MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pasażer poza autobusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 11 października 2006, 16:26
Autor: Monika
Fot. Monika
Mimo że Miejski Zakład Komunikacyjny ma osiem nowych pojazdów, niektóre kursy nie zabierają pasażerów z przystanku przy ul.Wolności tuż przy siedzibie firmy.

W środę o godz. 12 zostały oddane oficjalnie do użytku nowe autobusy miejskie: sześć Jelczy 101, które pomieszczą 72 osoby i dwa Jelcze 121, które jednorazowo przewiozą 110 osób. Na oficjalnej uroczystości pojawiły się władze miasta oraz osoby z zarządu samego Jelcza, od którego został zakupiony tabor. Nowe pojazdy nie rozwiazują jednak problemów bezpośrednio dotyczących wszystkich użytkowników.

Pasażerowie skarżą się, że niektóre autobusy nie zatrzymują się na przystanku przy MZK przeniesionym o sto metrów od obecnie remontowanego. Chodzi o pojazdy wyjeżdzające w kierunku Cieplic.
Nasz Czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji) czekał na autobus linii nr 14 o godz.20.55. Ten wyjechał wprost z zajezdni omijając "niewygodny" przystanek. Kierowcy jadący do Cieplic czy Sobieszowa nie zatrzymują się na nim, ponieważ jadą w przeciwnym kierunku. Aby zabrać oczekujących musieliby najpierw wyjeżdżać w prawo, potem zawracać, aby ponownie znaleźć się na prawidłowym torze jazdy.
– Czekałem wieczorem na autobus, który pojechał nie zabierając pasażerów z przystanku – żali się ciepliczanin.

Miejski Zakład Komunikacji przenosząc przystanek nie wziął tego pod uwagę. Jedynie grupę osób, która jeździ pierwszym kursem autobusu nr 9 z Jeleniej Góry do Górzyńca przewoźnik postanowił zabierać bezpośrednio sprzed zajezdni.

– Musieliśmy to przeoczyć ale postaramy sie poinformować klientów, że będziemy zabierać ich przy zajezdni – tłumaczy Henryk Włodarski, specjalista od rozkładów jazdy MZK.

W podobnej sytuacji jak autobus linii nr 14 są jeszcze kursy nr 23 i 7. Ich pasażerów także nie wzięto dotychczas pod uwagę. Po naszej interwencji obiecano rozlepić na przystankach i autobusach odpowiednie informacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tłumna Miedzianka Fest

