MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Parkomaty są do bani!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 listopada 2010, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: Angela
Fot. TEJO
Brak odpowiednich oznakowań, nieludzko rygorystyczne przepisy i wymagania, których nie da się spełnić. To tylko jedne z dziesiątek skarg zgłaszanych przez stojących w długich kolejkach w kancelarii Strefy Płatnego Parkowania zmotoryzowanych, niezadowolonych z automatów do pobierania opłat za parkowanie w mieście.

Choć strefa funkcjonuje w Jeleniej Górze zaledwie od 2 listopada, zdążyła wyprowadzić z równowagi wielu. – To maszynka do robienia pieniędzy, która nie uwzględnia żadnych potrzeb i możliwości kierowców – mówią oburzeni zmotoryzowani.

Do biura obsługi przy ulicy Piłsudskiego zgłosiła się m.in. pani Zofia, która zaparkowała swoje auto w pobliżu. Zanim jednak zorientowała się, że miejsc parkingowych nie obsługuje już parkingowy, ale parkomat, minęło dziesięć minut. Kiedy kobieta wróciła do auta by pozostawić za szybą bilet, znalazła wypisane wezwanie do zapłaty 35 zł. – Za co otrzymałam tę karę? Nie mam pojęcia, dlatego nie zapłaciłam tych pieniędzy, ale napisałam odwołanie – mówi jeleniogórzanka.

Kilkanaście minut później pani Zofia ponownie wróciła do biura obsługi z kolejnym wezwaniem do zapłaty, tym razem za przekroczenie wykupionego czasu parkowania. Warto dodać, że ten czas straciła czekając w kolejce, a następnie rozmawiając z pracownikami biura SPP.

Za przekroczenie czasu parkowania (25 złotych) zapłaciła pani Anna z Jeleniej Góry, która pozostawiła swój samochód w centrum i udała się na zakupy. Przez kolejki spędziła w sklepach o godzinę dłużej niż planowała. Kiedy wróciła, zastała kartkę za szybą. Nieświadoma niczego włożyła ją do kieszeni i odjechała. Była przekonana, że do kwitek za niezapłaconą godzinę.

Okazało się, że kobieta musi zapłacić karę. ponieważ nie zmieściła się w godzinie od chwili wypisania wezwania. Gdyby zdążyła, zapłaciłaby 10 złotych. – Uregulowałam należność, bo nie mam czasu, ani siły nigdzie biegać, ale pytam, za co? Chcę ostrzec innych ludzi przed działaniem tego systemu. Moim zdaniem jest to dobra forma oszukiwania ludzi w biały dzień! Warto dodać, że parkomaty nie wydają reszty, a dopłaty nie można zrobić w żaden inny sposób, jak tylko osobiście w urządzeniu – mówi pani Anna.

Karę za przekroczenie czasu postoju zapłacił też pan Damian, który do Jeleniej Góry przyjechał na konferencję. Wykupił miejsce parkingowe na godzinę, ale konferencja przedłużyła się. – W biurze klienta próbowałem tłumaczyć, że chcę dopłacić za te pół godziny. Nie mogłem przecież wyjść w połowie konferencji, żeby dokupić bilet. Nikt nie chciał mnie słuchać. To jest jakiś absurd – mówi kierowca.

Czterdzieści złotych kary zapłaciła też pani Ewelina, która w minioną środę zaparkowała samochód przy ulicy Klonowica. Jak mówi, nie wiedziała, że jest to strefa płatnego parkowania. Nie znalazła urządzenia, więc stwierdziła, że może zaparkować bezpłatnie. – Kiedy wróciłam, znalazłam kartkę z wezwaniem do zapłaty. Było już po godzinie 19.00 więc nie mogłam już wyjaśnić tego w biurze obsługi, bo było zamknięte. W czwartek było święto. Do biura poszłam w piątek i kazano mi zapłacić 40 zł. Gdyby były jakieś oznaczenia wskazujące maszynę, zapłaciłabym – mówi kobieta. – Kiedy poprosiłam o mapę gdzie ustawione są parkomaty, usłyszałam, że mogę ją znaleźć na stronie urzędu miasta, ale skąd miałam wcześniej o tym wiedzieć ? – pyta ukarana.

Wszyscy kierowcy mimo swoich wyjaśnień usłyszeli, że Strefa Płatnego Parkowania działa zgodnie z prawem i musieli zapłacić kary, bez względu na okoliczności. Na każdy z opisanych przypadków kierownictwo biura ma odpowiedź podpartą przepisami. Problem w tym, że są to przepisy, które często żądają od zmotoryzowanych niemożliwego. Trudno wymagać od mieszkańców natychmiastowej znajomości obsługi i usytuowania parkomatów w mieście, gdzie przez lata takich urządzeń nie było.

Beata Kwiatkowska mówi, że wszystkie podejmowanie działania i nakładane opłaty są zgodne z prawem. Pięciominutowy czas na wykupienie biletów, jak i pozostałe zasady funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania zostały natomiast ustalone uchwałą rady miasta i zarządzeniem miejskiego zarządu dróg i mostów. To prawo wydaje się być kulawe i wymagające niezwłocznych zmian.

Pytania dla bezdusznych urzędników
Jak matka z dzieckiem czy człowiek z problemami w poruszaniu się ma w ciągu pięciu minut zdążyć z samochodu do parkomatu i w razie potrzeby rozmienić pieniądze, a następnie wrócić do auta i zostawić w nim bilet? Co robić, kiedy przy parkomacie jest kolejka? Jak ma się zachować osoba, której przedłuży się czas wizyty, na przykład, u lekarza? Czy ma płacić za to karę?

Ogłoszenia

Czytaj również

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oddawali krew pamięci Kresowian

