MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Paradują, bo kochają zwierzęta

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 maja 2017, 13:42
Aktualizacja: Wtorek, 23 maja 2017, 7:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami 26. edycja „Majówki ze zwierzakami”, która tradycyjnie była wielopokoleniowa. Ze swoimi pupilami maszerowały zarówno przedszkolaki, młodzież, dorośli i dziadkowie. Impreza jest doskonałą okazją do integracji miłośników zwierząt, których w naszym mieście nie brakuje.

- Jesteśmy dumni, że na odzew ludzi pracujących społecznie przychodzą inni. Uczymy następne pokolenia społecznej pracy i edukacji ekologicznej - powiedziała Anna Ragiel, organizatorka wydarzenia. - Posiadanie zwierzęcia niejednokrotnie uczy miłości, szacunku, pokory, obowiązkowości, bo np.z pieskiem trzeba codziennie wychodzić, sprzątać po piesku – wymieniała zalety życia z pupilem jeleniogórska radna, która do występów na scenie zaprosiła tym razem przedszkola niepubliczne. - Uznałam, że przedszkola niepubliczne wyręczają w pewnym sensie miasto, bo gdyby nie one, zabrakłoby miejsc w przedszkolach – argumentowała A. Ragiel.

W barwnej paradzie spod kościoła Podwyższenia Krzyża Św. przeszli przedstawiciele władz miasta, szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, organizacji pozarządowych, służb mundurowych i wielu mieszkańców, którzy nie wyobrażają sobie życia bez psa, kota i innych zwierząt.

Metą marszu był Plac Ratuszowy, gdzie swoje stoiska miały: Związek Kynologiczny w Polsce, Policja, Straż Miejska (miasteczko ruchu drogowego), Związek Łowiecki, Związek Pszczelarski oraz MPGK.

W części artystycznej wystąpiły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury, a także przedszkolaki. Był też pokaz frisbee i wiele innych atrakcji dla miłośników psów. - Uwielbiam mojego pieska. Bawimy się piłką, węzłem – wyznała mała Oliwia, która przybyła na pochód ze swoim pieskiem o imieniu Hatsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ciekawe 21-05-2017 19:40
Czy właściciele zwierzątek posprzątali po swoich pupilach czy liczą że ptaszki za nich wyniosą kupki.
~Kuzia 21-05-2017 21:40
Rano jak wyprowadzają pieski to tylko sie rozglądają czy nikt nie widzi jak s..ją przed moją posesją i innymi też, a sąsiadka z osiedla jak zobaczyła wydrukowane zdjęcie z zapisu z kamery jej s..jącego psa na smyczy to powiedziała, że jestem bezczelna chamka.
~kkkkk 21-05-2017 23:16
Majówka ze zwierzakami i Związek Łowiecki ech...
~Wytyk 22-05-2017 6:26
Obejrzałem kilka pierwszych zdjęć KOSZMARNE . Ten fotograf jest jakiś niereformowalny. Dalej nie oglądam.
~miras 60 22-05-2017 6:36
starczy wspomniec cos o pieskach i zaczyna sie temat psiego gowna widocznie komentujacy maja gowno do powiedzenia
~bettina 22-05-2017 12:58
Do miras60 nie było by powyższego tematu gdyby wszyscy właściciele czworonogów sprzątali po nich.Część sprząta, część udaje że to nie ich pies właśnie s...ra a reszta nie sprząta w ogóle.Jakby zaczęli karać to by tematu nie było.
~ 23-05-2017 10:05
Kochają swoje własne psy, a nie zwierzęta. Z "kochaniem zwierząt" ci ludzie mają niewiele wspólnego. Zdarza się, że jednymi "zwierzętami" dokuczają innym zwierzętom, gdy np. wielkie psy szczują na koty, albo wypuszczają bez kagańca wielkie psy i te atakują inne psy lub koty. To częsty obrazek np. w parku.
~eko 25-05-2017 17:30
Ciekawe kto po tych wielkich włochatych śmierdzi-elach sprząta wielkie KA-KA , które po sobie zostawiają . Mam nadzieje , ze ich stu-knieci właściciele ! Brakuje tylko flagi eurokołchozu i ruchów LBGT !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

Ćwierć wieku Teatru Maska

Senator zachęca do głosowania na maszty

Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday

Skarpeta z metamfetaminą

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%