MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Parowóz magnesem dla tłumów!

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 4 czerwca 2007, 0:00
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Historyczny przejazd lokomotywy parowej i pociągu retro: tylu podróżnych na jeleniogórskim dworcu nie było już dawno!

Występy artystyczne dzieci z ODK, wystawa miniatur transportu kolejowego i samochodowego MZK, prezentacja sprzętu policyjnego, pokaz tresury psów SOK a przede wszystkim wycieczka zabytkową kolejką czekały w poniedziałek na ponad 180 uczniów szkół podstawowych z Piechowic, Siędlęcina, Kowar, Starej Kamiennicy, Pilichowic, Wlenia, Gryfowa Śl., Lwówka Śl., Łomnicy, Ścięgien i Jeleniej Góry.

Gdy przed godz. 10.00 na dworzec wjechała sapiąc i dymiąc zabytkowa TKt 48, ściągnięta z parowozowni w Wolsztynie z wagonami trzeciej klasy, zachwytom nie było końca.
– Ale ekstra pociąg! Taka sama lokomotywa jak na bajkach! – mówił zaaferowany Patryk. – Tylko siedzenia mogły być bardziej miękkie – śmiały się Kasia z Paulą.
Takie właśnie lokomotywy obsługiwały linię Jelenia Góra – Zebrzydowa do połowy lat 80-tych ubiegłego wieku.

Po godz. 10 gwizdek dyżurnego. Skład wyruszył w kierunku Lwówka Śląskiego. Po drodze czekało jeszcze zwiedzanie zapory w Pilchowicach, festyn we Wleniu i Lwówku Śl. i prezentacja wyrobów kopalni w Niwnicach.

Dobry nastrój towarzyszył wszystkim do końca. Impreza posłużyła także do promocji walorów krajobrazowych trasy kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego i utrzymaniu komunikacji kolejowej w regionie.
Organizatorzy zaprosili osoby, które mogą decydować o dalszym losie linii lokalnych.
– Inicjatywa leży po stronie samorządów. My tylko użyczamy skład i parowóz – mówił Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji przewozów pasażerskich PKP w Jeleniej Górze.
Nie krył radości z widoku lokomotywy na jeleniogórskim dworcu.
Z kolei samorządowcy podkreślali, że PKP mogłyby zbić świetny interes na takich przejazdach. – Takie tłumy! Te pociągi powinny jeździć co tydzień jako atrakcja dla turystów. Na pewno byłoby zainteresowanie – podkreślał Artur Zych, starosta lwówecki.

Przejazd zabytkowym składem kolejowym z parowozem na trasie Jelenia Góra – Niwnice, połączony z promującymi walory kulturalne, turystyczne i krajoznawcze festynami z okazji Dnia Dziecka zorganizował starosta jeleniogórski wspólnie ze swoim lwóweckim odpowiednikiem, prezydentem Jeleniej Góry oraz burmistrzami gmin Lwówek Śląski i Wleń.

Duży wkład w przygotowanie imprezy miała również Straż Miejska w Jeleniej Górze, która dzięki wsparciu sponsorów przygotowała dla najmłodszych paczki-niespodzianki. Można w nich było znaleźć piękne plakaty z National Geographic, słodycze, koszulki, maskotki i papierowe czapeczki. Organizatorzy zadbali również o to, aby nikt nie zgłodniał podczas trasy – słodkie bułki czy chleb ze swojskim smalcem z powodzeniem zaspokoiły apetyty.

