MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Park Norweski po rewitalizacji wypiękniał, ale…

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 lutego 2014, 7:30
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2014, 8:03
Autor: Angela
Fot. Angela
– Te podświetlenia mostków o niebieskiej barwie są wieczorami bardzo efektowne i magiczne, a kamienna scena i drewniana altana pięknie komponują się z całością – mówili spacerowicze zrewitalizowanego Parku Norweskiego w Cielicach. Co innego twierdzą niektórzy radni. Wytykają, że nie wszystko zostało zrobione.

Zmiany, które pojawiły się tu podczas dwuletniej rewitalizacji widać na każdym kroku wchodząc do rekreacyjnego Parku Norweskiego, założonego na początku XX wieku przez właściciela fabryki maszyn papierniczych Eugena Füllnera.

Park nazwany od pawilonu norweskiego, wybudowanego na wzór restauracji w Oslo, jest uzupełnieniem zrewitalizowanego w ostatnich latach Parku Zdrojowego, który ma przede wszystkim cieszyć oczy. Nie można tam bowiem jeździć na rowerze, rolkach czy spacerować z psami. Nie można też położyć się na kocu czy wyjść z dziećmi na plac zabaw. Takie możliwości stwarza właśnie Park Norweski, zrewitalizowany w ramach projektu „Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muskau”, którego wartość wynosi ok. 9 mln zł.

- Oczyszczono dno i wyrównano brzegi stawu, odremontowano trzy mosty: jeden zabytkowy - kamienny i dwa drewniane, wyremontowano alejki spacerowe, zamontowano fontannę – wymienia Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. - Główna, prowadząca do Pawilonu Norweskiego, wyłożona jest kostką brukową, natomiast pozostałe dróżki są utwardzone żwirem. Powstała też kamienna scena, obok której stoją ławki. Cały park ma nowe oświetlenie. Jest także altana, z której można podziwiać piękne widoki oraz obserwować pływające kaczki – dodaje M. Zawiła.

Zdaniem radnego Miłosza Sajnoga z Klubu Radnych Razem dla Jeleniej Góry nie wszystko zostało jednak zrobione. - Na komisji finansów byliśmy informowani, że wokół parku powstanie trasa do jazdy na rolkach, hulajnogach i rowerkach o luksusowej nawierzchni, a tymczasem byłem na miejscu dwa razy i znalazłem jakieś sto metrów tej ścieżki, która nijak nie układa się w pętle – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Miłosz Sajnog. – Nie da się wjechać do Parku Norweskiego na rolkach i hulajnogach, bo najpierw mamy kostkę brukową, później kawałek ubitego szutru, następnie sto metrów tego „freeway’a”, który wyprowadza nas na zdezelowaną ścieżkę wzdłuż wału, a za wałem jest równie zdezelowana ścieżka, która wiedzie na Stawy Podgórzyńskie. Nie rozumiem więc, jaki był sens budowania w tym miejscu tych stu metrów drogi – dodał radny.

Prezydent Marcin Zawiła wyjaśnia, że wszystkim zależało na tym by w Parku Norweskim powstała pętla trasy do jazdy na rolkach, ale… - Na jej wybudowanie nie zgodził się konserwator zabytków – tłumaczy prezydent. – Długo z nim dyskutowaliśmy, ale nie udało się go przekonać. Z najgorszą niechęcią zgodził się na te 100 metrów i nakazał nam przywrócenie pierwotnej nawierzchni bitej. Osobiście byłem na miejscu z konserwatorem i po rozmowie z nim, zobowiązaliśmy wykonawcę w warunkach przetargowych, by zapewnił tam nawierzchnię utwardzoną, po której można jeździć na rowerach – dodaje prezydent.

