MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Parkowy regulamin zmieniony

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 listopada 2012, 11:14
Autor: karkonoszeplay
Zgoda ponad podziałami partyjnymi – przynajmniej w sprawie zmiany regulaminu Parku Zdrojowego. Jeleniogórscy rajcy uchwalili zgodę na poruszanie się tam rowerami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Problemy krwiodawców

O rozpadających się górach

Warsztaty modelarskie

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~Bardzo źle! 28-11-2012 11:41
Mój Wrotniewski. Czy nie zdajesz sobie człowieku sprawy z tego, że rozpoczęliście proces niszczenia i dewastacji naszego pięknego Parku. To jest początek końca tego Parku. Za waszą sprawą. Brak wam, drodzy radni odwagi, by chronić spokojnych pieszych. Nie przeprowadziliście żadnych badań opinii na ten temat. Wystarczy, że znajdzie się kilkuosobowa grupka nawiedzonych rowerzystów a już ustępujecie. Oni się cieszą a co myśli o was radnych reszta społeczeństwa? We wrocławiu doprowadzono do wściekłości kierowców, bo planuje się ograniczenie szerokości pasów jezdni na rzecz rowerzystów. Obejrzyjcie sobie, jak obecnie wygląda ulica 1 Maja przed dworcem. Przecież to jakaś paranoja!
~Baba 28-11-2012 11:41
Bardzo ,bardzo żle ten park zdewastują ,ale i my starsze osoby będziemy musieli uciekać przed rowerami.
~ 28-11-2012 12:46
Jasne- pochylcie się nad psami... i najlepiej zeżryjcie to co zostawią... ... Azja Zachodnia!
ebee 28-11-2012 12:46
Zadziwia sposób myślenia naszych Rajców. Dziś zgoda na rowery, jutro na biegające luzem psy, potem na pijaczków pijących tanie wino i element wszelaki. Proponuję jeszcze zezwolić na motocross i Quady, bo sadząc po pogladach mieszkańców tęsknota za bałaganem, hałasem sięga zenitu......Potem się tylko dziwimy dlaczego coraz mniej gości odwiedza Cieplice. Ale skoro możemy tylko zaoferować park w wersji przyjaznej miejscowym, trudno się dziwić.
~jestem za 28-11-2012 12:51
Na szczęście turystów i mieszkańców którzy rekreacyjnie poruszają się rowerami jest więcej niż rozwydrzonych małolatów, których bardzo łatwo wyeliminować, wystarczy wyegzekwować statutowe obowiązki od straży miejskiej która od tego jest. A malkontenci i innej maści narzekacze niech siedzą na ławce pod kościołem, a jeśli już będą w parku, to na pewno mają z sobą laskę, która równie dobrze może posłużyć jako oręże w walce z małolatami szalejącymi na rowerach. Jak taki dostanie lagą po plecach, to nabierze szacunku. I nie narzekać mi tu !!
~lhgf 28-11-2012 13:05
bardzo dobrze że poprawili :) i nie piszcie teraz że to źle, wcześniej też wszyscy narzekali. park ma być dla mieszkańców więc dobrze że są rowery i mam nadzieję że z psem też będzie można wchodzić. oczywiście z obowiązkiem sprzątania po nim :) pozdrawiam
~Spieprzyli 28-11-2012 13:16
Do 13.05. Nic nie poprawili. Spieprzyli. Teraz czas na zmianę nazwy Cieplic Śląskich na Brudasy Śląskie. Za takie pieniądze /16 milionów/ dzieciom i osobom starszym należy się bezpieczeństwo i wygoda. I jeszcze jedno pytanie: Czy radni przemyśleli koszty społeczne i materialne swojej decyzji? Wygląda to tak jakby to była decyzja radnych mieszkających poza Jelenią Górą a u nas tylko zameldowanych?
rymcycymka 28-11-2012 13:41
.. psy beda zagrozeniem dla kazek i labedzi !
~Przerzutka 28-11-2012 13:49
No wreszcie słuszna zmiana która powinna być od razu wprowadzona bez tej półrocznej dyskusji. Park jest dla wszystkich. Przejazd jedną ze ścieżek i to skrajnych nikogo nie powinien bulwersować. Reszta parku ok.95 % pozostanie dla tych "krzyczących" spacerowiczów. Na pewno przyznacie że jest bezpieczniej przejechać rowerem z dzieciakami z tyłu przez alejkę w parku niż po jezdni ul. Wolności czy Cervi. Jak wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych powstaną ścieżki rowerowe (tak jak to jest np. w Wiedniu, czy Berlinie) to ja będę pierwszy za tym by nie jeździć po parkach.
