MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Park Zdrojowy wciąż placem budowy. Wiosną ma być pięknie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 października 2011, 9:35
Aktualizacja: Czwartek, 27 października 2011, 8:16
Autor: RED
Fot. RED
Wprawdzie alejki nabrały już ostatecznego kształtu, jednak trudno polecić jako przyjemność spacer po rewitalizowanym, największym parku Cieplic. Przydadzą się gumowce, bo błota nie brakuje.

W trakcie montażu są ozdobne bramy, stylizowane na wzór istniejących w XIX wieku Największą można podziwiać już przy wejściu od strony placu Piastowskiego. Bramy będą „strzegły” dostępu do parku także od strony ulicy Cervi, wjazdu od ul. Fabrycznej, pawilonu Edward oraz Przedszkola Zaczarowany Parasol. Dostać się na teren parku będzie można także przez cztery furtki.

W samym parku zakończono w większości już prace brukarskie na głównej alei lipowej. Boczne alejki wysypano szutrem, który – ze względu na niekorzystną aurę i brak odpowiedniego utwardzenia – pokryty jest warstwą błota. Tego ostatniego nie brakuje zresztą i w innych częściach parku, choćby na jego błoniach, na tyłach Pałacu Schaffgotschów. Wykonawcy będą musieli najpewniej ten obszar wysuszyć, bo po opadach deszczu łąka zamienia się w bagno.

Kończą się też jesienne nasadzenia i porządkowanie klombów oraz rabat. Zupełnie zmienił się skwer przed Pawilonem Edward, którego głównym elementem była fontanna z rzeźbą Marysieńki autorstwa Stanisława Brodziaka. Po charakterystycznym dla Cieplic monumencie nie ma ani śladu, a teren przed Edwardem w niczym nie przypomina zakątka sprzed rewitalizacji.

Zamontowano stylizowane słupy latarni. Na niektórych są także kamery monitoringu wizyjnego, którym zostanie objęty teren całego Parku Zdrojowego. Nie ma jeszcze ławek oraz innych elementów małej architektury. Zgodnie z projektem nie będzie ich jednak zbyt wiele. Trwają także prace związane z remontem muszli koncertowej prowadzone przez Zdrojowy Teatr Animacji. Zniszczone deski okrywające konstrukcję muszli zdjęto. Po konserwacji i wymianie wrócą na swoje miejsce, kiedy przeprowadzona zostanie konserwacja „szkieletu”.

Park Zdrojowy miał być oddany do użytku jesienią tego roku, jednak ze względu na różne trudności i opóźnienia, otwarcie całości zapowiedziano na wiosnę przyszłego roku. Jak wiadomo, będzie obowiązywał zakaz jazdy rowerami. Dostęp do działających na terenie parku Kawiarni Zdrojowej i Zdrojowego Teatru Animacji będą miały auta dostawcze. Jednak korzystający z tych instytucji raczej nie podjadą pod same drzwi samochodami. Pojazdy trzeba będzie pozostawić na pobliskich parkingach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Jeleniogórski polonez

Nowy dyrektor WORD

Komentarze (61) Dodaj komentarz

~Zdziwiony 26-10-2011 9:58
Dzisiaj rano widziałem dzieci bezradnie usiłujące rozgarniać ziemię .Do tego parku ze względu na bezpieczeństwo , powinien być rozszerzony zakaz wjazdu rowerami na całkowity zakaz wstępu .
~ 26-10-2011 10:09
Pięknie- nie zawsze znaczy miło i dobrze a i też nie wszystko co stare, trzeba usunąć do lamusa.(mamy przykład cieplickiego bruku)W starych parkach,niektóre zakątki powinny pozostać na wieki.Kiedy słyszę,że nowe na pewno będzie lepsze,to przypomina mi się opowiadanie z Pierwszej Czytanki,,o starym i nowym misiu,,którego dostał Zbysiu.Pan Prezydent pewnie je pamięta.
~ 26-10-2011 10:11
Ile będzie kosztował wstęp do parku?
