MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Parkowanie aut pod lupą drogówki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 czerwca 2018, 11:47
Aktualizacja: Sobota, 9 czerwca 2018, 6:29
Autor: 112
Wczoraj (7.06) policjanci jeleniogórskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzili w Jeleniej Górze działania dyscyplinujące wobec kierowców, którzy parkowali swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych.

Celem było dyscyplinowanie kierowców, którzy parkowali swoje auta w miejscach niedozwolonych: na chodnikach, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, miejscach dla osób niepełnosprawnych, w zatoczkach czy powierzchniach wyłączonych.

Efektem tych działań było ukaranie mandatami 63 kierowców za parkowanie w miejscach niedozwolonych, jeden kierowca za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Mundurowi założyli 7 blokad.

- W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili między innymi takie wykroczenia, jak: nieprawidłowe parkowanie na chodniku - dwójka kierujących, na przejściu dla pieszych- dwie osoby, na skrzyżowaniu – jedna, na powierzchni wyłączonej –jedna osoba oraz 24 kierujących na zakazie zatrzymywania się – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci informują, że w trakcie kolejnych działań, w przypadku gdy pojazd będzie zaparkowany w miejscu zabronionym i będzie informacja, że może być usunięty, wówczas auta te nie będą blokowane, ale usuwane z drogi na koszt właścicieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Pożar auta na Spółdzielczej

