MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Parkrun. Jak urodziny, to w biegu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 lipca 2016, 8:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lipca 2016, 6:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (9.07) w cieplickim Parku Norweskim miłośnicy aktywnego trybu życia spotkali się, by uczcić pierwsze urodziny międzynarodowej inicjatywy Parkrun na terenie Jeleniej Góry. W jubileuszowym biegu wzięło udział ok. 50 osób. Potem był czas na słodkiego szampana i tort.

Pierwszy bieg w ramach międzynarodowej akcji mającej duże tradycje odbył się w parku na Wzgórzu Kościuszki. To tam w czerwcu Marcin Bednarek wraz z przyjaciółmi zainicjował akcję, dzięki której każdy ma okazję przebiec dystans 5 km z pomiarem czasu, zupełnie za darmo. - W pierwszy biegu wzięło udział czterech lub pięciu uczestników, dzisiaj mamy 50. To jest zabawa, ale i integracja. Robimy imprezę sami dla siebie, kto nie biega, może pomóc w organizacji – powiedział Marcin Bednarek.

Parkrun ma już kilkanaście lat i zaczął się w Londynie. W Polsce został zainicjowany w Trójmieście w 2008 roku, a obecnie Jelenia Góra jest jednym z 30 miast w kraju, gdzie bieg się odbywa. Jak mówią organizatorzy, zdarza się, że osoby z zagranicy przebywające w naszej okolicy dowiadują się, że jest parkrun i chętnie uczestniczą, poznając uroki karkonoskich parków.

- Na przyszłość chcemy już utrzymać bieg w stałej lokalizacji. Park Norweski najbardziej nam odpowiada: jest świetna nawierzchnia, są piękne warunki. Spodziewamy się jeszcze większej frekwencji i lepszych wyników – dodał inicjator Parkrun w Jeleniej Górze.

Chętni mogą dołączyć w każdej chwili. Biegi z bezpłatnym pomiarem czasu na dystansie 5 kilometrów odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00. Wśród sportowców-amatorów są zarówno dzieci, jak i seniorzy. Każdy biegnie w swoim tempie i nie jest tu ważne, kto osiągnie najlepszy czas. To właśnie regularność została nagrodzona przy okazji urodzin – najczęściej startujący stanęli na podium otrzymując upominki od sponsorów. Uczestnicy jubileuszowego biegu wzięli też udział w loterii z nagrodami. Ci, którzy przybyli z dziećmi, na czas biegu, mieli zapewnioną opiekę nad swoimi maluchami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 10-07-2016 16:42
A zawody z pajacykiem też robicie.
~Rdf 11-07-2016 7:25
A ty siedzisz tylko przed kompem i trolujesz
~ja 11-07-2016 10:45
Miła atmosfera, pozytywni ludzie, dobra organizacja...polecam
~Dla mnie 11-07-2016 13:19
Bombulka ,sprawnie i perfekcyjnie zorganizowana impreza ma ,a kto nie był niech się pajacyka ........😀

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Przebudowa drogi nr 2273D

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Magistrat do remontu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%