MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Park Zdrojowy rewitalizowany. Podtapiany i dewastowany

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 lipca 2011, 7:41
Aktualizacja: Niedziela, 10 lipca 2011, 7:20
Autor: Agrafka
Fot. AWSM
Mieszkańcy Cieplic z niepokojem obserwują remont Parku Zdrojowego. Naprzeciwko Pałacu Schaffgotschów, na parkowych błoniach i nie tylko tworzą się ogromne kałuże. Mnożą się także akty wandalizmu. Nie jest pewna data otwarcia parku po zakończeniu prac rewitalizacyjnych.

Na 30 września przypada planowany termin ukończenia prac w Parku Zdrojowym. Jednak z powodu remontu muszli koncertowej oraz wykonania do niej przyłącza energetycznego itp., których nie uwzględniał pierwotny projekt, całość prawdopodobnie przesunie się w czasie.

W samym parku prace są już na ukończeniu: sadzone są więc kwiaty, krzewy, tworzone rabatki o przeróżnych kształtach. Latarnie błyszczą już w słońcu, a nowo wytyczone alejki wiją się między wiekowymi drzewami. Robotnicy kładą kostkę brukową na głównym deptaku przed Teatrem Zdrojowym. Wkrótce ustawione zostaną ławeczki, śmietniki i z parku będą mogli korzystać zarówno ciepliczanie, jak i kuracjusze.

Jednak mieszkańcy Cieplic obawiają się o miejscowe podtopienia parkowych skwerów i zastanawiają się, czy projektant wziął pod uwagę sprawy melioracji terenu. Rzecznik prasowy prezydenta Jeleniej Góry wyjaśnia – Niektóre obszary w parku położone są niżej niż lustro wody, więc nie można całkowicie odwodnić czegoś, co jest położone blisko poziomu wód gruntowych. W miejscach gdzie sprzyjały ku temu warunki system odwadniający został zamontowany. W niewielkim stopniu zawsze wody gruntowe w Parku Zdrojowym zalewały nieliczne obszary – poinformował Cezary Wiklik.

Kałuże to nie jeden „problem” w cieplickim parku. Mnożą się tam bowiem akty wandalizmu. Nieznani sprawcy zerwali korę z kilku drzew w Parku Zdrojowym. Do zdarzenia doszło na terenie, gdzie wiele osób często spożywa alkohol. W trakcie wykonywania czynności, które miały ustalić sprawców, funkcjonariusze otrzymali informację, że wcześniej w tym miejscu grupa młodzieży piła napoje wyskokowe. Następnie pod jego wpływem wpadła na pomysł, aby zedrzeć z drzew korę. Niestety nikt ze świadków sprawców nie wskazał.

W mijającym tygodniu dwóch mężczyzn jeżdżących na skuterze postanowiło poszaleć na ścieżkach parkowych, które nie zostały jeszcze ukończone. Frajda kręcenia tzw. „bączków” przeważyła nad zdroworozsądkowym podejściem do terenu odnawianego Parku Zdrojowego. Z kolei spacerowicze i inni nadal korzystający z uroków tego miejsca pozostawiają wiele odpadów naczęściej butelek plastikowych i szklanych. Bardziej pomysłowi „bywalcy” parku budują sobie nawet ławeczki pod drzewami z tego co znajdą wokół.