Nasz komentarz
Od mieszkańców otrzymaliśmy też sygnały o tym, że w oczyszczonym stawie już pływają śmieci, a regulaminy korzystania z parku są brudne, bo porysowane. Potwierdzamy – to prawda, ale nie jest to już wina wykonawcy rewitalizacji, ale efekt niechlujności samych użytkowników. I z tego warto wyciągnąć wnioski. Nie będziemy cieszyć się długo efektem wykonanych dużym nakładem prac, jeśli dewastacja będzie postępować przy ogólnym przyzwoleniu…
Angelika Grzywacz-Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~Boss 21-02-2014 8:06
Niestety w Polsce nie ma świadomości że coś jest dobrem wspólnym żadne kary,monitoringi ,patrole nic nie dadzą obywatel musi mieć świadomość że jest u Siebie a wszystko wokół co powstaje z podatków jest dla niego a tak do końca nie jest każda inwestycja w tym mieście toczy się w atmosferze machlojek i skandali i służy tylko interesom partyjnych kacyków wydaje się miliony powstają buble więc to też powoduje frustrację u ludzi którzy nie mają pracy perspektyw na przyszłość najpierw powinno zadbać się o ludzi według zasady w zdrowym ciele zdrowy duch bo jak ludzie będą mieli zajęcie,odpowiednie dochody to pójdą do parku odpocząć ,zrelaksować się a nie odreagowywać stresy i niepowodzenia
~Aaron Pałkin 21-02-2014 8:08
Mam pytanko, kto się podpisuje na murach bazgrołem: SHIZOO
~18 sqandal 21-02-2014 9:42
.... wszystko ładnie pięknie tylko? .... ano wlasnie z psami należy zrobić porzadek bezwzględny zakaz wprowadzania psów na teren parku , bo to park dla ludzi a nie wybieg dla psów.!!
~dyzy 21-02-2014 9:53
Ten kto sie podpisuje shizoo to jakas c...a
~Inimi 21-02-2014 10:37
Nie rozumiem, dlaczego ma się zakazywać wchodzenia z psami do parku. Nie wszyscy nie sprzątają po swoich psach. Był artykuł o wybiegach i powstało wielkie oburzenie w komentarzach. Ani do parku, ani wybiegu... To gdzie w takim razie mamy wychodzić z naszymi czworogami?
~UpGraDe 21-02-2014 10:53
Pięknie, wychodzi na to,że spękane alejki zostały zmienione na ubity żwir zamiast na twardą nawierzchnię. No konserwator kazał
~Maruda 21-02-2014 10:56
Mój drogi Sajnog. Jako radny ma pan obowiązek brać ciągły czynny udział we wszelkich działaniach Urzędu Miasta. Gdy odnawiano Park Norweski nie marudził pan. Wtedy była okazja wnosić w sposób twórczy zmiany. Nie można, mój drogi radny zamienić wszystkie ścieżki parku w trasy nartorolkowe, trochę trzeba zostawić zwykłym spacerowiczom. Park Norweski po odnowieniu jest piękny ale już rozpoczęła się systematyczna dewastacja. Jak to w Cieplicach. Teraz czas na takich działaczy jak pan panie Sajnog. Powinien pan włączyć się aktywnie w wychowanie młodzieży i starszych do poszanowania min parków. To pana obowiązek, jako radnego. Później ocenimy efekty.
~nanana 21-02-2014 10:59
pomysł wprowadzenia zakazu wprowadzania psów na teren parku jest niedorzeczny. To też zywe istoty i mają prawo tam przebywać. Ale moim zdaniem, żeby zadbać o właściwy wygląd parku należy wprowadzić nakaz sprzątania po pupilach. Samo zwierzę nie stanowi żadnego bałaganu dla Parku. Także nie rozumiem komentarza "18 sqandal". bezsens.
~ 21-02-2014 11:16
....... od kiedy nie można chodzić z psami ? ,chodzę często i nigdzie nie ma zakazu , jeżeli tak to co za ... to wymyślił , jakaś porażka z tymi radnymi trzeba koniecznie ich wymienić , siedzą z tymi tłustymi ... i wymyślają ... zakazy i nakazy , co to ... jest Korea Pł czy Chiny
~ 21-02-2014 11:18
cd. a na 1 zdjęciu jest rowerek i piesek - im wolno?????
