MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Park technologiczny dla nowoczesnej Jeleniej Góry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 listopada 2010, 17:28
Aktualizacja: Wtorek, 16 listopada 2010, 7:36
Autor: Angela
Fot. Angela
Jeleniogórski Park Technologiczny z inkubatorem przedsiębiorczości za 20 mln zł – to pomysł, który podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił Marcin Zawiła, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry. Miałby powstać z pieniędzy unijnych, byłby miejscem rozwoju lokalnych firm oraz zachętą dla firm i inwestorów z zewnątrz. Obecnie ogłoszono konkurs na logo parku.

Jeleniogórski Park Technologiczny miałby powstać najpierw przy ul. Mickiewicza w budynku po NFZ, a docelowo w okolicach ul. Lubańska – Spółdzielcza na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Znaleźć miałyby się w nim m.in. sale wykładowe i konferencyjne, obsługa księgowa, kredytowa, doradztwo prawne, pomoc w uzyskaniu środków UE oraz biurko dla menadżera.

W ten sposób pomysł miałby być miejscem rozwoju lokalnych firm, zachętą dla firm z zewnątrz do lokowania na terenie Jeleniej Góry swoich siedzib i możliwością pozyskania inwestorów z branży KNOW HOW.

– Mówiąc o parku technologicznym docelowo myślimy o wynajmie gotowych budynków, jak i wynajmie czy dzierżawie terenów gruntowych dla firm o wysokich technologiach. Na początek chcielibyśmy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, który jest zainteresowany wejściem we współpracę, stworzyć pierwszy fragment parku technologicznego w dotychczas niezagospodarowanym budynku przy ul. Mickiewicza po dawnej przychodni zdrowia – powiedział kandydat na urząd prezydenta miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej Marcin Zawiła.

– Po jego gruntownym remoncie i wyposażeniu w odpowiednie oprzyrządowanie informatyczne chcielibyśmy wynajmować go zarówno firmom wyższych technologii informatycznych, jak i wynajmować poszczególne biurka czy boksy roboczo zwane biurkiem dla menadżera dla młodych ludzi, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą w technologiach zaawansowanych. Obecnie myślimy o trzech dziedzinach działania: informatycznej, związanej z telekomunikacją, jak i o wzornictwie przemysłowym.

– W tym budynku znalazłoby się miejsce na uzyskanie pomocy w zakresie marketingu, doradztwa prawnego, podatkowego, wiedzy o funduszach europejskich. Wynajęcie powierzchni z pełnym wyposażaniem kosztowałoby od 20 – 30 zł za m kw. z i to również byłoby dotowane z funduszy europejskich – mówił Marcin Zawiła.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na 20 mln zł, które miałyby pochodzić z kasy unijnej.
– Pieniądze pochodziłyby z najgorzej wykorzystywanych dotychczas funduszy europejskich, które mają służyć bezpośredniemu wspieraniu przedsiębiorczości. Wśród zadań, które mogłyby być z tego programu realizowane, są właśnie parki technologiczne i inkubatory przedsiębiorczości – dodał M. Zawiła.

Obecnie wspólnie z firmą Code Two z Jeleniej Góry, która w ostatnim czasie otrzymała certyfikat Microsoftu i została i zauważona nie tylko w Polsce, ale i na świecie, ogłoszono konkurs na graficzne logo Jeleniogórskiego Parku Technologicznego. Nagrodą jest ufundowany przez Code Two iPod. Prace można składać do 30 listopada br. osobiście lub drogą mailową. Rozstrzygnięcie konkursu planowany jest 1 grudnia.

Z Jeleniogórskim Parkiem Technologicznym miałyby ściśle współpracować uczelnie wyższe: Kolegium Karkonoskie, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy czy Ekonomiczny, które miałby przysyłać do JPT swoich studentów rozpoczynając działalność gospodarczą.