~Robb 28-11-2012 14:10
Do przeciwników jazdy rowerami po parku: podajcie choć JEDEN faktyczny przypadek potrącenia pieszego przez rowerzystę w parku. Oznajmiam Wam; nie było dotąd ani jednego takiego zgłoszenia na policji! Zanim zaczniecie kolejną nagonkę i warczeć na bikerów, sami najpierw spójrzcie po sobie, ile to razy beztrosko rzucaliście po krzakach czy w trawnik przerózne śmieci czy pety, które powinny przecież wylądować w śmietniku. Prawda?
~Normalność 28-11-2012 14:22
Wreszcie wprowadzono normalne regulacje do regulaminu, zakaz wstępu do parku z rowerem był oderwany od rzeczywistości i zwyczajnie głupi. Szkoda powtarzać argumenty za wstępem dla rowerzystów, bo są oczywiste i wymieniać je znowu, to jak wyważać otwarte drzwi. Jeżeli rowerzyści są tak groźni dla społeczeństwa to zakaz powinien dotyczyć nie tylko parku, ale całego centrum. Dziwi mnie ta niechęć ludzi do rowerzystów, to chyba jednak jakaś dewiacja intelektualna, żeby widzieć w rowerzystach szkodliwych wandali.
~Normalność 28-11-2012 14:27
Podejrzewam, że wpisy na forum tych oburzonych na ostatnią decyzję rady to w większości komentarze lokalnych polityków i działaczy, którzy prowadzą swoją kampanię polityczną w oderwaniu od faktów. Nieważne co się dzieje, byleby atakować przeciwnika, byleby gryźć po kostkach. Gdyby rada miasta podjęła uchwałę, że zgadza się z teorią kopernikańską, to pewnie znaleźliby argumenty, aby pisać na forum, że radni się mylą tak jak Kopernik!
~Bravo 28-11-2012 14:40
Nareszcie coś w dobrą stronę.
~Do wyborów! 28-11-2012 15:15
Decyzja Rady nie ma nic wspólnego z normalnością. Uwzględnia tylko interesy malej grupki wrzaskliwych typków a lekceważy znakomitą większość mieszkańców Jeleniej Góry. Ponieważ dług zaciągnięty na Park Zdrojowy będą spłacać wszyscy mieszkańcy swoimi podatkami to chcemy mieć wpływ na decyzje radnych a radni olewają bezpieczeństwo matek z dziećmi i starszych osób. Zapamiętamy to sobie!
~ 28-11-2012 15:42
To sobie zapamiętujcie obywatelu ;-) Rower to wspaniały i zdrowy sposób na spędzanie wolnego czasu... Ci co "rowerują" wiedzą co mam na myśli... Co do obaw przeciwników rowerów, to śpieszę poinformować moi Drodzy, że rowery po tym parku poruszały się od dawien dawna... Nie powodowały nigdy zniszczenia parku, a i przykrych incydentów z udziałem pieszych nie było. Dlaczego teraz miałoby sie to zmienić? Nie taki diabeł straszny jak go..;-) Pozdrawiam gorąco :-) Cylkista.
~sobieszow 28-11-2012 16:36
czekamy na komentarz, pierwszego ciepliczanina
~cerber 28-11-2012 17:02
Tak samo możemy powiedziec,że nie widzieliśmy nigdy w parku psa załatwiającego się na trawniku albo dowidziec sie na komisariacie policji że nie było nigdy skargi na takie zachowanie.Pozatym wielokrotnie widziałem samochody na niemieckiej rejestracji podjezdrzjące pod same drzwi sanatorum Edward a jest to przecież sam środek parku i nigdy nie widziałem żeby ktos ich za to ukarał.
~swój 28-11-2012 18:20
Po ciężkich bojach wygrał rozsądek !. Brawo , to właściwa i prospołeczna decyzja ! Nadal jednak brak odpowiedzi co się stało z symbolem tego parku , fontanną Marysienki ?. Rozsądek podpowiada na ustępstwa wobec piesków .