~zuenek 26-10-2011 10:27
te szutrowe aleje to jest jakis skandal, podonie jak malutkie kosteczki na glownej alei. Przy kazdym wejsciu powinno sie posadzic pucybuta, ktory bedzie czyscil obuwie po wyjsciu. Ktos kto sie zgodzil na taki projekt to musial byc kompletny i nikompetentny kretyn lekko mowiac...
~Marcin73 26-10-2011 10:28
Nie jest specjalnie istotne czy remont zakończy się późną jesienią czy wczesną wiosną. Istotna jest jakość tego remontu. "Miłośnicy Cieplic" i Rada Cieplic zgłasza liczne uwagi dotyczące jakości wykonania poszczególnych prac, oraz wzajemnego niszczenia efektów pracy przez ekipy wykonujące kolejne zadania. Do takich bardziej kuriozalnych spraw należy regularne łamanie i wyrywanie krawężników przez cięzki sprzęt jeżdzący po teoretycznie gotowych alejkach parkowych. Mając świadomość jak ważne dla Cieplic są Parki - Zdrojowy i Norweski, z uwagą będziemy śledzić prace remontowe, oraz domagać się należytej staranności przy ich wykonywaniu. Pozdrawiam, Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~parkomat 26-10-2011 10:37
ja już nie mogę się doczekać otwarcia parku, bo w Jeleniej Górze brakuje ładnych parków
~s,mquwkewhw 26-10-2011 11:20
hahhaha robią parka dla starych biednych i schorowanych kuracjuszy którzy podczas spaceru w tym parku, nawet nie będą mieli gdzie usiąść, i odpocząć bo ławek będzie mało. gratuluję.
~DiabloJG 26-10-2011 11:45
Patrząc na zdjęcia.....był park.....a jest kupa błota..i brak pomysłu..
~wyborca1 26-10-2011 12:02
Co to znaczy: ławek jeszcze nie ma i ...nie będzie ich zbyt wiele ??? Nakaz spacerowania do utraty tchu ? I jeszcze jedno: czy dla fontanny z Marysieńką znajdzie się miejsce w tym super zrewitalizowanym park? .
~spółka zło 26-10-2011 12:13
Na temat remontu parku powinna się tutaj wypowiadać prokuratura i mam nadzieję, że się tego doczekam. I że żadne immunitety nie będą przeszkodą do takich wypowiedzi.
~Jel.. 26-10-2011 12:18
park jest po to aby wypoczywać i co? własny zydelek trzeba będzie nosić pod pachą? a co do zapłaty dlaczego płacić?matko czy już wszyscy są tacy nienażarci i durni?
~ 26-10-2011 12:25
Mam nadzieję, że nasze władze nie wpadną na pomysł ,aby zmieniać coś w Parku Norweskim. Jest dziki i powinien taki pozostać.
paweljo 26-10-2011 12:26
A ja mam pytanie w bardzo konkretnej sprawie. Jeśli przyjmiemy założenia o których nie raz już mówili włodarze naszego miasta: 1. park zdrojowy jest do spacerów i dla kuracjuszy sic! 2. w parku zdrojowym nie wolno jeździć na rowerze 3. do parku zdrojowego nie wolno wprowadzać psów 3. dla mieszkańców dla rekreacji pozostaje park norweski to jak udać się na "rekreację" z rowerkiem z 6-7- mio letnim dzieckiem i pieskiem jeśli się mieszka np na Placu Piastowskim. Kto ma pomysł? Pozostają też inne jak sądzę nie wielkie trudności np. jak zarządcy miasta wyobrażają sobie imprezy w wyremontowanej muszli przecież publiczność po pierwszym koncercie "skasuję" tak delikatną nawierzchnię w parku. Co z sztucznym lodowiskiem które było ogromną atrakcją Cieplic.
~ECH... 26-10-2011 12:55
Ktoś wymyślił rewitalizację parku, aby na tym zarobić... jak widać dużeee pieniądze !!!