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~korbeczka 8-06-2018 11:59
I bardzo dobrze. Jak ktoś nie widzi zakazów i parkuje, albo zastawia chamsko chodnik to mandacik albo blokada jak najbardziej mu się należą.
~Można inaczej 15-06-2018 13:56
do: ~korbeczka (11:59)
Zamiast karać i ścigać kierowców trzeba zadbać żeby było więcej miejsc do parkowania. Wszędzie zakazy, a na wyznaczonych parkingach brak miejsc
~Jacek 8-06-2018 13:24
Może zamiast blokad, karne naklejki na szybach? :D
~Gwizdy 20-06-2018 20:11
do: ~Jacek (13:24)
Te karne naklejki (qutasy) z pewnością nie przyczynią się do bezpieczeństwa, bo są trudne do usunięcia, a trudno poruszać się z taką naklejką na środku przedniej szyby i nie tylko.
~Poręba 8-06-2018 14:35
Zrobić taką akcję w szklarskiej Porębie. W szklarskiej każdy staje gdzie chce
~skrapi 8-06-2018 14:41
I dobrze.W Warszawie Jaki wybuduje parkingi. hehehe.
~ 8-06-2018 16:08
Przy okazji moze SM niech popatrzy tez na tych co parkuja 1 na 2 miejscach -to tez plaga.Druga sprawa -SM niech ukarze mandatami urzedy które moga- bo sa takie miejsca- a nie urzadzają nowych miejsc postojowych i jest makabryczny ich brak.
~kktmm 8-06-2018 16:43
Taaak jassneee a kiedy sie zabiora za samochody zaparkowane nieprawidlowo w strefie zamieszkania, na Zabobrzu dziesiatki takich aut stoi ...
~Tak to jest 8-06-2018 17:59
Ani słowa o miejscach na kopertach. Był tylko CEL, ale na PAL nie wystarczyło już energii? A ja codziennie idąc widzę takie pojazdy. Szczególnie wku...a arogancja gnojów, co jeżdżą na cudza kartę, cowidać że żadna niepełnosprawność ich nie dotyczy, strzępią ryja na każdą zwróconą uwagę. Dziwne, że TAKA akcja i ZERO przyłapanych takich przestępców. I jak tu poważnie odnosić sie do takiego pieprzenia i nadymania, kiedy ja biedna sierota wyjdę idę i widzę? A oni, specjaliści, szkoleni w łapaniu bandytów i przestępców drogowych, są w stanie złapać tylko auto stojące na pełnym zakazie zatrzymywania. Jako pieszy i także jeżdżący uważam, że urząd wydający karty dla niepełnosprawnych nie robi NIC, żeby przekazać im istotne warunki używania tych kart. Najczęściej cwaniaczki udają d...la, że ON NIE WIEDZIAŁ, albo że właśnie jedzie po chorą babcię... Powinni przed wzięciem karty podpisać świadomość regulaminu, a sami być zobowiązani do poinformowania potencjalnych użytkowników pojazdu. No jakoś to trzeba rozwiązywać, bo bydła które żyje z cwaniactwa oszukiwania i kombinowania, nie zlikwiduje się nigdy. Szczególnie kiedy "dobra zmiana" w obserwowanej rzeczywistości, polega na gloryfikacji matołectwa, cwaniactwa, kauzyperdów, kumoterstwa, nepotyzmu na skalę gigantyczną, ale również klasycznego złodziejstwa i oszustwa. Pomijam tu mo...lne goowno jakie nam się podrzuca pod nazwą polityka społeczna. Mo...lnością miał się zajmować kościół, a co czyni, jak oszukuje, jak chroni swoich bandytów i przestępców - to brak słów. Tak więc niech choć w takich akcjach jak ta będzie widać uczciwość.
~ 8-06-2018 20:41
do: ~Tak to jest (17:59)
Faktycznie jesteś biedna sierota, umysłowa. Idziesz , nie myślisz i piszesz. Co ma polityka społeczna obecna do parkowania? Poprzednio wszyscy parkowali prawidłowo ? Lecz się psychiatrycznie, bo bezmyślność połączona z p..dolcem na tle politycznym cię wykończy
~ 9-06-2018 11:17
do: ~Tak to jest (17:59)
Sierotko, idiesz i widzisz - to bardzo dobrze! Bo (jeszcze) widzisz i możesz iść ! A może tak na złość tym , co parkują zasadnie lub nie, zafundujesz sobie jakieś kalectwo ? Może takie co by było koniecznie je widać ?Trzydzieści kroków więcej od miejsca parkowania do celu może uchroni cię od np. zawału ? A tego łajzę, który był pierwszy i zaparkował nie tak jak trzeba, akurat pierwej trafi. Bo wg krzywej Gaussa ktoś i na zawał musi zejśc . A on sobie tych 30 kroków oszczędzał...
~Spięty 8-06-2018 20:53
Niech przyjadą w niedzielę pod giełdę w Cieplicach, to tyle mandatów w godzinę wlepią. Trawnik pod moim domem już dawno przestał istnieć i nikt nic z tym nie robi. To samo się tyczy rozstawiania straganów poza terenem "giełdy", również na pozostałościach trawników, oraz wieczny burdel, który sprzedawcy po sobie zostawiają. Może jakieś media (np. Jelonka) powinny się zająć w końcu tą sprawą, bo pomimo informacji na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policja i SM zlewają temat.
~zaboberek 8-06-2018 21:05
"...prowadzili w Jeleniej Górze działania dyscyplinujące wobec kierowców...". Nie rozumiem takich akcji.Takie działania powinny należeć do kanonu codziennych obowiązków zarówno policji jak i SM.Aby był widoczny efekt,takie coś powinno być na porządku dziennym.
~Gwizdy 20-06-2018 20:25
do: ~zaboberek (21:05)
Oczywiście, ale co zrobili włodarze, by zwiększyć miejsca parkingowe w centrum? Nic. Stałe parkingi są zazwyczaj zajęte. Szukanie wolnego miejsca przypomina polowanie i krążenie w koło pomiędzy ulicami Bankową, Matejki, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Okrzei, Pocztową, Bohaterów Ghetta, Piłsudskiego i Bankową. Parkingi na ul. Grodzkiej są oblegane. Zwłaszcza ten pierwszy tuż vis a vis baszty, który kurczy się coraz bardziej ze względu na przeprowadzane budowy. Los drugiego jest niepewny - podobno ma zniknąć. Gdzie mieszkańcy i nie tylko mają parkować?! Rozumiem, że nakłada się mandaty czy blokady, gdy samochody parkują w niewłaściwych miejscach, ale karanie kierowców za to, że parkują np. na szerokim chodniku, czy w miejscu, gdzie nikomu nie przeszkadzają jest po prostu świństwem. Tak właśnie SM chodziła koło NFZ w trakcie trwania koncertu w filharmonii i rozdawała żółte kartki, w miejscu, tuż przy aptece i salonie sukni ślubnych, gdzie naprawdę chodnik jest szeroki. Na razie żółte, a potem mandaty i blokady, ale czy o to chodzi?
~Kierowca 8-06-2018 22:04
Zalecam codzienną kontrolę parkowania samochodów na ul. Karłowicza, przejście dla pieszych koło Gimnazjum nr 4 (wieżowce ul. Trzcińskiego 2,4 ). Każdego dnia zapakowane są tam samochody, które uniemożliwiają przejście dla pieszych. Tylko zakładać blokady
~upol 9-06-2018 0:51
przedszkole Promyczek -ścieżka -rowerowo-piesza. Nagminnie tatusiowie i mamusie mają problem z przejściem 5 metrów z pociechami więcparkują na ścieżce...tam rano koło 8 nie ma już jak przejść czy rowerem przejechać- a ulica wyremontowana z miejscami parkingowymi....tak wiem-nie są one 20cm od wejścia
~............................ 9-06-2018 0:54
Na Placu Piastowskim też można zebrać żniwo, chodniki pozajmowane z obu stron, zwłaszcza przed sklepami, jakby mogli, to wjechaliby do środka samochodem.
~wodnik 9-06-2018 10:19
czas na KARPACZ
~ 9-06-2018 12:05
Ul. Okrzei koło siłowni, zakręt - codziennie PRZED znakiem parking stoi zielony szrot DLB, skutecznie utrudniając przejazd ulicą - po drugiej stronie zaczynają się miejsca parkingowe i jest wąsko. SM codziennie przejeżdża koło tego auta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Staranował samochody

Stalowe rumaki w Karpaczu

Kradzież, której… nie było

Wykorzystał okazję i ukradł elektronarzędzia

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
775
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%