MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Park Zdrojowy nadal do poprawki!

Wiadomości: Jelenia Góra-Cieplice
Środa, 29 sierpnia 2012, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 30 sierpnia 2012, 16:53
Autor: mea
Fot. mea
Nieczynna toaleta, stojąca woda na trawnikach, ławki z żywicą, leżące śmieci, wyschnięte krzewy, zarośnięte rabatki oraz dopiero teraz kładziona kostka brukowa – tak wygląda Par Zdrojowy, którego poprawki nadal trwają. – Po przerwie wakacyjnej, na początku września, znów przejdziemy parkowymi alejkami, by ocenić postęp prac oraz zwrócić uwagę na elementy wymagające jeszcze poprawek – powiedział Andrzej Grochala, członek Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Jeleniej Góry.

Poprzednia wizytacja rady w Parku Zdrojowym odbyła się w czerwcu. Od tamtej pory, niektóre rabatki faktycznie nabrały blasku, jednak w wielu miejscach zauważalne są już uschnięte krzewy. – Wygląda na to, że część roślin została skradziona, bo w rabatach są po prostu dziury. Wiele krzewów straszy już swoimi suchymi patykami. Mury fontann, które na początku miały piękny beżowy kolor, teraz przez wilgoć są już z zewnątrz zielone, co nie wygląda estetycznie – mówiła Agnieszka, mieszkanka Cieplic.

W wielu miejscach chwasty przerosły nasadzone rośliny. Przy słupie ogłoszeniowym, znajdującym się na środku pasa zieleni, gdzie wcześniej posadzone zostały prawdopodobnie powojniki, kładziona jest teraz kostka brukowa. – Z jednej strony cieszy fakt, że ktoś wreszcie zauważył nielogiczne umiejscowienie słupa ogłoszeniowego, ponieważ by zobaczyć co jest na nim napisane trzeba było deptać po wykonanych nasadzeniach, z drugiej strony - martwi fakt, że nie pomyślano o tym wcześniej, zanim posadzono tam rośliny – powiedział Andrzej z Sobieszowa.

Nie można jeszcze skorzystać z nowej toalety, wybudowanej w Parku Zdrojowym, obok wejścia do Sanatorium Agat, bo przed wejściem jest dopiero kładziona kostka brukowa, miejsce to jest więc ogrodzone biało-czerwoną taśmą.

- Nadal też trzeba sprawdzać, gdzie się siada, gdyż na ławkach widać żywicę. Co jeszcze? Wciąż straszą: stare betonowe ogrodzenie parku, znajdujące się od strony budowanych Term Cieplickich oraz śmieci - wytyka Michał z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~DANI 29-08-2012 7:56
Rewitalizacja Parku była inwestycją Miasta Jeleniej Góry - nadzór Inwestorski nad prowadzonymi pracami powołany został przez Miasto. Czas już najwyższy, by dochodzić odpowiedzialności za nienależyte wypełnianie obowiązków przez Kierownika Budowy i Inspektora Nadzoru. Gdzie kompetencje i fachowość tych Ludzi !!! Ta Inwestycja miała być wizytówką Cieplic i sukcesem Miasta a jest kolejnym spartaczonym dziełem. Panie Prezydencie - jakimi fachowcami się Pan otacza?
~jeżozwierz1 29-08-2012 8:08
Taki brzydki ten Park Zdrojowy, że wstyd uwieczniać go na fotografiach? Może jednak warto otworzyć dla niego księgę pamięci i rejestrować wszystkie momenty marnotrawstwa, niedbalstwa, niechlujstwa, bałaganiarstwa, wandalizmu.
~Ciepliczanin 29-08-2012 8:13
Byłam ostatnio w parku. Wydaje mi się, ze po prostu nikt o niego nie dba. Rzeczywiscie jest fatalnie zachwaszczony ( nawet przy "Krzyżach" - gdzie zawsze był zadbana rabata !). Nawet najlepiej urządzony park wymaga ciągłej pielegnacji , a u nas posadzono rosliny i .....koniec. Na nic się zdadzą kompetentne komisje. Po prostu trzeba zatrudnić ludzi i w sposób ciagły bo obszar parku jest duży plewić, sprzątać , podlewać ..... plewić, sprzątać , podlewać ....
