MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Parking? Klony lepsze!

Wiadomości: KOWARY
Piątek, 4 czerwca 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:55
Autor: Ania
Fot. J. Kunikowski
Przy ulicy Klonowej w Kowarach miał powstać nowy parking. Mieszkańcy go jednak nie chcą, bo zostałby wybudowany kosztem terenów zielonych, o które sami zadbali. Napisali więc list protestacyjny do burmistrza.

Podpisali się pod nim prawie wszyscy mieszkańcy ulicy. Podkreślają, że klony posadzili sami, bo kiedy się wprowadzili było tam gruzowisko. Teraz dowiedzieli się, że w miejscu drzew i trawnika ma powstać parking.
– O planach dotyczących budowy parkingu dowiedziałem się przypadkowo w urzędzie miasta od jednego z pracowników – mówi Marek Mikrut, mieszkaniec ulicy Klonowej i radny powiatowy. – Byłem zaskoczony, bo nikt z nami tej decyzji nie konsultował – dodaje.

Urzędnicy podkreślają, że mieszkańcy ulicy Klonowej zagospodarowali teren gminny, a nie spółdzielni mieszkaniowej. W związku z tym, że planowany jest remont drogi łączącej centrum Kowar z Wichrową Równią przy okazji wybudowany zostałby także parking przy ulicy Klonowej. Obecnie mieszkańcy zostawiają swoje samochody na chodniku. Nie przeszkadza to pieszym, bo chodnik, który prowadził do nieistniejącego sklepu, dziś prowadzi donikąd.

– Nowe zatoczki do parkowania nic nie dadzą, bo nie wszyscy będą mogli na ich terenie zaparkować. Będzie bowiem tylko siedem miejsc parkingowych, a na chodniku może stać ponad trzydzieści samochodów – mówi Marek Mikrut.

Mieszkańcy ulicy Klonowej uważają także, że ich lokale stracą na wartości w momencie, gdy okolica nie będzie tak zielona jak dotychczas. Drzewa odgradzają budynki od szosy. W tej sprawie zostaną zorganizowane jeszcze spotkania. Droga musi być wyremontowana, bo jest w fatalnym stanie. Wielu osobom nie podoba się, że przy okazji zostanie naprawiony także chodnik. Uważają, że szkoda na to pieniędzy, bo i tak nikt z niego nie korzysta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Finał na lawecie

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Normalny mieszkaniec 4-06-2010 9:14
, nie ma tam mieszkania tylko wynajmuje, a poza tym każdy normalny człowiek woli mieć gdzie postawić samochód niż patrzeć na klony (jakim cudem samochód może zasłonić łąkę i byłą fabrykę dywanów. Tak na marginesie to powinni postawić zakaz parkowania na chodniku i co noc wszystkim wlepiać mandaty za parkowanie na nich i nie remontować jezdni, albo chodnik i parking, albo nic. Banda buraków
~olo 4-06-2010 9:47
Wesołe pomysły Mikruta Na parkingu klony, na chodniku parking a chodnik w polu Wiadomo Kowary ps. ciekawe czemu swoich drzew tak nie bronił
~Obywatel 4-06-2010 10:30
Parkingu nie będzie a samochody i tak będą parkowane na tej zieleni.
~ 4-06-2010 10:43
Mikrut robi już kampanie wyborczą
~Romanik 4-06-2010 11:33
Czy Pan Mikrut wszędzie musi robić zadymę ? "mieszkania stracą na wartości" Panie Mikrut a czy mieszkania we Wrocławiu w okolicy gdzie nie ma drzew / takich osiedli jest moc / tracą na wartosci ? Na osiedlu Wichrowa Równia jast i tak bardzo duzo zieleni , a co maja powiedzieć mieszkańcy bloków przy ulicy Matejki ? Pan Mikrut juz chyba zaczyna kampanie wyborcza i probuje zjednać sobie mieszkańców , którzy i tak widzą jego nieudolność jako radnego powiatowego.Panie Mikrut proszę przyznać co Pan zrobił dla miasta Kowary podczas swojej kadencji ? Zadymę łatwo robić i siać niepotrzebny ferment wsród mieszkańców . Panie Mikrut wzywam Pana do pracy w tych ostatnich miesiącach Pana kadencji , bo było to juz chyba Pana ostatnia kadencja jako radnego , proszę Pana bez niepotrzebnych zadym .
~ mieszkanka ul. Klonowej 4-06-2010 21:14
~olo, tyś facet chory z nienawiści do naszego sąsiada i piszesz już kilka wpisów z różnych komputerków. Opamiętaj sie facet, bo nie znasz dokładnie sprawy. Nam chodzi o to ,by na Klonowej nie niszczyć nam zieleni i po oknami robić parkingu. Parkujemy od lat po drugiej stronie ulicy u jest OK. A ty wciąż nie możesz zasnąć, jak nie obrzucisz błotem człowieka ,który wraz z całym blokiem walczy z głupotą kilku kowarskich urzędasów. Weź sobie kompres na głowę, lub przyjdź na Kolonową ,to oświecimy twoją główkę i nie będziesz pisał bzdetów.
~anti-hunter 4-06-2010 22:14
gmina jest dla ludzi a nie ludzie dla gminy-jesli chca drzew to wladza buzia na klodke i wykonywac wole narodu(jesli jest zgodna z litera prawa a jest bo na tym chodniku nie ma zakazu parkowania a ma on regulaminowo powyzej 1.5m po zaparkowaniu pojazdu-koledze ktory od drzew dzieki ktorym oddycha woli swoje cudo-15letniego golfika gratuluje malego rozumku pozdrawiam normalnych
~ 5-06-2010 6:20
anti-hunter ! czy byłeś na ulicy Klonowej ? Chyba nie , zapraszam, zobaczysz a zmienisz zdanie zieleni na ulicy Klonowej jest moc
b_jg 5-06-2010 8:48
"Mieszkańcy ulicy Klonowej uważają także, że ich lokale stracą na wartości w momencie, gdy okolica nie będzie tak zielona jak dotychczas." - I tu się mylą, bo w cenie są teraz mieszkania z miejscami parkingowymi a nie mieszkania z drzewami za oknem. Ale osobiście jestem za drzewkami :)
~olo 6-06-2010 14:59
ufundujcie Mikrutowi rzeźbę taką z klonu oczywiście i sypcie mu kwiaty pod nogi nic mnie nie zdziwi. Wiadomo Kowary
~k 7-06-2010 15:16
k
~ 7-06-2010 15:22
a może by tak ktoś pomyślał, żeby było wilk syty i wilk syty. Może i parking gdzie samochody i tak stoją a drzewka niech rosną jak rosły.
~Kasiula 17-07-2010 20:06
Nie mam ochoty mieć pod samym nosem parkingu... Dobrze było jak jest a nie będzie... mogli zamiast tego chodnika prowadzącego do byłego sklepu zrobić parking i tamte łąki wykupić a nie zieleń zabierać i chodniki... jak spychacz zima będzie odśnieżał parking nie będzie jak chodzić! niech lepiej wyremontują porządnie drogę, nawet autem terenowym nie da się jeździć...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Fundusze dla powiatu

To teren zapuszczony

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2202
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%