Ta samowolka ukróci się po oddaniu zrewitalizowanego Parku Zdrojowego do użytku. Teren będzie w całości ogrodzony (montaż ogrodzenia trwa) oraz zamykany na noc. Wchodzących na ten obszar mieszkańców i turystów obowiązywał będzie surowy regulamin zabraniający, między innymi, jazdy na rowerze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Trwa rozbudowa SOSW

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~Ciepliczanin 9-07-2011 8:08
takie szukanie tematu na siłę. Park jeszcze nie zakończony a już ogólnikowe frazesy typu- Mieszkańcy Cieplic obawiają się,wszyscy tak mówią itd.itd.Generalnie czepialstwo.Co się tyczy wody, to jak ma jej nie być w parku jak lało trzy dni? Wydaje mi się ,że dyskutować na temat tempa rewitalizacji to będzie można pod koniec września.Co się tyczy już któryś raz powtarzanej informacji o zerwanej korze.Ludzie zastanówcie się jak można zerwać korę tak szybko? Trzeba by sprawdzić fakt czy aby te drzewa nie były zniszczone podczas rewitalizacji lub nie przyjęły się po przesadzeniu a nie pisać o wandalizmie. Poza tym jak zwykle kilkadziesiąt powtarzających się zdjęć. Po co?
~ 9-07-2011 8:57
a ogrodzenie kojarzy mi sie z ogrodzeniem cmentzrza,kto to projektowal???
~jejcam 9-07-2011 9:44
niech rada wprowadzi paszporty do parku mo ze zeflik ma pomysł on zawsze blyska dalentem
~sowa 9-07-2011 9:55
Fantastycznie ze sa informacje na ten temat to dotyczy wszystkich nas z niecierpliwoscia czekamy na jego otwarcie .
~slick 9-07-2011 10:11
co za bzdurny artykuł i jeszcze ten frazes "napoje wyskokowe" żenada...
~ 9-07-2011 10:44
dopiero będą demolować jak oddadzą park do użytku , polska to chory kraj, ludzie to idioci
~ 9-07-2011 10:48
Proponuję wprowadzenie winiet dla odwiedzających. P.S. Podobna ma być w parku Biedronka. :)
~parkowiec 9-07-2011 10:56
co im przeszkadzają rowery? niech lepiej zabronią starym tłustym kuracjuszkom rozbierania sie i pokazywania pożółkłej zapoconej bielizny, bo dzieci się ich boją.
~biko 9-07-2011 10:58
a co na to nowy twor spoleczny tzw milosnicy cieplic , co na to p. Anna Bałkowska
~ 9-07-2011 11:58
Kostka brukowa-czyli o spacerze w butach na obcasach można zapomnieć.Po asfalcie można było przynajmniej wygodnie isc bez ryzyka skręcenia kostki.A więc nie tylko na zakupy do centrum J.Góry trzeba zakładać trampki,na niedzielny spacerek po kościele też trzeba będzie mieć w torebce pepegi na zmianę.Gratuluję pomysłu.
~ 9-07-2011 12:06
WIDAC ZE KORA CELOWO ZERWANA.JEŁOPY DURNE TEN NAROD
~@ 9-07-2011 12:08
...i jeszcze ta cholerna woda, wobec której człowiek jest zupełnie bezsilny!
~taa 9-07-2011 12:13
Plebs się panoszy, prostactwo i chamstwo triumfuje, inteligencja w regresie a w czyim to jest interesie?
~jadm 9-07-2011 12:46
widac ze gowniarze komentuja a poxniej beda plakac, ze nikt nie przyjezdza i pracy nie maja a kto do was dziady przyjedzie jak juz wszystko zniszczycie przyslowie mowi , ze c...n u siebie nie kradnie dewastujac kradniecie u siebie
~do 11:58 9-07-2011 12:49
A panienka wie, że chodzenie w butach na obcasach jest wyjątkowo niezdrowe dla nóg? Bardzo dobrze, że są miejsca w naszym mieście, gdzie trzeba założyć normalne obuwie zamiast wykrzywiać stopy na 10-centymetrowych obcasach. Jest to bardzo cenna profilaktyka zdrowotna, szkoda, że niektóre paniusie z kurzymi móżdżkami nie są w stanie tego zrozumieć.
~wroclawski_student 9-07-2011 13:19
Zakupy w centrum J.G, niedzielny spacerek po kościele... Typowe rozrywki ograniczonej umysłowo paniusi. Nic dziwnego, że teraz szlocha - innych sposobów spędzania wolnego czasu po prostu nie zna.
