MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Parada i koncert w Dniu Niepodległości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 listopada 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: RED
Fot. TEJO
W nadchodzący czwartek (11 listopada) obchodzić będziemy 92. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji – jak co roku – nie zabraknie oficjalnych uroczystości. Filharmonia Dolnośląska proponuje także okolicznościowy koncert.

Ceremonia rozpocznie się o godz. 11. 40 w Rynku. Po przemówieniach oraz koncercie Orkiestry Dętej działającej przy Filharmonii Dolnośląskiej, zgromadzeni wraz z żołnierzami Brygady Artylerii z Bolesławca przejdą na plac przed Kościołem Łaski, gdzie nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem „Niepodległość i Wolność”. Uroczystości zakończy Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Krzyża Świętego.

Z kolei o godz. 18 w Filharmonii Dolnośląskiej zabrzmią niezapomniane przeboje lat dwudziestolecia międzywojennego. Wyśpiewa je znakomita wokalistka Grażyna Brodzińska z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Słowo o muzyce – Andrzej Więckowski.

W programie wachlarz piosenek z muzyką Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Stefanii Górskiej, Izaaka Dunajewskiego, Hansa Borgmanna. Wśród tytułów: Ach jak przyjemnie, Na pierwszy znak, Zimny drań, Tango notturno, Miłość Ci wszystko wybaczy, Ta ostatnia niedziela, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ja się boję sama spać. Wszystkie utwory w aranżacji Tomasza Chmiela. Bilety kosztują 70 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~z jeleniej 10-11-2010 10:23
Ach, jak przyjemnie... Za 70 złociszków...
~ 10-11-2010 11:14
czytam: koncert- od razu nadzieja ze coś na ratuszu, a tu proszę: jak zwykle..
~bodiaszek 10-11-2010 11:23
Obchody Świeta Niepodległości niczym nie różnią się od 20 lat niezależnie kto rządzi w mieście. Tradycyjnie sztywne przemowy miejskich notabli potem kościół i na koniec wyzerka dla ważniaków. A może wlładze miejskie zorganizowałyby z tej okazji jakąś imprezę dla mieszkańców aby świętować radośnie np koncert, wydarzenie sportowe itp. Kiedy u nas skończy się myślenie, że święta należy obchodzić tylko z zadęciem bogoojczyźnianym, skończmy wreszcie z martylorogią i zacznijmy cieszyć się życiem
~Tutejszy 10-11-2010 14:41
Kiedyś niezależnie od tego czy to było święto komunistyzne czy demokratyczne odbywało się wiele imprez darmowych dziś to już nie swęitowanie, ale czysta komercja.Ale kogo obchodzi zwykły obywatel ?Vip-y i tak wejdą za darmo mimo,że zarabiają dobrą kasę.To jest żenujące.Teraz ich pełno na wszystkich imprezach. Tak samo bylo cztery lata temu bywało po dwóch ważniaków na imprezach a po wyborach żadnego mimo,że szły zaproszenia.
~ 10-11-2010 18:36
DOLNOŚLĄZAK. To jest rodosne święto polskiego narodu. Święto ustanowione przez władze państwa polskiego, które mają swoją siedzibę w Warszawie a nie w Watykanie. Co wcale nie oznacza, że obywatele narodowości polskiej, pełniący funkcje duszpasterskie w imieniu państwa Watykan na terenie Polski nie mogą zorganizować tych uroczystości w administrowanych przez siebie obiektach, zwanych świątyniami. Uważam, że uroczystości świeckie winny być oddzielone od kościelnych. DOLNOŚLĄZAK
~ 11-11-2010 10:30
swieto i mam placic to siedze w domu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Podgórna zarośnięta

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
793
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%