~do 11:18 21-02-2014 11:38
jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział ,że właśnie w norweskim wolno rowerkiem i pieskiem;)) to w zdrojowym parku nie wolno,myślenie i czytanie nie idzie w parze?;)
~Ścigany 21-02-2014 11:40
W porównaniu do Parku Zdrojowego to cud, miód i orzeszki
~DS 21-02-2014 11:52
Byłem z rodziną po deszczu, bylismy rozczarowani błotem tj,"ubitym szutrem"... stary asfalt zezwalał na jazdę rowerem a i spacerowało się dużo lepiej.....
~... 21-02-2014 12:06
...a ja własnie nie mogę się doczekać jak zrobi się ciepło i przyjadę z kocykiem na sielankę po ciężkiej pracy w De...
~ 21-02-2014 13:16
Pozdrowienia dla wszystkich spożywających I dla Straży Miejskiej również
~Kryniu 21-02-2014 13:20
O co ten cały ambaras ze zwierzakami? do parku nie wolno, bo nie umiecie po sobie (tudzież swoich pupilach) sprzątać, a nie każdy lubi deptać g.... Wybieg można wybudować, ale dopóki go nie ma, nie powinniście trzymać psów. Jakim trzeba być ..., żeby trzymać psa w bloku? Pies potrzebuje dużo miejsca. Miasto, o ile nie ma w nim specjalnego parku dla zwierzaków, nie jest miejscem dla psów. Psy można trzymać na wsi lub jeśli dysponujemy własnym ogrodzonym podwórzem. Nauczcie się wreszcie mieszczuchy!
~jeronimo 21-02-2014 13:23
no tak, dla Prezydenta najważniejsze jest, że wybudowano fontannę... Widać Pna Prezydent fontannami zaczyna i fontannami chce kończyć. W nowej kadencji ogłosi program "Fontanna w każdej dzielnycy Jeleniej Góry" lub "900 fontann na 900 lecie miasta" :)
~mts 21-02-2014 13:35
Dlaczego Straszaki Miejskie patrolują park samochodem, a nie pieszo???
~ 21-02-2014 15:35
"Od mieszkańców otrzymaliśmy też sygnały o tym, że w oczyszczonym stawie już pływają śmieci, a regulaminy korzystania z parku są brudne, bo porysowane. "Narzekacie (jak zwykle) na prezydenta, na wladze i NA CO JESZCZE???? ponarzekajcie na wandali i brudasow w wydaniu polskim. Tylko prosze nie piszcie, jak ktos glupkowaty tu juz zrobil, ze to wina frustracji, bo nie ma pracy. Strasznie slabiutki argumencik, by demolka byla usprawiedliwiona.
~tio 21-02-2014 15:41
i ciągle jakieś ale... czy chociaż raz cos będzie się radnym podobać czy chociaż raz coś wspónie zrobią dal tego miasta ponad przynaleźność do partiii a nie tylko narzekania i walka o władzę a moi turyści, których sprowadzam tutaj do J Góry są zachwyceni np Cieplicami i Rynkiem Starego Miasta w J Górze i tak trzymać P. Prezydencie
~Edi 21-02-2014 16:08
Park Norweski uwielbiam od zawsze. A po remoncie moim zdaniem jest jeszcze bardziej urokliwy i kiedy tylko mogę spaceruję tam z wózkiem! Moim zdaniem jest 100 razy lepiej zrobiony niż Park Zdrojowy. np. ładniejsze ławki, do tego przymocowane do podłoża, dzięki czemu nie "wędrują" po całym parku, efektywna fontanna, itp.
~Franio 21-02-2014 16:13
Aha
~iras 21-02-2014 16:41
Precz z psami tylko srają i straszą dzieci do bakutilu z nimi albo na wieś!!!
~ 21-02-2014 17:16
Psy, rowery, nie takie sciezki...wszystko to jest PIKUS. Narzekacie na to wszystko, by sprytnie ominac temat: Polska jest krajam wandali.To samo bedzie na termach. Poczekajcie jakies 5 lat, a bedzie to ruina. Bo wy inaczej nie potraficie.I nie narzekajcie na politykow. Oni nie pisza wam schizy po scianach, ani nie wyrzucaja smeci do rzek.