~ 26-10-2011 13:02
I jeszcze trzeba postawić różne tabliczki z zakazami: zakaz wchodzenia w butach na obcasach(żeby nawierzchni nie zniszczyć), zakaz siadania na ławkach w celu innym niż ze zmęczenia( bo mało) zakaz wprowadzania dzieci ( bo biegają, hałasują) zakaz oddychania przez miejscowych( bo park dla kuracjuszy przecież ) a nawet zakaz wchodzenia mieszkańcom Cieplic i okolic, ( bo park dla kuracjuszy.)
~zewsii 26-10-2011 13:05
Ten "news" ściśle nawiązuje do wczorajszego o jakości remontu nawierzchni Placu Piastowskiego. "Przypadkowa" firma, pracownicy z łapanki ( w większości bezrobotni na zasiłku), brak jakiegokolwiek doświadczenia, ale za to najniższa oferta przetargowa.Jak długo jeszcze?
~ 26-10-2011 13:24
Jak długo...tak długo jak będziemy biadolić i nic nie robić.. i wierzyć w bajki w kampaniach wyborczych.
~diabelek 26-10-2011 13:28
zapraszamy przedstawiacieli NIK na te inwestycje ! kumoterstwo, łapuwy i brakoróbstwo chyba na skale juz niespotykaną. wiele "zabytkowych" elementów zniszczono bezpowrotnie. projekt przygotowała , bez ładu składu i poszanowania dla tego, co było, o uzytkownikach nie wspominając, czyli o nas wszystkich. jedna wielka wykonawcza pomyłka. Mogło być tak pieknie, a dzieki łapówkarzom wyszło jak zawsze. Powiedzonko: NIE KRADNIJ - rada miasta nie toleruje KONKURENCJI jest tutaj najzupełniej na miejscu ! zapraszamy przedstawicieli NIK , Służby Ochrony Zabytków z Wrocławia skoro Kapałek sobie nie radzi, Nadzór budowlany - Zniszczono podczas "prac" drenaz odwadniajacy tereny parkowe, Jak myslicie, poza dekoracją, po co były oczka wodne na całym terenie. Ale syf, Krecik widze kasę ciągnie...
~rower 26-10-2011 13:39
Jak myślą, że będą ludzie przestrzegać durny zakaz wjazdu rowerem, to niech już dzwonią do Bolesławca. Niech wyznaczą drogę dla rowerów tamtędy to będzie spokój.
~x 26-10-2011 13:40
w parku bedzie wypozyczalnia masek p.pylowych, kurz z szutrowych alejek moze osiadac na odziezy,pluca beda bazpieczne! skad ma byc kasa na bruk? zawili musieli by "zarabiac" tyle co zwykli ludzie, nici z tego, za takie ochlapy nie gogdnym byloby rzadzenie miastem.to "praca" ktora ma po okresie kadencji ma zapewnic byt i zycie dostatnie z procentow bankowych szlachcie z ratusza. bruk sie marzy... zarty!
~diabelek 26-10-2011 13:46
I może tak naprawdę już dość "revitalizacji" w JG jesli mają być w ten sposób prowadzone! Park Norweski niech zostawią tak jak jest, miasto zaoszczędzi grube pieniądze, a Park nadal bedzie służył ludziom. Bo jak ogrodzą sadzawki, garbaty mostek sprzedadza i zmienią na żelbetowy, Muzeum przyrodnicze obłożą panelami pcv, zrobią jak w zdrojowym żelbetowe słupy obłożone piaskowcem który nasiąknie i odpadnie, to bardzo dziekujemy ! Zasługi zawiły: finalizacja problemu Kiliński, otwarcie Term Cieplickich, Revitalizacja Parku, Fontanna, reforma MZK, SKM, juz nie wspomne o Al.WojskaP, dopilnowaniu prac na ulicach, jeszcze niedługo dojdzie odśnieżanie przez firmę zarzadzana wciąż przez dziadka mroza i jak zawsze będzie ślisko, skoro stołki grzeja wciąż te same NIEROBY. ważne, że sprawozdania sa OK!