~swój 28-11-2012 18:34
W parkach Hamburga , Berlina , Norymbergi i innych zachodnich metropolii parki służą aktywnemu wypoczynkowi . Wszędzie są ścieżki rowerowe , są ścieżki dla rolkarzy , ludzie odpoczywają i spacerują z pieskami ... . O co tu walczyć i skąd tylu przeciwników ? . Zastanówmy się, czy będzie Nas stać na utrzymanie tych wystrzyżonych hektarów .
~sobieszow 28-11-2012 18:39
czekamy na komentarz, pierwszego ciepliczanina
~ja 28-11-2012 19:30
wreszcie!
~oko 28-11-2012 19:39
Co za ulga.Wreszcie normalna decyzja,park jest dla wypoczynku i rekreacji w róznym tego słowa znaczeniu. A więc i rower również .Jedni biegają ,drudzy chodzą inni jeżdzą ,a jeszcze inni siedzą .A jeszcze inni tylko marudzą .To tacy niedzielni turyści ,którzy nakładają niedzielne ciuszki ,zakładają maski i chcą być ten jeden dzień pępkiem swiata.Ale park to nie miejsce na to.Park odwiedzają ludzie spragnieni przyrody ,kontaktu z pięknem i naturą .W wielu krajach świata w parkach po prostu toczy się życie .Szczególnie mozna zaobserwować to latem.Kazdy skrawek ziemi służy na pogaduchy, zabawy zjadanie posiłków etc.Tak również jest w Norwegii.Dziwi mnie to agresywne nastawienie szczególnie ludzi starszych wobec młodych ktorzy chętnie przesiadają się z aut na rower.A powinno budzić szacunek.
~łza 28-11-2012 19:43
Psy szczekają ,karawana idzie dalej .Park dla wszystkich,to miejsce nie jest tylko dla wybrańców,bo takich po prostu nie ma.Apeluję o miłość ,tolerancję i szacunek wobec siebie i drugiego człowieka ,A wszystkim będzie nam tam dobrze.
~ 28-11-2012 20:11
Skrobanki,parki,INvitro i inne bzdety domonuja Naszych utracjuszy. Czas uplywa, ludzie niegdys liczacy na poprawe zycia niestety musza sie pogodzic z przegrana. Ten kraj tonie w bezsensach i nieudolnosci rzadzacych. KIEDY!!!!???? zacznie sie dziac cos dla przecietnych ludzi? Jak narazie, korzystajac z haosu i politycznego balaganu bogaca sie cwaniaki i stolkowy beton wszystkich instancji panstwa. KIEDY zacznie sie rozliczanie tych bezproduktywnych wyjadaczy z urzedow i udowadnianie im bezprawnego dorobku kosztem podatnika.Rosna dzieci,one juz nie nawidza tych struktur ktore zatepily im mlode lata i dostep do tego co maja prominenckie bachory, rozpuszczone i majace innych za nic.Gdzie praca dla ludzi bezrobotnych i dbalosc o rozwoj regionu.Park jest dla wszystkich i taki niech bedzie kraj
~grabiegrabie 28-11-2012 20:12
brawo łza głos rozsądku.o co prosi o. T R
~sobiesiak 28-11-2012 21:10
czekamy na komentarz, pierwszego prawdziwego, jedynego ,najmądrzejszego,ociekającego jadem ciepliczanina
~strach 29-11-2012 8:53
Co wy RADNI wyprawiacie Jakim prawem budujecie ściezki rowerowe dla kilku osób ? Dlaczego tych kilku ma wasze poparcie ?To jakaś sekta czy ma fia i tak się ich boicie że ulegacie .A może to jeszcze wytyczne innych sił żeby zmarnotrawić wszystkie pieniądze
~zdziwiony 29-11-2012 8:57
Przede wszystkim, takie sprawy, w cywilizowanych krajach, a także dobrze zarządzanych miastach w Polsce, załatwia się na etapie projektowania. Jaki był projekt dla tej "rewitalizacji", szkoda gadać. Problemy z jego realizacją mówią same za siebie. Mimo braku formalnego wymogu, z uwagi na położenie parku, należało chyba wcześniej przeprowadzić konsultacje społeczne lub przynajmniej przeanalizować potrzeby mieszkańców Cieplic. W Warszawie np. nikt nie podważa zakazów i zamykania "Łazienek", ale proporcje ich wielkości do całego miasta są z goła odwrotne jak parku zdrojowego do Cieplic.