~Error 29-08-2012 8:13
"Park Zdrojowy nadal do poprawki", a osoby odpowiedzialne za stan rzeczy do wyrzucenia w pracy. Ciekawy jestem jak ta inwestycja została rozliczona z dotacji unijnych. Przecież część robót jest nie do przyjęcia.
~ 29-08-2012 8:17
"Wygląda na to, że część roślin została skradziona, bo w rabatach są po prostu dziury"...brak slow. Bo jesli ktos kradnie chleb dla dzieci, mozna to moze i pojac. Ale to jest prymitywny wandalizm. Od czego jest SM i monitoringi?
~!? 29-08-2012 8:19
A ja się pytam się. GDZIE JEST GOŁA !?
~ 29-08-2012 8:34
Polscy "fachowcy" jak inspekcja budowlana, czy kontrlerzy jakosci obrosli w piorka i prace wykonuja z za biurka. Waznym jest odebranie naleznosci za ... podpis odbioru obiektow. Kontrole i ogledziny to pic na wode, pazernosc i lenistwo tych ludzi nie pozwala na sumienne wykonywanie swojej powinnosci. Kto wie czy nie ma tutaj podloza na korupcje u tych osob. P. prezydent miasta nie jest zainteresowany praca i jej jakoscia jaka reprezentuja ci panowie czy panie. Powolano ich i dano wolna reke do dzialania -skutki widoczne w zyciu codziennym. Wystarczy zobaczyc jak zyja prywatnie i porownac to z wynikami ich pracy. POLSKA PRAWDA.
~normalny 29-08-2012 8:35
dla mnie to tragedja kiedy spaceruję po parku i widze jak zostały zmarnowane pieniądze, nikt nie dba o tak piękny park , a kradna a gdzie kamery, chca zamykac park zabronic jazdy rowerami , spacerw z psem , ludzie a nie potrafia zadbac o park.Najlepiej ogrodzić zamknąc na dni robocze otwierać tylko na sobote i niedzilę ,parodia , dlaczego tym nikt sie nie zajmie ,dlaczego władze miasta tak opieszale reaguja na wynikłe usterki , a moze znowu kolesiostwo wchodzi w gre
~oooo 29-08-2012 8:37
mieliśmy Park Zdrojowy, za grube miliony i w majestacie prawa zniszczono go i mamy niezbyt zadbany skwer w mieście. :-(
~doryc 29-08-2012 8:55
Kolejne komisje kolejne pieniądze (Polska rzeczywistość)a nowy Park wygląda gorzej niż stary jest tak zaniedbany. Przed remontem ciągle coś tam rozbiła zieleń miejska a teraz nikt się nie kreći rośliny muszą same sobie poradzić z chwastami. A brud może wiatr rozwieje. obrze że w Parku Norwieskim ograniczono się do stawu i wybidowania mostków przez co ten Park ma jeszcze urok ale kto wie komu jeszcze coś genialnego wpadnie do głowy........
~sumienie 29-08-2012 9:03
A mnie się przypomina kawał o spowiadających się panienkach;zakończenie wszystkie panny ze ślizgawki do poprawki.Słuchajcie jest wyjście z sytuacji,po środku postawić mały kościółek .
~takTOjuzJEST 29-08-2012 9:09
przyjrzyjcie się niektórym większym inwestycjom, które zostały stworzone z dotacji unijnych.. za każdą nasze nieuczciwe(w wielu przypadkach) władze wzięły dobre pieniądze.. szkoda, że tylko za ich utworzenie... dobrym przykładem jest ścieżka rowerowa na długości ulic Czeczota i Pijarskiej.. gdy kiedyś pisaliście o stanie terenu przy ścieżce, otrzymaliście odpowiedź od władz miasta, że na zagospodarowanie zieleni będzie kolejny przetarg dla firm zajmujących się tym... niestety... do tej pory nic nie zostało w tym kierunku zrobione... nawet resztki gruzu i porozbijanych butelek nie zostały uprzątnięte.. trawa ledwo co rośnie, a chodzenie po niej jest zwyczajnie niebezpieczne... śmietniki na tyłach bursy opróżniane raz na 2 tyg. i brak ich w miejscu, gdzie najwięcej osób przesiaduje... cdn
~max 29-08-2012 9:10
Za * nie pieniądze jest * nie robota. Gratulacje dla Urzędu Miasta, więcej takich ustawianych przetargów...
