MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Partia Razem chce darmowych szczepień w naszym regionie

Wiadomości: Region
Wtorek, 26 września 2017, 14:21
Autor: Magdalena Owczarek
Fot. Użyczone
– Chcemy wojewódzkiego programu bezpłatnych szczepień. Tylko ich powszechność gwarantuje pełną skuteczność w walce z zagrożeniem chorób zakaźnych – mówi prof. Wojciech Browarny z partii Razem. Petycja o rozszerzenie programu refundacji bezpłatnych szczepień znalazła się dzisiaj (26.09) w sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

- Proponujemy wprowadzenie prostej zasady: wszystkie szczepienia ochronne, które są rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, powinny być dostępne bezpłatnie. Niestety, dziś wiele nowoczesnych szczepień ochronnych nie jest refundowanych przez NFZ. Pełen pakiet kosztuje nawet kilka tysięcy złotych – i bardzo wiele polskich rodzin na niego nie stać” – mówił prof. Wojciech Browarny z partii Razem, ojciec dwojga dzieci. „Partia Razem chce rozszerzenia ustawowego programu szczepień o nowe szczepionki. Zabezpieczenie obywateli przed chorobami leży w interesie całego społeczeństwa.”

- Tylko powszechność szczepień pozwala na pełną skuteczność – skomentowała Katarzyna Wieliczko z Zarządu Okręgu Wrocławskiego partii Razem. – Żeby powstała odporność grupowa, w zależności od choroby od 80 do 95% populacji musi być zaszczepione. Bez tego jesteśmy narażeni wszyscy, w tym np. dzieci, które ze względu na chorobę immunologiczną nie mogą się zaszczepić.

Przedstawicielki i przedstawiciele Razem składają w całym kraju, w tym we Wrocławiu, petycje do sejmików wojewódzkich w sprawie wojewódzkich programów bezpłatnych szczepień. Takie rozwiązanie ma za zadanie ułatwić dostęp do szczepień ochronnych dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek województwa, również poza dużymi ośrodkami lub z ograniczonymi dochodami.

W petycji Razem chce objęcia refundacją na terenie województwa w ramach regionalnego programu zdrowotnego szczepień zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego w ramach aktualnego Programu Szczepień Ochronnych (dział II PSO).

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Wsparcie od nauczycieli

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~tubylec II 26-09-2017 16:10
na takie darmowe szczepienie chętnie pójdę, ale i tak na was nie będę głosował ! ! !
~precz z pis, po i pozostałymi 26-09-2017 17:46
kto poniesie koszty leczenia w przypadku powikłań ?
~serio 27-09-2017 9:03
Czy to beda szczepionki z dodatkiem ciezkich bardzo szkodliwych metali od mafii farmaceutycznej? Nie wzialbym nawet za doplata tego swinstwa.
Grażyna Haliczko 27-09-2017 9:25
Sami się zaszczepcie.
~michall 27-09-2017 10:11
ta ż...owska tak zwana partia chce uśmiercać Polaków za ich kasę
~stop kłamstwu 27-09-2017 10:14
Nie ma czegoś takiego jak "darmowe".Za wszystko "darmowe" płaci podatnik,ewentualnie jest zadłużany na wzór Grecki.
~Widzę 27-09-2017 10:20
Następne głupki ,żyjecie tylko że w dzieciństwie WAS zaszczepiono. To WY będziecie roznosić choróbska ,toWY wyniszczacie naród.
~gościuiu 27-09-2017 11:02
Strzał w kolano? Ludzie mają świadomość i doskonale wiedzą że szczepionki to plan depopulacji świata. Dajcie te szczepionki wszystkim z PiS-u może szybciej ich zabraknie.
~K_asia1 27-09-2017 11:45
Głupi i niewykształceni, tylko tacy ludzie nie wiedzą czemu służą szczepionki. Niektórzy nie dorośli do demokracji, takich batem pędzić do punktu szczepień, bo stanowią zagrożenie dla innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%