~kiss my ass 9-07-2011 13:23
"Wchodzących na ten obszar mieszkańców i turystów obowiązywał będzie surowy regulamin zabraniający, między innymi, jazdy na rowerze." Mogą mi skoczyć. Pozdrawiam :)
~Niggers 9-07-2011 13:30
Dzielnicowi będą uzbrojeni w ! ! Konie he he.. Jasne że będę jeździł tam na rowerze, to po to wprowadzają udogodnienia psując naturalny rozwój tego miasta ? Gdzie mamy iść ? Jak nie będziemy jeździć po parku rowerem, to malować kamienice - Chcą wojny ! ! Będą ją mieli z pewnością.
~ 9-07-2011 14:01
z tymi obcasami to mnie Dziołcha rozbawiła. Ha ha ale ma kobieta problem, no i jak ona teraz wyjdzie z domu? W trampkach? No ale jak? jezus ale ludzie mają problemy...
~ju 9-07-2011 14:05
I ci ten płotek ma służyć temu żeby nikt tam nie wlazł po zamknięciu??? Przecież przez niego nawet dziecko przejdzie,troche nie przemyślana inwestycja, bo to powinno mieć przynajmniej ze dwa metry ;)
~... 9-07-2011 14:37
No cieszę się niezmiernie,że rozbawiłam czytelników egzotycznym tematem zakładania butów na obcasie:) Zapomniałam,że temat dotyczy Cieplic,a nie miasta,gdzie jednak sporo kobiet(niekoniecznie już panienek,ja akurat buty na obcasie zaczęłam nosić w wieku dojrzałym) na przykład pracuje w cywilizowanych miejscach i w pepegach na co dzień nie chadza.No ale park jest przewidziany jako miejsce przechadzek dla niemieckich kuracjuszy,między posiłkami a zabiegami rehabilitacyjnymi, a oni noszą takie charakterystyczne zdrowotniaki na słoninie,więc wszystko jest w zasadzie ok. P.S.Określenie Dziołcha szalenie sympatyczne:).A problemu obcasów nie demonizuję,tylko proszę zapytać swoich dziewczyn,sióstr,żon,mam,cioć, jak im się wędruje jeleniogórskim deptakiem,niekoniecznie dla rozrywki.
~ 9-07-2011 14:44
To zresztą problem wielu większych miast.Wrocławski rynek miał być nawet przeszlifowany na wniosek damskiej części magistratu,ale ograniczyli się do wysypania tych "fug"piachem,który szybko się wypłukał. A już przejście pod naszą nową galerią grodzką-mistrzostwo świata,tam już nawet w trampkach można się omsknąć.:) No ale to tylko taka marginalna uwaga była,ja tam właściwie do tego parku się nie wybieram,mój synek-kiedyś mały-nauczył się tam jeżdzić na rolkach i na rowerze,bo te asfaltowe alejki były równe i "po płaskim",teraz już niech inni sobie korzystają, przez płot przełażą,korę z drzew obdzierają,ogrodzenie na złom rozkradają,pozdrawiam.
~vito 9-07-2011 14:52
III RP - poroniony bekart "okraglego stolu". Wszystko oparte na ukladach, kazde pieniadze, (nomen omen) wyrzucone w bloto.
Piipi Jelonkowa 9-07-2011 15:44
.. trzeba brac przykład z ..Agrafki ! / ..fot.nr.13,14,16,17 / .. i fotografowac mężczyzn z daleka,bo oni lubią przerywac pracę i .. nawet podrywac !
~~Tak 9-07-2011 16:15
Urzednik mówiący o odwodnieniu, jak nie wie co to jest odwodnienie terenu - melioracja, to niech się nie kompromituje. Projektant "dał ciała", odstawił fuchę i nie zaprojektował odwodnienia głównej łąki z kasztanem na środku. Samo przeoranie łaki, nie odwodni terenu. Po każdym deszczyku woda nie ma gdzie odpłynąć, bo nie ma żadnych najzwyklejszych studzienek odpływowych. Ogrodzenie i bramy to już kultowy temat, chyba najważniejsza pozycja w kosztorysie - kosztuje ogromne pieniądze, na końcu z 6 zer a z przodu cyferka >1 !!! Proponuję, tak jak w ZOO, PO_zamykać PO_papranych na wybiegu i przywozić turystów do PO_oglądania cudaków zza ogrodzenia.