Wielkie brawa dla organizatorów! Oby więcej takich imprez.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ten zamek warto odwiedzić  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Grzesio 4-06-2007 16:40
A on teraz jest we Lwówku – widziałem, ale fajny :–) Taka atrakcja pomoże w nielikwidowaniu tej przepięknej krajobrazowo linii kolejowej
~Grzesiu 4-06-2007 17:45
Jedyny powtarzam jesteś jedyny w tym co robisz. Nie chwal innych i nie przypisuj im sukcesów jak to dziś zrobiłeś. Oni się tylko doczepiają. My i tak wiemy, że to TY
~ZZZZZ 4-06-2007 18:18
Jelenia Gora tez takie miala , ale pocieli na zlom , mieli tez TY–2 ale te pocieli rowniez , staly latami w Siedlecinie /Polak Potrafi /
~:) 4-06-2007 18:32
Grzegorz R. jest the best
~ja 4-06-2007 18:35
Pan Grzesiu jest THE BEST!!!
~kiciarz 4-06-2007 18:39
cyt:"ściągnięta z parowozowni w Wolsztynie " raczej z Wrocławia
~m.p 4-06-2007 18:52
Fajna sprawa szkoda że było dziś a nie w wekend bo sam bym to z chęcią zobaczył.
~xxx 4-06-2007 18:53
Wszystko fajnie tylko kiedy wkońcu takie pociągi dla zwykłych podróżnych. Pewnie znowu urzędnicy pogadali, przejechali się za nasze pieniądze i na tym się skończy.
~www.modlinski.pl 4-06-2007 19:32
Heh Kiciarz z Wolsztyna tam jest fajne muzeum i ladna kolekcje...http://www.parowozy.com.pl/ http://www.wolsztyn.pl/archiwumwww/historia.htm Pozdrawiam Modlinski
~przemas 4-06-2007 20:01
porobilem dzis dosc ciekawe kadry z tej imprezy w niwnicach wleniu i lwówku oraz w trasach pomiedzy tymi miastami, jak ktos jest chetny przesle za darmo fotki z lustrzanki. pk@wordjg.pl
~Greg 4-06-2007 20:03
Słyszałem że to Grzegorz założył tą linię kolejową –Tylko Grzegorz pracuje w SM. –To On pilnuje porządku w mieście. –Zlikwidować przedszkola bo mamy JEGO –Po co szkoły gdy wystarczy ON –Po co Policja gdy ON jest wśród nas maluczkich –Po co politycy gdy ON się nami opiekuje Wyznawcy!!!
~slon 4-06-2007 20:14
Takim skladem przez kilka lat dojezdzalem do szkoly.Dzis czekalem we Wleniu zeby go zobaczyc.SUPER!!! WSPANIALY!!!
~Prorok 4-06-2007 20:24
Może Grześ powinien kierować strażą miejską ?
~SUPER GOSC 4-06-2007 21:10
DAC MU PODWYZKE O 500ZL
~Pyt. do Proroka 4-06-2007 21:36
Kto pokieruje Grzesiem? To co on robi to to na co mu pozwalają i co mu każą robić jego szefowie. A robi to dobrze więc niech tak czyni dalej. Wszystkich innych w SM wkurza to, że robią na niego wszyscy a Grześ spija medialną śmietankę.
~Kiciarz 4-06-2007 21:55
do www.modlinski.pl TKt48–18 nie stacjonuje w Wolsztynie. Owszem, była na paradzie w bieżącym roku w Wolsztynie ale na codzień jest we Wrocławiu bodajże w szopie przy ul.Paczkowskiej. Parowóz jest w leasingu u anglosasów stąd jej dość kontrowersyjne malowanie.
~Rzecznik 5-06-2007 7:42
Witam wszystkich zwolenników i przeciwników mojej osoby. Jestem zwykłym pracownikiem Straży Miejskiej i takim chcę zostać uważam, że to co robię robie dobrze a słowa że spijam śmietankę są bardzo nie na miejscu co do tego co robię. Rozumiem tych co tylko krytykują mnie i Straż Miejską ale wystarczy przyjść i powiedzieć że chce się pomóc przy organizacji jakiejś imprezy i to by wtedy uświadomiło każdemu ile trzeba się nachodzić i narobić żeby impreza potrwała kilka godzin i była przygotowana mam nadzieję super. „……………Słyszałem że to Grzegorz założył tą linię kolejową –Tylko Grzegorz pracuje w SM. –To On pilnuje porządku w mieście. –Zlikwidować przedszkola bo mamy JEGO –Po co szkoły gdy wystarczy ON –Po co Policja gdy ON jest wśród nas maluczkich –Po co politycy gdy ON się nami opiekuje” Uwagi takie są pochlebne i dziękuję za nie tylko że podkreślam ja jestem zwykłym pracownikiem który pracuje dla dobra ogółu. Szkoda że tak spostrzegacie takie pozytywne działania dla dzieci i młodzieży na ten sukces nie robię sam bo są inne jednostki mundurowe które współpracują aby wszystko było super przygotowane. Śmietanka medialna jest nie dla mnie a dla wszystkich co ciężko pracują. Tak się nieraz zastanawiam czy to co robimy dawać do wiadomości