– Pracuję jako wykładowca, rozmawiam z młodymi ludźmi i sama obserwuję sytuację na rynku pracy. Stąd wiem, jakie są potrzeby i czego oczekują młodzi ludzie, którzy kończą studia. Zarówno mi, jak i im marzy się by ludzie, którzy kształcą się w Jeleniej Górze mieli możliwość w naszym mieście pozostać. Wrocław zabiera nam i przyciąga do siebie tę młodzież, bo chce rozwijać miasto i swoją przedsiębiorczość. Myślę, że Jelenia Góra powinna brać wzór z dobrych praktyk i zasysać młodzież z okolic – zaznaczyła Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

– Jest to młodzież wyjątkowo wartościowa. Trzeba dać im więc szansę spróbowania własnych sił, wówczas będą chcieli pracować w istniejących tu przedsiębiorstwach i będą przygotowani na uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Obecnie jest to trudne, bo nie mając wsparcia i doradztwa, więc wyjeżdżają do większych miast i pracują dla dużych korporacji. Taki pomysł jak park technologiczny i inkubator przedsiębiorczości jest wyjątkowo cenny. Dzięki niemu młody człowiek miałby ugruntowaną ścieżkę kariery zawodowej. Wiedziałby, gdzie się zgłosić i mógłby stawiać swoje pierwsze kroki mając fachowe wsparcie – dodała dr Fjałkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (87) Dodaj komentarz

~mr00fkoi4t 15-11-2010 18:12
Mamy ewidentnie do czynienia z sytuacją, w której wszyscy kandydaci powielają pomysły od Roberta Prystroma. Marcin Zawiła wyleciał nagle z Jeleniogórskim Parkiem Technologicznym, pozmieniał tylko ewentualne siedziby firm, chociaż jako żywo w jego wcześniejszych wypowiedziach jako kandydata nie było o tym ani słowa. Czyżby dopiero teraz dotarła do niego potrzeba zbudowania takiego zagłębia nowoczesnych technologii? Zobaczcie, ilu kandydatów wtrąca w swoich wypowiedziach zwrot "kocham Jelenią Górę" - znowu motyw jak u Prystroma. Młodzieżowa Rada Miasta, karta współpracy z NGOsami, budowa mieszkań komunalnych, rozliczenia za wodę, współpraca z ościennymi gminami - od jakiegoś czasu, a konkretnie od pojawienia się książki Prystroma, te wątki przewijają się u lokalnych polityków, mimo że wcześniej rozprawiali ogólnikami o "wielokierunkowym, odpowiednim rozwoju". Skąd u tych zgnuśniałych krawaciarzy nagle takie ożywienie intelektualne? Lepiej zagłosować na oryginalny, opracowywany od lat
~technnolog 15-11-2010 18:28
Ciekawy pomysł, lokować w budynku poszpitalnym (za stryja Helmuta) i po przychodni, gdzie funkcjonowały gabinety lekarskie i sale do sekcji zwłok, parku technologicznego. No chyba, że dalej utrzyma się tradycyjną dla tego miejsca działalność. Panie Marcinie, kto podsuwa Panu tak głupie pomysły? Proszę odwiedzić działający park technologiczny i później proponować społeczeństwu jeleniogórskiemu.
~gość666 15-11-2010 18:40
Pomysł w sumie niezły, ale... 1/ budynek jest po szpitalu (przychodni), nie po NFZ. Od 4-5 lat stoi pusty i naraz pomysł chłopców z Urzędu Marszałkowskiego w sam raz na wybory. Szkoda tylko, że wcześniej stał i niszczał. 2/ nagroda - Ipod za 400 zł za profesjonalne logo, to chyba jakieś jaja. To juz trzeba było od razu zaproponować za flaszkę. Chyba, że chłopcy z PO oczekują pomysłów od utalentowanych gimnazjalistów. A tak na poważnie - Jelenia Góra jest warta parku, bo to jest przyszłość. Jeżeli już chcecie wykorzystać obiekty po służbie zdrowia, to Jagiellońska. Część budynków się da wykorzystać oraz jest wiielka działka i dobra komunikacja. Spójrzcie jak we Wrocku wygląda Park Technologiczny albo jak Dudi wykorzystuje stare obiekty na Maślicach pod EIT+. Trochę fantazji Panowie.
~xxx 15-11-2010 18:42
SKM !
~gość666 15-11-2010 18:45
Aha, jeszcze jedno. W zasadzie może być budynek na Mickiewicza. Pewnie za 1,5 mln, które poszły na ranczo szeryfa można by go przystosować pod zaczyn Parku. Kolejne unijne pieniądze będą przecież dopiero w następnej perspektywie budżetowej 2014-2020, czyli w następnej kadencji Prezydenta. Prawda panie pośle Zawiła?
~łeee 15-11-2010 18:48
Panie Z ... pierdu pierdu a Niemcy się zbroją. jedną szansę Pan miał to uciekł jak pies z podwiniętym ogonem, drugiej pan nie dostanie, bynajmniej ode mnie!
~krzysiekM 15-11-2010 19:01
Trzeba mieć tupet zwinąć pomysł konkurentowi.
~Obywatel J 15-11-2010 19:10
Pokończmy narazie wszystkie inwestycje rozpoczęte przez Obrębalskiego. Bo chyba to jest największy prioritet w mieście. A te pańskie pomysły są do bani i śmierdzą szpitalem. Taki kit morzesz wciskać młodym bo oni są chłonni jak gąbka. I ty to wiesz, ale kiedyś ci młodzi ludzie dorosną. Jestem za Obrębalskim, bo gościu zna się na gospodarce miejskiej i w przeciwieństwie do pana jest o 100 razy lek.
~lidzia 15-11-2010 19:21
Kiełbasa wyborcza, jak zwykle. Im bliżej wyborów tym jej więcej!
~Arek 15-11-2010 19:24
A ja zagłosuję na tego kandydata co obieca , że wybuduje metro w Jeleniej Górze, nic nie musi robić tylko obiecać i już ma mój głos
~waldek_jg 15-11-2010 19:25
Nie tylko młodzi słuchają takich propozycji, ale także dojrzali. IMHO pomysł jest dobry i ma szanse być zrealizowany. Wiedząc kto/co decyduje o przyznaniu środków unijnych taki prezydent jak Zawiła ma szanse je wytargać. Czy ktokolwiek poza Jelenią Górą słyszał o Robercie P.? Nazwisko tego człowieka poznałem przy okazji afery łapówkarskiej przed paroma laty...
~2010 15-11-2010 19:27
Indyk myślał o niedzieli (21-XI-2010) a w sobotę łeb mu ścieli .