~ 26-10-2011 13:50
Właśnie to trzeba przyznać przedwojennym wykonawcom,że czasem sprytnie ukryte to, co wydawało się,że tylko cieszy oko,miało też inne przeznaczenie.Jeżeli projektant(ka) tego nie widzi,jeśli też usuwa zabytkowe elementy z takiego miejsca jak park,to może minął(ęła) się z zawodem bo z powołaniem na pewno.Trzeba samemu nie mieć duszy, żeby ,,zabrać duszę,, takiemu miejscu.
~diabelek 26-10-2011 14:03
...eeetaaam... kasa sie liczy ... a wykonawca też im tańszy tym lepszy ... a zatrudnia facetów którzy juz i tak są ślepi od denaturatu ... ile elementów odkopano i sprzedano, ile zniknęło z powierzchni ziemi, zastąpione prowizorką ... ale spokojnie, jak ktoś dobrze posmaruje, to i lawek bedzie wiecej, puki co sie producent nie nawinął po prostu. Za to producent ogrodzeń o wątpliwym uroku, niby kutych, nie mających związku historycznego z parkiem, posmarował chyba aż ciekło po nogach ... no i te piekne nasadzenia, to juz nie wspomnę ... jedna wielka porazka ! już kiedys budując Zabobrze III poprzecinano drenaż, odprowadzający wode spod góry szybowcowej az do bobru i pod blokami zrobiły sie jeziorka. Ale że nikt sie nie uczy na błędach, teraz w parku jest ta sama historia. NIK zapraszamy :)
~ 26-10-2011 14:10
Mam nadzieję,że planowana rewitalizacja parku przy Muzeum G.Hauptmanna nie przyniesie tylu negatywnych emocji i zamysł ogrodu-parku pozostanie w swej formie, wypełnionym testamentem artysty.Mam nadzieję....
~zewsii 26-10-2011 14:13
Bo może warto wiedzieć w ręce jakich specjalistów oddano realizacje projektu : 1)mgr.inż.Technolog żywności, 2)Kadrowa z PKO Tow.Finansowe sp.zoo, 3)mgr.inż. biotechnolog specjalista od proszku do prania, 4)bankowiec, specjalista od "żabki"(sieci sklepów), 5)technik-mechanik z ZETO, 6)główny księgowy z "Polkoloru TV",7)specjalistka od nasiennictwa i hodowli, a także księgowa z Miękini. W tym trzy osoby (co najmniej) to bliska rodzina. Czego więc oczekujemy?
~akumek 26-10-2011 14:13
Bardzo leży mi na sercu los Marysieńki z fontanny... Urodziłam sie w Cieplicach, chodziłam do przedszkola tzw. fampowskiego, wracałam do domu przez park z moja nieżyjącą juz mamą... Marysieńka była zawsze i myślę, że moje i nawet starsze pokolenie Park Zdrojowy kojarzy głównie z nią. Nie wiem, czy do Cieplic przyjeżdżają ludzie, którzy pamiętają miasto sprzed wojny, wątpię, czy warto usuwać wszystko i odtwarzać przeszłość za każdą cenę. Myślę, że park będzie ładny (mimo PARU wątpliwości), ale czy gdzieś znajdzie sie miejsce dla Marysieńki??
~pr.Zawiła 26-10-2011 14:17
NIE
~do 14:17 26-10-2011 15:09
Czy nie wiesz , że pomysł z rewitalizacją parku był pana Marka.O!
~zewsii 26-10-2011 15:10
To nas paradoksalnie nie powinno dziwić : cyt. ze strony internetowej firmy "Anti" -"Rok 2010 był dla nas rokiem bardzo szybkiego rozwoju, co, paradoksalnie, doprowadziło do powstania straty. Dlatego w IV kwartale tego roku został opracowany i wdrożony Program Restrukturyzacji "Rejs Anti". ". To tak jak z "prezesem" : przegrał, ale wygrał.Gdy firma jest "pod kreską" nie liczmy na dobrą robotę.
~khgdre 26-10-2011 15:17
Wybrukowano wybrukowano a nawet już się zapadła kostka ( np od ul Fabrycznej )
~do 15.09 26-10-2011 15:26
pomysł owszem. ale nie krytykuje pomysłu. krytykuje wykonanie. za Obrzępały cos zaczęło sie dziać. Szkoda, że Zawiły tylko meczy trwajace tematy (bez dozoru) i nic nowego sie nie pojawia konstruktywnego ...