~M. Kaflik 29-11-2012 9:08
A teraz zróbcie porządną ścieżkę rowerową - żeby ta zmiana miała sens. I oznaczcie ją tak - żeby nikt nie miał wątpliwości. Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~17sqandal 29-11-2012 9:41
no i , popisali > sie te nasi radni , psu na bude taka przysluga , Park to park i żadne roverki czy pieski nie powinny mieć wstępu JASNE!
~Trup 29-11-2012 10:29
Rowerzystów przekonać może tylko trup niemowlęcia pod kołami roweru. Normalny, roztropny człowiek zapobiega nieszczęściu a nie czeka na tragedię. I tego oczekiwały matki z dziećmi i spacerowicze od Rady Miasta. Żeby być radnym trzeba mieć osobowość a nie problemy z podejmowaniem decyzji uwzględniającej zdanie i interesy znakomitej większości społeczności jeleniogórskiej. Jednym słowem trzeba mieć jaja. Drodzy radni: Mróz i Wrotniewski musicie jeszcze długo popracować nad sobą. A tak w ogóle to za wcześnie zaczęliście kariery radnych. Dużo za wcześnie!
~vem 29-11-2012 11:33
nie sądziłam , ze Ciepliczanie potrafią być tak zacietrzewieni :( Przykro się tego czyta i słucha. Gdyby rewitalizacja parku od samego początku była prowadzona bez najmniejszej wzmianki o zakazie jazdy rowerami, praktycznie nikt by się w tej sprawie nie wyłonił. Nie było by zwyczajnie tych kłótni. Skoro jednak kość została rzucona, "psy" toczą o nią wojnę. Nie zawsze zdajecie sobie Państwo chyba sprawę z tego czy warto. Coś błyśnie w głowie , ktoś coś powie, ktoś zasieje ziarno niepewności i zamiast racjonalnie przemyśleć wszelkie za i przeciw i czy te "przeciw" faktycznie są tak drastyczne, zamiast włączyć własną logikę i rozsądek, ludzki rozum zwyczajnie, skaczecie sobie do gardeł. Pozwólcie sprawdzić się najpierw systemowi, a jeśli nie będzie działał dokładnie, nie stójcie biernie,
~vem 29-11-2012 11:37
tylko sami reagujcie, pokazujcie ludziom palcem co robią źle, wskazujcie regulamin i nie psioczcie z boku: "wiedziałem, ze tak będzie, wiedziałem, macie coście chcieli...", tylko działajcie, nie bójcie się mówić-stop-tędy się nie jeździ! I co z tego, że usłyszycie kilka bluzgów od niewychowanego smarkacza? W końcu te reakcje, gdy będą stosownie często, zostaną zauważone i ludzie po rozum do głowy pójdą. Bo nigdy, zadna pisemna adnotacja nie zadziała tyle, co ludzkie uwagi, bo ich , mimo wszystko, wstydzimy się i nie lubimy, więc bez względu na to jak na nie zareagujemy, w końcu do nas trafi, że nie warto się "wystawiać". I błagam, poczekajmy, zobaczymy, rowerzyści mają tylko jedna trasę, by przejechać zwyczajnie, w dodatku trasę sporadycznie uczęszczaną przez pieszych.
~vem 29-11-2012 11:39
Nauczmy się kompromisów. Do nie dawna, po parkach jeździły nie tylko rowery, ale również zdarzały się i większe pojazdy, było brudno, brzydko i bez żadnego nadzoru i żyliśmy, a teraz.... gdy dasz palec, rękę chcą.... Ludzie, spokojniej, opamiętajcie się. Cieszmy się tym co mamy, a mamy cudowne zielone tereny, mamy gdzie wypoczywać w spokoju. Tych kilka rowerów ma przysłonić to wszystko? Będziecie teraz chodzić do parku tylko po to by wypatrywać rowerzystów i bluzgać na nich? Sami sobie zabieracie ten spokój, sami.