~Ciepliczanka 29-08-2012 9:11
Zawiła! Pochodzisz z Cieplic! Nie żal Ci zniszczeń pod którymi się podpisałeś? Przecież to jest jawny skandal! JELENIOGÓRZANIE PROPONUJĘ POWIADOMIĆ NAJWYŻSZĄ IZBĘ KONTROLI o przekrętach z Parkiem, Termami, ścieżkami rowerowymi, fontanną!!!Mam już szczerze dość tego dziadostwa, które się tu odwala! Widać to na każdym kroku! Gdyby tylko cieplice mogły tak jak dzielnicd w Warszawie mieć swojego burmistrza i radę działającą w majestacie prawa, to d...lizmy ratusza by jej nie niszczyły! SPADAJ NISZCZYĆ DO WARSZAWKI ZAWIŁA !!! DOBRZE BYŁO TU BEZ CIEBIE! KTO NA CIEBIE GŁOSOWAŁ? CHYBA TYLKO SKOŃCZENI IDIOCI!!
~rumcajs54 29-08-2012 9:11
O tym słupie ogłoszeniowym też pisałem dawno temu. No i nie rozumiem dlaczego wcześniej nie usunięto drzew, które wg mnie zagrażają bezpieczeństwu ludzi. Przy głównej alei zauważyłem trzy, m. in. dziurawą lipę. Szkoda nasadzeń, alejek, obrzeży, gdy ciężki sprzęt tam wjedzie. A kiedyś będzie musiał.
~takTOjuzJEST 29-08-2012 9:14
cdn... niestety tak już mam od jakiegoś czasu w mieście, że wszystko sprowadza się do wykonania na odp...l najważniejszych założeń danej inwestycji.. tylko na tyle, by otrzymać pieniądze za jej wykonanie... o utrzymanie musimy się już martwić sami.. :/ może ktoś by w końcu pociągnął do odpowiedzialności naszego miejskiego prezydenta(na dużą pisownię nie zasługuje)... może organy wydające środki z funduszu europejskiego, by się tym na poważnie zajęły.. DROGA REDAKCJO.. PRZEJDŹCIE SIĘ CZASAMI TĄ ŚCIEŻKĄ MIĘDZY PODWALEM, A CZECZOTA... TO KPINA W JAKIM STANIE MIASTO JĄ UTRZYMUJE.. NIECH SPRAWA NIE UCICHNIE JAK OSTATNIO, TYLKO ZOSTANIE DOKOŃCZONA, AŻ DO SKUTKU... ROZGRZEBANIE TEGO I POZOSTAWIENIE NA BOKU PO KRÓTKIM CZASIE NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU :(
~woda 29-08-2012 9:18
Nadzór nad rewitalizacją parku prowadził wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych, którego naczelnikiem była Pani Mirosława Dzika.Tak tak dokładnie ta sama która jest teraz v-ce prezydentem :) Ty szkuasz odpowiedzialności? Przecież Ona za elegancko spapraną inwestycję dostała awans!! To jest właśnie nasze miasto. Nieudacznicy zostają nagradzani bo potrafią wchodzi głęboko w zadki swoim przełożonym. PRzydało by sie referandum nad odwołaniem tego dziadowskiego. Jelenia Góra prezydenta naprawdę zasługuje na dobrego gospodarza a nie takiego *.
~Anka33 29-08-2012 9:20
Katastrofa za 14milionów złotych - tutaj należy pogonić osoby odpowiedzialne na ten WIELKI KNOT żeby zakasały rękawy i same wzięły się do naprawiania wszelkich szkód. Te dziury pozostały nie po skradzionych roślinach, ale po usuniętych roślinkach, które uschły, bo były wsadzane w nieprzygotowane podłoże w okresie późnojesiennym ( dosłownie na 5 minut przed odbiorem końcowym, który miał miejsce w miesiącach zimowych). Obserwuję to na co dzień, bo przechodzę tędy do pracy. Żal serce ściska, że osoby nadzorujące prace podczas rewitalizacji Parku cały czas pracują w magistracie na eksponowanych stanowiskach i biorą dużą kasę ...???
