MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Partia Zmiana stawia na gospodarkę i bezpieczeństwo

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 kwietnia 2015, 6:31
Aktualizacja: 6:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Nowa partia na polskiej scenie politycznej chce stawiać na rozwój gospodarki i bezpieczeństwo państwa w oparciu o przyjazne stosunki ze wszystkimi sąsiadami. Jak mówili na spotkaniu w Jeleniej Górze jej liderzy, do ugrupowania zapisują się osoby o poglądach prawicowych i lewicowych, więc w kwestiach światopoglądowych dają swoim członkom wolną rękę.

Jarosław Augustyniak opisując sytuację polityczną nie tylko w Polsce powołał się na słowa przywódcy hiszpańskiej partii „Podemos” Pablo Iglesiasa – w tej chwili żyjemy w czasach, w których podstawowe podziały (prawica – lewica) już nie są najważniejsze, ale podziały elity społeczeństwa. Mamy elitę, która różni się kosmetycznie i najczęściej na pokaz – powiedział wiceprzewodniczący zarządu krajowego Zmiany. Podczas spotkania polityk podkreślał, że tzw. elity zajmują się sporami między sobą zamiast tym, co jest naprawdę ważne w tym kraju. Marzył o idei frontu ludowego. - Osobiście jestem człowiekiem mocno związanym z lewicą, z socjalistycznymi poglądami, ale tak jak Einstein powiedział – jeżeli podejmujemy setną próbę tego samego i liczymy na inny wynik to trzeba być idiotą – stwierdził J. Augustyniak.

W polityce międzynarodowej politycy Zmiany widzą wiele zła i są zwolennikami wystąpienia z NATO. - Nie mamy żadnych wspólnych interesów ze Stanami Zjednoczonymi. Dajemy się wykorzystywać, napuszczać na Rosję, mieszamy się w konflikty, w które nie powinniśmy się mieszać – oznajmił wiceszef partii Mateusza Piskorskiego dodając, że ubolewa nad złymi stosunkami z Białorusią, która „jest nam najbliższa kulturowo”.

Podczas spotkania w sali „TEB Edukacji” była też mowa o renacjonalizacji państwa. - Premier Słowacji znacjonalizował największą elektrownię wodną i to bez odszkodowania, wręcz żąda odszkodowania za niezrealizowanie swoich zobowiązań – mówił J. Augustyniak. Działacze podkreślali również, że są atakowani z każdej strony sceny politycznej – ci z prawicy mówią o nas komuniści, ci z lewicy mówią o nas faszyści. Media mówią o nas, ze jesteśmy prorosyjscy, a my jesteśmy propolscy. Jesteśmy pierwszą partią nieamerykańską, a w przekazie to przekręcają i mówią, że jesteśmy antyamerykańscy, a to zupełnie co innego.

Gromadzimy bardzo różne środowiska i sprawy światopoglądowe mogą dzielić i nie pozwalać nam działać razem. Uważamy, że należy stosować gradację ważności. Kwestie ekonomiczne i suwerenności naszego państwa są dużo bardziej istotne, więc dajemy wszystkim członkom swobodę w sprawach światopoglądowych – zaznaczył J. Augustyniak.

Jelenia Góra nie jest odosobniona w problemach tj. budownictwo komunalne. Mieszkania budują deweloperzy, a młodych ludzi nie stać na te mieszkania, albo muszą się zadłużyć na 30-40 lat w korporacjach bankowych. Dlatego Zmiana będzie postulować przywrócenie budownictwa komunalnego – powiedział koordynator dolnośląski partii Zmiana Tomasz Rollnik dodając, że drugim z priorytetów jest powrót do szkolnictwa zawodowego.

Jednocześnie politycy podkreślili, że w najbliższych wyborach prezydenckich nie popierają żadnego z kandydatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Bezdomny 29-04-2015 7:56
A co to za sierotka w tej czapce?
~do Bezdomny 29-04-2015 8:13
a Tobie co, w kartonie neta podłączyli ? Trzeba było przyjść na spotkanie i posłuchać - przedstawiali się - a nie teraz zadawać głupie pytania.
~ew 29-04-2015 14:48
Czterech wspaniałych :P
~fed 29-04-2015 21:11
ciekawe ile putin płaci swoim pachołom i agentom
~led 29-04-2015 23:53
ciekawe ile Obama i Merkel płaci swoim pachołom i agentom
~b 12-05-2015 9:57
Mali sepaeratyści Putina zaczynają szczekac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Za nami II tura wyborów  

Przetarg na kolejną stację

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
606
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%