~julla 21-02-2014 17:25
Ze z pieslkami powinno się wejść wszędzie ale proste jest i oczywiste zabieranie tego co pozostawiły po sobie pupile,sama widzę jak nawet w miejscach zabawy dla dzieci choć się nie powinno,ludzie prowadzą swoje psy.bo po co iść deczko dalej na łąkę.Uważam że jak ktoś się zobowązał zwierzakim zająć to ze wszystkimi konsekwencjami.I z nie zasrywaniem ludziom najbliższych pod okiennych trawników:))
~Dr Watson 21-02-2014 17:25
Do ~iras". Myślę, że Twoja wypowiedź jest mocno związana z Twoim wyglądem zewnętrznym. Więc zapewne jesteś bardzo brzydki, co powoduje że na każdym kroku straszysz swoją paskudną facjatą biedne dzieciaczki. A ponadto też zapewne ... w stopniu znacznie bardziej zagrażającym cieplickiemu środowisku niż te pieski. Idąc we wtorek po 18-tej z pieskiem na spacer (po którym zawsze sprzątam), zauważyłem przy jednym ze stawów (ten bliżej wałów) trzech meneli pijących piwo. Jeden z nich ściągnął spodnie i się po prostu ...... I nie posprzątał, tak jak ja to zrobiłem w przypadku mojego psa. Wg twojego myślenia, menel powinien trafić do bacutilu (bo wieś też by pewnie z.....).
Innaa 21-02-2014 17:30
Do autora postu 21-02-2014 13:20 | ~Kryniu .Czy byłeś kiedykolwiek w schronisku dla psów? Pewnie nie wiesz, że większość właścicieli ma psy właśnie z tego miejsca.Zwierzęta nie są winne, że ktoś je bezmyślnie rozmnaża.Na wsi mają być psy? Psy uwiązane łańcuchem 24 h na dobę to Twoim zdaniem dobre rozwiązanie>?A tak wygląda nasza wieś!!!Koniecznością są wybiegi dla psów chociażby z tego względu, że nie wszyscy właściciele czworonogów sprzątają po swoich pupilach.I druga sprawa kosze, o czym już pisałam.A park jest piękny i znajdzie się również miejsce dla psów.Szkoda,że nie poznałeś właściciela 2 psów rasowych dużych!, gdzie jeden był uwiązany do drzewa, gdy uratował go pewien sympatyczny ciepliczanin! Właściciel wie, gdzie w tym parku z nimi chodzić na spacery.
~-fee 21-02-2014 17:40
Brud, nie zagrabione i nie sprzątnięte liście, po ścinkach drzew zostawiony bałagan to ma być piękno parku? Wstydzilibyście się pisać że park wypiękniał. Obrzydlistwo! Gdzie porządek? To tak jakby ktoś kupił sobie do domu nowoczesne meble i postawił w w brudnym zaśmieconym mieszkaniu i oczywiście nigdy go nie sprzątał i chwalił się że mieszkanie wypiękniało! Ha, ha...
~julla 21-02-2014 17:40
Tak to wygląda że piesek się załatwia a pan lub pancia patrzy w dalll i udaje że nie wie o co temu psu chodzi, jak pies ruszy to wlaściciel lub właścicielka rusza a za siebie się nie ogląda i jest im fajnie a nie daj boże zwrucić im uwagę o zabranie pozostawionego gagażu to człowiek usłyszy taki stek wyzwisk że szkoda gadać.U ważam że jak mam psa to mam też obowiązki wobec psa i wobec społeczeństwa które te psy chciałoby nie traktować jak tylko obsrusów,a to zależy tylko od ich włwśccieli.Pozdrawiam właścicieli psów
~awawa 21-02-2014 17:42
tym podpisem SHIZOO to pół Cieplic jest wymalowanych, może Policja by namierzyła g...
~js 21-02-2014 17:56
a czy kiedyś takich rekreacyjnych terenów doczekają mieszkańcy Zabobrza?