~Adaś 15-11-2010 19:28
Bzdura jakich mało, brak wiedzy, niekompetencja jednak w czsie wyborów nie zdziwi mnie obietnice wycieczki na Marsa za 50groszy. Park technologiczny wymaga hektarów powierzchni, dobrego dojazdu, miejsc parkingowych. Chyba że zrobimy park dla mieszkańców Szuflandii.
~Djkosa 15-11-2010 19:29
PATRZCIE LUDZIE WYBORY IDĄ I NAGLE WSZYSCY TACY MĄDRZY I TAKIE CUDA! JA PIERD**** ŻYGAĆ SIĘ CHCE! A CO ROBICIE CAŁY CZAS?
~Anna Z 15-11-2010 19:29
A mnie niedawno odwiedziła Pani Marzena Machałek z Wojciechem Leszczykiem, w moim bloku na Zabobrzu. To zaskakujące i miłe:)
~DoRo 15-11-2010 19:34
Pomysł zaczerpnięty ewidentnie od Pana Roberta Prystroma. Czy kandydat na naszego prezydenta a zarazem zarządca Książnicy Karkonoskiej nie ma własnych pomysłów tylko woli zżynać czyjeś. Bardzo nieładne posunięcia Panie Marcinie. Miejmy nadzieję, że Pan Marek nie usunął się z PO dla Pańskiej kadydatury!
~rybak 15-11-2010 19:41
Wolałbym aby odwiedził mnie na Zabobrzu producent karpia i zaoferował promocyjne świąteczne ceny. Leszczom i Leszczykom dziękuję, (leszcz w slangu wędkarzy to drut kolczasty)
~grafik 15-11-2010 19:54
iPod? rety, odpalam Painta!
~DoRO 15-11-2010 19:57
Jeszcze jedno. Przypomniał mi się artykuł z Jelonki, w którym Pan Marcin proponował wykorzystanie zastrzeżonego pasma radiowego 2M 172Mhz przeznaczonego dla służb specjalnych (policji) przez Radio Taxi. Zdaniem Pana. Taksówkarze mieliby nawiązywać łąćzność z dyżurnymi komisariatów oraz radiowozami. Przypominam, że pasmo to służy do waznych informacji w pracy policji, nieraz niesiania pomocy czy ratowania życia. Radiowóz czy dyżurny komisariatu, zdaniem Pana Marcina, miałby otrzymywać dyspozycję od byle taksówkarza. Całkowicie zdezorganizowałoby to pracę policji zagrażając bezpieczeństwu obywateli. Osobiście uważam, że jest Pan humanistą, nie ma Pan pojęcia o technice, nie mówiąc o technologii. Niemniej jednak, życzę Panu jak również innym kandydatom powodzenia w wyborach.
~Marcin2 15-11-2010 20:02
Panie Marcinie czytał Pan te komentarze? Tak przetrwonić elektorat. Szkoda słów...
~malkontent 15-11-2010 20:02
Za 20 milionów to chyba można utworzyć firmę produkcyjną dającą miejsca pracy dla ludzi a nie kolejną bzdetną fundację nastawioną na dojenie kasy niby z unii ale tak naprawdę to z nas wszystkich
~koniczynka 15-11-2010 20:03
skoro Park Technologiczny to może kasa unijna nie pojdzie na Pensjonat Palomino :)
~rydwan 15-11-2010 20:03
Panie Marcinie, widzę, że wnikliwie przea...lizował Pan pogram Pana Roberta Prystroma i zaczął go Pan prezentować jako swój własny :P
~do annaZ 15-11-2010 20:17
jak ją wybiorą na prezydenta JG to już cię nie odwiedzi-ty też się do niej nie dostaniesz...
~ 15-11-2010 20:18
Aż oczy bolą patrzeć, jak się dla nas przemęcz pan Zawiła prezes naszego klubu Tęcza. A tak na poważnie czy zostanie choć trochę środków w miejskiej kasie po wyczynach Marka Obrębalskiego kolegi pana Zawiły. Uważam że to wszystko pierdum pierdum. Pokój z twoją kasą.
~Młody 2010 15-11-2010 20:25
Bardzo dobry pomysł z tym parkiem technologicznym ale to jest pomysł z tego co się orientuje Pana Roberta Prystroma. Więc popieram ten pomysł i inicjatora tego pomysłu bo podejrzewam że wykonanie będzie solidniejsze i bardziej konkretne. Więc Pan Robert Prystrom Pan Zawiła Marcin już miał szanse ale jej nie wykorzystał.
~wizjoner 15-11-2010 20:28
to może ściągnijmy do jeleniej góry firmę virgin galactic? Branson by tu zainwestował, a on teraz z NASA wspólpracuje toż to najlepsze KNOW HOW i high tech. Myślę że za 20 mln w ramach promocji jeleniogórkiego portu kosmicznego dało by się wystrzelić w kosmos Pana Marcina i jego kolegów kowbojów....
ross222 15-11-2010 20:39
O Boże jakie wieśniackie komentarze! Ciekawe ile jest w nich prawdy a ile sztabów wyborczych zazdrosnych kandydatów?! Park Technologiczny pojawił się u Marcina Zawiły ponad miesiąc temu! I to chyba pan Prystrom ukradł pomysł Zawile. Ale dla kogo w tym mieście taki park jak tu już same dauny zostały a reszta wyjechała.....