~ 29-08-2012 9:33
Do Ciepliczanki i innych: po pierwsze: kogo wybraliscie (Zawila, Papaj, Dzika inni) tego macie. Po drugie. ZACHOWUJ SIE! Walisz na ty, uzywacie obrazliwych slow. Pragniecie szacunku? to zachowujcie sie tak, jakbyscie sami chcieli byc traktowani. Czy to M. Zawila wyrywa wam kwiaty z klombow? Zachowanie formy i stylu obowiazuje kazdego. Waszymi prymitywnymi postami dajecie swiadectwo o waszym poziomie i stajecie sie niewiarygodny, bo ktos, kto jest prymitywny i niewychowany nie moze miec racji. Nikogo tu nie bronie- widze dobrze, co dzieje sie w Jeleniej Gorze. Ale zachowanie fasonu obowiazuje kazdego.
~sumienie 29-08-2012 9:34
Jasne gały!Jest rozwiązanie sprawy trzeba iść za przykładem handlowców!http://natemat.pl/28939,ksiadz-swieci-lodowke-i-pralke-w-supermarkecie-to-archaiczna-magia-przykryta-chrzescijanskim-obrzedem.Dziwne że nie było POkropku.
~Misiek 29-08-2012 9:46
W pełni popieram Ankę33, bo jestem mieszkańcem Cieplic i widzę co się dzieje. Z przyjemnością chodziłem tam z rodziną na spacery, a teraz odwracam głowę jak przechodzę obok Parku. To wielka porażka za kosmiczne pieniądze. Park został zniszczony bezpowrotnie. Wiele drzew wiekowych zostało wyciętych - a szkoda, bo były zupełnie zdrowe. Najbardziej ciekawi mnie kim jest Pani Śniegucka -"projektantka"???, która zaprojektowała taką rewolucję. Zastanawiam się dlaczego podczas konkursów (chyba były 2) na projekt rewitalizacji Parku nie wyłoniono żadnego projektu. Myślę, że należy sprawdzić, czy w tym temacie prawidłowo przeprowadzono przetarg (czy w ogóle taki odbył się?)....
~!!!! 29-08-2012 9:47
Ciepliczanko;;;przecież macie nie oficjalnie burmistrza z siedzibą w Casparze 9,33..a może trzeba tak pisać aby ŁONI zrozumieli!.
~Iva 29-08-2012 10:14
Prezydent Obrębalski "przyklepał" przetarg na tę rewitalizację, a Marcin Zawiła "przyklepał" odbiór tego knota. Jako rodowitą ciepliczankę boli mnie widok tego, co zrobiono z mojego ukochanego parku. Bardzo się dziwię, że obecny prezydent tak spokojnie przyjmuje niekompetencję i indolencję swoich urzędników, którzy są powołani za NASZE pieniądze do dbania o NASZE dobro. No cóż, miało być pięknie, a wyszło...
~ 29-08-2012 10:52
Superanckie komentarze. Jaki poziom mieszkancow- taki park. Milego wypoczynku przy zafajdanej fontannie!
~Sztaudynger 29-08-2012 11:47
• Pamiętaj, brakorobie, najbardziej szkodzisz sobie.... bo twoja kiepska praca jak bumerang powraca
~ffffffffffff 29-08-2012 11:53
ciekawe gdzie ten pomnik tej kobiety z funtany jest mial wrucic
~ 29-08-2012 12:12
jak jusz, to "dzie pumnik kobity"
~Kurac. 29-08-2012 13:08
Cieplice, to jedno z najbrzydszych uzdrowisk w Polsce !!!
~123 29-08-2012 14:02
JAK KAZALI TAK BUDOWALI-PROSTE A WINNYCH ZA PARTACTWO NIE WIDAC!!! PEWNIKIEM TO WINA BUDOWLANCÓW TYCH NA CZARNO CO PRACOWALI
~ 29-08-2012 16:23
Polska rzeczywistość:) Planowanie oszustw i kradzieże przyszłych pieniędzy przeznaczonych na inwestycję odbywa się już w salach głównych włodarzy, czyli "jak coś zrobić, żeby sobie z tego odpowiednio ugryźć". Ta rewitalizacja to kpina! Banda niedoświadczonych roboli, którzy nawet nie potrafili wyrównać gleby nawet na "oko", to jest po prostu kuriozalne. Ta inwestycja to jawna kpina z obywateli, którym mydliło się oczy politycznym bełkotem słuszności i szczytności tego przedsięwzięcia, od którego wzbierało na wymioty. To wszystko to jedna wielka ZAWIŁOŚĆ!
