MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pasmo zwycięstw Karkonoskiego Klubu Karate

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Wtorek, 12 czerwca 2012, 0:07
Aktualizacja: Wtorek, 19 czerwca 2012, 21:02
Autor: MDvR
Fot. użyczone
„Pierwszy Szczawieński Puchar Sudetów – juniorów od 6 do 18 lat Karate Shinkyokushin” odbył się w minioną niedzielę 10 czerwca w uzdrowiskowej miejscowości Szczawno–Zdrój. Organizatorem zawodów był Miejski Klub Sportowy w Szczawnie–Zdroju, a także Polska Organizacja Shin–kyokushinkai.

Nasza ekipa składająca się z 11 zawodników przywiozła aż 6 pucharów. Srebro zdobyli sempai Ewa Sochacka, Julia Ostrówka oraz Kacper Darul, natomiast brąz wywalczyli sempai Andżelika Soliło, Paulina Włodarczyk oraz Jakub Gadowski. Zawodnicy, którym nie udało się ulokować w pierwszej trójce, to sempai Anna Półtorak, Ewa Skoczeń, Michał Kowalczyk, Gabriel Chadaj, Jakub Sławski. Nie ma wątpliwości, że zawodnicy ci uzyskali potężne doświadczenie i to jest ich najcenniejsze trofeum.
Walki były bardzo widowiskowe i wzbudzały wiele emocji wśród turystów, ponieważ odbywały się na wolnym powietrzu pod zadaszeniem hali spacerowej, co było nowatorskim pomysłem organizatorów. Walki toczyły się w systemie full contact w ochraniaczach w którym można atakować trzy strefy: gedan (uda), chudan (korpus), jodan (głowa).

Rywalizacja sportowa była zacięta i stała na wysokim poziomie. Walki były dynamiczne i często kończone techniką mawashigerii jodan (okrężne kopnięcie w głowę) . Poprzez uzyskanie wazari (pół punktu przewagi) zawodnicy zdobywali znaczną przewagę nad przeciwnikiem kończąc zwycięsko pojedynek. W imprezie brali udział zawodnicy m.in. z Wrocławia, Warszawy, Szczawna-Zdroju, Nowej Rudy, Bydgoszczy i Jeleniej Góry.

Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Karate walczyli dzielnie i z niesamowitym zapałem. Stosowali umiejętnie techniki okrężne na wszystkie strefy oraz skutecznie pracowali technikami ręcznymi. Niektórzy z zawodników stoczyli swoje pierwsze walki, a dla niektórych był to któryś z rzędu turniej w tym sezonie.

Generalnie jest to piąty turniej w którym wzięliśmy udział jako klub w tym roku. Wśród jeleniogórskich klubów karate taki wynik to fenomen. Jestem dumny ze swoich zawodników i niezmiernie szczęśliwy. Organizacja Shinkyokushin daje możliwości uczestnictwa każdego miesiąca w wielu turniejach, a moi wychowankowie walcząc mogą zyskać bogate doświadczenia i przeżyć przygodę swojego życia, ponieważ walka nie rozgrywa się tylko na macie, ale w każdym z nich – mówi trener i prezes klubu Piotr Cieśliński.

Oprócz turniejów klub realizuje działania przeciwko wykluczeniom społecznym, a także w zakresie profilaktyki uzależnień pod hasłem Sport Przeciwko Wykluczeniom. W działaniach klub wspiera kadra psychologów, pedagogów, nauczycieli oraz mediator rodzinny. W ramach działań w tym sezonie przeprowadzono serię spektakularnych pokazów m.in. w Sobieszowie w SP nr 15, Szklarskiej Porębie w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a także podczas Maratonu Zdrowia w Cieplicach. Więcej na www.karatejeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Magiczny poranek

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Zwycięsko kończą sezon sportowy 2019

Siatkarska Licealiada chłopaków

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Coraz bliżej święta

Sprawne Jelonki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
983
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%