MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 27 maja
im. Jana, Juliusza

Parking na krzyżówce: to zgodne z prawem?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 listopada 2019, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: tvdami
Sporo zmian zaszło w ostatnim czasie na jeleniogórskich drogach, zwłaszcza w zakresie nowego oznakowania miejsc postojowych. Usytuowanie niektórych z nich budzą wątpliwości u kierowców.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
14
70%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejny ozdrowieniec w powiecie jeleniogórskim

Znowu będzie deptak

Przystanek ekologiczny w Jeleniej Górze?  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~nemo 4-11-2019 16:07
Ustawy nie tworzy policja i prezydent miasta.
~Markiz 4-11-2019 21:36
No to teraz w razie kolizji w mieście na skrzyżowaniu przy którym jest parking wszyscy będą zrzucali winę na nieprawidłowo usytuowane parkingi. Nawet wzmożona uwaga nie będzie miała znaczenia. "Bo jakiś samochód stał - np. bus; i przesłonił mi pole widzenia".... Od dawna mówię parkingi i miejsca postojowe powinny być rozlokowane "z głową", nie na ilość!!!! No ktoś za te planowanie parkingów w odpowiednim urzędzie bierze pieniądze?
~ 4-11-2019 22:44
Po pierwsze nie "ilość" a "liczba" Panie Prezydencie, po drugie auta dla niepełnosprawnych powinny mieć suwane drzwi, a po trzecie - jak teraz parkować na Bankowej i które oznakowanie obowiązuje: prostopadłe do osi jezdni czy "jodełka"?
~No, tak 5-11-2019 12:41
do: ~ (22:44)
Na bankowej obowiązuje parkowanie prostopadłe z lewej strony a równolegle po prawej stronie, przy czym należy wjechać prawymi kołami na chodnik tuż obok barierek. Wprawdzie prześwituje jeszcze byłe oznakowanie miejsc parkingowych, ale nowe linie znakujące prawidłowy sposób parkowania są widoczne. Niestety ludzie nadal parkują "po staremu" czyli ukośnie.
~ 5-11-2019 12:46
to pic
~ 5-11-2019 13:11
Samochód co ma niskie opony przy wjezdzie na krawężnik może uszkodzić felgę , ktoś ma duży łeb żeby coś takiego wymyślić
~XYZJ 5-11-2019 18:33
Dopóki kierowcy nie będą przestrzegać przepisów to zawsze będzie źle. Dlaczego ci najmądrzejsi za granicą nie są tacy mocni? bo tam mandat i koniec dyskusji za nieprzestrzeganie przepisów. Jeżdżą przepisowo, zapinają pasy, nie rozmawiają przez telefon....a w kraju samowolka na całego.....bo co mi zrobią?? Szkoda tylko, że przepisy w naszym kraju są takie liberalne. W terenie zabudowanym powinno być, jeśli więcej o 30 km niż pozwalają przepisy, pozbawiać kierowcę prawa jazdy na 6 miesięcy!! Te rajdy po Jeleniej trochę ukróciłyby się. Piesi mogliby spokojnie przez pasy przechodzić, a inni kierowcy spokojnie jeździć bez obaw, że jakiś PIRAT wyskoczy zza zakrętu. Policjo działaj i wykluczaj takich kierowców, prosimy!!!
~ 5-11-2019 19:28
Ulica Bankowa bedzie dodatkowym zrodlem dochodu dla lakiernikow i wulkanizatorow ! Prostopadle i rownolegle parkowanie w dosc waskim juz miejscu bedzie temu sprzyjac ! Miejsca dla niepelnosprawnych ok ! Musza byc szersze tylko po co zmieniac cos co funkcjonowalo dobrze od lat ! Pare samochodow mniej i tak nie zrobilo by roznicy a sposob parkowania pozostal by ten sam ! Paranoja !
~i bądź tu mądry:/ 6-11-2019 1:59
"Niestety, miejsca parkingowe muszą być większe dla osób z niepełnosprawnością ruchową, i słusznie..." No to niestety czy słusznie...?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Zmiana terminu XXIII Lwóweckiego Lata Agatowego

Podwójna moc z Pilchowic

Moja Fundacja wspiera domy dziecka

Sprzeciw radnych w sprawie budowy oczyszczalni ścieków

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
523
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%