Komentarze (148) Dodaj komentarz

~porazka 22-11-2010 10:21
do bani to malo powiedziane. sam spoznilem sie 10min i juz mandacik a bilet wczesniejszy wykupiony. zauwazcie jak lataja po miescie jak sępy i tylko trzaskaja mandaciki tylko u nas na WIOSCE tak jest. jezdze troche po dolnymsląsku i takich sępów nie widzialem
~mm 22-11-2010 10:22
A to Polska wlasnie.....
~ 22-11-2010 10:23
dodam jeszcze od siebie pytania :) Co zrobić gdy bilet pozostawiony na desce pod wpływem ciepła zrobi się czarny ? Może by tak wprowadzić usługę sms ?. Człowiek kupuje a potem jak chce przedłużyć wpisuje nr_rejestracyjny i wysyła smsa pod wskazany nr. Jako zmotoryzowany zgadzam się z autorami artykułu. Hieny stoją i czekają tylko kiedy ktoś odejdzie od samochodu. Oczywiście Ci ludzie mają za to płacone dlatego ten system tak dobrze funkcjonuje.
~janek k. 22-11-2010 10:25
Banda złodzieji, a te parkometry i hieny które je obsługuję liczą tylko na jak największe zyski.
~Gość 22-11-2010 10:26
Właśnie. Najbardziej wkurzające jest to, że załatwiając sprawę w mieście nie jesteśmy w stanie określić ile czasu nam to zajmie. Oczywiście kochane urzędasy powiedzą aby zapłacić najlepiej za godzinę dłużej. A może w ogóle ustalcie, że ktoś jak stanie na miejscu do parkowania am z góry zapłacić za 5 godzin nawet jak będzie stał 5 minut co? Bo ja nie jestem również w stanie określić czy idąc tu czy tam nie będę stała o pół godziny dłużej niż kiedyś. Z fotele od lekarza czy fryzjera czy też ze spotkania z Klientem nie wybiegnę jak idiotka i nie pognam do parkomatu. Wy chyba rozum postradaliście
~xxx 22-11-2010 10:27
jakoś jeżdżąc i parkując w Niemczech nie mam takiego problemu od razu po zaparkowaniu idę wykupić bilet i zawsze biorę go na dłużej bo nie wiem czy zdąże po czym wracam spokojnie do auta bo wiem ,że mam wykupiony zaps czasu I TYLE ciemnota niczego nie usprawiedliwia
~holahola 22-11-2010 10:28
Czy wy ludzie nie jeździcie po Europie? Wszędzie tak jest. Problem z jeleniogórskimi parkomatami jest natomiast taki, że jest ich zdecydowanie za mało, a przede wszystkim, że nie ma namalowanych na poboczu miejsc, gdzie jest strefa płatnego parkowania. Świetnie jest to rozwiązane na zachodzie Europy, gdzie miejsca na poboczu wymalowane na biało są wolne od opłat, natomiast na niebiesko płatne i to też przydałoby się w Jeleniej Górze.
~porażka 22-11-2010 10:28
Porażką jest takie zorganizowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ze nie są brane pod uwagę tylko i wyłącznie urządzenia z możliwościa płatności kartą i wydające resztę. Cofamy sie zamiast iść w przyszłosć ! ! ! Brawo dla odpowiedzialnych za przetarg. Nagroda im sie należy "złoty parkomat" ! ! !
~Tubylec 22-11-2010 10:32
Mam nadzieję , że nowy prezydent , a może nowy-stary prezydent wykaże się i zrobi z tym porządek!!! w taki sam i szybki sposób w jaki obecnie nam panujący wykazał się znakiem zakazu zatrzymywania przy Okrzei, tyle że to było przed wyborami, a po wyborach to już może być z tą szybkością nieco gorzej.. !!!
~do holahola 22-11-2010 10:33
wolne od opłat w jeleniej śmieszne , tu nawet pod domem trzeba płacić
~PWilk 22-11-2010 10:35
Jako obywatel miasta Jeleniej Góry chciałem na Waszych łamach podziękować Władzom Miasta za troskę i wrażliwość jaką reprezentują w stosunku do ubogich obywateli, szczególnie tych bez pracy i srodków do życia. Oto onegdaj wymyślono, zupełnie niepotrzebnie, aby miejskie parkingi były zawiadywane i obsługiwane przez żywych parkingowych. Był to wymysł zupełnie nieprzemyślany oprócz bowiem tego, że dawały zajęcie bezrobotnym i ubogim, oprócz tego, że parkingowi pomagali znaleźć miejsce parkingowe, czy choćby swoją obecnością mogli odpędzać ewentualnych wandali, lub po prostu baczyli na to, co się dzieje na parkingu i pomagali wycofać kierowcom opuszczającym miejsce parkingowe, oprócz tych kilku i mnóstwa innych jeszcze drobnych korzyści tacy parkingowi nie wnosili nic. Zatem mądry i dobry gospodarz powinien zmienić to pasożytnicze i bezsensowne żerowanie parkingowych na łasce Miasta, na skuteczne i eleganckie zautomatyzowanie procesu pobierania opłat parkingowych i winien wprowadzić
Ryba 22-11-2010 10:37
Dla mnie to rowniez jest oburzajace. Chce tam parkowac za darmo. Ale to jeszcze nic. Wyobrazcie sobie ze ostatnio zatankowalem na stacji benzynowej. I co? I kazali mi ZAPLACIC!! To jest skandal ;)
~PWilk 22-11-2010 10:40
(cd z poprzedniego wpisu) ...parkomaty. Te mądre i użyteczne urządzenia, choć niewątpliwie drogie to jednak warte są każdej złotówki na nie wydanej. Co prawda nie będą mogły wskazywać kierowcom wolnych miejsc, nie pomogą w wyjeżdżaniu, ani nie będą wzywać pomocy kiedy stojący na parkingu samochód na przykład zacznie się dymić podejrzanie, lub nie odgonią swoją obecnością wandali, ale za to prezentować się będą niezwykle elegancko i nowocześnie. Dzięki nim nasze miasto stanie się atrakcyjnym miejscem dla turystów, już obcy kierowcy nie będą kręcić nosami, że brzydki i nieestetyczny pan parkingowy w sposób niefachowy pokazuje im z daleka, że tam jest wolne miejsce. Wdzięki tym automatom w budżet naszego miasta poprawi się znacząco i wydatnie poprawi się życie wszystkich obywateli Jeleniej Góry. Co prawda ileś tam osób straci pracę, ale w końcu zmniejszenie zatrudnienia nie jest takie straszne, skoro jako jedyni w Europie podczas globalnego kryzysu byliśmy "zieloną wyspą". Na pewno ci b
~K_asia 22-11-2010 10:41
Właśnie sprawa parkomatów sprawiła, że nie głosowałam w wyborach na Obrębalskiego. Parkomaty - czemu nie, ale tak prymitywne, staroświeckie maszyny wołają o pomstę do nieba. To maszynka do robienia kasy dla miasta i firmy która wygrała przetarg, a koszmarne utrapienie dla mieszkańców. A Jelenia Góra jest chyba dla nas, a nie pana Prezydenta i stada darmizjadów z Rady?
~PWilk 22-11-2010 10:44
(cd z poprzedniego wpisu)...Na pewno ci biedni wyrzuceni na bruk i zastąpieni parkomatami ludzie jakoś sobie dadzą radę, a jeśli nie to ile straci na tym miasto? W końcu to tylko biedni bezrobotni. Z uwagi na powyższe proszę przekazać ode mnie, kierowcy i obywatela tego miasta podziękowania Władzom Miasta Jeleniej Góry za to zgrabne posunięcie i zamianę parkingowych na parkomaty. Za to, że są tacy troskliwi i opiekuńczy w stosunku do zwykłych obywateli chciałbym jakoś ich odznaczyć, wyróżnić. Może byłoby wspaniałym podziękowaniem za ich troskę, gdybyśmy zrobili obywatelską zbiórkę pieniędzy i kupili za nie takie specjalistyczne roboty, automaty do prowadzenia prac administracyjnych i zarządzania miastem. Dzięki tym automatom dzisiejsi gospodarze mieliby więcej czasu dla siebie i swoich rodzin i niewątpliwie byłoby to dla nich korzystniejsze. Co prawda może i straciliby pracę, ale w końcu pewnie by sobie jakoś dali z tym radę. W końcu są bardziej obrotni od tych biednych, żałosnyc
~miejscowy 22-11-2010 10:46