~x men 15-11-2010 20:40
Jaki koleś cudze krasc bo swojego nieportafi stworzyc pffffff....
~kto_s 15-11-2010 20:41
Widzę, że nawet Pani dr Danuta F. z Kolegium Karkonoskiego za politykę się wzięła. Muszę przyznać, że złego kandydata Pani wybrała. Pan Zawiła ma nierealne plany ale marketingowo dobrze stoi:). Po drugie jeżeli Pan Marcin ma, aż tyle werwy to czemu jej nie spożytkował wcześniej kiedy rządził obecny prezydent. Stanowczo mówię nie !!
~do krzysiek 15-11-2010 20:46
A panu R. Prystromowi można zarzucić, że wykorzystuję innych pomysły np: o ulokowaniu pod Chojnikiem w Sobieszowie, centrum rekreacyjno - sportowego, a o tym projekcje już rok temu informował klub MSK Karkonosze - Sporty Zimowe i jest w trakcje jego realizacji.
~kkk 15-11-2010 20:48
Zawiła co ty za brednie opowiadasz ludziom ???????????już wybudowaełś ksiąznicę dla rodzinki zatrudnij kogoś z bezrobotnych z urzędu pracy i tym się pochwal
~kkk 15-11-2010 20:53
Głosujcie na OBRĘBALSKIEGO to jest gośc prawdziwy który wyszedł z ludu z kazdym porozmawia a Zawła ma wszystkich w dupie i taka prawda jest
~wyborca 15-11-2010 20:57
Robert Prystrom wszystko wszystkim obiecuje byle tylko zostać prezydentem,ale Jeleniogórzanie nie są głupi.
~do 20.46 15-11-2010 20:59
Jak byś przeczytał program Pana Prystroma i interesował się choć trochę polityką to byś wiedział że pierwsze pomysły były 6 lat temu i to był pomysł Pana Prystroma. Zainteresuj się trochę jego programem bo warto. Nie namawiam Cię do głosowania ale zapoznać się warto. Napewno dobre pomysły i projekty może wykorzysta je Pan Prystrom co by było dobrym rozwiązaniem ale może ktoś inny bo już widzę że inni kandydaci już ściągają te pomysły, które są w książce ale dużo jest pomysłów, których tam nie ma byłem na spotkaniu na zabobrzu z Panem R.P. ma wiele dobrych pomysłów, których inni kandydaci nie proponują a są dobre i nie zbędne.
~Oburzony 15-11-2010 21:00
Kradną kasę, kradną nawet pomysły! Żenada! Ludzie, zajrzyjcie do książeczki Prystroma i do programu - Karkonoski Park Technologiczny to NIE POMYSŁ Zawiły! Po prostu cynik zdał sobie sprawę, że galeriami furory nie zrobi.
~ 15-11-2010 21:01
Tak, przyznaję się! Kilka razy głosowałem na pana Marcina. Teraz jest mi z tego powodu wstyd i przyrzekam, że już więcej nie będę. Park Technologiczny w Jeleniej Górze? Już zaczynam się bać. Wiem czym się kończą pomysły pana Marcina, który ma szczególny dar dobierania sobie współpracowników. Przypomnę, że to spod jego ręki wyszły takie persony jak Beata Sawicka, Andrzej Pawluszek czy Marek Mikrut. Dlatego mówię pass.
~wyborca 15-11-2010 21:05
przed wielu lat był już jeden podobny do Prystroma, nazywał się Tymiński
~ 15-11-2010 21:10
Bardzo byłabym rada, gdyby Pan Poseł pomógł Kowarom. Ma cudowne pomysły dla Jeleniej Góry, to może podpowie kandydatowi PO na burmistrza miasta, majorowi Góreckiemu, co zrobić by miasto rozwijało się zamiast zwijać. W końcu to też nasz pan Poseł a o Kowarach nic nie myśli. Ostatnia kadencja pana Góreckiego wypadła blado, więc może warto pomóc panu Góreckiemu, by nie zmarnował dla miasta następnej kadencji. Może filia Parku Technologicznego w Kowarach--Krzaczynie?
~do wyborcy 15-11-2010 21:10
Prystrom - Tymiński nie widzę związku bardziej ze względu na zadłużenie Jeleniej Góry to by pasowało Obrębalski, Zawiła - Gierek
~były jg 15-11-2010 21:18
Oto kolejny cud! Jeleniogórzanie, cieszycie się! Prawda!
~mr00fkoi4t 15-11-2010 21:23
Z tego co widzę czytając komentarze, Robert Prystrom nadal narażony jest na nieprzebierające w słowach ataki swoich przeciwników. Można tylko nad tym ubolewać, jednak zalecałbym ich autorom nieco więcej finezji, bo sugerowanie zawodowemu inżynierowi zajmującemu się naprawdę dużymi projektami, o których większość z Was, drodzy krytykanci, nie ma zielonego pojęcia, że jest nierobem, albo że nie ma u boku życiowej partnerki, mimo że na stronie internetowej każdy znajdzie przeciwną informację, jest zwyczajnie głupie i staje się już nudne. Poza tym insynuacje w rodzaju "Prystrom wisisz mi i sąsiadowi 2000 zł" to chyba się fachowo nazywa pomówienie, prawda, drogi "wyborco", stały bywalco forów internetowych?