Nοstradamus 29-08-2012 16:53
To źle trafiona i fatalnie zrealizowana inwestycja. Od samego początku do końca. Początek jest zły bo PARK został zrewitalizowany na kilka miesięcy przed SPRZEDAŻĄ ZESPOŁU UZDROWISK firmie KGHM. Należało się wstrzymać z inwestycją i po sprzedaży Uzdrowisk zaproponować partycypowanie w kosztach rewitalizacji firmie KGHM. Tym sposobem oszczędzono by kilka milionów i zaangażowano by podmiot KGHM to wzięcia udziału w lokalnych projektach. Następnym dużym błędem było zatrudnienie PROJEKTANTKI AMATORKI spoza Miasta. Ta kobieta nie ma kompletnie pojęcia o głównych szlakach komunikacyjnych w tym parku. TO NIE JEST PARK SPACEROWY, to jest park w środku dzielnicy i np. główną aleją komunikacyjną nie jest ta przecinająca park od Apteki do działek, lecz ta biegnąca wzdłuż ogrodzenia PMP Polska.
Nοstradamus 29-08-2012 17:01
Pani projektanta nie znając funkcji komunikacyjnej tego parku, założyła jedynie funkcję SPACEROWĄ. Kompletnym nieporozumieniem jest użycie w projekcie najdroższych na świecie krawężników z trójstronnie szlifowanego granitu, po to aby zakopać je całkowicie pod ziemię. KOLEJNYM IDIOTYZMEM jest brak a...lizy WŁASNOŚCI GRUNTÓW i co poskutkowało ciągłymi poprawkami projektu (winny projektant bo powinien wstrzymać prace nad projektem gdy miasto nie potrafiło dokonać uzgodnień i podpisać chociażby listów intencyjnych. Najważniejszą ścieżkę komunikacyjną poprowadziła SLALOMEM, a ostatni odcinek przy byłym kinie Piast woła o pomstę do nieba. WYKONAWCY, to cwaniaki i kombinatorzy. Prostym przykładem niech będzie użycie ZMIELONYCH ODPADÓW DREWNA ... zamiast 10 razy droższej KORY SOSNOWEJ.
Nοstradamus 29-08-2012 17:08
Największym jednak błędem PROJEKTOWYM/ZAŁOŻENIOWYM było zastosowanie ŻWIROWEJ NAWIERZCHNI ALEJEK. Wiele jest powodów aby tego nie robić. JEDYNĄ ZALETĄ alejek żwirowych jest ich WODO PRZEPUSZCZALNOŚĆ i stosunkowo łatwa naprawa. Jednak drenażu nie zaprojektowano lub NIE WYKONANO. Nawierzchnie żwirowe w parkach powstawały gdy: NIE BYŁO LEPSZYCH MATERIAŁÓW, PRZY NISKIM OBCIĄŻENIU ALEJKI, oraz co NAJWAŻNIEJSZE przy niskim koszcie ROBOCZOGODZINY SPRZĄTANIA (przed erą przemysłową). Proszę otworzyć GOOGLE i poszukać czy ISTNIEJE na świecie MASZYNA DO ZAMIATANIA ŻWIROWYCH ALEJEK?! Nie ma takiej maszyny, a ludzka praca jest obecnie kilkadziesiąt razy droższa niż kiedyś. I np. MPKG nie byłoby stać na zatrudnienie 2000 pracowników z MIOTŁAMI do zamiatania miasta, natomiast na kilka samochodów tak!
Nοstradamus 29-08-2012 17:15
KOMPLETNYM IDIOTYZMEM, wręcz ŚMIERDZĄCYM OSZUSTWEM jest zaprojektowanie ogrodzenia parku. Rozumiem chęć pozbycia się bezpańskich psów z wnętrza parku, jednak przecież te ogrodzenie NIC NIE POMOGŁO. Zamykanie bram w dzień i postawienie strażników goniących psy z parku nie jest planowane. w związku z tym zamykanie parku na noc spowoduje tylko że bezpańskie psy przesiedzą w parku CAŁĄ NOC i nasrają i narobią 7 do 10 razy więcej szkód. Czy więc to problem NIEROZWIĄZYWALNY? NIE! Ogrodzenie parku spełniałoby swoje funkcje gdyby zastosowano OBROTOWE KRATOWANE BRAMKI WEJŚCIOWE skonstruowane tak aby tylko człowiek mógł przez nie przejść, bezpańskie psy potrzebowałyby co najmniej 500 milionów lat ewolucji aby obejść to zabezpieczenie! A park NIGDY NIE STAŁBY OTWOREM, tak jak szkółki leśne w KPN.