Z powodu tych parkomatów nie chce się jeździć do centrum - chociażby po sprawunki - po co się stresować. Właściciele wszystkich sklepów i usług w rejonie fumkcjonowania takiego nieprzyjaznego systemu parkowania powinni dążyć jego zmiany. A już wprowadzanie parkomatów w miejscach gdzie nigdy nie było opłat i nie ma problemów z korkami - to bezczelne działanie na rzecz prywatnego przedsiębiorcy od parkomatów. Ograniczanie prawa do korzystania z przestrzeni miasta przez jego mieszkańców !
~PWilk 22-11-2010 10:50
(cd z poprzedniego wpisu)...parkingowych. Prawda? Z wyrazami szacunku obywatel miasta Jeleniej Góry
~ed 22-11-2010 10:50
i właśnie dlatego wczoraj podziekowaliśmy Obrebalskiemu za służbę dla mieszkańców, mam nadzieję że za 2 tyg. ostatecznie go pożegnamy. Ktoś kto nie ma nawet wyczucia i sprytu politycznego (wprowadzając tuż przed wyborami taki bubel jak te parkomaty), nie powinien mieć żadnej władzy, żeby nie narać mieszkańcow na skutki swojej niekompetencji.
~~gwiazdeczka 22-11-2010 10:54
Ja za darmo parkować nie chcę ok ale ile kosztowało mnie spotkanie z panem,który pilnował dopełnienia opłat przy ul. Matejki to tylko ja wiem.....Zajęłam miejsc i natychmiast udałam się pod parkomat-nie było kolejki więc natychmiast wykupiłam bilet i wracając do auta zobaczyłam człowieka,który już podjął procedurę ukarania mnie za brak biletu!!!!! Nie było mnie w aucie ok 1 max 2 minut. Czy oby nie można nazwać tego wykorzystywaniem swojej pozycji?? kontrolera!!!!!!!!!!!!!!! Mnie się udało gdyż miałam szczęście,że od razu znalazło się dwoje świadków i ów pan zwątpił,że uda mu się wmówić mi winę!!!! Od tej chwili twierdzę,że parkomaty to naprawdę chory wymysł.
~do miejscowy 22-11-2010 10:55
100% racji. Koło PKS-u, czy w dalszych okolicach sądu parkowanie było bezpłatne, teraz nie ma zmiłuj. Niedługo postawią parkomaty na Słowackiego (a może też w Sobieszowie i Jagniątkowie, właściwie czemu nie?)
~jaro_jelonka 22-11-2010 10:56
Zgadzam się z powyższymi opiniami. Ja dodam swoje, ze parkometry nie obsługują dłuższego czasu parkowania. Pracuje od 8 - 16 a mogę zapłacić tylko za 4 godziny i nie mogę wyjść z pacy by dokupić kolejny bilet. To są jakieś absurdy. Urządzenia, które w żaden sposób nie spełniają oczekiwań parkujących tylko spełniają oczekiwania kasy urzędu. GRATULUJE!!!
~zewsi 22-11-2010 10:59
To jak przyjadę do J.G. wykonać usługę w mieszkaniu Klienta, np.6dni po 10 godz. to ile będę musiał doliczyć Mu do rachunku?
~tylki 22-11-2010 11:06
Ruszcie tyłki i przypomnijcie sobie od czego macie nogi...........a nie mamrot tylko i mamrot............
~Kierowca 22-11-2010 11:06
A może bojkot tygodniowy ??? Przez tydzien autobusem do pracy i zero wpływów kasy do parkomatów ???
~logik 22-11-2010 11:06
tak tak, na Slowackiego parkuja teraz ci co zostali pogonieni z mickiewicza, a sa to jak mniemam pracownicy pobliskich biur , albo adwokaci albo notariusze, codziennie przed dziewiata parkuja samochody /zielony metalik i srebrny metalik i inne/ i z teczuszkami powolnym krokiem podazaja w kierunku miejsca pracy. a przeciez zarabiaja niezle wiec dlaczego oszukuja miasto i nie korzystaja z parkometrow, tylko blokuja na caly dzien slowackiego, czy to jest w porzadku
~olo 22-11-2010 11:21
To jakaś paranoja jaki "Pięciominutowy czas na wykupienie biletów" Ja nie zdążyłem wrócić od parkomatu do samochodu i już miałem mandat !!!! jak dogoniłem inkasenta to odesłał mnie gdzieś do jakiegoś urzędu i nie pomogło pokazywanie kwitka, na którym widnieje czas wykupienia biletu o 1 minutę przed czasem wskazanym na mandacie. Reasumując za 20 minutowe parkowanie na Okrzei zapłaciłem 2 zł, dostałem mandat 40 zł, Żeby tego uniknąć muszę stracić na przyjazd z Kowar (w celu złożenia w oczywistej sprawie wyjaśnienia) 20 zł na dojazd i powrót oraz poświęcić z dojazdem ok. 2 godzin mojego cennego wolnego czasu !!!!!!! Brawo dla pomysłodawców
~abc 22-11-2010 11:25
śmiech na sali...
~olo 22-11-2010 11:38
Oj przypomniał mi się pewien baner na Bankowej szkoda że nie mogę tutaj głosować
~Bardzo cieka 22-11-2010 11:44
Strefa Płatnego Parkowania działa zgodnie z prawem ? Coś mi się wydaje ,że prawo jest stanowione jednostronnie i restrykcyjnie. Np w u sąsiadów Görlitz za pierwsze 15min parkowania na ulicy nie pobiera się opłaty.I nie ma też takich pazernych "sępów" wypisujących od razu mandaty. Tylko my musimy być lepsi -czytaj pazerna spóła- Może tak jeszcze napiszecie ile procent kasy (20, 30 a może mniej?) z tych parkomatów trafia do kasy miasta a ile do kieszeni obsługującej spółki?
~editka 22-11-2010 11:48
szkoda że nie wydaja reszty parkując za 4,40zł wrzuciłam 5zł. i czekałam na reszte....a 0,60gr.dla kogo poszło?dla tego kto to wymyślił!!!!
~brrr 22-11-2010 11:52
zbojkotowac i nie jezdzic do centrum samochodem, tak przez miesiac nie dawac zarobic , nie podkladac sie , korzystac z wlasnych nog , a jezeli nie starcza sil korzystac z autobusow miejskich, albo z taksowek, mniej nerwow, wiecej pieniedzy w portfelach, bo te parkometry to zlom z niemiec przez poznaniakow u nas zamontowany i oni maja z tego kase, , pomyslcie policzcie ile czasu trawicie na poszukiwanie miejsca do parkowania, i jakie ograniczenie swobodnego zalatwiania spraw, bo caly czas jestescie skupieni na tym czy aby ci nie sypneli mandatu albo kary, albo czy czasem twoj samochod nie jest juz na lawecie, po co sie podkladac i dawac sie okradac
pckloss 22-11-2010 11:52
Trudno się przyzwyczaić do normalności. Nie wiem jak często bywacie w większych miastach z systemem płatnego parkowania, ale niestety wprowadzony w JG system nie odbiega od systemów wprowadzonych w innych miastach w PL. Owszem w niektórych można płacić za parking komórką (co jest jednak chwalebnym wyjątkiem), ale zwykle maksymalny czas parkowania nie może przekroczyć 4 godzin (chodzi o zapewnienie rotacji na miejscach parkingowych). Trzeba być także przygotowanym na opłatę \"od ręki\" bowiem przy braku gotówki i zbyt długiej zwłoce w opłacie (nawet 5 min) można liczyć się z otrzymaniem mandatu. Trzeba niestety zwykle nadpłacić czas na nieprzewidziane opóźnienie lub też zaparkować na tyle blisko aby móc dopłacić w trakcie postoju. Sorry ale tak wygląda życie w miastach gdzie samochodów przybywa i parkowanie staje się problemem. Przy okazji z politycznego punktu widzenia wprowadzenie systemu przed wyborami było samobójczą bramką. Pozdrawiam.
~demokratka 22-11-2010 12:01
skoro w centrum placi sie za parkowanie to dlaczego nie ma parkomatu przy ratuszu, przy urzedzie miasta, w innych krajach urzednicy lekarze adwokaci sedziowie itp placa za parkowanie przy szpitalach urzedach i innych zakladach pracy albo wykupuja abonament, i jest to ich stale miejsce gdzie nikt inny sie nie zaparkuje i to jest szanowany przepis, ale w polsce urzednicy niczego nie szanuja, nawet zakazow ktorzy sami obmyslaja, ale da nas prostych obywateli, im wszystko wolno bo my im na to zezwalamy, ot ruskie rzady
~aga2 22-11-2010 12:03
Te parkomaty to jedno wielkie oszustwo nabijające kabzę ich właścicielom. Nie dośc, że nie wydają reszty-zaparkowałam przy nowinach jeleniogórskich tylko na godzinkę, a miałam całe pięc zł i parkomat nie wydał mi niestety ani grosza. Ale jak bym się spóźniła to nie tak jak do tej pory, że dopłacało się parkingowemu należną kwotę i było po kłopocie tylko zostałabym niestety ukarana- i gdzie tu sprawiedliwosc i logika przede wszystkim?????