Bawili się na festynie

Zmiana orgnizacji ruchu w Ścięgnach

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~Yanec_BW 11-10-2006 15:36
Dzisiaj o godzinie 5:10 byłem świadkiem, jak autobus linii nr 4 nawracał na przystanku "Zajednia MZK" w celu zabrania pasażerów od strony "Metalowiec". Jednak tego nie zrobił, bo wycofał do swojego pasu i pojechał w stronę Cieplic!!! Numer autobusu to 702.
~Agnieszka 11-10-2006 21:33
Fajnie, że sa nowe autobusy ale dlaczego takie małe? Pare przegubowców nowych by się lepiej przydało !!!
~mieszczuch 11-10-2006 22:04
Pan Marek Woźniak nareszcie porzuci swoje stare auto i będzie jeździł nowymi autobusami aby: wywiązać się ze składanych od dłuższego zobowiazań i zlikwidować "uciążliwe dla MzK" jazdy stadami autobusów. Wpłynie to zapewne na osiagniecie lepszych wyników ekonomicznych firmy gdyż nie trzeba będzie płacić dyrektorom za używanie samochodów osobowych, a przyl ogicznie ułozonym rozkładzie jazdy, przybędzie pasażerów - szczególnie w czasie pluchy i mrozów.
~ALICE 11-10-2006 23:23
Niech "ktoś na górze" lepiej zainteresuje się w końcu tym, że z Czarnego 1 o 12:04 nigdy nie jest na czas albo wcale nie przyjeżdża!!! Kto układa te rozkłady??? Facet który się na tym kompletnie nie zna!!! Bo jak w godzinach szczytu kierowcy miedzy jednym przystankiem a drugim mają się wyrobić w MINUTĘ?! To obłęd!
~pasażer 11-10-2006 23:24
Bardzo ddobre autobusy 16 km z Sobieszowa na Zabobrze pokonują w 50 minut, a ile przy tym wypalają paliwa osiągają przeciuętną prędkość 19,2 km na godzinę koń by się uśmiał z tych specjalistów od komunikacji i tak zostaną zwolnieni po wyborach.
~anitka 12-10-2006 7:40
W zeszłym tygodniu z przystanku koło "Plusa" autobus nr 23 kurs 15,31 nie otworzył nawet drzwi przednich.Tak sie Panu kierowcy spieszyło.Podjechał i odjechał.Jak takie zachowanie nazwac Panie dyrektorze Woźniak?
~Yanec_BW 12-10-2006 8:55
Dyrekcja MZK Jelenia Góra powinna wyciągnąć konsekwencje dla tych kierowców, którzy robią coś, czego nie powinni robić. Dokładniej to powinni wyciągnąć konsekwencje wobecy tych kierowców, którzy nie podjeżdżają na przystnek "Zajezdnia MZK" w stronę Cieplic, jak wyjeżdżają z Zajezdni MZK.
~Mieszkaniec Kruszwickiej 12-10-2006 11:06
Nikt żadnego kierowce autobusu nie zmusi do zawracania na ulicy Wolności bo jest to niebezpieczne i niezgodne z przepisami.Można takimi manewrami spowodować poważny wypadek.Zauważyłem że poniżej żajezdni w stronę Jel Góry jest dodatkowa brama wjazdowa może niech tą brama wyjeżdżaja autobusy w stronę ćieplic
~Pasażer Jedynki 12-10-2006 11:18
Autobusy lini 1 od kilku lat notorycznie się spóżniają po 15,20 min. a nawet i pół godziny Niestety nic się nie robi by zmodyfikować rozkład jazdy.Kierowcy na pretensje pasazerów bezradnie rozkładają rece.Nie przefruna nad zakorkowanym centrum
~kierowca z MZK 12-10-2006 11:25
Yanec_ BW jeżeli jesteś taki mądry to udowodnij że można wyjechać z zajezdni w prawo a później zakręcić na Wolności i podjechać na przystanek przy Metalowcu, zaraz odpowiesz że można jechać i zawrócić koło fontanny, ale to jest stwierdzenie bardzo śmieszne, najlepiej jest stawiać wymagania nie zastanawijąc się jak to można zrobić, wystarczy podejść koło dyżurki i zaczekać na autobus wyjeżdżający w kierunku Cieplic, poza tym na rozkładzie jazdy koło Metalowca nie ma godzin odjazdu autobusów wyjeżdżających z Zajezdni w kierunku Cieplic
~Pasażer Jedynki 12-10-2006 11:34
Kiedy te jedynki zaczną jeżdzić punktualnie?????
~"Gapowcz" 12-10-2006 12:02
ciekawe na stronie MZK wyczytałem że 2 nowe autobusy przyjechały 03.10 a mamy już 12.10 i czy ktoś widział je na lini, ja widziałem tylko pare razy jak dyrekcja się woziła po mieście, czyżby nowe autobusy stały już w remoncie, a może one są nie dla pasażerów tylko na pokaz?
~Krzychu 12-10-2006 15:32
Dzisiaj ok.14.30 widziałem Salusa #761 jak wyjeżdżał na linię nr.5.Ale Mastero i reszta Salusów nadal stoi przed halą na zajezdni.Może już jutro nareszcie wypuszczą je na trasy.
~miasiek 12-10-2006 15:58
Nooooo i co nam po tych autobusach!!! i tak będą stały na zajezdni!!! tych niskopodłogowych VOLVO jest z 15 w Jeleniej a i tak tylko ze cztery jeżdżą, bo reszta stoi na zajezdni... ciekawe kiedy te nowe autobusy zobaczą jelenią... PEWNIE JAK ZARDZEWIEJĄ NA ZAJEZDNI... a teraz i tak będą jeździć te stare trupy, w których drzwi odpadają i ogólnie przeciekają jak deszcz pada!!! chałas smród, tłok, syf...aaaaaaaaa szokda gadać... Jak zobacze te nowe autobusy na naszych ulicach TO BĘDE W SZOKU!!!
~Krzychu 12-10-2006 17:10
Tak jest 15 Volvo,ale w dni robocze w szczytach jeżdżą wszystkie,no czasami jedno stoi.Owszem,w dni wolne stoi na zajezdni 9 Volvo B10BLE 6x2,ale w te dni są one zupełnie niepotrzebne.I ogólnie mówiąc nasze wszystki starsze autobusy typu M11 czy 280 są w dość dobrej formie jak na taką ilość.Zobacz miasek jak wyglądają autobusy np. w Dzierżoniowie lup w GOP-ie.Poza tym Jelcze i Ikarusy mają swój klimat.A te nowe niedługo też wyjadą i wszyscy będą zadowoleni.