~ 9-07-2011 16:24
Czy admin mógłby coś zrobić z czcionką-zamiast cudzysłowia wskakuje quot,źle to się czyta.
~ 9-07-2011 16:31
Ten płotek za ciężkie pieniądze - proszę Państwa - to dobra rzecz! Bo jak już przegonią pod wieczór tych wszystkich Niemców, kuracjuszy i resztę pętajacych się ludków, to człowiek może sobie spokojnie się tam wybrać z kumplami i z pyfkiem ;) Płotek- żadna przeszkoda.
~... 9-07-2011 16:38
Park jest już sporo czasu remontowany i mieszkańcy się nudzą, nie mają gdzie spędzać wolnego czasu... a do Kościółka nie łaska??? Tam są i ławeczki, i chłodno jest i podumać można :)
~dziwaczka 9-07-2011 18:44
Też jestem za tym że czasami trzeba wyjść na obcasach ,chociaż na 5 cio cm ,jest tam teatr, są tam potańcówki i adidasy tam nie pasują . Rowery mają swoje miejsce,swoje drogi i tam powinno się na nich jeżdzić .jestem za tym żeby karać tych co chcą jeżdzić po parku.
~XXI wiek 9-07-2011 19:09
na świecie kopie się tunele pod zatokami buduje mosty o długości kilkudziesięciu kilometrów a tu problem z kałużą ojej nie do rozwiązania najśmieszniejsze jest to że w Polsce koszt inwestycji jest kilkukrotnie wyższy niż podobnych np. w Niemczech a zawsze wychodzi bubel i fuszerka jak ze ścieżką rowerową na Zabobrzu
~burak 9-07-2011 19:12
nie ważne z czym się kojarzy ogrodzenie, ważne że wykonał je Pan Rafał syn Pana Ładzińskiego
~Jelgor 9-07-2011 19:42
Dobry artykuł.Jak widać rewitalizacja parku jest bliżej niz dalej. Czekamy na zakończenie prac z niecierpliwością. Bardzo lubimy ten park.
~Iza 9-07-2011 19:57
Znow stek niezadowolenia,wszystko zle i nie dobrze,zamiast sie cieszyc ze cos sie robi dla miasta to wpisujecie tylko ,,glupie "komentarze,towoda gruntowa,to klamstwo o obdartych z kory drzewach,to Pani ktora chce na spacer/bo do tego jest park/chodzic w szpilkach, a nawierzchnia w alejkach nie taka,to kracjusze /ktorzy wydaja pieniadze,a wiec dla dobra miasta i mieszkancow /tez sa jacys nie tacy.Czemu nie ganicie wandalizmu,?A tylko umiecie ganic.
~rumcajs54 9-07-2011 20:57
A po co w ogóle grodzić drzewa, trawę, powietrze (powiązać w pęczki ?)...
~to ja i on 9-07-2011 21:06
Proponuję zrobić wejściówki do Parku Zdrojowego na zasadzie parkometrów w mieście.
~do 14:37 9-07-2011 21:15
Aleś ty biedna, sieroto. Ma paniusia wielkie problemy, bo do parku nie może wejść na obcasie. Siedź w domu i płacz, bo chodniki też są nierówne i możesz sobie kostkę skręcić albo upaść i stuknąć się w główkę. Do parku chodzi się na przechadzki rekreacyjne, a nie podrywać na obcasie. Bardzo dobrze, że będzie tam bruk, bo poste panienki, które potrafią tylko mówić "hi, hi, hi", pójdą sobie gdzie indziej. Ty w góry pewnie też na obcasie chodzisz, a na Śnieżce to pewnie w życiu nie byłaś, bo tak jest bruk i na obcasie byś sobie nóżkę złamała, biedna, pusta sierotka.