~moro 22-11-2010 12:05
Problem jest taki, że parkomatów jest za mało. Drugi problem to cwaniactwo. Idąc koło zaparkowanych aut co drugie nie ma biletu, a koło parkomatu nikogo. Później tłumaczenia, że się nie zdążyło kupić. No i nieustający problem to parkowanie w miejscach niedozwolonych. Trzeba jakoś te 2 złote zaoszczędzić.
pckloss 22-11-2010 12:06
Trudno się przyzwyczaić do normalności. Nie wiem jak często bywacie w większych miastach z systemem płatnego parkowania, ale niestety wprowadzony w JG system nie odbiega od systemów wprowadzonych w innych miastach w PL. Owszem w niektórych można płacić za parking komórką (co jest jednak chwalebnym wyjątkiem), ale zwykle maksymalny czas parkowania nie może przekroczyć 4 godzin (chodzi o zapewnienie rotacji na miejscach parkingowych). Trzeba być także przygotowanym na opłatę \"od ręki\" bowiem przy braku gotówki i zbyt długiej zwłoce w opłacie (nawet 5 min) można liczyć się z otrzymaniem mandatu. Trzeba niestety zwykle nadpłacić czas na nieprzewidziane opóźnienie lub też zaparkować na tyle blisko aby móc dopłacić w trakcie postoju. Sorry ale tak wygląda życie w miastach gdzie samochodów przybywa i parkowanie staje się problemem. Przy okazji z politycznego punktu widzenia wprowadzenie systemu przed wyborami było samobójczą bramką. Pozdrawiam.
~dyzio 22-11-2010 12:06
do gosc- od kiedy d...le maja rozum????????????
~zapytanko 22-11-2010 12:08
a jak traktuja niemieckich, czeskich turystow tez ich karaja,? trzeba zrobic podpuche i zobaczyc czy tez tak szybko biegna do samochodu z obca rejestracja z mandatem albo kara za zwloke, czy unizenie wycofuja sie albo udaja ze nie widza ? stane i bede sie przygladac sprawie porobie zdjecia i filmy ciekawe czy beda chcieli mi zabrac aparat, bo nie bede sie kryc ze robie dokumentacje z ich ciezkiej pracy
~ciekawska 22-11-2010 12:20
ale duzo kasy przecieka przez palce wladzom , niech sie dobrze przypatrza ilu ludzi stoi na chodnikach w centrum, mlodziez w bramach, pijaczki w parczkach, ile to kasy za tego rodzaju parkowanie,
~e. 22-11-2010 12:23
Stary - jak Ci sie przedluzyla konferencja, albo stales w kolejce w sklepie to jest Twoj problem, a nie parkomatu. Co za matoly. Postawili w zasciankowej Jeleniej Gorze parkomaty i gawiedz nie wie co ma teraz zrobic. To jest zenujace jak prosci ludzie mieszkaja w tym miescie!
~si 22-11-2010 12:28
Wieśniakom to wszystko przeszkadza !!!- trzeba było nadal siedzieć na drzewie jak małpa...
~niu 22-11-2010 12:30
w parczku nad pijawnikiem wzdluz wyspianskiego jest darmowy camping, gdzie mieszaja jacys ludzie w kartonach, pala ogniska , gotuja strawe, , spia , jednym slowem zycie rodzinne kwitnie, a co na to wladze miasta ze w centrum mamy slams iuz prawie drugi miesiac straz miejska ani policja tego nie widzi czy nie chce widziec a moze sie boja bo to nie babcia z pieskiem ktora sie boi, to osilki, a moze to ma byc stala ekspozycja wkomponowana w nasze miasto ktora beda pokazywac turystom, aby mieli gdzie cykac zdjecia i rzucac cukierki, tylko warunek trzeba zrobic parking z parkometrem i mapke dojazdowa ,
~Any 22-11-2010 12:30
A jednak są miejsca gdzie np. za 1 godz. nie płaci się nic. Nastawiasz papierowy zegar z godziną parkowania i masz tą godzinę za darmo. Płacisz po przekroczeniu tego czasu.
~Obywatel 22-11-2010 12:31
A wy jeszcze głosowaliście na M. Obrębalskiego! Nie dość że doprowadza do likwidacji miejsc pracy to jeszcze podpisuje umowy i uchwala uchwały na szkodę mieszkańców i przyjezdnych. Przecież to było z góry wiadome iż ta firma ProjektParking będzie orać ludzi z pieniędzy skoro jako jedyna się zgłosiła by postawić u nas parkomaty biorąc za to jeszcze prowizje 55%.
~dyzio 22-11-2010 12:32
CI co wprowadzili automaty/BURAKI/ niech rusza d...y i pojada do GORLITZ,sprawdzic jak to dziala w UNI! Do roboty BARANIE LBY!!!
~ehh 22-11-2010 12:33
jeszcze kilka miesiecy i sie przyzwyczaicie... kary nie sa duze a to ze ktos sie spoznil to juz nie problem parkomatu Pozostaje albo kupic wiecej czasu albo skorzystac z innych parkingow! Zacznijmy doceniac np. parking wielopoziomowy Parkuje tam juz od dwoch lat i najsmieszniejsze jest to ze jest TANIEJ! nie ma zadnych kar a Pan zawsze ma "wydać" resztę! :) Parkomaty i strefa jest nie tylko po to aby na tym zarabiać ale również po to aby ODCIĄŻYĆ CENTRUM Z POJAZDÓW!
~kamkrys1 22-11-2010 12:43
A ja płacę komórką. Jestem zadowolona. Internetem zasilam konto, w każdej chwili podglądam ile mam kasy. Parkuję na godz, potem przedłużam. Po godzinie płace za faktyczne minuty. Nie wiem czy odniosę skutek ekonomiczny.
~na matolstw 22-11-2010 12:44
PO matoły zarządzają to bedzieta płacić, do Bydgoszczy Pojade a nie zapłace. !15 minut powinno być bezpłatne jak w cywilizowanych krajach. 40 cent. płaciłem za godz. parkowania na godz zarabiałem 15 ojro w POmatołowie 4zł w firmie na k przewozowej ha ha ha. w maju jade w POzdu do niemiec pracować na zawsze
~ 22-11-2010 12:52
Kupiliśmy parkomaty, które nie powinny być już instalowane, nikt nie ma na to wpływu, podejrzewam, że radni którzy głosowali za też nie mieli pojęcia, że kupują takie przestarzałe (właściwie antyki) automaty. Owszem funkcjonują w innych miastach ale od lat, takich już nikt nie montuje, no chyba, że w Jeleniej Górze, to co innego. Pozdrawiam.
~dyzio 22-11-2010 12:53
do-kierowca- JESTEM ZA!
~Any 22-11-2010 12:55
A jednak są miejsca gdzie np. za 1 godz. nie płaci się nic. Nastawiasz papierowy zegar z godziną parkowania i masz tą godzinę za darmo. Płacisz po przekroczeniu tego czasu.
~Doświatowców 22-11-2010 13:03
Właśnie wróciłam z Katowic, tam parkomaty były i już ich nie ma. Bo przeszkadzały mieszkańcom. Wprowadzono nowy, zdecydowanie bardziej przyjazny system pobierania opłat - parkingowych!!!!!!!
~si 22-11-2010 13:05
Wieśniakom to wszystko przeszkadza !!!- trzeba było nadal siedzieć na drzewie jak małpa...
~ 22-11-2010 13:08
będziemy zbierać podpisy o likwidacje parkometrów!!!! są beznadziejne
~do logika 22-11-2010 13:09
Ty naprawdę myślisz, że notariusze i adwokaci to f...rzy, którzy CODZIENNIE będą płacić po 30 zł za to, że parkują samochód? Okradają miasto? Na mózg Ci padło? I naprawdę sądzisz, że w biurach pracują tylko notariusze i adwokaci, których ewentualnie na taki wydatek byłoby stać? Lecz się!
~pdrz 22-11-2010 13:09
Ludzie dajcie spokój i nie róbcie totalnej wiochy z Jeleniej Góry. Po tym artykule odnoszę wrażenie, że mieszkańcy robią się coraz bardziej prymitywni. Parkometry używane są niemal w każdym większym mieście i nikt nie narzeka. Osobiście uważam, że to genialne rozwiązanie. Jak ktoś nie rozumie jego działania, to niech przyjeżdża do centrum autobusem.
~``jacky 22-11-2010 13:10
Głosujcie na Obrębalskiego to jeszcze powiększy strefę parkowania
~Any 22-11-2010 13:11
A jednak są miejsca gdzie np. za 1 godz. nie płaci się nic. Nastawiasz papierowy zegar z godziną parkowania i masz tą godzinę za darmo. Płacisz po przekroczeniu tego czasu.
