoklasistów wprowadzają już od września nauczyciele: Małgorzata Soból i Paweł Piotrowicz. W uroczystości udział wziął również przewodniczący Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Waldemar Motyka.

Uroczystości związane z symbolicznym pasowaniem na ucznia miały miejsce też w innych placówkach oświaty. odbyło się już w SP nr 15 i 13. Na dzisiaj zaplanowane jest ślubowanie pierwszaków z „dziesiątki” i „trójki”, a na sobotę w SP nr 11. Z całej Jeleniej Góry do ślubowania przystąpi 750 pierwszaków, z czego 100 uczniów to sześciolatki.

Naczelnik wydziału edukacji Paweł Domagała zapewnia, że szkoły są przygotowane na przyjęcie zarówno siedmiolatków, jak i sześciolatków. – Program wyposażenia obiektów, jak i budowy zewnętrznych placów zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła” już został rozpoczęty i w tym roku obejmie pięć szkół. Za rok zostanie wdrożony w kolejnych pięciu placówkach. Minister edukacji chce jednak w dalszym ciągu dać wybór rodzicom sześciolatków czy posyłać je do szkół, czy nie – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa szkoła branżowa?

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Zygzakiem po ulicy

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 23-09-2011 8:27
Gratuluję pierwszakom:) Moje dziecko też uczęszcza do tej szkoły i jestem bardzo zadowolona:) A nieliczne klasy dają komfort nauki jak w prywatnej szkole
~xxx 23-09-2011 16:30
To prawda mniej liczne klasy sa lepsze dla rozwoju najmlodszych. Siodemka to najlepsza podstawowka w miescie Pozdrawiam
~dd 23-09-2011 20:35
Super, że są w SP7 takie małe klasy.Nauczyciel może z każdym uczniem pracować. Dzieciaki z klasy pierwszej mają szczęście, że Pani Małgosia jest ich NAUCZYCIELEM. Wspaniały CZŁOWIEK. Pozdrawiamy
~ 25-09-2011 16:35
Nie zapominajmy również o klasie 1 B w której uczy p. Paweł Piotrowicz. Jest rzadkością aby w klasach I-III uczył mężczyzna!!! Dla prawidłowego rozwoju młodych ludzi powinno być więcej Panów nauczycieli w klasach zintegrowanych. Pozdrawiamy wszystkich panów nauczania początkowego, którzy wykonują tak piękny i odpowiedzialny zawód. Rodzice i opiekunowie.
~babababababa 22-11-2011 16:46
Proszę o zdięcia kl 1 b na stronie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Będzie taniej za wodę i ścieki

Trwa "Davos" w Karpaczu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%