~ 21-02-2014 18:19
Matko, przestancie ciagle o tych psach! To nie one pisza wam po murach, ani nie one wysypuja smieci do parku norweskiego! Przestancie tez narzekac na politykow, bo w tym przypadku oni sie postarali.Jest park; czy piekny, czy nie to inna sprawa. Nie jest tez problemem kupa niezgrabionych lisci-sa schronieniem dla jezy. Nie jest problemem rowerzysta, czy zwirowa sciezka. Jestescie MISZCZAMI w odwracaniu kota ogonem! U was ZAWSZE bedzie syf.Problem lezy gdzie indziej: w was samych, w waszych niewychowanych dzieciakach. SAMI robicie syf. Nie szukajcie smaku w d.....
~mieszk. 21-02-2014 18:35
Tak, tak, panie prezydencie, to przecież oczywiste, że winni są mieszkańcy JUŻ złego (tuż po remoncie) stanu parku, a nie władze, które jak zwykle nie mają sobie nic do zarzucenia. Ech, co mieszkańcy... Jak fajnie by było, gdyby ich w ogóle nie było, wtedy władza mogłaby panoszyć się po całym mieście i nikomu nie musiałaby się tłumaczyć. Pomazane tablice? A czy ktoś pomyślał, żeby zrobić je wandaloodporne? A od czego jest Straż Miejska? Czy zagląda do tego parku, czy też woli łapać rowerzystów w Parku Zdrojowym? Są śmieci? A od czego są nasze służby miejskie, czy pan prezydent pilnuje, co robią? Nie, pan prezydent woli zwalić wszystko na mieszańców. Otóż panie prezydencie, wandale zawsze się znajdą (wystarczy nawet jedna osoba), co nie usprawiedliwia nieróbstwa władz miasta!
~do18:35 21-02-2014 18:38
He????? czy ty jestes normalny, czlowieku? czy to prezydent wywalil smieci do stawku i napisa schizo na murach w nowym parku? wy jestesie nienormalni. I dlatego tak macie w tej Polsce.U was mozna postawic caly szwadron sluzb smieciowych, NIGDY nie bedzie czysto. A wiesz, czemu? bo sa ludzie myslacy, tak jak ty. Pokomunistycznie. Fuuuuuuuuu, rzygac sie chce.
~mieszk. 21-02-2014 18:38
Władze miasta powinny tak zaprojektować park, żeby nie dało się pomazać tablic, zniszczyć ławek, posprzątać gdy jest zaśmiecone itd. Tutaj mamy do czynienia z ewidentną fuszerką władz, które w sposób nieodpowiedni zaprojektowały i wykonały nasz park. I żadne zwalanie winy na mieszkańców nic nie pomoże. Tak na marginesie, pan prezydent twierdząc, że winni są GENERALNIE mieszkańcy (a czemu nie turyści? może to oni zaśmiecili nasz park?) obwinia też siebie, gdyż sam jest mieszkańcem Cieplic.
~do 18:38 21-02-2014 18:41
I odezwał się największy troll tego portalu. Sama jesteś nienormalna. Jak nie rozumiesz co czytasz, to czas cofnąć się do podstawówki. Pewnie w Niemczech też jesteś takim polskim wandalem, taką zakałą społeczeństwa. Wieśniaczka wyjechała do Ameryki i już myśli, że jest amerykanką. A to tak się niestety nie da. Mieszkaniec ma rację - akurat nietrudno przewidzieć, że zawsze trafi się jakiś wandal i trzeba tak zaprojektować park, żeby wandale nic nie mogli zniszczyć. Od czego jest monitoring, straż miejska itd?
~ 21-02-2014 18:53
Takie tablice to się wykonuje zabezpieczone specjalną powłoką antygraffiti. I problem ze sprejarzami znika. A służby miejskie są od czego? Prezydent tłumaczy się jak dziecko a Angela bezmyślnie powtarza. Jak jego pies zrobi kupkę na chodniku to pewnie też opowiada, jaki to pies jest zły, zamiast wziąć woreczek i posprzątać? Układ ścieżek w parku też zaprojektowano nieżyciowy, czy pan prezydent też będzie za chwilę tłumaczył, że to źli są mieszkańcy, bo wydeptują trawę?