~do 20.46 15-11-2010 21:27
Czy wiesz co piszesz ? jeśli chodzi o Sobieszów i pomysł z centrum rekreacyjno - sportowym - sięga dawnych lat i tym tematem zajmowała się Dyrekcja Szkoły Podstawowej. A od roku istnieje już projekt, który ma być realizowany z partnerem czeskim. Bajek nie opowiadaj , bo się i pana R. ośmieszasz. Klakieruj z głową.
~;) dobre.... 15-11-2010 21:28
Spokojnie, pan Zawiła będzie nawijał makaron jeszcze przez tydzień, jak zostanie prezydentem, to uwolnimy się od niego już za rok, jak ucieknie do Warszawki :)
~:) 15-11-2010 21:44
http://www.kprg.pl/
~Pakosz 15-11-2010 21:51
Pan Zawiła ewidentnie się dziś pogrążył na spotkaniu w Orient Express. Nic sobą nie reprezentuje.
~Greg 15-11-2010 22:04
Odnośnie zdjecia, wiecie jaki dowcip słyszałem we Wrocławiu (mieszkam w JG)? Dlaczego warto studiować na kolegium Karkonoskim? Odp: bo tam panuje taka "rodzinna atmosfera". hahaha
~Djkosa 15-11-2010 22:15
Spoko Jelonkowcy, z całym szacunem. Zobaczymy, jak przyszła włądza będzie realizowałą swoje założenia! POWODZENIA OBIECYWACZOM! :PPPP
~Tak 15-11-2010 22:24
1. Karkonoski Park Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. - juz jest. 2. Jeleniogórski Park Technologiczny z inkubatorem przedsiębiorczości - będzie. 3. Park Zdrojowy - ogrodzony. 4. Park Norweski - z kajakami, najlepiej do pływania. 5. Perła Zachodu - POszukamy perełek. 6. Wzgórze Kosciuszki - POd ziemia dla odważnych. 7. Galerie, supermarkety, targowiska, bazary - kolorowo i wesoło. Oddychać cudownym czystym POwietrzem, żyć na luzie, niczym się nie przejmować - był las nie było nas, będzie las nie będzie nas !!! Motylem jestem, jest dobrze !!! Och jak cudownie w tej naszej jelonce !!! :) :) :)
~Fenix 15-11-2010 22:36
Dla mnie Zawiła to kłamca i człowiek który obsadził już chyba pół rodziny na stanowiskach urzedniczych(Jak to sie mowi po znajomośći) szczycący sie tylko Galerią która jest po za zasięgiem kieszeni Jeleniogórzan nie tylko tych co kupują ale i tych chcieli by tam sprzedawać. Po za tym to park technologiczny to chyba nie pomysł Zawiły. Wiec moj głos napewno nie oddam na niego.
~Tryton 15-11-2010 22:54
jak to w kampanii wyborczej; piękne hasła... a diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, bo czy szanse ma "Park Technologiczny", który panu Zawile myli się wyraźnie z "Inkubatorem Przedsiębiorczości" w dawnej przychodni, pewnie mniej więcej takie same jak proponowany przez pana Prystroma na zdegradowanych terenach w ruinach dawnej Celwiskozy. Pięknie mówi pan Zawiła, że trzeba złożyć wniosek o powiększenie SSE, tylko powiększenie o kilka czy kilkanaście hektarów niewiele zmieni. A to że pan Zawiła powtarza hasła pana Prystroma... no cóż, widocznie nie jest pewny siebie skoro chwyta się populizmu. Jeśli chodzi o ilość obietnic obaj kandydaci idą łeb w łeb, daleko pozostawiwszy pozostałych.
~aaa 15-11-2010 22:59
Panie Zawiłła, a czemu Pan jako poseł tego nie stworzył?? Wymyślił Pan Książnicę Karkonoską ( Chwała Panu Za TO), żona ma dobrą posadkę:-) Nie martw się Pan o lokalnych przedsiębioców, oni dadzą sobie radę, tylko niech im w tym nikt nie przeszkadza. Pomyśl Pan raczej o ludziach biednych, ściągnij Pan ( masz Pan możliwości, wykorzystaj swoich przyjaciół Schetynę i Tuska) duże firmy produkcyjne i wtedy na Pana zagłoisuję. A nawet jak Pan tego nie zrobi to ciężko będzie się będzie ogolić( chociaż Pan wąsy nosi), ale w lustro spojrzeć trzeba. Jestem młodszy od Pana ale mój ojciec opozycjonista zginął w stanie wojennym. Pozdrowienia
~c.d. 15-11-2010 23:02
jeden wart drugiego, jeden wieczny konsument budżetowych "ciepłych posadek", drugi nałogowy wciskacz kitu, wyciskacz kasy i miłośnik lekkiego życia... taa "wielki inżynier", "pracuje nad wieloma wielkimi projektami", o których my maluczcy nie mamy pojęcia... gdyby rzeczywiście tak było, na pewno już by się nimi na lewo i prawo chwalił, pracowałby już dawno w jakimś wielkim koncernie lub miał własne biuro projektowe... chyba że wszystko tajne przez poufne... pewnie robi dla NASA lub CIA... tylko czy agencje rządowe, dają "wielkie projekty" ludziom, którym nikt przy zdrowych zmysłach nie dał by do zreperowania nawet zegarka... ehh ludzie skąd Wy się urwaliście...