~vem 29-11-2012 11:41
Ach, i jeszcze jedna rzecz, którą pewnie nie tylko ja zauważyłam. Wypowiedzi przeciwko trasie rowerowej są głównie wypowiadane przez osoby starsze, częściej chyba nie używające rowerów, więc samo mówi przez się..... Ogrodów botanicznych czy królewskich się zachciewa, zamiast cieszyć się tym, że w Jeleniej cokolwiek wreszcie rusza do przodu, po tylu latach stagnacji. P.S I mam takie pytanie..... czy , jeżeli chcę przejść się inną aleją parkową, niż wytyczona dla rowerzystów, ale prowadząc rower obok, wolno mi czy nie?
~vem 29-11-2012 11:46
Ach, i jeszcze jedna rzecz, którą pewnie nie tylko ja zauważyłam. Wypowiedzi przeciwko trasie rowerowej są głównie wypowiadane przez osoby starsze, częściej chyba nie używające rowerów, więc samo mówi przez się..... Ogrodów botanicznych czy królewskich się zachciewa, zamiast cieszyć się tym, że w Jeleniej cokolwiek wreszcie rusza do przodu, po tylu latach stagnacji. P.S I mam takie pytanie..... czy , jeżeli chcę przejść się inną aleją parkową, niż wytyczona dla rowerzystów, ale prowadząc rower obok, wolno mi czy nie?
~vem - Trup 29-11-2012 11:50
Człowieku, co Ty piszesz? Sama jestem matką i tym bardziej jestem za trasą rowerową, bo z dziećmi uczęszczamy na wycieczki i park również kochamy. I znam wiele innych matek, które również są za. Trup dziecka pod kołami roweru.... w zyciu takiego wypadku nie było w parku, może ktoś kogoś popchnął, może i za szybko smarkateria jeździła, ale żadnych tragedii nie było. I jak pisał ktoś wcześniej, trasa dla rowerów to boczna alejka, mało uczęszczana, mały skrawek parku. Doprawdy myślenie się niektórym wyłączyło, tylko zawziętość i krzykliwość przemawia, tak dla zasady, prawda? Bo fajnie jest pokrzyczeć, szczególnie anonimowo. Nikt w domu nie słucha, to powyżywam się na forum, a co.... ech....
~vem - Trup 29-11-2012 11:58
Człowieku, co Ty piszesz? Sama jestem matką i tym bardziej jestem za trasą rowerową, bo z dziećmi uczęszczamy na wycieczki i park również kochamy. I znam wiele innych matek, które również są za. Trup dziecka pod kołami roweru.... w zyciu takiego wypadku nie było w parku, może ktoś kogoś popchnął, może i za szybko smarkateria jeździła, ale żadnych tragedii nie było. I jak pisał ktoś wcześniej, trasa dla rowerów to boczna alejka, mało uczęszczana, mały skrawek parku. Doprawdy myślenie się niektórym wyłączyło, tylko zawziętość i krzykliwość przemawia, tak dla zasady, prawda? Bo fajnie jest pokrzyczeć, szczególnie anonimowo. Nikt w domu nie słucha, to powyżywam się na forum, a co.... ech....
~vem - Trup 29-11-2012 11:59
Człowieku, co Ty piszesz? Sama jestem matką i tym bardziej jestem za trasą rowerową, bo z dziećmi uczęszczamy na wycieczki i park również kochamy. I znam wiele innych matek, które również są za. Trup dziecka pod kołami roweru.... w zyciu takiego wypadku nie było w parku, może ktoś kogoś popchnął, może i za szybko smarkateria jeździła, ale żadnych tragedii nie było. I jak pisał ktoś wcześniej, trasa dla rowerów to boczna alejka, mało uczęszczana, mały skrawek parku. Doprawdy myślenie się niektórym wyłączyło, tylko zawziętość i krzykliwość przemawia, tak dla zasady, prawda? Bo fajnie jest pokrzyczeć, szczególnie anonimowo. Nikt w domu nie słucha, to powyżywam się na forum, a co.... ech....
~do vem 29-11-2012 19:13
Coś jeszcze?
~ 29-11-2012 19:20
kurcze... Nie wiedziałem, że jestem w mafji a do tego jeszcze w sekcie :-) ale fajnie ;-) Pozdrawiam wszystkich przeciwników rowerzystów (wam też przecież należy sie szacunek) Cyklisya.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieczór wspomnień

W obronie H. Tomaszewskiego

Spotkanie z historią

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%