~wyborca1 9-07-2011 23:03
Jeżeli to prawda, że nie wykonano prawidłowo odwodnienia to skandal. Kto zatwierdzał projekt ? Byłam na pierwszym spotkaniu z panią projektant w Pałacu w Cieplicach. Już wtedy widać był amatorszczyznę. Czy u nas zawsze wszystko musi być spartaczone ? Roboty w parku prowadzone są jakby na odczepkę. Duże pieniądze - cza rozliczyć wykonawców !!!!
~do Iza 10-07-2011 9:48
nie wiem kim jesteś czym się zajmujesz ale mnie jako podatnikowi nie podoba się to że taki remont trwa wiecznie termin został już dawno przekroczony wychodzi bubel kosztuje krocie robią go amatorzy nie mający pojęcia o tego typu pracach ludzie tracą pieniądze bo wspomniani przez Ciebie kuracjusze nie mają miejsca do spacerowania omijają Cieplice i jeszcze do tego idiotyczne tłumaczenia urzędasa to jakaś kpina właśnie tacy ludzie jak Ty burzą normalnośc zauważyłem że jakakolwiek krytyka władzy ich działania od razu kwitowana jest tekstami typu narzekasz,wyjedź stąd sam zrób lepiej nie wiem ludzie są ślepi albo ktoś uprawia propagandę Izo wszystko w tym mieście robi się na odpier.... za grube miliony z naszej kieszeni
~ja to ja ; D 10-07-2011 12:11
Bardzo dziwi mnie projekt Parku .... dlaczego na "Widoku" w parku zdrojowym Niedaleko Pałacu Zdrojowego Nie ma Ławek ... :O Szok. Park Bez Ławek na widoku to już nie ten sam park
~ 10-07-2011 12:58
W ogóle bez sensu taki park. Dla snobów i kuracjuszy z kaską. Park powinien być dla wszystkich. Dla rowerzystów, dla dzieci. Powinien tam być plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, drogi rowerowe na których można by było jeździć i na rolkach i na rowerach.A w tym to będą stare dziadki łazić tylko ciekawe jak balkonikiem posuną po tym bruku. I czy im laseczki w dziurach między kostkami nie utkną. No ale kto ma kaske to ma park, a my miejscowi biedacy wara od tego cudownego miejsca.
~Iza 10-07-2011 20:33
do inernautkii ktora zareagowala na moj wpis,za co bardzo dziekuje.Byc moze zle mnie zrozumialas,ja pisalamoludziach ktorzy tylko nazekaja.Naturalnie potepiam zle wykonanie pracy,trwonienie nie swoich pieniedzy ,odwalanie fuszery.Ktos jest za to odpowiedzialny i powinien ,,beknac".
~aro 10-07-2011 23:54
No jak zwykle wszyscy czepiają się rowerów, a Ciepliczanie będą dalej wysrywać swoje śmierdzące psy w parku na trawniku - na prawdę inteligJentnie....
~do aro 11-07-2011 18:00
Powinien być zakaz dla psów do tego parku, a jeśli idzie o rowery, to szkoda, że nie można skrócić sobie drogi przez park jadąc rowerem, ale robienie w nim ścieżek rowerowych to już przesada. Tam nie będzie chyba ławek, to nawet nie będzie można usiąść np. z książką...
~ 11-07-2011 18:05
No i ten plac zabaw... Tam nie ma być plac zabaw, bo to ma być oaza spokoju, a dzieci nie są wcale spokojne. Plac zabaw mógłby być tam gdzie był kiedyś, czyli naprzeciwko PMPoland. Jest tam teren, który od wielu lat niszczeje, a mógłby być plac zabaw. Plac zabaw mógłby być również tam gdzie teraz jest giełda, bo w pobliżu jest stadion, więc dla młodszych dzieci mógłby być plac zabaw. No, ale jest śmierdząca spalinami giełda.