~JG 15-11-2010 23:07
park technologiczny ?! Co to ma być ! Potrzebne sa konkrety pomysły na prace, robote za pieniądze, dla ludzi ! A nie jakies mrzonki o know how za biurkiem w byłym szpitalu przerobionym za 20 mln w sale konferencyjną zwana Parkiem Technologicznym ! Pana Zawiłe stać na bujanie w obłokach ale nie jeleniogorzan !
~ 15-11-2010 23:09
O Boże jakie wieśniackie komentarze! Ciekawe ile jest w nich prawdy a ile sztabów wyborczych zazdrosnych kandydatów?! Park Technologiczny pojawił się u Marcina Zawiły ponad miesiąc temu! I to chyba pan Prystrom ukradł pomysł Zawile. Ale dla kogo w tym mieście taki park jak tu już same dauny zostały a reszta wyjechała.....
~Fenix 15-11-2010 23:20
Dla mnie Zawiła to kłamca i człowiek który obsadził już chyba pół rodziny na stanowiskach urzedniczych(Jak to sie mowi po znajomośći) szczycący sie tylko Galerią która jest po za zasięgiem kieszeni Jeleniogórzan nie tylko tych co kupują ale i tych chcieli by tam sprzedawać. Po za tym to park technologiczny to chyba nie pomysł Zawiły. Wiec moj głos napewno nie oddam na niego.
rymcycymcy 15-11-2010 23:21
Dobry pomysł :) Mam nadzieję, że w tym parku maszynowym będę mógł naprawiać mojego logana ...bo mi coś skrzypi w lewym resorze ! :)
~aaa 15-11-2010 23:25
Tego komentarza nie zamieszczą, Pan po zawodówce właściciel poratalu nie pozwoli:-) WIĘKSZOŚĆ KOMENTARZY TO SPRAWA JELONKI, WSTYD!!!!!
~Lewy 15-11-2010 23:28
Zawiła, sam idź do inkubatora :P hehe xD
~maksiu 15-11-2010 23:32
A to nie Pan Zawiła by autorem sztandarowej imprezy... Wyprodukowano pod śnieżką? ... i co? Lipton jak zwykle
~Och.. 15-11-2010 23:49
Taka batalia negatywnych postów, ( wielokrotnie z tych samych IP) wynika z tego , że jednak musi to być dobry pomysł.A zazdrośników ściska, więc najlepiej zaatakować obojętnie czym, aby za wszelką cenę dowalić, nawet wypomną rodzinę a zapomnieli , że pan R. też swoją promuję np. panią E. Do dziś nie bylem zdecydowany, na kogo oddać swój głos, teraz już wiem - zagłosuję na pana M.Zawiłę.
rymcycymcy 15-11-2010 23:51
A o wyborach, to co Wy Jelonki liczyć nie umiecie ? :) ...to przecież nawet dziecko jest w stanie wykombinować, że to ten Zawiła wygra. Na to wskazuje MATEMATYKA ...a ta jest lepsza od mojej starej. JEJ nie oszukasz ...nawet gdybyś bardzo chciał ;)
~dokładny 16-11-2010 0:01
do aaa z 22.59: Jeżeli chodzi o wymyślenie Książnicy Karkonoskiej przez p. Zawiłę to precyzuję: wymyślił tylko nazwę, biblioteka istniała już przed jego narodzeniem, ongiś sam z niej korzystał jako użytkownik - czytelnik.
~e. 16-11-2010 0:25
Moze biblioteke po stolowce da sie zrobic, ale po szpitalu park technologiczny to juz lekka przesada. A wszystkich cwaniaczkow po "renomowanych" uczelniach pozdrawiam. Bedziecie robic projekty za 1200 zl miesiecznie jak taka jedna, co to architekture we Wroclawiu konczyla i twierdzila, ze po tym Kolegium to nic nie bedziemy mieli. Haha...
~Przedsiębior 16-11-2010 0:43
Ja zagłosuje na Pana R. Prystoma bo to człowiek który naprawde wiele może w sprawie rozwoju Gospodarczego i Turystycznego Jeleniej Góry co jest dla nas bardzo ważne A Panu Zawile i Obrębalskiemu juz podziekujemy
~AP do ANI 16-11-2010 6:35
Odwiedzila Cie corka z bilbordu czy mama.
~KKK 16-11-2010 6:40
Ja się nie dałem nabrać. A i Ci co się dali na te propagandę nabrac też to powoli zaczynają rozumieć. Jedni jeszcze maja propagandowy trudny do usunięcia zamęt w głowach. No bo spójrzmy na to historycznie. Ilu dało się nabrać na bolszewicką propagandę i jak długo ona u nas funkcjonowała. Innym wstyd,ze dali się nabrać i się do tego wstydzą przyznać. No i jest jak jest. Na naród nie ma się za co obrażać.
~SuckMyBalls 16-11-2010 6:40
Zapomnijcie że się wybiorę na wybory.
~to jest 16-11-2010 7:17
nowy, oryginalny pomysł. Czy ktos z kandydatów zatroszczył się o absolwentów jeleniogórskiech wyższych uczleni. Pan Prystrom np. wie, że w Kolegium kształci się językowców i nimi chce się zjać. I chwała niech sie zajmuje. Ale co z INŻYNIERAMI!!! i nie tylko z techniki kolegium ale tez z Polibudy. Oni MUSZĄ uciekać z Jelonki, bo im nikt niczego nie proponuje, chyba że naijnższe wynagrodzenie w markciecie przy kasie lub stopisu. Jestem za pomysłem trzymam kciuk i za zawiłe i park.