~Kryniu 21-02-2014 18:59
do 21-02-2014 18:38 | ~mieszk.: "[...] tak zaprojektować park, żeby nie dało się pomazać tablic, zniszczyć ławek, posprzątać gdy jest zaśmiecone[...]" - a to kuźwa dobre!!! hahaha! zaprojektować nie-dające-się-pomazać tablice?! To może każdą tablicę otoczmy magiczną barierą ochronną? Pogięło Was? Wysłać patrol policji z pałkami- niech leją wandali ile wlezie, to wyleczą ich z głupoty. A nie-dające-się-pomazać tablice włóżcie między bajki...
~ 21-02-2014 19:17
do 94.202- czy ty jestes pewny, ze piszesz do wlasciwej osoby? bo ja niestety nie. A co do parku: lawki z zelaza, wkopac 3 metry pod ziemie. Drzewa ogrodzic drutami kolczastymi, kwiatow nie sadzic, bo i tak powyrywaja. Tablice informacyjne polaczyc z alarmem prosto na milicje. No i tabun straznikow miejskich. Niech nie pilnuja zlodziei w miescie, meneli, zabijakow. Niech pilnuja parku norweskiego, bo w jeleniej-Cieplicach jest JEDEN wandal i wszystko niszczy. Reszta obywateli to baranki.Mamma mia, co za ....
~do 18:59 21-02-2014 19:22
To raczej ciebie pogięło. Widać, że twoje pojęcie o temacie jest zerowe. Wpisz sobie w google "powłoka antygraffiti" i poczytaj, mondralo bez piątej klepki. Jak widać głupi komentarz potrafisz napisać na forum, ale już sprawdzić o czym piszesz, to nie. Jeśli kogoś należałoby tu wyleczyć z głupoty to przede wszystkim ciebie.
~ 21-02-2014 19:25
do *.t-ipconnect.de (87.185.*.*): Nie torolluj już, hejterku, dobrze? Sam sobie zaprzeczasz, bo jeśli w Jeleniej jest jeden wandal, to na pewno nie wszyscy mieszkańcy. Jeśli Staż Miejska i policja nie potrafią złapać jednego młodocianego wandala, to jaki jest sens utrzymywania tych instytucji? Jak zwykle troll z niemieckiego zmywaka dorwał się do klawiatury i hejtuje, a co kolejny twój wpis to głupszy.
~ 21-02-2014 19:32
"Otóż panie prezydencie, wandale zawsze się znajdą (wystarczy nawet jedna osoba)". Umiesz czytac teksty przez was samych napisane? JA nie twierdze, ze jest JEDEN wandal. Sami tak piszecie. Jak mi was szkoda. Same osiolki, jeden lepszy od drugiego. Zycze utoniecia w tym brudzie, bo na nic innego nie zasluzyliscie!
~do wyżej 21-02-2014 19:44
Kto się jak przezywa, ten się tak nazywa. Sam jesteś osiołek. Nie dość, że nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem, to jeszcze bredzisz od rzeczy. Jeśli znasz tych wandali, to od tego jest policja, a jak nie, to buzia w ciup i nie zabierać głosu w sprawach, które cię przerastają.
~ 21-02-2014 20:12
Was przerasta park, nowe, czyste, ladne. Mnie nic nie przerasta, co ma zwaizek z waszym menelstwem.U was zawsze bedzie brudno, brzydko, pomazane, nasmiecone. Bo tak juz jest. Nie pomoga nawet zeliwne sprzety w parku ani tablice meneloodporne. Nie pomoze SM, nie pomoze Monitoring. Lubicie syf i go macie w najlepszym wydaniu. Palce lizac!