~Tak 11-07-2011 21:40
W tym bagnie sadzą nowe roślinki, które prawdopodobnie zgniją od nadmiaru wilgoci. PO_sadzić muszą bo pieniążki trzeba wydać. Może lepiej zakopać PO prostu parę rur drenażowych i zmeliorować teren. Sadząc w bagnie nowe roslinki to wyrzucanie pieniedzy w błoto.
~K_asia 12-07-2011 11:55
Poziom artykułu żenujący. Pomimo ciekawego tematu.
~............ 12-07-2011 17:30
"nie jeden" problem?????
~;-) 12-07-2011 18:21
Poprawiajcie artykuły po tej młodej redaktorce, bo widać, że ma zapał i chęci, ale jeszcze polotu trochę brakuje... Jak tego nie będziecie robić, to będzie zbierała cięgi od czytelników. Szkoda by było, bo się zniechęci, a przyzwyczaił się człowiek do niej. A ona pewnie nie wie nawet, gdzie popełnia niezręczności. Jakby tak zrobić jej na marginesie na zielono poprawki stylistyczne, które OSOBIŚCIE musiałaby nanieść do tekstu, to by się nauczyła.
~dunersztyc 13-07-2011 14:05
Dlaczego trwa cisza po znalezieniu ludzkich kości podczas wytyczania alejek? Czy aby nie powinna tym zająć się prokuratura? Samym remontem i przewałkami z pieniędzmi też. Remont za 15mln, regulamin jak na wieziennym spacerniaku, ani słowa o tym kto i za ile będzie dbał o zrewitalizowany ??????? park????? Teren parku poniżej lustra wody. hmm? Czy wszechwiedzący tramwajarz miał na myśli poziom morza, bo jeśli tak to pełen szacun i zrozumienie dla argumentów, że park będzie atrakcją turystyczną. Nie ma innych miejsc na ziemi, gdzie teren położony na wysokości ponad 340 m.n.p.m jest jednocześnie depresją. Nie jestem godny, aby żyć w tym mieście.
~abc 13-07-2011 15:08
Emertowany racownik bylej Fampy, opowiadal, ze w czasie wojny w fabryce pracowali jency wojenni. SS-mani zabijali ludzi i grzebali lpod plotem. Jency mieszkali w filii obzu Gross Rosen w barakach przy ulicy Wojwodzkiej, jest tam pomnik powiecony tym ludziom.
~Ciepliczanka 14-07-2011 16:08
Jezu, ale jest mnóstwo ludzi, którzy tylko krytykują siebie nawzajem!. Krytykować można tych, dzięki którym ta Inwestycja tak się ciągnie. Tak czytam te niektóre mądrości i aż się odechciewa. Jestem młodą osobą, która na codzień lubi ubrać buty na obcasie, lubię tez adidasy, ale lubię też w wolnych chwilach pojechać na rowerach do Parku z dziećmi. Niedługo dzieci w tym mieście będą masowo tępione. To miasto jest dla wszystkich, a nie tylko dla zdewociałych ludzi, którzy nie mają co robić. Więcej uśmiechu na ustach i rzyczliwości.
~do ... 14-07-2011 18:07
14-07-2011 16:08 | Ciepliczanka - a gdzie jest w Cieplicach jakieś spokojne niehałaśliwe miejsce dla starych, chorych ludzi, gdzie będzie trochę zieleni? Powiedz gdzie jest takie miejsce? W parku norweskim jest dużo miejsca dla dzieci... Tak jak w każdym innym parku w mieście... Rowerem możesz pojechać wszędzie, dlaczego chcesz akurat jeździć nim po parku zdrojowym?