~LJ 16-11-2010 8:25
Pan Zawiła chyba odsłuchał poprzednią debatę prezydencką i przeczytał program wyborczy Pana Prystroma. Żenująca postawa, Panie Zawiła proszę się wysilić i przedstawić własne pomysły chyba, że ich brak.
~Dididi 16-11-2010 8:27
czy w jeleniej nie działają czasem już STREFY AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ ? i jakoś nic sie tam nie dzieje - więc co on myśli, że nagle będzie wielki boom i zwali się nam tutaj wielu inwestorów ? NO NO NO - Zawiła - NO NO NO - Zawiła - NO NO NO
~LJ 16-11-2010 8:34
Pan Zawiła chyba odsłuchał poprzednią debatę prezydencką i przeczytał program wyborczy Pana Prystroma. Żenująca postawa, Panie Zawiła proszę się wysilić i przedstawić własne pomysły chyba, że ich brak.
~ 16-11-2010 8:35
To jest przygotowywanie przez Z. ciepłych posadek dla "spadachroniarzy" - obecność F. to potwierdza.
~Jakub B. 16-11-2010 8:45
Panie Pośle ! Proszę sobie preypomnieć jak za Pana kadencji, jako Prezydenta Miasta, Kaziu Wilk z Izby Przemysłowo-Handlowej, na początku lat 90-tych, prosił o pomoc w budowie Inkubatora Przedsiębiorczości i Parku Technologicznego. Podobnie prosił o wsparcie instytucjonalne do budowy Uniwersytetu Jeleniogórskiego pod nazwą "Montes Ryphei"; na długo przed powstaniem Kolegium Karkonoskiego. Były wtedy ogromne i pewne pieniądze na te cele. Jaki z tego wniosek ? Ano taki, że jeżeli czegoś nie mogą utworzyć urzędnicy, to nikt tego nie potrafi !
~dobromir 16-11-2010 8:50
Zapewne pomysł narodził się w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (chyba do tego przed laty została powołana), której szefem był pretendent. Chciałbym poznać wpływ tej instytucji na rozwój miasta. Odnoszę wrażenie, że jest to synekura rządzących.
~pkp82 16-11-2010 8:56
Zawila najpierw opracuje Logo JPT, jakby to ono bylo najwazniejsze. Bo poza ewentualnym odremontowaniu budynku, stworzeniu na nim ladnego logo, szyldow i kilku niezle oplacanych miejsc pracy dla rodziny i znajomkow z Partii, nic sie tam pewnie nie wydarzy. W tworzeniu cieplych stolkow dla rodziny (pasozytow) Pan Posel ma bardzo dobre doswiadczenie. Glosujmy rozsadnie,OCENIAJAC ludzi PO TYM CO ZROBILI A NIE CO OBIECALI.
~pkp82 16-11-2010 9:08
Pan Zawila mial juz wlasny projekt, stworzenie tramwaju z Jeleniej Gory, przez Cieplice do Szklarskiej, Harrachova a potem dalej ... mialby ten tramwaj jechac do Wiednia. Nauczyciel historii, posel, oderwany od rzeczywistosci.
~Zyzio 16-11-2010 11:10
jak zwykle politycy nie wiedzą co mówią i wciskają kiełbase wyborczą! Nie wskazują z czego cchą za to wszystko zapłacić, nie pokazują żadnych konkretów. To oszukiwanie nas, ludzi którzy w końcu płacą tym urzędasom pensje. Szczyt chamstwa! I to każdy z tych kandydatów. Mamy w naszym mieście naprawdę poważne problemy. Przede wszystkim - uciekają z jeleniej góry ludzie - po drugie nie ma pracy i bardzo słabo się zarabia. już w mniejszych miasteczkach wyższe są przeciętne zarobki! - poziom kształcenia na niektórych uczelniach jest żałosny. Na kierunkach technicznych studenci po kilku latach nie znają podstawowych pojęć! Połowa tych studentów nie wie co to jest algorytm! o jakim więc parku technologicznym mówimy? to chyba kolejny inkubator dla urzędniczej rodziny! ciepłe posadki! - szerzy się patologia bo ludzie nie mają pracy! szerzy się przestępczość. Chyba nie ma osoby w jeleniej górze która nie straciła by radia samochodowego, lusterka, wycieraczek! Potrzebne są konkrety, konkre
~ 16-11-2010 11:11
DOLNOŚLĄZAK. Pan Zawiła jest historykiem, pod którego kierownictwem rozwinęła się dawna Miejska Biblioteka Publiczna. Po śp. J.Szmajdzińskim jest jedynym, godnym przedstawicielem Kotliny Jeleniogorskiej w Sejmie. Powinien swojej parlamentarnej misji nie przerywać. Park technologiczny i inkubator przedsiębiorczości to żadna nowość. Jeleniogorska Izba Przemysłowo-Handlowa juz w latach 90-tych ubiegłego wieku ten temat drążyła. Niestety ówczesny prezydent J.G. Maricin Zawiła nie wykazał nim zainteresowania.
