MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 sierpnia 2020, 10:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 12:30
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Przystań Twórcza
Przypominamy: fajfy Cieplickie w każdy wakacyjny piątek o piątej, a w soboty na bajkowe Warsztaty artystyczne ze spektaklami dla całych rodzin i zajęciami tanecznymi zumby w „Parku Norweskim – Parku Kultury”. Warsztaty rodzinne odbędą się w dniach 15, 22, 29.08.2020r. o godz. 15.00 przy kamiennej scenie. Organizatorem jest Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Przez całe wakacje, co piątek od godz. 17.00 do 20.30 w Parku Norweskim odbywają się Fajfy cieplickie, czyli wieczory taneczne do najlepszej muzyki puszczanej przez DJ w przepięknych okolicznościach przyrody. O godz. 18.00 można będzie również wziąć udział w otwartych warsztatach tanecznych – salsy i nie tylko, prowadzonych przez Szkołę Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Cieślaka.

Park Kultury to również sierpniowe Warsztaty rodzinne:

Park Kultury z Alicją w Krainie Czarów -15.08.2020 r., godz. 15.00 – 17.15. Wstęp wolny

Fantastyczne warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Alicja z Krainy Czarów” znakomitego teatru Blaszany Bębenek oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonają barwne kwiaty z szyszek dla Alicji, z czarodziejskiego sznurka stworzą makramy na słoiczki, które posłużą jako świeczniki lub doniczki dla kwiatów, a na dużych plakatach stworzą własne wyobrażenie postaci nawiązujących do bajki „Alicja w Krainie Czarów”. Przedstawienie „Alicja w Krainie Czarów" to magiczna opowieść o dziewczynce podróżującej w głąb wyobraźni. Głównym tematem jest podróż Alicji przez fantastyczną i tajemniczą krainę, podczas której spotyka się ona z nieoczywistymi zagadkami. Do Krainy Czarów bohaterka dostaje się podążając za Białym Królikiem, przez jego norę w ziemi. Na swej drodze spotyka niesamowite postaci, takie jak Szalony kapelusznik, Zając Szarak, Kot Dziwak czy Królowa Kier. Pod koniec swej przygody uświadamia sobie, że zaczarowany świat jest tylko snem i budzi się. Alicja uczy dzieci kultury osobistej, niesienia pomocy innym, rozwijania wyobraźni. Po spektaklu zapraszamy całe rodziny na energiczną zumbę w plenerze, podczas której każdy będzie mógł poznać kroki inspirowane tańcami latynoskimi. To również wspaniała forma ćwiczeń ruchowych, gdyż zumba wykorzystuje elementy aerobiku i fitness.
Dodatkowo można skorzystać z atrakcji zaplanowanych przez Straż Miejską m.in. z przejażdżki gokartami po miasteczku ruchu drogowego, nauczyć się pierwszej pomocy na fantomie, czy też ułożyć wielkie puzzle z jeleniogórskim Ratuszem.

Park Kultury z „Trzema Kotami” - 22.08.2020 r. godz. 15.00 – 17.15. Wstęp wolny

Niepowtarzalne warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Koty Trzy” znakomitego Teatru Gry i Ludzi oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonają wesołe, balonowe koty; z tektury i ziaren stworzą „Recyklingowe karmniki”, a na dużych plakatach wyczarują własne wyobrażenie postaci nawiązujących do tematu spektaklu ”Koty Trzy”. Przedstawienie "Koty Trzy" to wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl dla dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im całkiem śmieszne i "wybuchowe" historie. Kto jest ciekawy co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi "kocia muzyka". Po spektaklu zapraszamy całe rodziny na energiczną zumbę w parku, podczas której każdy będzie mógł poznać kroki inspirowane tańcami latynoskimi. To również wspaniała forma ćwiczeń ruchowych, gdyż zumba wykorzystuje elementy aerobiku i fitness.

Park Kultury z Rufim Rafim i „Toy Toy Circus Schow” - 29.08.2020 r. godz. 15.00 – 17.15

Radosne warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Toy Toy Circus Schow” znakomitego Teatru Czerwona Walizka i znanego wszystkim dzieciom klauna Rufi Rafi oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonają zabawne Cyrkowe Laleczki z pończoch, waty i guzików, wezmą udział w prawdziwym plenerze malarskim i na podobraziach, stworzą portrety klaunów i postaci cyrkowych, a na folii namalują zabawne karykatury bliskich. Klaun Rufi Rafi wyczaruje Maszynę Kleksograficzną na korbkę, przy pomocy której będzie można namalować magiczny obraz. Rozlewające się na wirującą powierzchnię farby tworzą malownicze obrazki przypominające mandale. Każdy obrazek jest niepowtarzalny. Klaun Rufi Rafi zaprezentuje również pokaz baniek mydlanych. Spektakl „Toy Toy Circus Schow” - Skrzynia pełna starych zabawek… Zabawek? Czy może artystów cyrkowych? Kto wie co może się wydarzyć, gdy jeden klaun odkrywa starą skrzynię? Jedno jest pewne: … panie, panowie cyrk przyjechał ….! Spektakl „Toy Toy Circus Show” inspirowany jest starymi zabawkami, a całość utrzymana w stylu „retro”. Klaun odkrywając sekrety starej walizki, wyciąga z niej zabawki i tworzy z nimi przedstawienie cyrkowe…. wciągając także na scenę publiczność. Spektakl jest okraszony muzyką na żywo, tworzoną na rzadko już spotykanym instrumencie - katarynce. Po spektaklu zapraszamy całe rodziny na energiczną zumbę w plenerze, podczas której każdy będzie mógł poznać kroki inspirowane tańcami latynoskimi. To również wspaniała forma ćwiczeń ruchowych, gdyż zumba wykorzystuje elementy aerobiku i fitness.

Dodatkowo można skorzystać z atrakcji zaplanowanych przez Straż Miejską m.in. z przejażdżki gokartami po miasteczku ruchu drogowego, nauczyć się pierwszej pomocy na fantomie, czy też ułożyć wielkie puzzle z jeleniogórskim Ratuszem.

Imprezy realizowane są z zadania publicznego pod tytułem „Park Norweski – Park Kultury”, dofinansowanego z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zagra "Bądź Ciszą"

Zakończenie wakacji w Teatrze Zdrojowym

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Adela 15-08-2020 19:00
Bardzo fajne imprezy Bardzo dobrze dobrana muzyka przez Dj a Power
~Adela 15-08-2020 19:03
Swietny pomysl super zabawa super muzyka oby w przyszłym roku Fajfy tez sie odbywaly Mozna przeniesc nauke tanca na poczatek imprezy
~Maryla 15-08-2020 19:10
zabawa fajna zawsze przychodzę w piątki szkoda ze tance przerwane są przez naukę tańca bo wtedy się nudzimy z towarzystwem prawie godz a może by zmienić ta naukę nawczesniejsza a potem juz tańce może warto o tym pomyśleć a tak na marginesie to jest wspaniala zabawa Dj dobrze gra brawo
~STANISLAW 15-08-2020 19:15
Co piątek przychodzę i świetnie się bawię Muzyka super bardzo dobrze dobrana dla mojej kategori wiekowej brawo dla dja Power Ale faktycznie dobrze by bylo naukę tańca przesunąć na godz 17

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wrzesień z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

Warsztaty z Grondowym

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%