~Ciepliczanka 14-07-2011 21:37
Nie rozumiem skąd ten wstręt do dzieci. Ja ten park poprostu lubię i mam prawo przbywać gdzie chcę, tak jak i ludzie starsi. A nie wszystkie dzieci to od razu POTWORY!!!!. Rozumiem ,że rodzina z dziećmi na rowerkach , spokojnie sobie przejeżdżająca przez park to straszny kłopot, ale zapijaczone typy śpiące na ławce nikomu nie przeszkadzają. Trochę dystansu. Niedługo Cieplice może bedą tylko i wyłącznie dla emerytów? Nie che mi się juz tego komentować !!!!
~ 15-07-2011 7:00
Ciepliczanka, teraz wszystko jest dla młodych, a nic dla starych i chorych, chorych, rozumiesz? Dzieci też bywają chore... Jak będziesz stara i chora to może to kiedyś zrozumiesz, ale wtedy będzie za późno, bo nie będzie niczego dla ciebie, będziesz się nadawała na śmietnisko, bo ciebie tak będą traktować, jako osobę starą i chorą, bo wszystko przecież będzie dla zdrowych i dzieci... A zapijaczone typy są zmorą WSZĘDZIE,nie tylko w parku. Nikt nie chce zapijaczonych typów w tym parku, nie popadaj w skrajności.
~TZE 15-07-2011 22:17
Dzieci to sama radość.Tylko się cisezyć, że dają nam tyle radości. Obserwując jak się bawią, beztroski zachowują i mają w sobie tyle radości to dopiero frajda. Dziwią mnie komentarze, że dzieci komuś przeszkadzają. To osoby z płaskimi nosami :) od patrzenia przez szybę w oknie. Dzieci to najwększy skarb nas wszystkich. Pozdrawiam.
~ 16-07-2011 10:03
Piętnastolatek to też dziecko. Także taki, co zabija drugiego człowieka, co nakłada kosz na śmieci swojemu nauczycielowi, taki co pije alkohol i pali papierosy, co niszczy kosze na śmieci, co rozrzuca śmieci po parku, co niszczy korę drzew, co dręczy zwierzęta. To wszystko czynią dzieci. One bywają okrutne wobec samych siebie. Sama radość to oglądać. Dzieci kilkuletnie są fajne. Takie co wrzeszczą wniebogłosy bez żadnej przyczyny, albo chcą zabawkę, albo nie chcą iść dalej, albo chcą pogłaskać pieska, albo chcą złamać kotkowi ogonek, aby sprawdzić jak bardzo można go wygiąć, choć kocisko wrzeszczy niemiłosiernie. Dzieci są fajne. Dlaczego niektórzy dziadkowie nie chcą opiekować się swoimi wnukami?
~Ciepliczanka 20-07-2011 0:10
Podziękujmy Panu MO i jego ekipie za zaakceptowanie projektu rewitalizacji Parku Zdrojowego i Parku Norweskiego. Te projekty wykonała Pni, która nigdy tutaj nie była! Mam nadzieję, że przynajmniej z Parkiem Norweskim jeszcze da się coś zmienić, bo w Zdrojowym już raczej nie ma szans... A co do dzieci i nastolatków, to może trzeba by było popatrzeć bardziej na rodziców... Jak to mówią: "Jakie w domu chowanie..."
~magda.z. 8-08-2011 10:38
Jeżeli chodzi o kałużę za zamkiem Schaffgotsów.... to zjawisko będzie pojawiało się tam zawsze po bardziej obfitych opadach deszczu, ponieważ niegdyś w tym miejscu znajdowało się jeziorko - można to zaobserwować na starych niemieckich pocztówkach. Wydaje mi się, że błędem nadzoru budowlanego jest brak odpowiedniego drenażu gruntu w tym miejscu. Zasadzą tam nową trawkę, deszcz popada i znów będzie stała tam woda... czyli moi Kochani tzw. leczenie syfa pudrem w Polsce dość popularne ;) Pozdrawiam wszystkich Ciepliczan!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szpital w Bolesławcu wznawia działalność

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drastyczne billboardy

50–lecie parafii w Bolesławcu

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1205
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%