Nοstradamus 29-08-2012 17:24
cd... Szkółki leśne (nasadzenia drzewek) są tak zmyślnie i prosto wykonane iż nie mają bramek wejściowych, ogrodzenie jest wykonane w całości bez wejścia. Natomiast wejścia są po drabinkach, dzięki temu nikt nie zapomni zamknąć bramy co zniweczyłoby trud uprawy. TO TYLKO PRZYKŁAD PROSTEJ I FUNKCJONALNEJ IDEI, nie proponowałbym drabinek na wejściu do parku, lecz bramek z mechanizmem: TYLKO LUDZIE. Projekt tego PARKU ZDROJOWEGO podobnie jak absolutnie WSZYSTKIE INWESTYCJE MIASTA w Jeleniej Górze jest KOMPLETNYM NIEPOROZUMIENIEM. Na podstawie samych TERM CIEPLICKICH, REWITALIZACJI PARKU ZDROJOWEGO czy REMONTU STADIONU przy ul. Złotniczej można by napisać doskonały podręcznik O NIEGOSPODARNOŚCI I IGNORANCJI (braku świadomości swojej niewiedzy).Myślę że można by się na tym doktoryzować.
Nοstradamus 29-08-2012 17:36
Obecnie przepisy są tak skonstruowane iż np. przetargi wygrywa SZAJS, bo jedynym kryterium jest cena. Czekam aż ktoś odważny wystartuje wreszcie do przetargów z ceną 1zł za każdy rodzaj projektu, a następnie ZABLOKUJE KOLEJNE PRZETARGI (i samą inwestycję) na 10 lat gdy będzie SKUTECZNIE dowodził że SIWZ oraz dokumenty które powinien otrzymać PROJEKTANT są NIEPRAWIDŁOWO PRZYGOTOWANE i cena niestety będzie np. milion razy wyższa, albo projekt nie zostanie wykonany. Chyba tylko tego typu działania są w stanie powstrzymać NIEUDOLNOŚĆ URZĘDNIKÓW. Mam takie fajne powiedzonko odnośnie naszego standardowego partactwa remontów dróg w mieście: Gdybym ja był prezydentem drogi byłoby równie partacko remontowane,ALE ZA DARMO, bo jako prezydent za szajs bym nie zapłacił i kropka (bez obaw, nie startuję)
~zewsii 29-08-2012 19:27
| Nοstradamus | - Jesteś Wielki!
~abc 29-08-2012 21:00
Dyskutanci nie maja racji zarówno co do rozwiązań jak i wyboru oferty - rzekomo najtańszej. Należy zadać tylko pytanie jakie były warunki przetargu i dlaczego tylko 2 oferty, zazwyczaj w tego typu przetargach jest ich kilkanaście......
~ 29-08-2012 21:01
ten park to jeden wielki skandal i faktycznie kto za taki stan inwestycji odpowiada, ciepliczanie zrobcie zbiorowe doniesienie do prokuratury, spoleczne bo w pojedynke nic nie zdzialacie, ktos niezle sie nachapal i trzeba go rozliczyc , a ratusz rozliczyc za dziadostwo zrobione na krzyzowce wojska polakiego i slowackiego, tam zwir i glina z rozkopanej jezdni powoduje ze jazda staje sie niebezpieczna szczegolnie w deszcz, wyrwa w jezdni jaka powstala po pracach , jest coraz bardziej gleboka i szeroka
Niggers™ 29-08-2012 21:19
w niemczech jestem, rok naszego Cieplickiego parku nie widziałem, na zdjęciach nie poznaje, zmieniony ! Okrutnie okaleczony, tandetny ! oby Ci, co podzielili pieniądze między siebie niszcząc park pod pretekstem modernizacji z...hli ! po prostu !