~ 22-11-2010 13:16
wywalić P.Obrębalskiego, oni nawet nie pomyśleli o mieszkańcach, każą im płacić abonament. Sami wokół urzędu miasta mają strefę niepłatną.... czy to nie wystarczy?????? Rączka rączkę myje. A co do zluzowania centrum miasta.... to niech ktoś mi powie jakie to centrum na Grottgera, Słowackiego itp. Żenada, A MY PANU PODZIĘKUJEMY PANIE OBRĘBALSKI.
~ 22-11-2010 13:19
to doczekalismy sie i parkingowego (inkasenta) i parkomatu. Tylko czekac az skrzyknie sie grupka niezadowolonych kierowcow i wtrabia panu inkasentowi
~Any 22-11-2010 13:24
A jednak są miejsca gdzie np. za 1 godz. nie płaci się nic. Nastawiasz papierowy zegar z godziną parkowania i masz tą godzinę za darmo. Płacisz po przekroczeniu tego czasu.
~ 22-11-2010 13:25
Nie płaccie,do 200zł to wykroczenie ,a nie przestępstwo i z wypłaty Wam nie ściągną,a na liste dłużników też Was nie wpiszą takze olać ich,gorzej jak przekroczycie limit;/
~super łos 22-11-2010 13:29
Trzeba po prostu zostawiac samochód na środku drogi,na światłach awaryjnych,następni iść wykupić bilet i dopiro powrócic i zaparkować .Jak sie korki zacznąrobić na całym miesci przez blokujące przejazd pojazdy to moze w końcu do tych osłów za biurkami coś dotrze!!!!!!!!!!!!!!
~sorka 22-11-2010 13:31
Szanowni Państwo:) W poznaniu też są parkomaty i nikt nie narzeka :) i każdy wie, że musi iść przedłużyć czas parkowania bo inaczej kicha.... i nikt nie narzeka ;) przyzwyczajcie się do tego :) to jest Europa a nie zaświatek
~Seti 22-11-2010 13:54
Parkomat jak parkomat. W Niemczech dzialaja i nikt nie narzeka. Zaklada sie ile czasu bedzie trwalo parkowanie i taki sie kupuje bilet. Inna sprawa jest natomiast niewydawanie reszty przez te urzadzenia. Przeciez to jest ewidentne zlodziejstwo, ktorym powinien sie zainteresowac Urzad Skarbowy. Czy te nadplaty sa ewidencjonowane i opodatkowane? No i ostatnia sprawa, na parkingach w Wiedniu (taki przyklad) w parkomacie mozna zaplacic karta VISA lub MasterCard. Tylko u nas zabytki techniki. Jak zwykle mieszkancy Jeleniej Gory sa wydy... oszukani przez wladze. I ostatnia sprawa... platna strefa parkowania siegajajaca muzeum na Matejki i dawnych Lochow. KPINA i naciagactwo.
~Zdzich 22-11-2010 14:12
To jest istna, mafijna kpina. Co zrobić gdy się nie ma drobnych? Biegaj po mieście i szukaj kogoś, kto rozmieni. Chcesz zapłacić za pół godz, a masz tylko 5 złotych? Trudno, możesz sobie stać już 2 godz, bo automat reszty nie wyda. Parkujesz koło kościoła garnizonowego to biegnij taki kawał do parkomatu, de facto nawet nie wiadomo czy tam się płaci czy nie. Ja chciałem dla świętego spokoju wykupić miesięczny abonament i się nie denerwować, ale ile kosztuje abonament miesięczny dla ludzi nie mieszkających w strefie płatnego parkowania? 200 PLN!!! Tak, dobrze widzicie, słownie DWIEŚCIE ZŁOTYCH! Ja parkowałem swój samochód na parkingu strzeżonym, z monitoringiem za 95PLN/m-c, a w tej śmiesznej strefie za kilka godz przez 20-23 dni w miesiącu bez żadnej gwarancji płać 200. To są jakieś wolne żarty i zmowa mafijna. Potężny lobbing musiał być w tej sprawie w mieście, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś o zdrowych zmysłach tak pokarał mieszkańców i traktował ich w ten sposób.
~Mam 22-11-2010 14:18
A może pomalować miejsca parkingowe na kolor żółty, niebieski albo jakoś tak. Pewnie wystarczyłoby pieniędzy z tych nie wydawanych "drobnych".
~Zdzich 22-11-2010 14:21
P.S. (Seti) to nie są zabytki, to po prostu najtańsze urządzenia z możliwych i dlatego mamy takie, a nie inne parkomaty. P.S.2. Ja jestem jak najbardziej za parkomatami, ale niech to będą normalne urządzenia z resztą i banknotami i cała reszta niech się poprawi.
~czytający 22-11-2010 14:32
Oklaski dla pomysłu parkomatów ! Przecież one miały ułatwić życie kierowcom. Nie można płacić kartą ???!!! To szczyt absurdu - zbliża się 2011 rok ! Ja chcę powrotu parkingowych lub wymiany tego szrotu na automat, który wydaje resztę albo obsługuje karty płatnicze !
~doopa 22-11-2010 14:32
zlikwidować jelenią górę, zostawić bankomaty i tesco
espresso 22-11-2010 14:46
Proponuję płacić sms'em, to powinno pomóc Wam rozwiązać wiele problemów tutaj zgłaszanych jak chociażby wydawanie reszty, przedłużanie czasu parkowania....... z wyjątkiem nadgorliwości sępów rzecz jasna ;)
~Rybak 22-11-2010 14:50
Hej! A co to za zamieszczanie starych artykułów sprzed tygodnia?! Dlaczego nie chcieliście zamieścić w internetowym wydaniu Jelonki tego artykułu przed wyborami? Teraz już popieracie Zawiłę, a nie Obrębalskiego??
espresso 22-11-2010 14:59
Ja bym tego artykułem nie nazywał.
~logik 22-11-2010 15:13
do komentatora o godz 13,09 szanowny w tej okolicy sa tylko sady notariusze adwokaci tzn na odcinku od slowackiego do sady i nie wierze aby pan w dyplomatce z teczuszka , z bardzo inteligentnym wyrazem twarzy zostawiajac auto na slowackiego szedl aleja wojska polskiego byl pracownikiem MERCEDESA, pobliskiego straganu, czy kiosku ruchu, acha i jeszcze pijalni piwa, chyba ze zapiernicza ze slowackiego do urzedu miasta albo do prokuratury albo muzeum, tez tak moze byc , a ze cwaniaczy i on i jemu podobni co widac po ilosci samochodow porzuconych na slowackiego , bo mickiewicza ma zakaz na norwida i grotgera zakaz i parkometr a kolo sadu tlok zakazy i parkometry tego mi nie zaprzeczysz, wiec idz do okulisty i podlecz oczy abys i ty w pore wypatrzyl zakaz albo parkometr
~ 22-11-2010 15:15
Wlasnie bylem swiadkiem, jak na ulicy chrobrego, przy dawnym rosmannie w dół idąć, inkasent wypisywał mandaty jeden za drugim. Co dziwne?! Parkomatu ja tam nie widziałem od samej góry do dołu a parkomat jest gdzie?? na Poznańskiej przy DM Zabawkowym!!!! A Pani inkasent każe ludziom szukać parkomatu... no bo w końcu są w płatnej strefie parkowania!!! GWIZDY DLA MIASTA ZA TAKIE PARKOWANIE!!!
~jg 22-11-2010 15:25
DZIĘKI TYM JAKŻE "CUDOWNYM" URZĄDZENIOM, STRACIŁ PAN WIELE GŁOSÓW, PANIE, USTĘPUJĄCY JUŻ, PREZYDENCIE OBRĘBALSKI! TO OSZUSTWA W BIAŁY DZIEŃ UDOWADNIA, ŻE NIE DBA PAN O MIESZKAŃCÓW, TYLKO O TO JAK NAPCHAĆ DO WŁASNEJ KIESZENI! DZIĘKUJĘMY!
~wz 22-11-2010 15:36
proponuje aby na wzystkich ulicach postawic parkometry, a takze na parkingach przy cmentarzach, przy hipermarketach i na kazdym wolnym miejscu, za parkowanie wozkow z dziecmi pod sklepikami tez brac oplate, za parkingi lesne , za wszystkie miejsca gdzie tylko sie zmiesci samochod, nawet za parkingowanie na wlasnej posesji , nie ma zlituj sie, masz samochod to jedz do przodu albo do tylu a po kiego licha sie zatzymujesz, chcesz miec luksus zatrzymywania sie postoju - plac!!, acha wszystkie pobocza drog tez widze w parkometry wyposazone im wiecej tym lepiej do dziela panowie rada , na zlomowiskach w niemczech lezy tych parkometrow zatrzesienie, tylko brac i instalowac , bedziemy mieli czym zalatac tuskowa dziure
~tomekkk 22-11-2010 15:49