~Laki 26-10-2011 15:51
Jak można było prowadzić prace nie zaczynając od przeprowadzenia drenażu, czyli zmeliorowania terenu, i zniszczenia drenów poniemieckich. Taka sprawa nadaje się do prokuratora lecz nie jeloniogórskiego. Następne pod zdjętym asfaltem znajdowała się kostka gdzie ona trafiła? Po cholerę wydano tyle pieniędzy na granitowe krawężniki? Za te pieniądze zamontowanoby ławki co 5 metrów po to jest park,w którym małe dzieci mają prawo jeżdzić rowerkiem, hulajnogą a rodzice siedzieć i pilnować dzieci. Zainstalować z 5 koszy z woreczkami dla psów, niech psy mają prawo wejscia. Dlaczego usunięto Marysieńkę? przecież nawet woda zdrojowa tak się nazywała, czy była ładniejsza od pani projektantki. Głupotą jest twierdzić iż obecnie nowe będzie ładniejszeA co nato Rajcy Ciepliccy?.
~zewsii 26-10-2011 15:59
O co chodzi z tą ilością ławek? W "Przetargu" stoi jak byk : 220 szt. ławek typu „Łazienki” lub równoważnych 15 szt. ławek drewnianych 1 ławka drewniana wokół drzewa 220 szt. koszy typu K6 lub równoważnych
Tomy M. 26-10-2011 16:37
Na tym parku zarobili WSZYSCY PRZYJACIELE I ZNAJOMI KRÓLIKA. Ta rewitalizacja to ŚMIERDZĄCY PROKURATURĄ WAŁEK! To już nie chodzi o tragiczne wykonanie, niszczenie materiału (obite krawężniki granitowe) czy niszczenie drzewostanu parku (te ochrony na drzewach na nic się nie zdały gdy pijany kaparkowy postanowił poszaleć) już SAME ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE BYŁY IDIOTYCZNE! To jest PARK MIEJSKI!!! Ma służyć MIESZKAŃCOM a nie KURACJUSZOM! Właściciel UZDROWISKA niech sobie kupi teren i zbuduje własny park, wtedy może go nawet zamykać na klucz!
~ 26-10-2011 16:49
To po ile te bilety do parku będą?
rymcycymcy 26-10-2011 17:15
Dla mnie spoko :) Dobrze, że pedałkowców tam nie wpuszczą i całego dziadostwa z miasta :) Będzie można wiosną pisać wartościowe komentarze siedząc z laptopikiem na nowej ławeczce ! :)
Piipi Jelonkowa 26-10-2011 18:04
*CYCY ! .. zapomniałeś o nocy ! .. a wtedy zostaniesz zamknięty w parku z fajnymi ropuchami !
~ 26-10-2011 18:06
A taki piękny park mieliśmy... No i go nam spieprzylii. Że takiego brzydkiego wyrażenia użyję. Inaczej nie da się tego określić. Jak można było nasypać po prostu tłucznia zamiast zrobić jakąś utwardzoną nawierzchnię? Będzie błoto... Jak po tym chodzić? To przecież będzie nie park, ale droga dojazdowa do teatrzyku i knajpy cieplickiej. Bo tylko samochodem da się po tym poruszać. O chodzeniu nogami nie ma co marzyć, bo trzeba brać gumiaki. I maskę przeciwpyłową na twarz.
~ 26-10-2011 18:43
No te 55 mln złotych. Nie wyobrażam sobie tej kwoty.
~fismol2 26-10-2011 18:45
z tego co się orientuję pomysł biletowania dawno upadł. Zastanawia mnie jednak kwestia zamykania parku w godzinach nocnych. Jeśli ktoś sie orientuje czy park faktycznie będzie zamykany to proszę o wypowiedź w temacie. a swoją drogą - czy gdzieś można się takich rzeczy dowiedzieć czy tylko z plotek? :P
~kasa 26-10-2011 19:06
Jedna wielka porazka...