~Gość 29-08-2012 21:37
Kidyś czytałem artykuł w tejże jelonce com że parka jest bez zarzutów stwierdził to ktoś chyba nasz szacowny pan Zawiła ,ale nie jestem pewien musiał bym poszperać w archiwum i odnaleźć tę że wypowiedź ,a tu nagle czytam że nie gotowy ,to ja się pytam czemu Obrębalskiego i Czernow Zosi nie pociągnie się do odpowiedzialności za tak rażące decyzje , Zawile nie potrąci się z pensji za nie dopilnowanie do końca tej że jak hańbiącej rewitalizacji ,za co my tym urzędasom płacimy tak wysokie pensje ja się pytam ,czy nie czas skończyć z tym partyjniackim rządzeniem miasta tym zakłamanym PO dziadowem i wiecznie wybierać nauczycieli i bibliotekarzy na prezydentów miasta ,ludzie gdzie wy macie oczy ,te bariery na ścieżkach rowerowych to d...l wymyślił to PO szok co za cymbał rządzi miastem.
~do 09:33 29-08-2012 21:45
Do 09:33 | ~ | *-210.unitymediagroup.de (178.203.*.*) Chyba sam na nich głosowałes. Nie każdy jest takim * by głosowac na tego co ma więcej i większych plakacików a nie może się niczym pochwalic poza książeczka partyjną i nepotyczna drogą na stołek!
~ 29-08-2012 21:47
Do 09:33 | ~ | *-210.unitymediagroup.de (178.203.*.*) fason to sobie zachowaj na rozmowy o ludziach , którzy jakikolwiek poziom reprezentują!
~normalny 29-08-2012 21:48
Powinno być więcej patroli, etc. Strach z domu wyjść, siedzą na ławkach, piją piwo, krzywo się patrzą, można w ryj dostać za to, że sobie idziesz.
~uzi 29-08-2012 21:52
Ostatnia wizytacja w czerwcu? A po kiego wiceprezeso mpgk non-stoper łazi po parku z wielce szanowną komisyją?
~peacemaker 29-08-2012 22:29
wstyd i żenada
~internauta 29-08-2012 22:38
Pan Prezydent mówił lub tłumaczył się ,że przetarg na eksploatację - doglądanie wygrało MPGK z JG. Wygrała za takie pieniądze ,że woda kosztuje więcej. TANIO TESCO
~Matrix@ 29-08-2012 22:49
"tak wygląda Par Zdrojowy"dosłownie PAR Zdrojowy bo parkiem tego niedarady nazwać napisane jest w tytule .ps pozdrawiam wszystkich z Paru narka .....
~cieply 29-08-2012 23:07
Dlaczego ławki w parku Nie są przykrecone na stale ? Dzisiaj młodzież poprzynosila w jedno miejsce kilka i zrobiła sobie imprezkę ale po niej pewnie ławki Nie wróciły na miejsce.
~cieply 29-08-2012 23:15
Dlaczego ławki w parku Nie są przykrecone na stale ? Dzisiaj młodzież poprzynosila w jedno miejsce kilka i zrobiła sobie imprezkę ale po niej pewnie ławki Nie wróciły na miejsce.
Robert_Goduszyn 29-08-2012 23:23
Też dodam 5 groszy od siebie. W ubiegłych tygodniach byłem w Rabce Zdrój, gdzie także rewitalizowano Park Zdrojowy i zrobiono to naprawdę wspaniale. Piękne nasadzenia, co ważne nie schną, dywany z kwiatów wszystkie wypielęgnowane, spod wysypanej kory nie wyrastają chwasty, każdy chodnik wybrukowany, dwa place zabaw dla dzieciaków, boiska do siatkówki plażowej, można jeździć rowerami. Nikt tamtego Parku nie grodził bo przecież to głupota. Bezpłatne toalety TOITOI w których był nawet papier, wszędzie czysto i przyjemnie, a nad tym wszystkim czujne oko monitoringu. Koszt rewitalizacji to niecałe 9 mln. zł. Dodatkowo wybudowany piękny amfiteatr z całą infrastrukturą, gdzie przez całe wakacje toczy się życie kulturalne miasta. Dla porównania Rabka Zdrój to niecałe 14 tys. mieszkańców.
~ale jaja 30-08-2012 0:53
* wam ogrodzili? no i bardzo dobrze!ale jaja!kto na tym zarobił?pan prezydent nie wiem? co? nie wie? ha ha ha ha...ale jaja!!!