~Mojdrogi Sch 21-02-2014 20:17
Odpowiedź na pytanie które zadał 21-02-2014 17:25 ~Dr Watson brzmi TAK. Menel który nie umie się zachować nadaje się do bacutilu. Jak nie można mu wytłumaczyć co to jest dobro wspólne, to zapewne nadaje się do bacutilu, tam będzie z niego pożytek.
~ 21-02-2014 20:41
ipconnect.de (87.185.*.*) - przestań już trollować, bo aż oczy bolą od pomyj, jakie ciągle wylewasz na tym portalu. pouczasz innych na temat kultury, a sam masz jej najmniej, co już niejednokrotnie udowodniłaś na tym forum. podręcznikowy przykład nudzącego się hejtera z rozumkiem wielkości pestki od śliwki.
~Dr Watson 21-02-2014 21:13
Do "Mojdrogi Sch". Nigdy nie staram się nikogo poniżać, pisząc menel, ale nie był to w tym parku przypadek odosobniony. Nie wiem, czy tego miejsca nie obejmuje monitoring. Ale kilka tygodni wcześniej, a wtedy było jeszcze ciemno po 18-tej, kolejny właśnie typ jak ich określam, robił to samo na szczycie wałów przy tamie. Jego kumple stali nieco dalej, więc podszedłem, dałem mu woreczek (które zawsze noszę żeby sprzątnąć po piesku) i trzy minuty na zrobienie porządku. Zrobił, ale odchodząc tak mnie wyzywał, że strach było słuchać.
~do Dr Watson 21-02-2014 21:47
Oczywiście, że Park Norweski obejmuje monitoring. Była nawet parę dni temu opisywana na Jelonce sprawa, gdy straż miejska złapała dzięki monitoringowi wandali malujących nowo postawioną altanę w parku. Sęk w tym, że Straży Miejskiej nie zawsze sie chce ruszyć 4 litery. Zawiła zamiast stękać na mieszkanców, niech lepiej pogoni strażników do roboty, za których pracę przecież jako prezydent miasta odpowiada.
~ 21-02-2014 21:55
"wandali malujących nowo postawioną altanę w parku" Hahahahahaha!!!!!!!!!!!!! buahahaha...bo to Polska wlasnie. Polacy.Inni sa dla nich hejterami i trollami oraz KAZDY za granica pracuje na zmywaku.Oj oj oj oj.Super tam u was jest. My mamy rozumki male. A wy? jakie? nie dosc ze bieda az piszczy, zto jeszcze niszcza, co sie da.Jak ja was podziwiam.Polacy. Kochani. Jestescie najlepszym narodem na calym swiecie.Takim rzadkim.Nietypowym.
rymcycymka 21-02-2014 23:10
fajny facet na fotce 44,ale juz na fotce 43 zniknal
~ 21-02-2014 23:31
Aż mnie przeraża parki dla psów ludzie wasza wina , że chodzicie po ich odchodach, właściciele psów walnijcie się w czoło, macie swoje pupile ,macie i obowiązki g..wna należy sprzątać !!! A psy w parku trzyma na smyczy i tyle !!!
~!!! 22-02-2014 0:25
A przy monitoringu siedzi sąsiad naszego drogiego Prezydenta, no i wszystko jasne!!!
~krzyk 22-02-2014 0:44
A gdzie muszla koncertowa!?
~ 22-02-2014 1:37
ipconnect.de (87.185.*.*) - to ty jesteś hejterką. Pod każdym artykułem twoje nędzne wynurzenia, a co kolejne to głupsze. Polska wstydzi się za takich Polaków w Niemczech.