~Niggers 26-10-2011 19:34
Ludzie ! My już myślimy o demontowaniu płotu ! Park był i zawsze będzie nasz ..
~idea 26-10-2011 20:02
nie sztuka jest wydać jakkolwiek pieniądze- szczególnie unijne. Gdyby inwestorem była prywatna osoba pewnie inaczej cały ten plac budowy by wyglądał.Czy ktoś, ze str "unii" to kontroluje, jak są realizowane te projekty i wydawane pieniądze ?! totalny chaos organiz:lampy ustawione bez pionu, trawa sadzona w mroźny październik, płot przymocowany na "śrubki";wysokość płotu taka, ze wystarczy sprawna fiz. osoba i już park nocą zaprasza;miejsca na ławki zaprojektowane tyłem do słońca i gór,w krzakach (gratulacje dla projektanta!!), piękne błonie przed teatrem poprzecinane ścieżkami- a potrzeby fizjologiczne załatwiane będą chyba w tych nowych nasadzeniach, bo po co w XXI toalety (zamiast psów, straż będzie wyłapywać staruszków) - co na to duch Schaffgotscha?
~ 26-10-2011 20:13
Przewraca się w grobie...i tylko czekać jak się ujawni.
~zewsii 26-10-2011 20:21
Nie wiem skąd się wzięło te 55mln. złotych.Przed ogłoszeniem przetargu wspominano o kwocie troszkę ponad 15mln.Przetarg "wygrała" firma Anti proponując cenę 11mln.536tys. z niewielkim okładem. W założeniach przetargowych ten płot ma tylko spełniać funkcję oddzielającą park od miasta, ale tylko "optycznie".Co jednak, jeśli komuś strzeli do łba, żeby założyć łańcuchy? Kwota dofinansowania unijnego wynosi 10 435 950 zł.Całkowita wartość projektu to 14 908 500 zł. Miasto "zaoszczędziło" więc tę różnice ok. 3.3 mln.zł i należy spodziewać się, że zostanie ona odpowiednio "zagospodarowana".
~idea 26-10-2011 20:53
nie rozumiem idei oddzielenia "optycznego"parku od miasta? w czym przeszkadzał otwarty park... a tak mamy absurdalnie poprzecinane trawniki płotkiem (patrz: przy sanatorium Edward).Czy park np w Polanicy jest zamykany.W ramach skojarzeń- Już ktoś kiedyś podzielił trochę większym murem raz Warszawę, i raz Berlin. Z jednej str.władze miasta stwarzają "raj" dla kuracjuszy w postaci zamkniętego parku a z drugiej puszczają im w ramach kuracji dotleniającej i terapii hałasem samochody rajdowe przez plac piastowski (gdzie tu logika?)
~Wojtek Ch. 26-10-2011 20:59
Jestem zdruzgotany !!!! Władze zdurniały do reszty, czy totalnie im odbiło??? Połowę swojego dzieciństwa spędziłem w Cieplicach i najpiękniejsze wspomnienia mam z WŁAŚNIE z parku!!! Nie ma fontanny z Marysieńką?? A co będzie?? Biedronka czy Lidl?? przecież na każdej pocztówce fontanna z Marysieńką była herbem Cieplic!! Jakieś 4 bramy?? A co to są Powązki czy rezerwat Indian??? Będzie mniej ławek??? Skandal i jakaś totalna korupcja mi tu się kroi za realizacje takiego durnego projektu!!! cały urok Cieplic to właśnie oba Parki i należało tylko wyremontować alejki, fontannę i nasadzenia. Gdyby taką masakrę zrobiono w Ciechocinku na deptaku to Burmistrz poleciałby na pysk następnego dnia po decyzji!!! A tak się rewitalizuje: http://www.fmix.pl/slideshow/5355/83411/ciechocinek.html
~abc 26-10-2011 21:26
~80mb identycznego płotu z 1 bramą to koszt ~230 000,00zł to cena ofertowa. Pieniądze w błoto za zbędne ogrodzenie parku. Ciekawe czy chociaż teren za płotem zostanie uporządkowany po robotach budowlanych przy płocie, a jest sporo metrów do uporządkowania. Dzisiaj zniszczono nawierzchnie asfaltową na zakręcie ulicy Parkowej/Fabryczna, rozpruto jezdnię żeby położyć jakiś przewód elektryczny, a jest to 2-letnia nawierzchnia. Przecież już raz pruto tą ulicę przy prowadzeniu rurociągu z ujęcia wody termalnej do nowo udowanych basenów termalnych.