~Stasiek 30-08-2012 0:55
Smieszni jestescie , Jeleniogorzanie . Tolerujecie partaczy od zamiatacza chodnika do prezydenta miasta . I tak bedzie z wami jak z tym parkiem - nadal do poprawki
~Ach... 30-08-2012 3:39
http://www.rabka.pl/index.php?dzial=16&dok=79
~wiewiórpark. 30-08-2012 3:42
A my, Wiewiórki już nie możemy się doczekać otwarcia parku na Wzgórzu Kościuszki. Tu dopiero odbywa się barbarzyństwo i wandalizm. Takiego * już dawno świat nie widział !!!
~ssstreq 30-08-2012 7:00
Pod nosem prezydenta ignoranta partaczy się w tym mieście wszystko co za niemca powstało. Głupotą było oddać te ziemie Polakom. Wszystko *! Dobrze że niemiecki kapitał wrócił do Pałaców! I nawet niemiecka firma najlepiej tu hula! Wstyd Polsko! Może tak wykopać ten cały Ratusz na *?
~ciepliczanka2 30-08-2012 8:12
A ja tam po prostu tam nie chodzę i już.To coś co zostało po starym fajnym Parku Zdrojowym to jedna wielka kuuuuupa i tyle. Polecam Park Oliwski w Trójmieście Panie Prezydencie!!!-obejrzeć, przejsc wzdłuż i w szerz i zrobić rachunek sumienia -tyle na ten temat. I módlmy się aby równie \"wspaniałej\" rewitalizacji nie zrobili w Norweskim..........
~ 30-08-2012 8:52
jakoś mnie to nie dziwi....
~proste 30-08-2012 10:14
Miasto potrzebuje gospodarza ,który sprawdził się w gospodarce.A u nas ,był absolwntem szkoly budowania komunizmu,naukowiecaaaa teraz milośnik kultury i staroci.Dlatego nie piszcie bzdur a puknijcie we łby w następnych wyborach.
~tr 30-08-2012 11:44
Wietrzę tu jakimś przekręcik... Jak to w Polsce niestety
~xyz 30-08-2012 16:57
a kto zatwierdził projekt rewitalizacji? ano były prezydent pan O.
~hwg 30-08-2012 22:08
Park Norweski tylko dzięki temu obronił się przed "totalną" rewitalizacją, że zabrakło pieniędzy unijnych. I całe szczęście, że zabrakło; chociaż tyle się uchowało w jako takim stanie...Żwirowe alejki dobre są jedynie dla rowerzystów; pieszych, chodzących w sandałach, czy klapkach - do szału doprowadzają wiecznie wpadające do obuwia kamyczki...Jeżeli ktoś chce zobaczyć, jak powinien wyglądać park zdrojowy - proponuję pojechać do Polanicy - również Zdroju. Przy naszym - rzuca na kolana! To prawie ogród botaniczny, a te fontanny, bijące nawet z rzeki! Żal, płakać się chce po prostu...
~edi 6-09-2012 1:55
jesli chodzi o rewitalizacje,to przekazane na ten cel pieniadze niestety trafily do portfeli rzadzacych,gdyz tych bylo najwiecej,bo "fizyczniakow"bylo malo,ale z zatrudnianiem ich po legalu tez byly problemy,oby tym rzadzacym zostalo wiecej,a co tam park!Najwazniejsze,ze tym rzadzacym sie podoba!A oni i tak tam nie chodza,bo oni wyjezdzaja np. na Majorke lub Karaiby! Co jakichs tam rzadzacych obchodza prosci ludzie,ktorzy korzystaja z parku w Cieplicach!!!
~świr 10-09-2012 11:56
A czego mogliśmy się spodziewac,kolejna inwestycja ustawiona,ktoś musiał przecież na tym zarobic!,zapewne nie jedna osoba,więc po co komu kontrole a poza tym nikt SWOICH czerwonych przyjaciół kontrolował nie będzie-dziwne,chyba nie,bo komuna dalej rządzi pod przykrywką demokracji,a my ludzie którzy wybieramy swoich przedstawicieli na własne życzenie jesteśmy tylko ich służącymi i możemy się tylko przyglądac jak \\\"budżetówka\\\"się pięknie rozrasta...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa budowa punktu widokowego

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%