~Mojdrogi Sch 22-02-2014 1:48
Do 21-02-2014 21:13 ~Dr Watson Ależ drogi Watsonie zgadzam się z Twoim punktem widzenia. Niestety znaczna część naszego Naroda (no dobrze, poprawnie to Narodu) nie wyszła z jaskiń albo i z drzew nie zeszła. Przykład to park na Wzgórzu Kościuszki. Jesienią 2012 założono nowe oświetlenie, kilkanaście tablic podświetlanych ledami, nowe ławki a obok placu zabaw różne bajery do ćwiczeń. Miesiąc nie upłynął jak dzicz, bydło czy kulturalnie mówiąc wandale w różnym wieku popisali się swymi wątpliwym umiejętnościami. Pierwsza, po paru dniach wyparowała ledowa linijka oświetlająca tablicę przy wejściu od strony muzeum, obok schodów do LOKu. O urządzeniach do ćwiczeń szkoda pisać. O niesprzątanych klocach po pupilach także. Mentalnie do Europy to społeczeństwo jeszcze nie dorosło:((((((
~Realista 22-02-2014 3:45
Park byl bardzo fajny!!!!!!!!!! Remont byl potrzebny. 99% chodzi do parku dla rekreacji, na spacer itp. Najwazniejsze w Parku sa 2 rzeczy drzewa i alejki do spacerowania. .... a te sa z SZUTRU....pelne wody i blota....najtanszym kosztem mozliwym zrobione.... Po jednym spacerku autentycznie po powrocie do domu musialem buty wrzucic do pralki. NIE OCENIAM PISZE JAK JEST ;) PS zwrocil ktos uwage na ogrodzenie Parku Zdrojowego ?? Pochlonelom ono duza czesc pieniedzy na rewitalizacje parku a mimo to w wielu miejscach.......WYSTARCZY PRZEJSC POD NIM :):):)
~ 22-02-2014 9:38
94.202- widze, ze nie mozesz spac, tak cie moja osoba zajmuje. Wyluzuj. Nie zajmuj sie mna. Idz w czynie spolecznym do parku i pozbieraj smieci i g..., ktore Rodacy tam pozostawili. Brudasy.I tyle!
~obiektywnyy 22-02-2014 20:14
Tak, tak, nie remontujmy nic, bo przecież zawsze znajdą się wandale i wszystko zniszczą. A od czego jest straż miejska? Od czego policja? No tak, straż miejska woli łapać rowerzystów w Parku Zdrojowym. A policja osoby przechodzące na czerwonym świetle. Wandale byli, są i zawsze będą. Należy bardziej pilnować działać policji i innych służb, to tu jest pies pogrzebany. Jak policja łapie wandala, po czym wypuszcza go na wolność ze względu na niską społeczną szkodliwość czynów, to nie dziwmy się, że wandal za chwilę przyjdzie i znowu zniszczy. No ale najłatwiej zwalić winę na mieszkańców, że ktoś boi się zareagować żeby nie dostać kosą między żebra. Ciekawe czy pan prezydent by zareagował? Wątpię.
~ 22-02-2014 20:17
ipconnect.de, ale co ty w takim razie robisz na tym forum, ja ci się nie podobają rodacy? Wchodzisz tu tylko po to, żeby wyzywać, obrażać? Aż tak jesteś sfrustrowaną osobą, że siedzisz cały dzień na forum i wyładowujesz swoje żale? Żal mi ciebie, naprawdę. Znajdź sobie jakieś pożyteczne zajęcie zamiast trollować, np. sama posprzątaj g... w swojej okolicy. Może wtedy Niemcy nie powiedzą o naszych rodakach, że brudasy.
~swojak 25-02-2014 22:47
Zobaczymy jak będą wyglądać te żwirkowate ścieżki za rok lud dwa ?.
~gregors 25-02-2014 23:59
Bardzo dobrze, że są żwirkowate. To park, a nie centrum miasta. Jak komuś się marzy asfalt, to niech spaceruje po chodnikach.
~do gregors 5-03-2014 18:01
Najbardziej znane parki na swiecie :) HYDE PARK w LONDYNIE czy CENTRAL PARK w NY maja alejki asfaltowe :) Oba sa piekne i znane na caly swiat :) Sciezki w parku to sa wlasnie chodniki geniuszu :) Mowiac ze bardzo dobrze ze alejki sa zwirkowate wymierzasz cios w kazde dziecko czy osobe na wozku inwalidzkim ktora juz z parku niestety nie skorzysta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Klasyki zjechały do Kowar

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Zamienili przejście w parking

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
503
Tak
40%
Nie
54%
Nie wiem
6%