rymcycymcy 26-10-2011 21:27
26-10-2011 18:04 | Piipi Jelonkowa | ...ropuchy są jak sąsiadka ...po pierwszym buzi robi się z niej królewna ! ;) ...tylko po kiego ten monitoring ? :)
~ 26-10-2011 21:31
No i mamy w Cieplicach ZOO. POzamykają bramy, żeby prominentni nie POuciekali a plebs zza płotu, bedzie miał co POogladać. :(
~Wojtek Ch. 26-10-2011 21:57
Kilka lat nie było mnie w Cieplicach i chciałem je w przyszłym roku odwiedzić, żeby wrócić w magiczną atmosferę spędzonego tam dzieciństwa, wśród alejek na których się spacerowało, na ławeczkach na których siedziało się koło fontanny Marysieńki i patrzyło na śniezkę, gdzie na kocyku leżało się na "patelni" i opalało... ale po tym co przeczytałem odechciało mi się odwiedzać ogrodzonego płotem GETTA z Kuracjuszami !!!! Zamiast na siłę poprawiać durnymi pomysłami to co było piękne, władze miasta niech lepiej zabiorą się za Jelenią bo robi się syf w mieście :-(
Piipi Jelonkowa 26-10-2011 22:00
..do - [~Rymcycymcy ] ... *to wszystko dla Twojego dobra ! ..abyś nie został podzibany przez bociana .. kiedy będziesz całowac jego ropuchy !
rymcycymcy 26-10-2011 23:09
Tak, tak ...z bocianami nie ma żartów ..one kolaborują z kapustą !!! ;)
~Obserwer 26-10-2011 23:14
Ciekawe gdzie jest prokurator i dlaczego jeszcze nie ma wyrokow za to gowno za ogromne pieniadze i gdzie podziala sie kostka betonowa z parku . Dlaczego piekne alejki zostaly zrobione ,z granitu krawezniki a po srodku zwir i bloto a laki nie maja drenow i sa zrobione tak - ze byle przyslowiowy Kowalski szpadlem i grabiami by to lepiej zrobil.
~ 26-10-2011 23:35
Park w uzdrowisku zamkniety na klucz!!! Nic dłupszego nie mogli wymyslic hahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~nej 27-10-2011 0:23
Błoto, rozgardiasz a lampy świecą się prawie całymi dniami. Jak skończy sie rewitalizacja to pewnie nie będą już działać. A poza tym gdzie oszczędność i poszanowanie naszych pieniedzy - mieszkańców, podatników.
~asgc vjn 27-10-2011 7:46
Nawiedzona zrobiła projekt a bałwan go podpisał...
~diabelek 27-10-2011 11:16
TaK jakos przypadkiem link do artykułu wraz z komentarzami udało się podesłać do referenta UE ... ale bedzie jaaaazdaaaa }:>
~i tyle 30-10-2011 16:18
Spacer po bruku parkowym nie będzie przyjemnością ! Kto będzie płacił odszkodowania za zniszczone obcasy, skręcenia i łamanie nóg na tej kostce brukowej ?
~basiunia 30-10-2011 17:14
Z tego co widać i co można na temat parku poczytać kwalifikuje sie do zbadania przez prokuratora, To jest skandal za nasze ,podatników pieniądze.
~ 1-11-2011 12:16
gdzie bedę mógł pujść z dzieckiem aby mogł sobie bezpiecznie pojeżdzić na rowerze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bosskie kobiety

Zamknięte szlaki w Strużnicy

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Przed nami finał WOŚP

Chcą pożyczać drona

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
460
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%