MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Pasażer PKP ostatni w kolejce

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 20 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 12:03
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Zarząd PKP obiecuje, że większość propozycji pasażerów do planowanego na grudzień nowego rozkładu jazdy będzie w nim uwzględnione. Ładnie to brzmi ale jest raczej nierealne.

- Jeśli samorządy nie będą miały więcej pieniędzy na dotacje do przejazdów kolejowych niewiele się zmieni - zapowiada realnie Andrzej Piech z dolnośląskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne, spółki podlegającej zarządowi kolei.

- Rozkład jazdy, który obowiązuje od grudnia jest zupełnie nieprzystosowany do potrzeb podróżnych. Między godziną 7. a 10. rano nie ma żadnego połączenia z Jelcza-Laskowic do Wrocławia – mówi Edyta Grudzińska, mieszkanka Jelcza dojeżdżająca codziennie do pracy we Wrocławiu. – Pracę zaczynam o 10.00, więc to dla mnie poważny problem. Brakuje też pociągu po godzinie 20.00 - dodaje.

Zmiany w rozkładzie jazdy zaskoczyły nie tylko ją. Zniknęły m.in. pociągi z Kłodzka do Stronia Śląskiego, z Legnicy do Rudnej Gwizdanów, z Sędzisława do Lubawki.
Wraz ze zmianami wprowadzonymi przed miesiącem , kolej ogłosiła akcję "Buduj z nami rozkład jazdy 2005-2008". Dzięki niej każdy komu nie podoba się obecny rozkład może zaproponować nowe pociągi, albo tylko zmienić godziny odjazdów obecnie kursujących. Zarząd PKP, który wymyślił akcję, zapowiedział, że wiele z zaproponowanych przez pasażerów zmian kolejarze uwzględnią w kolejnym rozkładzie jazdy. Zostanie on ogłoszony w grudniu tego roku i będzie obowiązywał przez trzy lata.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

W KSON–ie dzieje się

Bezpieczne place zabaw

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%