~Yanec_BW 12-10-2006 17:33
Volvo niskopodłogowych w MZK Jelenia Góra jest 9. Volvo B10B - krótsza wersja (725, 726, 727, 728, 729), Volvo 7000 (751), Volvo B10B - dłuższa wersja (752, 753, 754). Wszystkie autobusy marki Volvo B10B (krótsza wersja) i Volvo 7000 jeżdżą we wszystkie dni tygodnia, a Volvo B10B (dłuższa wersja) jeżdżą od poniedziałku do piątku.
~Paweł 12-10-2006 18:10
tak sie sklada ze oni te autobusy testowali i przygotowywali kierowcow a nie na pokaz !!
~maciek 12-10-2006 18:54
nowe autobany może i są ale ile jedzdzi trupów brudnych i śmierdzących(tak na przykład zawsze w święta wieczorną porą puszczają starego złoma w którym śmierdzi spalinami i to na najdłuższej trasie nr. 7)
~Jelczyk 12-10-2006 19:25
Hej miasiek! Przygotuj się, bo niedługo będziesz w szoku! A wtedy co!!!!!!!!
~Yanec_BW 12-10-2006 19:40
Zgodzę się z poprzednikiem, że jak wracam z pracy to dość często o godzinie 22:13 z Kiepury jedzie "siódemka" stary złom.
~424 12-10-2006 19:54
Linia 1 będzie miała wiecznie poóznienia w dni robocze ponieważ ma za krótki czas postoju na pętlach i nie nadąża wyrobic przez "felerne" skrzyżowanie koło lidla
~424 12-10-2006 20:01
MZK powinno postawic przystanek tymczasowy przy wyjezdzie z zajezdni dla autobusów rozpoczynajacych kursy w kierunku cieplic i bylo by po klopocie ale przeciez to jest tak ciezkie do wykonania...
~maestro 12-10-2006 20:21
Niestety prawda jest tak iz nowe autobusy nie zostaly wypuszczone na linie z blahego powodu poprostu wykryto w nich bardzo duza ilosc usterek mechaniczno kontrukcyjnych ! ale co tam przeciez to tylko nowe auta ! co bedzie jak beda mialy 5 lat ? zgroza !
~Anty-autobus 13-10-2006 1:15
Ja wie, ze autobus wyjezdzajacy z porzystanku ma pierwszenstwo ale jesli jadac samochodem znajduje sie w polowie autobusu, a nienormalny kierowca akurat zaczyna wyjezdzac i zmusza mnie do zjechania na przeciwny pas ruchu, to z calym szcunkiem ale powinno sie wyslac tych glabow na bezrobocie. Im sie w autobusie nic nie stanie, a mi i mojemu dziecku z pewnoscia tak.
~kierowca z MZK 13-10-2006 12:22
tak fajnie potraficie się skarżyć na kierowców z MZK a gdzie są konkrety, może byście napisali gdzie to było - miejsce, godzina, numer lini, numer boczny autobusu, i wtedy zobaczymy co jest prawdą a co kłamstwem, jest wiele skarg od pasażerów, tylko dziwne że przez telefon i anonimowo, później się okazuje że to wszystko było nieprawdą a pasażer postanowił sobie zażartować, a więc liczą się tylko fakty!!!
~badyl 17 17-10-2006 21:01
Pogadajcie sobie i tyle. Dlaczego nie kierujecie swoich pretensji bezposrednio do MZK? Może kotś z nich odpowie.
~dobra wróżka 19-10-2006 21:46
kontrolerzy zostali zwolnieni z tajnych źródeł wiem że z dniem dzisiejszym wyrzucono około 7 ich szef zbzikował kto nie wyrobił limitu został wyrzucony.Ja lubie kontrolerów bo niektórzy są mili mają serca i puszczają i nie wypisują mandatów.A za to że niektórzy są mili i uprzejmi zostali wyrzuceni.Szkoda najlepszy był 813 zawsze uśmiechnięty i miły.
~Salus 21-10-2006 11:44
co do nowych autobusow niech ktos sie zainteresuje dlaczego autobusy maja tyle usterek ze wiekszosc z nich nie moze wyjechac na linie !autobusy sa odebrane przez wlodarzy mzk a dalej stoja na kanalach i co chwila cos w nich szwankuje, moze zainteresuje sie tym Bank ktory leasingowal pojazdy ? moze wladze miejskie ?
~szpiletti 22-10-2006 22:12
dorzuce 5 groszy... zakładam sie z każdym że co drugi nie nadaje się do jazdy a policja i insnspekcja drogowa ma to gdzieś a wiecie dlaczego bo ludzie nie będą mieli jak dojechac do pracy i oto nasz epolskie pikiełko a z 7 autobusów nowych 5 nie nadaje sie do jazdy - na jak dla mnie bomba gratulacje dla wodzów z MZK i Miasta
~Yanec_BW 23-10-2006 18:32
Miałem okazję jechać Jelczem 121 (najdłuższa wersja nowych auobusów) i muszę przyznać, że nawet całkiem miło się nimi jedzie, ale... po lewej stronie od strony okien jest zwężenie dachu, a to jest nie korzystne dla mnie, bo jestem wysoki. Siedzenia ma całkiem wygodne. Co do samej dynamiki jazdy to całkiem szybko jeździ.
~kierowca 27-10-2006 16:00
Mam propozycję dla tych, którzy narzekaja na zły stan autobusów.Może zamiast robić to, co wszyscy potrafią (krytykować na forum) zrobicie coś pożytecznego, na przykład pikiete pod Ratuszem. To tam, a nie w MZK zapadają decyzje o kupnie nowych autobusów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pokój ponownie rywalem Mroza

PiS zaprezentował kandydatów

Rozdano kwiaty za elektroodpady  

Zabawa w Goduszynie

Sukces naszych poszukiwaczy

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
203
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%