Szkoda, że tylko nieliczni (np. pckloss) dostrzegają sens istnienia parkomatów. Naprawdę robi się przykro, że tak wiele osób przyzwyczaiło się do jakiś komunistycznych nawyków (mi się należy!) i nie rozumie pewnych zagadnień ciągle krzycząc o okradaniu, drożyźnie i niebotycznych trudnościach. Więcej rozsądku życzę!
~transport 22-11-2010 15:55
Poddajcie to kandydatom na Prezydenta, że z tymi parkomatami jest źle. Niech wypowiedzą się co z tym zrobią . Ponadto potrzebujemy świateł przy SP nr 6 ( jakoś Ulicy Cieplickiej nie przebudowują co nam się tłumaczy od kilku lat , zrobić ulice bocznych Cieplickich i cmentarz dla zwierząt tak jak maja to inne choć trochę większe gminy .
~obywatel 22-11-2010 15:57
ci co nichca placic i udaja glupich to nigdy nie placili parkingowi dla nich byli sepami a teraz ci ktorzy wypisuja im mandaty
~edith 22-11-2010 15:58
Zapłaciłam za to że jestem mieszkańcem centrum( niestety nie mamy podwórka-więc muszę stać w SPP) 200 ZŁOTYCH ZA PÓŁ ROKU! W niektórych miastach mieszkańcy płacą 30zł rocznie...acha i nie ma gwarancji że zaparkuję bo zazwyczaj nigdy nie ma miejsca ...
~edith 22-11-2010 16:14
Zapłaciłam za to że jestem mieszkańcem centrum( niestety nie mamy podwórka-więc muszę stać w SPP) 200 ZŁOTYCH ZA PÓŁ ROKU! W niektórych miastach mieszkańcy płacą 30zł rocznie...acha i nie ma gwarancji że zaparkuję bo zazwyczaj nigdy nie ma miejsca ...
~strzałwstopę 22-11-2010 16:23
Ktoś postanowił po prostu dobić miejski handel butikowy. Mam dosyć ciągłego zerkania na zegarek podczas zakupów, ostatnio musiałam odłożyć na ul.krótkiej fajną, acz drogą rzecz, bo by mi czasu zabrakło na przymierzenie. poszłam do samochodu i parkomatu,z zamiarem przedłużenia postoju, ale już nie chciało mi sie wracać do sklepu. Tak więc- żegnajcie zakupy w centrum miasta, witajcie galerie hipermarketów i chińczyki na Zabobrzu Nie będę się stresować, jadę tam, gdzie wygodniej się parkuje, a zakupy można od razu wrzucić do auta, a nie nosić wypchanych toreb ze sobą
~ania6 22-11-2010 16:56
A co jeśli się wrzuci monetę a paragon nie wyjdzie bo zabrakło papieru?Mam stać i czekać aż ktoś nadejdzie i naprawi?A tyle ludzi miało pracę
~ktoś1 22-11-2010 17:18
Właśnie zrezygnowałem z zakupów na 1-go maja i pojechałem do Tesco. Może właśnie o to chodziło radnym i prezydentowi?
~hymek 22-11-2010 17:18
Są plusy i minusy parkomatów, niestety wszystkim się nie dogodzi w życiu :) Co do niewydawania reszty to niestety takie automaty nie mają takiego obowiązku, ale ciekawi mnie czy cała kwota jaką ktoś wrzucił czy jest wbita na paragonie. bo jesli nie to ktoś okrada panstwo nie rozliczając się z vatu, bo wątpie aby firma przeliczająca sume w automatach uczciwie podawała kwotę jaką w środku zastaną :)
~az 22-11-2010 17:23
Artykuł konstytucji jasno mówi, że to Narodowy Bank Polski ustala i realizuje politykę pieniężną w Polsce. Natomiast ustawa o NBP jasno określa, że prawnymi środkami płatniczymi w Polsce są monety od 1 gr do banknotu 200zł. Podkreśla to także prawo dewizowe. Parkometr (czytaj firma projekt&parking i nasze miasto Jelenia Góra ) nie wydając reszty wyłudza od nas pieniądze. Żadnym wytłumaczeniem nie jest twierdzenie, że zawsze kierowca może pójść gdzieś rozmienić pieniądze. Nie mamy takiego obowiązku i nie musimy marnować czasu na bieganie po sklepach. Przy automatach do kawy panuje zwykła dowolność. Kto chce pić, ten kupuje. A opłaty w strefie parkowania są obowiązkowe. Nie neguję opłat za parkowanie ani zasadności wprowadzenia stref parkowania. Neguję automat-parkometr, który nie wydaje reszty i nie przyjmuje banknotów oraz monet 1 gr.
~az 22-11-2010 17:28
W sprawie parkometrów pisałem do różnych instytucji w naszym mieście oraz od Rzecznika Praw Obywatelskich, że parkometry ograniczają naszą swobodę obywatelską. I cisza. Nawet Jelonka.com na to w nosie.
~cyt 22-11-2010 17:45
to daj znac prokuraturze ze jest oszustwo parkometrowe, wyludzanie, oszukiwanie i narazanie ludzi na zawaly serca, i stres moze to cos pomoze
~Badzis 22-11-2010 17:59
Podziękujmy Panu Obrębalskiemu za parkometry,zdaje się że będzie ku temu okazja!
~sir Galahad 22-11-2010 18:35
Parkujcie na wielopoziomowym. Wszyscy w JG mówią, że tam drogo. Plotka taka. A to bzdura tam jest taniej jak w ścisłym centrum. A kładką przez Kopernika spacerkiem do centrum stamtąd 5 minut. Tam praktycznie zawsze są miejsca, tanio i pod dachem. Polecam!
~ 22-11-2010 18:36
planuje akcję - pianki pistoletowe w dłoń i szczelnie zapianowac te wszystkie ustrojstwa
~Ona 22-11-2010 18:49
Tez sie zgadzam ,ze jest to do bani!! za 3 godzinki 7,2? masakra a tak parkingowemu dało sie za godzinke złotówke i było dobrze to jeszcze spojrzał na auta a teraz same włamania do aut..Poje.....te parkomaty!!
~kierowiec 22-11-2010 19:02
A ja tam parkuje na wielopoziomowym i mam spokój :) Pod dachem i taniej niz na mieście, a i do tego płace za faktyczny czas postoju a pierwsze 15 min gratis :D
~ 22-11-2010 19:28
proponuje aby parkomatami zajeli się ludzie którzy wracają rano z dyskotek i klubów do domu.A tak na marginesie zawsze k...a po dupie dostają kierowcy p...ć taką władzę w dupe i niech spierdalają z przed ratusza i parkują na mieście darmozjady
~maria.koc 22-11-2010 19:29
a zapomnieliscie mili zmotoryzowani jak ublizaliscie inkasentom jak wyzywaliscie ich od sepow ,psow i darmozjadow?i jakie bylo wasze zadowolenie ,gdy mowiono o wprowadzeniu parkomatow. a teraz najbardziej krzycza ci ktorym udawalo sie odjechac bez placenia.
~obserwatorv1 22-11-2010 19:36
Należy na marginesie przypomnieć że ani pod Ratuszem ani pod Urzędem Miasta parkomatów nie ma..Widocznie tam pracują lepsi ludzie elita.. a w miejscach gdzie stoją parkomaty sama chołota... Jeżeli pan Obrębalski pod swoimi rządami dopuścił do tego aby za wszelką cene utrudnić życie mieszakańcą.. No to jest ku temu okazja aby mu się odwdzięczyć..I parkomaty zostały postawione w tym samym miesiącu co wybory..Dlatego pozostaje wybór mniejszego zła choć PO. to partia która doprowadzi ten kraj do ruiny..
~ 22-11-2010 19:59
Parkomaty zastąpiły pracujących, oni stracili pracę i powiększyło się bezrobocie. To problem społeczny. Ludzie żyją na granicy ubóstwa, które się powiększyło. Zarabia na tym jakaś firma, a mogło miasto i poprzedni pracownicy.
~madona 22-11-2010 19:59
No teraz to na mieście będą zupełne puchy. Tak to chociaż można było "parkingowego" spotkać :-)
~*.* 22-11-2010 20:01
Już wcześniej pisałem, że za parkowanie powinno płacić się na parkingach, oznaczonych i wydzielonych a nie za postój na ulicy. Za korzystanie z ulicy płace podatki i wara urzędasom bo to co oni robią to zwykłe złodziejstwo. Czy wreszcie ktoś będzie mógł pogonić to tałatajstwo ....
~Uczennica@ekonom 22-11-2010 20:01
Złodzije, po prostu miasto samo nie wie skąd ma wziąć pieniądze, a skoro \"tam\" nie ma nikogo kto pomyślui idą na latwizne. osobiscie byłam tam dzisiaj, w celu wykupienia abonamentu, ktory kosztuje 400 zł/ miesiąc. Jeżeli mieszkała bym na terenie miasta, lub pracowała abonament kosztowałby 200 zł, niestety ja sie tylko ucze w ekonomie, więc \"zaszczyt\" nizszej formy abonamentu mnie nie obowiazuje. \"Jelenia Góra - miasto wspierające młodych\"
~study 22-11-2010 20:06