medialnych. A jeżeli chodzi o kolej to nie ja byłem organizatorem tego przedsięwzięcia tylko Prezydent Miasta Jeleniej Góry i Starosta Jeleniogórski oraz Starosta Lwówecki, Burmistrz Lwówka Śląskiego, Burmistrz Wlenia a przygotowaniem w Jeleniej Górze zajęła się Straż Miejska która wspólnie z innymi służbami Strażą Ochrony Kolei, Miejskim Zakładem Komunikacji, Policją, Muzeum Kolejnictwa, Biurem Promocji Jeleniej Góry, Biurem Promocji Powiatu, Młodzieżowym Domem Kultury i innymi podmiotami przygotowała spotkanie na Dworcu Kolejowym. Tu powinniśmy wszystkim dziękować za to że taka impreza mogła się odbyć nie tylko organizatorom ale również współorganizatorom którzy przyczynili się do tego że każdy uczestnik imprezy otrzymał upominek. Z tego miejsca chciałbym podziękować dla Firm „Azart– Sat”, KrychaBus, Dialog, JZO,Dr.Schnaider, Cukierni „Żaneta” w Karpaczu, „DM”, Szkole Językowej W&W oraz innych których nie wymieniłem. To była wspaniała impreza i to nie jest moja zasługa ale wszystkich a ktoś musiał pokierować całością organizacyjną w Jeleniej Górze i to wypadło na mnie.. Tak więc raz jeszcze dziękuję za pochlebne słowa co do mojej osoby i Straży Miejskiej oraz za słowa krytyki bo widząc że coś może nie jest tak zrobione jak to piszą krytykanci to będę starał się w przyszłości naprawić i aby ich recenzje co do Straży Miejskiej która działa dla dobra społeczeństwa Jeleniogórskiego a szczególnie dzieci były zmienione
~J23 5-06-2007 8:53
Fuj wazelina i narcyzm!!! Wstyd!!!
~do Rzecznik 5-06-2007 9:17
Dzieci staracie sie cukierkami przekupic bo z doroslymi wam nie wychodzi?
~Rzecznik 5-06-2007 10:07
Wstyd??????????????????? pełna zrozumienia wypowiedź. Zapraszam do współpracy i zaangażowania sie dla dobra Społeczeństwa Jeleniogórskiego. Jak to łatwo krytykować
~do Rzecznik 5-06-2007 10:30
...wydaje mi sie, ze jednak podlacza sie Pan do tematu, w ktorym panu jest wygodnie i jest pan przedstawiony pozytywnie, miejscami rubasznie. Do komentarzy pod tematem o podwyzkach dla SM jakos sie pan nie dopisal...
~Plastus 5-06-2007 13:20
No to panie Rzeczniku zajmijcie się menelami przy Handlówce i kawalkadą samochodów parkujących jakby nigdy nic na całej długości 1–go Maja. Zróbcie najpierw co do was należy, a potem zabierajcie się za tego typu akcje.
~Te Plastus 5-06-2007 15:48
mózg też masz z plasteliny?
~Olcia 5-06-2007 15:58
rewe mam nadzieje że jeszcze kiedyś sie z potkam z Szymonem Damianem.
~:) 5-06-2007 17:52
Kiedy znow do jelonki przyjedzie parowoz?
~Re: Te Plastus 6-06-2007 7:40
Nie ma jak to rzeczowa i inteligentna wymiana poglądów. Wolę mieć mózg z plasteliny, niż klapki na oczach i udawać, że wszystko jest OK.
~Elsner 6-06-2007 12:12
Jak zwykle komuś się nie podoba. Gratulacje krytykantom. Dzieci teraz cukierkami......bo dorośli.....i tak dalej i tak dalej Właśnie takie już mamy społeczeństwo szkoda mówić i się droczyć z tymi co widzą tylko czubek swojego nosa. Ale zawsze tak będzie. A to że Straz tak to robi to nie jest to takie łatwe. Są ludzie do patrolu są i do organizowania takich imprez. Ja z córką lubię uczestniczyć w takich imprezach organizowanych przez SM Wspaniała zabawa i co najważniejsze wiele atrakcji i dla wszystkich dzieci zawsze są upominki. Tak niech Ci co mają patrolować niech chodzą a Ci co mają robić coś wspaniałego dla dzieci niech robią i tak zostawmy. POzdrawiam wszystkich
~do Elsner 6-06-2007 14:16
W moich czasach uczono, że najpierw praca, potem zabawa... I sam napisales "niech Ci co mają patrolować niech chodzą" – wiec może niech tak w końcu będzie?
~niuniek 7-06-2007 17:51
a myślałem ze pojade z dzieckiem
~niuniek 7-06-2007 17:54
kim jest grzesiu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory uzupełniające w Leśnej do rady miejskiej

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego

Wracają pociągi na kolejną trasę

Komu przeszkadza społeczna lodówka?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
524
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%