~ 16-11-2010 11:24
cd. z godz. 11:11. Za czasów Zawiły-Czernow-Kusiak powstała i umacniała swoją działalność Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Mariginalizowano Izbę Przemysłowo-Handlową, gdyz kierował nią młody, były aktywista partyjny. W magistracie funkcjonuje wydział WYDZIAŁ INICJATYW GOSPODARCZYCH. Te agendy miasta JG - wg mnie w żaden sposób - nie przyczyniają się do rozwijania przedsiębiorczości ani w Jeleniej Górze ani w regionie.Niestety funkcjonują za niezłą realną kasę. DOLNOŚLĄZAK cdn.
~ 16-11-2010 11:45
cd. z 11:24. W Polsce działa już od kilku lat 21 parków technologicznych. Najbliższy w Legnicy i we Wrocławiu. Warto utworzyć taki park w KOTLINIE JELENIOGÓRSKIEJ. Obiekt, w którym taki park miałby powstać musi spełniać konkretne wymagania techniczne. Niestety pomysł Zawiły - wg mnie - nie jest wart przysłowiowego funta kłaków. Pomysłu Prystroma nie znam. Moim zdaniem najlepszym miejscem w KOTLINIE JELENIOGÓRSKIEJ na taki park jest teren i budynki po Fabryce Dywanów w Kowarach. Dla realizacji takiego przedsięwzięcia potrzebni są "pozytywnie zakreceni" i mający jakąś wiedzę. Moim zdaniem Kaziu Wilk, który kiedyś próbował coś robić w tym zakresie - o ile nie stracil jeszcze animuszu - najlepiej by się do tego nadawał. Historykowi Zawile partyjni koledzy podsunęli nośny temat na czas wyborów. Niestety z publikacji wynika, że "słyszał on, że w którymś kościele dzwonią, ale nie wie w którym". Ta interesująca inicjatywa legnie w gruzach, gdy zajmować się nią będą polityko-politykierz
~ 16-11-2010 11:55
cd. z 11:45. Jeżeli udołoby się projekt PARKU TECHNOLOGICZNEGO KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ zrealizować w dawnej Fabryce Dywanów w dzielnicy Kowary, to Zawiła wraz z innymi polityko-politykierami mógłby zacząć działać na rzecz uruchomienia szynobusów na istniejącym trakcie kolejowym z Jeleniej Góry via Łomnica, Mysłakowice do Kowar. Tym traktem szynowym można połączyć wszystkie kluczowe miejscowości Kotliny z Kowarami. DOLNOŚLĄZAK.
~tak myślę 16-11-2010 13:36
że skoro p. "Kaziu Wilk" sie tym kiedyś zajmował to należy jego wiedzę w tym zakresie wykorzystać. To że kiedyś inkubator przedsiębiorczości już był nie jest żadnym argumentem przeciw pomysłowi. Producenci samochodów nie rezygnują bowiem z produkcji i rozwoju samochodów, tylko dlatego, że kiedyś ktoś juz samochody produkował. Dziś są nowe okoliczności i nowe możliwości. Jestem za pomysłem i pójdę za niego zagłosować.
~Justyś 16-11-2010 14:07
Zawiła Panu Obrębalskiemu nawet do pięt nie dorasta. Dajcie szanse Obrębalskiemu, a zobaczycie ile pozyska środków z Unii Europejskiej na inwestycje w Jeleniej Górze. Prawda jest taka, że ludzie nie wiedzą ile Pan Obrębalski robi dla Jeleniej Góry i ile jeszcze zrobi, jeśli damy mu szanse. Wybierzecie Zawiłę to zobaczycie jak Jelenia Góra będzie się cofać, zamiast rozwijać, a odkąd do władzy doszedł Obrębalski to coś się w Jeleniej ruszyło, coś się zmieniło, bo coś zaczyna się dziać i będzie się działo. Tylko ślepcy nie widzą, żę Obrębalski zmienia Jelenią na plus!
~ 16-11-2010 15:33
ad. ~tak myślę z 13:36. Będziesz głosował za pomysłem, który na potrzeby kampanii wyborczej przywłaszczył sobie Zawiła. Zwracam uwagę, że inkubator przedsiębiorczości był upowszechniany w Jeleniej Górze w latach 90-tych, gdy prezydentem był Zawiła. Wtedy rozpoczął się proces upadku firm produkcyjnych w JG. Za czasów swojej prezydentury Zawiła nigdy, przenigdy nie wykazał zainteresowania inkubatorem przedsiębiorczości. Jest to konkretny fakt historyczny. Zawiła jest doskonałym bibliotekarzem. Jest posłem. Powierzoną przez Jeleniogórzan misję paralamentarzysty niech wypełni do końca. Prezydentem już był. Dał się poznać. I wystarczy. DOLNOŚLĄZAK.
~Obywatel 16-11-2010 20:02
Czyli p M.Zawiła chce zorganizować prosektorium przedsiębiorczości w byłym szpitalu.
~SraliMazgali 16-11-2010 21:28
Ten park technologiczny to se zawilec wybuduje między biblioteką a muzeum, kasę da szeryf z kościelnym z czarnego za unijne a kierowniczką parku zostanie zawilcowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mobilizacja przed II turą

Wsparcie od nauczycieli

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
359
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%