do komantarza uczennicy w ekonoma chcialbym dodac ze sa zle oznakowane miejsca do platnego parkowania;/ ale niestety z wladza sie nie wygra dobrze ze nie mam samochodu:)
~ 22-11-2010 20:19
Bo parkomaty są dla NORMALNYCH Europejczyków, nie dla polaczków jeleniogórskich jeżdżących "wokół komina" narzekających na wszystko dookoła. W całej UE się sprawdzają - w Jeleniej Górze nie. Dlaczego ? Bo płacić trzeba!
~uczennica@ek 22-11-2010 20:21
study- wkoncu jestesmny po wyborach, wiec zobaczymy czym zaskocza nas nowe władze jg. moze rozwiaza nasz problem. Ha ha ha. Parodia!!
~xXx 22-11-2010 20:27
polowa oplaty idzie dla niemcow za wynajem oarkomatrow a my polacy musimy zyc z kar za nieoplacenie parkingu.......
~ 22-11-2010 20:27
Bo parkomaty są dla NORMALNYCH Europejczyków, nie dla polaczków jeleniogórskich jeżdżących "wokół komina" narzekających na wszystko dookoła. W całej UE się sprawdzają - w Jeleniej Górze nie. Dlaczego ? Bo płacić trzeba!
~hogolia 22-11-2010 20:34
Niezbyt często bywam w Jeleniej Górze,zaparkowałem na ul.Matejki,Pana parkingowego brak,jak do tej pory wyrastali spod ziemi. Pomyślałem wrócę to będzie czekał,wróciłem za 20 min i co? za szyba karteczka - wezwanie do zapłacenia kary,udałem sie do biura SPP Pani zerknęła i oceniła moje parkowanie na 35zł. Zaproponowałem Pani 10zł. kary . Niestety Pani nie zgodziła się.Tu zacytuję odpowiednią frazę "Pokonaj próg, wróg czeka na pomyłkę, człowiek od zawsze człowiekowi wilkiem" "Lecz Ty nie daj sie zwilczyć" Wyszedłem i powiedziałem że nie zapłacę ze wzgledu na zbyt słabe oznakowanie że bilety za parkowanie sa do nabycia w porkomacie.
~uczennica@ek 22-11-2010 20:35
Bo jg tak jak i Polsce daleko jeszcze do UE. gdyby za parkowanie nam jeszcze placono, albo bylyby jakies dotacje, chociaz nie, wtedy problemem bylaby za mala ilosc miejsc parkingowych. :D xXx racja:D
~Janosik2 22-11-2010 20:35
Zaciekawila mnie opinia napisana np przez ~tomekkk Prosze czytaj ze zrozumieniem. Wiele komentarzy nie nieguje istnienia parkomatow ale chca parkomantow ktore wydaja reszte, umozliwiaja platnosc przy uzyciu banknotow ewentualnie karty kredytowej lub smsa. Dlaczego mamy korzystac z najbardziej prymitywnego rozwiazania na rynku? Moze MZK zamiast autobusow niskopodlogowych powinna korzystac z uslug woznicy?? Dwie klaczki, woznica i patataj do pracy. A w sklepie nigdy nie czekasz na reszte? Moze wprowadzimy nowa swiecka tradycje: "Reszty nie trzeba!"
~porazka 22-11-2010 20:45
Do *.retail.telecomitalia.it polaczka na zmywau we Wloszech. Co mozesz powiedziec o placeniu za parkowanie jak ty na zmywaku tam smigasz i na rowerze do pracy!! HAHAHAHA :D
~ 22-11-2010 20:49
Mamy i parkomaty do dupy i galerie tez mamy do d.....Co za dziura ta jelenia.
~d. 22-11-2010 20:53
i bardzo dobrze że są, wreszcie można sobie spokojnie stanąć w centrum
~ 22-11-2010 21:03
Parkomat jest urządzeniem i nie będzie myśleć za kierowcę wykupujesz 2 godziny dwie stoisz legalnie później masz świadomość że czas przekroczyłeś !! Więc proszę się wybrać za miasto do Niemiec lub innego miasta w Polsce . Kary są wyższe niż w Jeleniej Górze. A może z parkingowymi mieliśmy układ????
~a moze psych 22-11-2010 21:16
A moze psychiatra potrzebny? Masz jakas manie przesladowcza? Gdyby byla mozliwosc platnosci sms'em placisz za 2 godz stoisz 2 godz, chcesz stac dluzej placisz smsem bez biegania do auta - proste? Czy nie zakumales/las? Zdaje sobie sprawe ze dla niektorych to jest nie do ogarniecia... jakies oplaty bezprzewodowo... i jak to tam trafia do tego parkomatu... czary
~ 22-11-2010 21:26
Nie denerwujcie sie. Tak sie parkuje+placi w calej Europie. Wszedzie dziala, czemu w Jeleniej nie?Polacy musza zawsze podniesc krzyk na cos, co w reszcie Europy funkcjonuje juz dawno. Niezrozumiale....
~Janosik2 22-11-2010 21:49
Tak sie nie placi w calej Europie. Automaty wydaja reszte i przyjmuja banknoty (conajmniej).
~Wilczek 22-11-2010 22:10
Na ul. Norwida, równoległej do Wojska Polskiego, jest strefa płatna - ceny jak na całym obszarze wysokie. Jadę tamtędy codziennie po 15.00 i stoją może ze dwa samochody, a jak nie było strefy to kilkadziesiąt. Ciekawe czy o to chodziło pomysłodawcom rozszerzającym obszar płatnego parkowania??
~swercru 22-11-2010 22:36
Wywalić te parkometry to jedna wielka beczka oszustów wolę płacić facetowi tak jak wcześniej niż mam płacić 40 zł za 10 min dłużej ....
~ 22-11-2010 23:09
Do porażka. To że mieszkam we Włoszech nie oznacza że zmywam na zmywaku bo i tu można mieć godne życie, niemałą wypłatę i dobre auto. Ale nam polaczkom zagranica widocznie tylko ze zmywakiem bo na więcej wysiłku w dążeniu do celu nas nie stać. Jesteśmy stworzeni do narzekania kombinowania i złodziejstwa. Myślę, że to możesz nazwać porażką. Płacić trzeba więc źle.
~VIP 22-11-2010 23:17
A ja sobie stoje gdzie chce i nie płacę, bo mi wolno.
~Sławek.2 22-11-2010 23:18
Kto na tym straci ? Centrum , handel będzie mniejszy i na rynek jak nikt nie chodził to teraz tym bardziej :) . Parkomaty są do XXXY . Mogłem płacić parkingowym i było ok , nikt nie narzekał . Wszyscy byliśmy szczęśliwi a teraz ...
~układy:) 22-11-2010 23:19
tak ma być i koniec, ktoś wziął w łapę i są efekty. Przebywam zazwyczaj we Wrocławiu i w Legnicy, gdzie też są takie urządzenia, ale tam pracują LUDZIE - kontrolujący te urządzenia i zarządzający nimi, a u nas same KU.WY. Przepraszam za to określenie, ale to jest bardzo delikatne określenie :) Myślę, że jeszcze troszkę tak będą mogli się zachowywać, ale już nie długo :) Są jeszcze inne, wyższe istytucje, które już zostały zawalone pismami i skargami od nas, jeleniogórzan. Kwestia czasu...
~VIP 22-11-2010 23:21
ps. Oczywiście poza strefą płątnego parkowan ia
~adi_1945 22-11-2010 23:33
bez sens!! jestem zaopatrzeniowcem czesto staje na 5 minut i juz raz klocilem sie z tymi niby kontrolerami sępami - kiedys pozwalali stawac a teraz udaja niewiadomo kogo - kiedys brudasy teraz w mundurkach ohh stroze parkingow... do bani to
ebee 22-11-2010 23:36
Robi sie niedobrze, jak sie czyta większość komentarzy. 10 minut na kupienie biletu ? KIT, niie widoczne parkometry ? KIT. Kara z za 5 minut spóźnienia ? KIT. Pracuję w centrum miasta w strefie płatnego parkowania. Spora grupa aut stoi bez biletu za szybą. Na żywioł. Proponuje pojechać do Warszawy, czy Wrocławia. Tam nikt sie nie bawi w 25 złotowe kary. Przyjeżdża laweta i zabiera auto. Poza tym kupienie biletu to nawyk. Ale w Jeleniej Górze zawsze jest problem. Pozdrawiam, EBEE
~Czasomierz 23-11-2010 0:55
Oszukują ludzi ile wlezie ... ponadto na parkometrach widnieje zła godzina. Trzeba placic zanim parking robi sie płatny tzn przed 8:00 Skandal. Nawet jako zegarki nie działają dobrze ... ech
~Czasomierz 23-11-2010 1:20
Oszukują ludzi ile wlezie ... ponadto na parkometrach widnieje zła godzina. Trzeba placic zanim parking robi sie płatny tzn przed 8:00 Skandal. Nawet jako zegarki nie działają dobrze ... ech
~TK355 23-11-2010 10:07
Jakoś dla mnie są dobre wiadomo o której ma się wrócić i tyle a kto się spóźnia to już jego sprawa !!! Wystarczy jedynie myśleć !!!
