MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Partnerska dłoń Ducha Gór

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 15 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 lipca 2007, 10:48
Autor: anzol
Fot. Organizator
Fundacja szkoli chętnych na poprawę jakości życia na wsi.

W miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach Fundacja Partnerstwo Ducha Gór zorganizowała szkolenie w ramach Projektu „Duch Gór Online - Nowy Wymiar Promocji”.
Cel programu? Aktywizacja mieszkańców wsi i poprawa jakości życia przez stosowanie nowoczesnych technologii oraz promowanie tzw. produktu lokalnego.

W regionie coraz więcej mieszkańców pragnie zainwestować choćby w agroturystykę. Prawdziwe zagłębie tej działalności jest choćby w gminie Mysłakowice, ale nie tylko. Ludzie nie zawsze wiedzą, jak można się skutecznie zareklamować i odnieść sukces. Fundacja chce im w tym za darmo pomóc dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Hasłem bezpłatnego kursu było wykorzystanie nowych technologii w promocji i usługach.
– W szkoleniu wzięło udział ponad 30 osób: gestorzy agroturystyki, usługodawcy i liderzy społeczni z terenu gmin Mysłakowice, Janowice Wielkie i Podgórzyn – podali organizatorzy.

Uczestnicy dwóch szkoleń (które już się odbyły) prowadzonych przez fundację mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy z obsługi programów przydatnych w promocji własnej działalności, konstruowania stron internetowych, składu i druku materiałów promocyjnych.

Kolejne trzy szkolenia z wykorzystania nowych technologii planowane są na wrzesień, październik i listopad. Swoim zakresem obejmą współpracę z portalem fundacji, korzystanie z programów użytkowych, wystawianie
faktur, wypisywanie umów a także sprzedaż internetową i obsługę klienta.

<b> Unia pomaga </b>
Piątkowe szkolenie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego &#8222;Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich 2004-2006&#8221;, działanie 2.7 Pilotażowy Program LEADER+, schemat II.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Skalne ławki pod Szrenicą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
254
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%