~Janosik2 23-11-2010 16:18
do ~TK355 I zawsze jako wzorowy obywatel masz drobne w kieszeni :) i nie czekasz na reszte
~dSw 23-11-2010 18:32
Biuro Strefy Płatnego Parkowania 58-500 Jelenia Góra ul. Piłsudskiego 6 ODWOŁANIE W odpowiedzi na Państwa Wezwanie nr XXXXXX z dnia XXXX.IX.2010 składam odwołanie. Decyzję swoją motywuję sprzecznością formy działania Państwa Strefy z obowiązującymi przepisami Prawa oraz wadami prawnymi Regulaminu Strefy Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze (ZAŁĄCZNIK NR 3 DO UCHWAŁY NR 555/LXVI/2010 RADY MIEJSKIEJ JELENIEJ GORY z dnia 30 marca 2010 r.) § 9 pkt.2 który mówi: Wykupienie biletu parkingowego w automacie parkingowym następuje przy użyciu monet o nominale 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr i 10 gr . Opłacenie czasu parkowania, z zastrzeżeniem ust.1, następuje proporcjonalnie do wartości użytej monety lub monet. Nniejszym informuję, że w/w punk jest w sprzeczności z następującymi aktami prawnymi: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim Art. 31. Znakami pieniężnymi RP są banknoty i monety opiewające na złote i grosze. Art. 32. Znaki pieniężne emitowan
~Parkometry 25-11-2010 22:23
Kara za parking czy Lichwa . A może Lichwa od kary pomnożona razy Lichwa.
~ja 26-11-2010 20:10
ktoś nieźle wziął w łapę, godząc się na taki szrot.
~polak 27-11-2010 1:45
oni maja na w .... chodzi kase
~MS 28-11-2010 17:36
Ja wsadziłam 2 zł to parkometru, ale bilet się nie wydrukował. To nie moja wina, ze papieru w drukarce zabrakło - nie zamierzam płacić mandatu :(
~sonia39 29-11-2010 18:34
zostałam wezwana do sądu jako świadek. Proszę pomózcie- na jak długo mam wykupić bilet parkingowy????
~alien 29-11-2010 21:31
Czytając Cwaniaczków ,Świtowcow dla których taka stawka parkingowa to normalka i europa , a jelonka to tylko buraki i co nowe to bojkotują ,stwierdzam : Jesli będe TU zarobiał ,na miesiąc, tyle co w Niemczech , Francii , Belgii i .... to te 2-50 zł ,biorę na klate !!! ALE TU JEST PO-POLSKA i już mnie na to nie stać .
~ 29-11-2010 23:32
A może wystarczy postawic tylko jeden parkomat pod RATUSZEM na całą Jelenią Górę ! Podjeżdżamy samochodem wykupjemy abonament na parę godzin,załatwimy sprawę w ciągu jednej godziny podjeżdżamy pod RATUSZ P.Obrębalsi zwraca nadpłatę.
~mania1 3-12-2010 11:40
płacic trzeba, tylko w tym śniegu jest jeden duży problem,nie ma miejsca do zaparkowania .Błazenada
~ 5-12-2010 10:49
A może by tymi parkomatami zainteresowała się prokuratura CO????????
~ 5-12-2010 10:54
A może by tymi parkomatami zainteresowała się prokuratura CO????????
~axcell 5-12-2010 11:29
W całej Polsce hieny sciągają haracz za poruszanie się samochodem po ulicach (parkowanie). Ciekawe jest to, że każda gmina ustala sobie indywidualnie ile kasować i gdzie, pomimo że ludzie płacą podatki. Tak naprawdę zawsze jest wytłumaczenie, że jest to zgodne z prawem, zgodne uchwałą rady miasta itd. Pytanie jest zasadnicze: gdzie jest granica tego "zgodnie z prawem". Czy np. ustalenie 100 zł za godzinę parkowanie będzie też zgodne z prawem, jeśli większośc radnych tak postanowi? a...lizują tą kwetię można dojść do wniosku, że państwo, to prywatny folwark tych, którzy aktualnie dopchają się do włacy i to jest w tym wszystkim najsmutniejsze...a nie to czy parkowetry są widoczne, czy wydają resztę i takie tam...
~Przyjezdna 7-12-2010 15:00
Przepraszam bardzo a ja się chciałam zapytać, co to jest za kraj?! A Jelenia Góra to co to jest za miasto?! I w ogóle, w jakiej my erze żyjemy??! ŻE żeby zapłacić za mandat to trzeba się z kwitkiem osobiście w okienku stawić??!!. Postawić parkomaty - ok - ale przepraszam bardzo jak przyjezdny ma zapłacić wyznaczoną opłatę?? Ja do Jeleniej Góry przyjechałam z pobliskiej miejscowości, żeby autobusem pojechać do lekarza we Wrocławiu. Wieczorem jak wróciłam to było już za późno żeby z kwitkiem zza wycieraczki lecieć do biura. Jestem ciężko chora, a dodatkowo warunki pogodowe zaskoczyły na dniach i z domu w takim stanie nie było mowy się ruszać; nie mówiąc już o wyprawie do innego miasta. Z braku jakichkolwiek informacji w Internecie (rzekłby kto, że żyjemy w czasach postępu i komputeryzacji), braku kontaktowego numeru telefonicznego, NUMERU KONTA BANKOWEGO, przesłałam przekaz pocztowy, który dziś do mnie wrócił bo szanowne Biuro w takiej technologii też jeszcze się nie odnajduje!! ŻENU
~Przyjezdna 7-12-2010 15:11
Przepraszam bardzo a ja się chciałam zapytać, co to jest za kraj?! A Jelenia Góra to co to jest za miasto?! I w ogóle, w jakiej my erze żyjemy??! ŻE żeby zapłacić za mandat to trzeba się z kwitkiem osobiście w okienku stawić??!!. Postawić parkomaty - ok - ale przepraszam bardzo jak przyjezdny ma zapłacić wyznaczoną opłatę?? Ja do Jeleniej Góry przyjechałam z pobliskiej miejscowości, żeby autobusem pojechać do lekarza we Wrocławiu. Wieczorem jak wróciłam to było już za późno żeby z kwitkiem zza wycieraczki lecieć do biura. Jestem ciężko chora, a dodatkowo warunki pogodowe zaskoczyły na dniach i z domu w takim stanie nie było mowy się ruszać; nie mówiąc już o wyprawie do innego miasta. Z braku jakichkolwiek informacji w Internecie (rzekłby kto, że żyjemy w czasach postępu i komputeryzacji), braku kontaktowego numeru telefonicznego, NUMERU KONTA BANKOWEGO, przesłałam przekaz pocztowy, który dziś do mnie wrócił bo szanowne Biuro w takiej technologii też jeszcze się nie odnajduje!! ŻENU
~Gość 8-12-2010 16:05
Dzień dobry ! A ja mam garaż i za grunt na którym on stoi płacę 130 zł miesięcznie !!!!! W kwocie tej jest zawarta opłata za 6m2 za grunt niezbędny do korzystania z garażu w wysokości 9.50 zł -to że stanę na chwilę przed garażem żeby go otworzyć ew zamknąć.Kwota 130 zł miesięcznie jest "karą" za bezumowne korzystanie z gruntu a moje podanie leży w ZGL-u od marca i cisza.Specjalnie nie podpisują umów i płaci się haracz w postaci 3-krotnej stawki czynszu i potem mają na spotkania integracyjne przy świniaku w Kaczorowie.Płacę już tak z siedem lat i w to im graj,na premie też coś zostanie. ZŁODZIEJE !!!!! Jak mafi haracz się zapłaci i garaż może dalej stać ,po co podpisywać umowy,tak jest cacy - łoić mieszkańców.
~lii 13-12-2010 0:43
...a ja polecam parkowanie na wielopoziomowym...
~akul*** 21-12-2010 21:40
Ja to nawet ktoregoś dnia przechodzilem ulicą Skłodowskiej,gdzieś pare minut po 8.00 rano, a pani wyposażona w cyfrówkę, pykała zdjęcie jakiejś furki bez bileciku.Teraz miasto musi zarobić na aparaty, które zakupili.
~dwro 24-02-2011 12:01
Gdy stoisz 10 minut dłużej niż zapłaciłeś - kara, gdy stoisz 20 min krócej - ... no właśnie, nie ma nagrody? dlaczego płacimy za coś, czego nie robimy, dlaczego "z góry"? a może by tak wprowadzić płatność za realny czas parkowania, brać bilet, odjeżdżając wrzucać spowrotem i dopiero płacić. Niestety, to kary nakręcają ten biznes...
~ 19-09-2013 17:43
do ~dwro. Myślisz ty logicznie czy nie? najpierw parkować, a potem płacić? I kto by płacił oddając bilet? Nikt, a parkowaliby wszyscy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%